Porod v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi

martinkahruba
28. srp 2013

Holky pojďte mi říct, jak jste na tom s Klaudiánovo nemocnicí v Bolce a porodem, chci vědět všechno!!! a taky jestli tu třeba není někdo kdo se začátek prosince chystá k přivedení drobečka na svět???? 🙂

besita
22. zář 2013

Taky se zajímám o Klaudiánku, ale koukám zatím žádné příspěvky :( až sem holky něco napíší, budu ráda!!! 🙂

khat
7. říj 2013

Ahojte, tak mě včera propustili a dnes se aklimatizuji s mrňouskem doma a koukám sem, abych mohla někde přihodit svůj názor na zdejší porodnici a následnou péči. A musím říci, že přes prvopočáteční nejistotu ( pár příspěvků jsem četla a některé byly nelichotivé ) jsem byla natolik překvapena, že nemám slov. Jedním slovem super. Je fakt, že jako prvorodička nemám srovnání třeba s jinou porodnicí, ale můj porod byl rizikový a měla jsem následně komplikace a péče, které se mi dostalo byla skvělá. Jak od porodních asistentek na šestinedělkách tak i v péči o miminko, nikdy mne neodmítly a i v noci se mi plně věnovaly, cokoli byl za problém nebo jsem měla nával nejistoty, byly zde aby mne uklidnily nebo pomohly. Pokud bych měla mít výtky, pak ke stravě, postelím ( asi z první světové xD ) a poskytování nadstandartu, kdy se tváří, že je dostupný pro každého, ale jako jinde v tomto státě je to snad jen o známosti :/ Dále mne velmi rozhořčil nový systém návštěv, kdy první kdy mohly návštěvy na pokoje, ale nyní pro všechny byla zřízena jedna místnost. Což je opravdu takový nesmysl, že člověk až zuří. V místnosti je 5 stolků a je plno, je tam zima, takže fakt značka ideál pro novorozence jakož i maminy a plastikové zahradní židle, které jsou fakt extra pro posezení, když se po porodu šouráte co noha nohu mine. Chápu, že někoho může rušit, když za někým přijde 10 lidí najednou, pak fajn, ať si někde sedí, ale pokud za mnou přijde jen tatínek, tak proč ne? Tím byl přítel ochuzen o první nervní koupání, o první neumělé kojení ( to po porodu na sále je spíš takové polechtání 🙂 ) A tohle mě docela psychicky zdeptalo. Ale nechci hořekovat tohle fakt personál neovlivní. Takže jen opakuji, péče luxus a další porod určitě tam ( snad se nevymění moc personálu 🙂) ) Pokud chcete nějaké konkrétní info kliďo napište email khat@post.cz 🙂 a všem lehký porod a krásná zdravá mrňata 🙂

3cacorky
10. říj 2013

@khat -no tak to o těch návštěvách to koukám,já tam rodila 3x a tohle tam nebylo,to jsem docela zaskočená,můžu se zeptat co jste měla sebou pro sebe a pro miminko?Prý je tam potřeba již vše??Děkuji

khat
11. říj 2013

Ahojky, no kdo by nebyl, je to prostě postavné na hlavu :(( měla jsem vše co mi napsali na seznamu, ale docela dost věcí se tam dostalo. Mimi tam dostane na pučení 2 zavinovačky, 4 plíny, 2 papírové, 2 žínky, nějaké košilky + sudocrem a vzorek bepanthenu. Takže pro začátek něco. Ty nedostaneš nic :// akorát pytlík vložek, pak záleží na sestřičce jestli Ti dá další nebo už musíš mít své. A teda jestli je to teď po 4. tak to moc gratuluji, taková velká rodina, páááni 🙂))

3cacorky
14. říj 2013

@khat -ty návštěvy mě dost odrazují,to jsem ještě nikde neslyšela ,kamarádka rodila v Nymburce a normálně šla návštěva na pokoj,to je jako kvůli nemocem??Nebo proč?Taky chápu,že když se nahrne do pokoje 10 lidí je to dost nepříjemné,hlavně třeba pro tu maminku co je na pokoji s vámi,ale nechápu proč tam nemůže manžel,nebo maminka-děs,tak nevím jestli nepojedu do Nymburka,jinak s personálem jsem byla více méně vždy spokojená.No mě třeba pustí dřív,když už mám zkušenosti 🙂 😉 😀 .Jinak já jsem toho moc nedostala již naposledy,jen jak píšete,pleny pro miminko to počítám,že vezmu i ubrousky ty jsem brala,jen tu jedna pani psala,že když je hodně porodů,nemají ani moc oblečení,tak nevím jestli mám vzít třeba i bodýčko a tak,.Khat a jak jste to tedy řešili s návštěvou ,když je plno,to jste na chodbě,nebo kdo dřív přijde ten sedí ?? 😖

leni78
14. říj 2013

Ja jsem rodila v Boleslavi pred 10 lety, tak to nikoho nezajímá. Druhé jsem rodila pred rokem v Nymburku. Tam byly návštěvy v podstatě neomezeně. Nasi přicházeli postupně, aby nebyli všichni najednou a pohoda. Ja řeknu na rovinu, ze v případě navstev, kdy návštěva je i muž, který chce být u ženy a dítěte, ve studené mistnosti na zidlicce, bych nekompromisně v případě zdravého mimca podala revers 24 hod po porodu. Tohle přeci neni mozny takhle dělat 🙂 V zahraničí uz je někde normou, ze se odchází domu 2 hod po porodu, druhy den přichází do rodiny pediatr. U nás se hodně hraje na zaplacená lůžka, porodnice ma tak obrovský finanční přínos pro celou nemocnici. Myslim si, ze pokud tam mam ležet v podstatě v nepohodlí, co si budem povídat, a jeste chlap do návštěvní místnosti 😀 Dobrá komedie. Ja bych šla domů. Doufám, ze v Nymburku nebude plno, az půjdu rodit. 🙂

khat
15. říj 2013

@3cacorky no ty navstevy nevím proč tak zavedli. Jak říkám, první 2 dny byly neomezeně, návštěvy na pokojích od 12 do 19 a pak najednou bum a honili to do místnosti, kde přesně funguje systém kdo dřív přijde ten si sedne ( opakuji je tam 5 stolků ) a pak asi ještě 3 na chodbě, lidi se překřikují, mimča jsou nervní a řvou je tam kosa a celkově běs, když je všude plno máš smůlu a můžeš leda otírat ve stoje zeď. Sestry tvrdily, že je to na příkaz z ministerstva, že je chřipková epidemie ( což je podle mě blbost neb v místnosti plné cizích lidí se spíš nakazím, jak s manželem na pokoji xD ) a pak zase bylo někde ofiko vyjádření - že je to na přání maminek, že nemají klid na pokoji, když vedle u postele je návštěva. Tak nevím prostě nikdo za nic nemůže, ale všechny to štve. Takže je to na zváženou jak naložit s porodem, ale zkušená máma bez komplikací, třeba jim utečete dřív 🙂)) já tam díky komplikacím byla 6 dní a to už jsem pak lezla po zdi :P

khat
15. říj 2013

jo a největší pecka, zkrátili návštěvy do 17,00 kdy tam pak naběhne přesně v 17,00 uklízečka a všechny láduje ven xD

3cacorky
15. říj 2013

@khat -no právě já si pamatuji,že jednou to tak bylo,že kvůli chřipce ani návštěva nemohla a právě si říkám,když je všechny naženou do jedné místnosti tak to je snad ještě horší na bacilky,no uvidíme třeba to za měsíc zas nebude-doufám ☹ 😒 ,ale jinak díky moc..

khat
17. říj 2013

@3cacorky není zč hodně štěstí a aŤ je to bez komplikací a pak už jen další radost 🙂)

3cacorky
18. říj 2013

@khat -moc díky

3cacorky
23. říj 2013

uvidíme jestli se tu ozve nějaká maminka co tam rodila teď,jestli se to změnilo,doufám,že až tam budu já za měsíc,tak už to bude vše v normálu,je to určitě proto,že je zas nějaká chřip.epidemie,nebo něco,kam vlezu všude někdo chrchlá je to děs, ☹

andryysek
26. říj 2013

@3cacorky Bohužel to vypadá, že to není kvůli epidemiím, ale na stálo.... Psali o tom i v místních novinách jako o suprový novince.... 😒 Vypadá to, že si hospitalizované maminky stěžovaly na málo soukromý díky častým návštěvám celých rodin..tak to nemocnice vyřešila takhle...... já to na jednu stranu chápu, z pohledu těch maminek, když chtějí kojit a je tam rodina té druhé maminky... kamarádka měla na pokoji slečnu, za kterou tam někdo byl(a to x lidí najednou) po celý den... od začátku návštěvních hodin až do konce... ale na druhou stranu je to děsný, být v jedný místnosti, ještě když je to řešený plastovýma židlema a je tam narváno :-/ no... někde se stala chyba....

leni78
27. říj 2013

Tak za me pokud Boleslav, tak pobyt max. 24 hodin a domů k rodině 🙂 Tohle nejde...

3cacorky
28. říj 2013

@andryysek -jj také jsem o tom slyšela,dala bych,že na pokoj tedy může jen manžel,nebo partner a když přijde početnější rodinka tak ať jdou tam,také to chápu,je to někdy děs,že nemají lidé pochopení a hrnou se do porodnice v davech,to jsem nikdy neměla ráda ani na sebe .Jen nevím jak tam člověk po porodu bude bloumat ještě s mimčem mezi tolika lidmi a když tam bude někdo nafrkanej,to bude taky super,je to trochu nedomyšlené ☹ ☹

3cacorky
28. říj 2013

@leni78 -já nemám špatnou zkušenost s Boleslavskou porodnicí??

leni78
28. říj 2013

@3cacorky Proč mi to pises ? Nic takového jsem ti do úst nevkladala. Píšu, ze pokud by bylo v nymburce plno a musela bych rodit v boleslavi, šla bych s dítětem do 24 hodin po porodu domů. Dítě patří nejen k matce, ale i k otci a trávit první chvíle s miminkem v otresnych podmínkách výše popsaných bychom s partnerem nechtěli. Psala jsem to za sebe. 🙂

andryysek
28. říj 2013

@3cacorky Vůbec to nedomysleli asi :-/ budu doufat, že než se rozhodneme mít malý, změní se to 🙂

luciesofi
28. říj 2013

Tak to jsem taky pěkné rozčarovaná...
Rodila jsem v MB v červenci 2012 a návštěvy byly neomezené na pokojích - každy den 12-19...
O novince jsem četla, ale jak to tu čtu, tak to nabývá nějakých dosti obludných rozměru...☹
Doteď jsem uvažovala o porodu v Neratovicích a přikláním sé k němu čím dal vic...druhé miminko se ma narodit na konci března..

olusenka
29. říj 2013

no, tak to teda taky koukám, to jsem stihla akorát, to nařízení ohledně návštěv hrůza.
Já rodila 2x v Boleslavi - před 2 měsíci (konec srpna 2013), a to byly návštěvy na pokoji neomezeně od 12 do 19hodin a také v lednu 2012. S personálem jsem byla spokojená stran porodu, co se týče péče a personálu poté (dětské a šestinedělí), tak v podstatě taky. Jo, pravda je, že u prvního dítěte mě dvě sestry odmítly ukázat přebalování miminka. A vlastně vůbec, o co se člověk moc sám nezajímá, to nemá. Musí se hlásit sám, a pídit sám. Jakožto prvorodička to člověk nemá moc jednoduché, musí je fakt otravovat, aby člověku poradily. A u druhého, to jsem moc nic neřešila, a oni taky ne, máte druhé, tak to Vam ukazovat a říkat nemusíme. 😉 Ale když se člověk zeptá, poradí.
Zmena oproti lonsku je, ze miminko je s Vami uz od zacatku, nenechavaji si ho sestry prvni noc u sebe a Vas odpocinout, privezou Vam ho asi hodinu dve po navratu na pokoj z porodniho salu. Problemy se studenou vodou ve sprchach a na pokojich pretrvavaji, hlavne na tech s nizsimi cisli (vlevo od sesterny), nekdy nepomuze nechat odtect i 10minut, je to porad sotva vlazne.

Na miminko je fakt dobre prinest si vse, i obleceni, miminko Vam privezou v bodycku, dalsi obleceni na nej jsem dostala jen ty stare zavazovaci kosilky. Takze jsem mela treba svůj rozepinaci overal a tak. Hlavne pres vikend to muze byt s erarnim oblecenim spatne, pradlo se pere a sestry nemaji, hlavne kdyz Vam treba mimco vic blinka.
Jak rikam, ja byla vcelku spokojena, ale to byly navstevy pred 2 mesici jeste normalne.

olusenka
29. říj 2013

No, podle tohodle to skutečně vypadá, že je to nastálo, ne kvůli chřipce:
http://www.klaudianovanemocnice.cz/aktuality/ti...

3cacorky
29. říj 2013

@leni78 -promiň,já jsem se spíš ptala,myslela jsem,že máte špatnou zkušenost s MB -nic špatného jsem tím nemyslela.

3cacorky
29. říj 2013

@olusenka -díky.já právě zjišťuji jak se to tam vše změnilo ,když jsem tam byla naposledy bylo vše ok,s koupáním,kojením,návštěvy,sprchy ,oblečení ,atd...tak se poptávám,jedna maminka tu právě psala,že si brala vše i oblečení na miminko,to nebylo.Tak přemýšlím jestli jet rodit do MB,nebo do Nymburka,bydlíme na přelomu okresů a je to tak nastejno,jen,že jsem dříve rodila v MB,tak jsem tak nějak zvyklá 🙂 no možná to nakonec bude ten Nymburk-děkuji za příspěvky 😉 😉

olusenka
29. říj 2013

@3cacorky jo, je to rozčarování. Zeptej se ještě kdyžtak @pistanda , rodila v Nymburce před 2 měsíci.

leni78
30. říj 2013

@3cacorky Aha, tak se omlouvám 🙂 No ja zrovna mam špatnou. Ale je to uz 10 let zpatky. 🙂

popelasa
30. říj 2013

Ahoj, rodila jsem v MB 2.10.2013 a ty návštěvy jsou opravdu jen v návštěvní místnosti. ta místnost je dost malá takže návštěvy se štosují i v chodbě před sesternou a vyšetřovnou. Navíc to platí i pokud máte před porodem a ještě vás nevezmou na sál, takže máte jen dvě možnosti, buď hekáte v soukromí pokoje bez partnera, a nebo rodíte prakticky na veřejnosti. Taky je fakt výborné se s kontrakcemi belhat na vyšetřovnu skrz davy babiček a tetiček a pak ležet na monitoru před nedovřenými dveřmi. Z těchto důvodů jsem nakonec volila nadstandart, tam totiž návštěvy mohou. Jinak velké plus je menší separace miminek, dceru jsem neměla u sebe jen 40 minut, než jsem se osprchovala a došla na pokoj. Taky se mi líbilo, že už neseřezávají pupečník, ale nechávají jej odpadnout. Chování personálu je český nemocniční standart, čím méně po nich chcete tím jsou na vás milejší.

leni78
30. říj 2013

@popelasa Rodila jsem v Nymburku a dítě jsem od porodu až do propuštění měla porad u sebe. Po dobu poporodni sprchy ho měl u sebe tatínek.

popelasa
30. říj 2013

jo to je ideál, ale vzhledem k tomu, že první dítě mi v MB odvezli na celou noc a dostala sem ho až po tom, co jsem si ho šla na sesternu vyreklamovat mi i tohle připadá jako pokrok.

leni78
31. říj 2013

@popelasa Ano, rozumím Ti, to víš že jsi byla rada, vím jak jsi to myslela. Ja jsem to jen chtěla porovnat a nechtěla jsem se moc rozepisovat. Ale teď se trochu rozepisu 🙂 Rodila jsem v Nymburku. Je pravda, ze my jsme si napsali do porodniho plánu, ze dítě chceme po porodu na břicho, po prestrizeni šňůry jen očistit nasucho, zabalit a dát do náruče. Nemyt, neprofukovat, nevazit, nezahrivat na decce. Dále až do propuštění domů neodnaset od matky. Vše splnili. Vím, že maminka , co se mnou byla na pokoji, měla taky klasický postup, dítě po porodu oddělené od matky asi na hodinu, chvíli si polezela a přivezli ji vymydlene miminko 🙂.
Já když to tady čtu, tak fakt znovu zvolím Nymburk. Sice jsem tam nebyla spokojená s direktivnim vedením porodu, ale zjistila jsem, ze jsem vyfasovala toho nejdrsnejsiho porodnika, který je i při vysetrenich bolestivý a moc toho nenamluvi. Takže to je prostě o lidech.
Ta Boleslav, když to čtu, tak pokud zvolili takový postup a nařídili trávení prvních dnů dítěte buď jen v přítomnosti matky, nebo v špatných podmínkách návštěvní mistnosti, tak tam je to zralé na vytvoření nového oddělení. Navíc si myslím, že pokud byli schopni zavést takhle drsné opatření, možná by ani nerespektovali náš porodní plán, kde žádám o ponechání dítěte po celou dobu pobytu u me. Sama jsem si ho druhý den vykoupala, zvážili mi ho taky druhý den, v pohodě. V Nymburku šel s námi tatínek mimca na pokoj, jeste jsme si poslechli od sestřičky co kde je a čím je potřeba mazat pupik , chvili s námi pobyl na pokoji a odjel, protože byla noc. Další dny jezdil na delší dobu, seděl na židli u postýlky, choval si ho, ja jsem si v klidu zašla do sprchy, proste rodinná pohoda. Širší rodina přišla klasicky tak na hodinu první den. Na pokoji jsme byly ve dvou s paní, taky za ní chodil muž jeste s malým prckem a žádný problém, náznak špatných pocitů nebyl. Tatinkove mohli být u mimca treba celý den..
V té Boleslavi nevím, jestli plánují nejakou přestavbu, nebo si dělají z rodin legraci, že krajská porodnice zavedla takové pravidlo, které je krokem zpátky. Určitě bych dítě nenosila do vydychane místnosti plné virů od tolika lidí, do chladu, hluku, nepohody, aby mohlo trávit čas s tatínkem. Nemohou přece říct, ze rodiny, které mají štěstí na nadstandard, mají pohodu, ale rodiny, které nemají to štěstí, nebo chtějí použít omezené finance na vybavicku, tak že budou trávit dny po porodu na chodbě porodnice mezi cizími lidmi. My bychom na to určitě nepřistoupili a podali reverz. Vždyť postavit rodiče a novorozence do takové pozice, to si v te Boleslavi opravdu dělají legraci. Chtělo by to se ozvat.

3cacorky
31. říj 2013

já jsem právě vůbec žádné problémy v MB neměla,naopak v Nymburce-tam se bojím,ale je to tedy také 13 let.V MB jsem i před 13 lety dostala dcerku hned k sobě ,hned k prsu,pak tedy byla chvilku v inkubátoru,ale jen proto,že byla při porodu přidušená,jinak jsem ji měla pořád u sebe na pokoji,koupání i kojení mi ukázali -dokonce jsme měli přednášku o kojení a o antikoncepci po porodu atd..atd..poslední dcerka před 6 lety byla celou dobu na porodním sále s námi přisáta až mě bolelo prso,pak jsem si hodinku zdřímla,za což jsem byla,ale ráda a už jsem jí měla u sebe pořád,přístup také dobrý,hlavně u porodu sestry i doktor ,také prostředí a vybavení mi přijde na lepší úrovni než v NB,měla jsem v 16 tt krvácení a jela jsem raději do MB,přístup super,na pokojích také a pořád mě někdo kontroloval-sestřičky moc příjemné,to jsem zažila v NB před 13 lety tam mě nechal doktor krvácet,pak mi vynadal,že jsem mu umazala vyš.křeslo atd atd a o mimčo jsem přišla,od té doby se tam bojím,i když chodím k p.doktorce do NB na Železniční polikliniku,na porod jsem jela vždy do MB,tak jsem právě teď nějak na rozpacích jak se to změnilo a kam tedy jet ☹ ☹ ☹ ☹ ,to snad bude porod doma 😀 😀 .Návštěvnost si v MB maminky zařídily samotné ,tak jak to je,když si prý stěžovaly ,že není na pokoji klid,tak teď to odnesou i ostatní,nevím proč tam nemůže třeba jen manžel,nadstandard bych si třeba také vzala,ale ten je skoro pořád plný a teď bude určitě ještě více,tak fakt nevím,no já když bude vše v pořádku,tak mě snad pustí za 3 dny jako zkušenou rodičku 😉 ,tak to někde vydržím,ale souhlasím ,že je nedomyšlené nosit miminka do jedné místnosti kde bude hafa lidí kor když já rodím koncem listopadu,kdy je tolik viróz atd-fakt super ☹ ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru