Porod v Krči nebo u Apolináře? Poraďte

lucie777
28. dub 2009

Mám dilema, rodit v Krči nebo u Apolináře? Hoďte sem svá pro a proti.. 😉

katulen
28. dub 2009

ahoj lucie, já rodila před 6 lety u Apolináře a dobrý byla jsem spokojená, teď jsem tam zaregistrovaná zase, takže doufám, že to bude zase OK a vše v pohodě. Krč neumím posoudit, rodila tam před půl rokem kamarádka, malá měla nějaké komplikace, ale to by se vyskytlo asi i jinde... 😒 .
Jinak je tady taky diskuze na téma Thomayerova nemocnice (porodnice), tak to zkus tam 😉 , přeju dobré rozhodnutí, jinak jestli budeš chtít k Apolináři, máš nejvyšší čas se zaregistrovat 😕 , já jsem se registrovala taky v 10tt a na můj termín porodu měli už jen 6 volných míst 😒 , nechci strašit, ale jdi raději dřív 😉

lucie777
autor
29. dub 2009

Katu, děkuju, já tam šla na registraci v pondělí, jenže sem zjistila, že mají super úřední hodiny, ale dneska to snad na 13h tam stihnu, tak se zaregistruju, jen doufám, že mě nepošlou pryč, protože na netu mají, že registrace až od 14tt. Většina lidí kolem mě taky rodila u Apolináře, tak to asi taky vyhraje.. 🙂 Na diksuze sem koukala a chtěla sem nějaký srovnání, ale moc sem se nechytla.. 😅

soanpe
29. dub 2009

Luci,
rodila jsem u Apol. nucený císař kvůli preeklam.
Všechno v poho ,sál, jip, ale odd.6ti nedělí 😒 a ženské sestry??? No comennt. Pokud nebudeš mít komplikace, tak jsi za 3 dny doma.Já tam byla 8dní a přísahala bych,že to byly nejhorší dny mého, života. No ale dnes už si na to ani nevzpomenu.
Koukni do alba na moji "sexy" nožku. Sestry mi tvrdily,že je to normální a nechtěly mi zavolat dr. 😖

po propuštění mi moje dr. dala léky a za týden jsem vyčůrala 16kg a bylo po otocích.

Je to na lidech,na koho narazíš.

Přeji ti hodně štěstí a zdravé miminko 🙂

lucie777
autor
29. dub 2009

Soa, tak nožka byla teda vážně pěkná.. 😕 On si člověk asi nevybere, snad všude někdy narazí na blby, co umí zkazit den.. Nicméně u Apolináře mi dnes řekli, že mě zatím nezaregistrujou, že až po 14tt, takže tam jdu 5.6. a kdyby mi řekli, že mám smůlu, zkusím to v Krči.
Hlavně, že jste obě v pořádku a otoky zmizely! 😉

jmisa
29. dub 2009

Lucie, v Krči se taky registruje. Když jsem se registrovala já, byl plno po 12tt.

lucie777
autor
29. dub 2009

Jmiso, v Krči se může registrovat od libovolného týdne nebo taky mají nějaký požadavek na tt?

jmisa
30. dub 2009

Lucie, můžeš se registrovat dřív, já se registrovala asi v 9tt telefonicky a pak jsem si tam už jen došla pro razítko do průkazky, když jsem jí dostala.

Ono si to teď Apolinář změnil, možná chce mít víc volno, nevím, protože ve 14tt je většinou všude na registraci skoro pozdě (třeba Podolí rozhodně), tedy krom Vinohrad. No a tak doufaj, že matky nevydržej a zaregistrujou se asi jinde.

ducky
30. dub 2009

Ahoj Lucko,
tak já jsem rodila v Krči a maximální spokojenost. A se vším.
Kamarádka rodila první dítě císařem v Podolí a druhé dítě u Apolináře. Tam rozhodně spokojená nebyla. Po porodu císařem se i druhé dítě většinou bere stejně, ale jí doslova nutily rodit normálně. 😝 😠
Jako zvládla to, ale malá jí potrhala až běda. Takže asi tak, ale všude je to rozhodně o lidech. 😉

sicinka
30. dub 2009

Ahoj, já sice chodím do motola, ale vsimla jsem si že ted registrují az od ukončeného 14 tt. Asi se porodnice dohodli, že to takhle bude lepší. Já se registrovala v 12 tt a nebýt toho že jsem riziková, tak mě nevzali.

jmisa
1. kvě 2009

Tak Podolí tam má taky od 14+0.
Bulovka od 12tt, Krč co nejdříve.

Jsem se teď ze zvědavosti koukala.

lucie777
autor
1. kvě 2009

Holky, tak já už byla víceméně rozhodnutá pro Apolináře, ale teď ste mě nahlodaly s Krčí a trochu přemýšlím i o Podolí.. tak já zas nevím... 😀

cell
1. kvě 2009

já jsem kdysi v Krči pracovala, a tak - i když to mám - nejblíž to tam nebude. I když je to víc jak 10 let a jistě se tam leccos změnilo. U nás to bude Podolí nebo Apolinář 🙂

jmisa
1. kvě 2009

Lucie, asi záleží, co čekáš.
Já třeba chtěla porodní pokoje oddělené, to je myslím pouze Podolí a Krč. Podolí je na mě moc velké a tak vyhrála Krč.

Jinak všude to bude o lidech.

gedgitka.a
1. kvě 2009

ahojky jestli vybereš Apolináře, tak rozhodně doporučuju nejít na oddělení P15 😠 😖

lucie777
autor
2. kvě 2009

Gedgitka, jenže to si asi moc nevyberu, kam půjdu, já se ptala, jak je to s nadstandartem a říkali, že se to předem nedá domluvit.. 😒

leryl
2. kvě 2009

lucie777:tak zkus ať Tě dají na P3,tam to bylo docela dobré 🙂

jajinka27
2. kvě 2009

lucie...já rodila taky v Krči a musím říct, že bych tam šla znovu a věř že když říkám že bych tam šla znovu tak je to zázrak, můj porod sledovala doslova půlka koníka 😀 přenášela jsem a byla jsem v Krči celkem 13 dní, bohužel jsem šla nakonec císařem ale můžu srovnat jak oddělení obyč šestinedělí kde jsem ležela před porodem, tak i nadstandart kde jsem byla po operaci. Sestřičky gynekologický zlatý všechny a všude a to jsem tam měla asi 3 různé směny na obou odděleních, mudři taky fajn a prostředí?? taky se dá 😉

deathy
2. kvě 2009

Ahoj, tak já můžu doporučit Apolináře, a dokonce sem byla spokojená i na odd. P15, a to sakra spokojená. Sestry pro ženský i pro děti byly skvělý, doktoři taky. Měnili se denně, takže si myslim že sem jich poznala docela dost. Snad jediný co mi vadilo byla postel, ale na to sem nějak moc už nehleděla. Byla sem líná si to zvednout, takže moje mínus. Každopádně, Apo bych volila znova.

A k těm nadstandardům, byla tam se mnou jedna mamina, přišla brzo ráno, kolem 12 se ptala, zda by nebyl možnej nadst., a po poledni už si to tam štrádovala, takže pokud ho nebudeš mít zamluvenej předem, tak to zkus i potom se zeptat, když bude, daj ti ho.

Držim palce

vrana
6. kvě 2009

tak já taky můžu doporučit Krč, ale jen proto že jsem tam rodila. U apolináře jsem se byla jen podívat a je to tam na mě hrozně studené a vadí mi neoddělené porodní boxy. Podolí vypadá fajn, tam jsem byla při podezření odtoku plodové vody v 29 tt a na návštěvě, ale je tam velký nátřesk. Každopádně se rozhoduj fakt rychle, třeba v Podolí ti na registraci stačí i jen potvrzení z UTZ a nemusíš mít ani ještě průkazku.

Mimochodem, on ti asi nikdo moc nesrovná apolináře a krč, to leda že by se našla mamina co rodila tam a tam, jinak ti tu budou psát ty co rodily u apolináře a ty co rodily v Krči a to se můžeš kouknout do porodnických diskuzí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru