Porod na Bulovce. Jaké to tam je?

radusik
20. kvě 2008

Ahojky holčinky! Vím, že existuje téma "Bulovka", ale jelikož si zde dopisují maminky zážitky se svými broučky, tak bych ráda založila nové téma, abychom nemusely pročítat 112 stránek 😀 . Doufám, že se na mně nikdo nebude zlobit, a že nám sem někdo brzy napíše své zkušenosti. Já jsem první dítě rodila v Neratovicích, ale u druhého si nejsem úplně jista a zvažuji i Bulovku. Mohly byste nám popsat, jaká porodnice je, jaké jsou tam pokoje a co se hradí a nehradí? Děkuji moc za odpovědi!

cechtek
21. kvě 2008

ahoj a v Neratovicích si nebyla spokojená? jsem slyšela dost chválu...z únorovek 08 na Bulovce rodila Lucijana, AO a myslím že Mocinda, zkus jim napsat IP

martina21
21. kvě 2008

ja som tiez rodila na bulovce v unoru tusim ze vtedy prerabali oddelenie takze nadstandarty asi ani neboli alebo boli ale brali to ako normalne izby lebo ja som sa dostala na izbu kde boli dve postele televizor chladnicka rychlovarna konvica sprcha a wc len pre nasu izbu a nic sme neplatili, epidural je tiez zdarma aj som ho chcela ale nejko som ho nedostala platil iba manzel 500 kc za pritomnost pri porode a samozrejme 60 kc za jeden den pobytu matky i mimca...a inak som bola spokojna prijemne porodne asistentky aj lekar bol super normalne ma prisiel pohladit ze aka som statocna, 😅 sestricky na novorodeneckom tiez celkom fajn aj ked som snimi moc do kontaktu neprichadzala zvladala som sa starat o maleho, aj sestry so sestinedeli boli ok ziadne zle skusenosti som nemala aj ked mi niektore neboli sympaticke ale zle sa nespravali, a este sa da zaplatit nadstandartna strava ja som ju nemala ale to je okolo 160-180 kc na den a je tam celodenne jedlo..viac ma nenapada 😎

radusik
autor
21. kvě 2008

Zatím děkuji a doufám, že nám napíšou i další, své zážitky 🙂 . No, v Neratovicích se mi nechce rodit proto, že tam nemají žádné místo, kde bys mohla prodýchávat kontrakce, ale u prvního mi to zase tak nevadilo, protože jsem měla nadstandart, ale v dnešní době už nemáme tolik penízků, tak zvažuji, jak to provést. Za 5 dní jsem v Neratovicích platila okolo 12 tis., měla jsem zaplacenou i porodní asistentku. Je pravda, že už vím, jaké to tady je a kdo jaký je, ale i přesto zvažuji i jinou alternativu.

monika6e
26. kvě 2008

Ahoj Radusik, na Bulovce jsem rodila v unoru a musim rict, ze opravdu spicka! Mela jsem sice prekotny porod, takze radosti na hekarne jsem si neuzila. Ale mela jsem nejake problemy po porodu a pece na sestinedeli byla spickova. Rodila me hrozne mlada doktorka, myslim Dvorska se jmenovala a byla bezvadna. Jinak na sestinedeli mi pak ve vsem vysli vstric. Navic jsem mela stesti, ze jsem se behem te rekonstrukce dostala na nadstandard, takze to byla velka pohoda. Jinak obleceni na mimco v pohode slo, zadne jsem nepotrebovala, stejne tak plinky a k mani byly i poporodni vlozky. Navic behem tech mych poporodnich problemu za mnou neustale dochazela doktorka nebo sestra a ptali se, jestli vse ok, jestli neco nepotrebuju.... Navic mala mela zloutenku a nechtela sat. Asi dve noci po sobe jsem stravila nejaky cas na novorozeneckym a sestricky (ac teda nemeli casu nazbyt), se mi fakt peclive venovali. Takze - pristi mimco jedine na Bulovce a fakt muzu jen doporucit!!!

erko
26. kvě 2008

Já mám s Bulovkou čerstvou zkušenost a sice před 14 dny. Všechno bylo v pohodě, až na můj nekonečný porod, který trval od prasknutí plodovky 35 hodin. Celý personál byl naprosto super, samozřejmě jsem si tam některé sestřičky oblíbila víc. Naprosto perfektní byla sl./pí Jelínková, taková mladičká ale naprosto úžasná. Jinak mě rodila mladá doktorka, tusím Sýkorová, a taky byla úžasná.
Jinak bylo všeho dost k dispozici - vložek, plínek, oblečky taky v pohodě. Akorát strava by mohla být určitě lepší, ale to je asi ve všech nemocnicích.
Protože byla na odd. šestinedělí nerváno a ještě probíhal konec rekonstrukce, byla jsem po porodu i s Jiříčkem na gynekologickém oddělení (maminek s miminky nás tam byla spousta). Blbý bylo to, že jsme museli s miminkama jezdit o dvě patra níž, když jsme chtěli nějakou radu, třeba ohledně kojení, různá vyšetření, apod. Ale nebylo to nic tragického.
Při kontrakcích jsem řekla, že už tam nikdy být nechci, ale už teď jsem jiného názoru a pokud se nás někdy v budoucnu zadaří, rodit chci jedině zase na Bulovce.

adriana1
27. kvě 2008

Ahoj,
taky sem nedávno rodila na bulovce. Hradí se tam doprovod u porodu 500kc první den za sebe a mimčo 30kc a pak každý den 2x60 a propouštěcí den 2x30. Jinak vložky a pleny dostáváš. Jenom vědci pro sebe a kapesníčky pro mimčo a tampony do podprsenky. Já sem měla porod taky v pohodě akorát sem měla tři modřiny ale ty se už zahojily. Personál je tam v pohodě rozhodně se nemusíš bát něčeho se zeptat

radusik
autor
27. kvě 2008

Holky, děkuju za Vaše odpovědi. 🙂 A jaké tam jsou pokoje? Po kolika maminkách? A nevíte, jestli se platí třeba epidurál nebo případně císařský řez?

adriana1
28. kvě 2008

epidurál nevím. Větčinou po třech nebo si můžeš zaplatit nastandart. Vyučtování dávájí při propouštění. Dostaneš dvě faktury jednu zza mimi a druhé za sebe. Akorát at ti přinesou něco k jídlu. Snídaně a větčinou i večeře jsou dobré a oobědy jsou hnusné

monika6e
30. kvě 2008

Radusik: za epidural se neplati nic, ani pokud je indikovany od lekare, ani pokud si o nej reknes sama. A cisarsky rez se snad neplati nikde... 😲 Jinak s tim jidlem je to na Bulovce fakt peklo. Ja zila jen z piskotu, bananu a jablek, co mi nosil manzel. Snim vsechno, ale to, co tam servirovali, se fakt nedalo pozrit, brrrr. Jediny, co bylo na stravovani fajn, ze jsme meli denne k dispozici 1/2l mleka. Ja ho miluju, takze to me potesilo 😎

radusik
autor
30. kvě 2008

Ahojky holčinky! Díky moc! Za císařský řez se v Neratovicích normálně platí, je to soukromá nemocnice 😒 . S tím jídlem to je blbý, ale v každé nemocnici je to většinou na prd 😝 . Pěkný večer všem!

vstoupilandilek
4. čer 2009

Ahojky, tak já jsem registrovaná na Bulovce, termín mám 27.9. , byla jsem se tam podívat na sály, působilo to tam na mě dobře, mají dva boxy které jsou super,a pak takový kachlíkové koje, řekli že když je plno rodí se všude, jinak hlavně na porodních boxech. Jinak by mě zajímalo, kdy se mám přihlásit do porodních kurzů, zda musím chodit tam když jsem tam registrovaná, nebo zda by mě vzaly i jinde.....

jirinkas
4. čer 2009

Ahojky, taky jsem registrovaná na Bulovce, takže děkuju za toto téma, taky budu ráda za každou zkušenost 🙂
Termín mám 6.7. - jste na tom některá podobně?
Co se týká kurzu, toho mi zbývají ještě 2 hodiny, taky jsme se byli podívat na sále/boxech, no na to jak to vypadá na Bulovce jinde to je hodně slušný, potkali jsme tam pár lékařů a sestřiček, všichni v dobré náladě a usměvaví, tak doufám, že to tak bude i při porodu.... Ten kurz doporučuju, stojí to 1000 za 6lekcí, tatínkové jsou velmi vítáni 🙂 Přihlásit se lze u PA Šimánkové na tel.774 976 062, nejlépe v úterky 9 - 12hod.

maminka_kacenka
26. únor 2011

Ahojky holky. Nemá některá z Vás nějakou čerstvější zkušenost s císařsým řezem na Bulovce? Jak to tam probíhá? A měli jste nějaké komplikace jak zdravotní tak třeba organizační? Díky moc

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru