Porod v Podolí - lze mít manžela po celou dobu u sebe?

belunkaa
13. pro 2011

Ahojky všem 🙂
Máte prosím někdo zkušenost jak je to s přítomností partnera u celého průběhu porodu v Podolí?Mám muže který si mimíčka vymodlil a u všeho chce být-ani na gyndu mě nenechá jít samotnou.Někdy mám pocit že ho to dojímá víc než mě 😀 Jak je to tedy ve výše zmíněné porodnici?Může tam být se mnou i v první době porodní?Děkuji za vaše zkušenosti a názory 😉

bl4nche
13. pro 2011

belunkaa: muze. Ale na prijem ho pravdepodobne nepusti. Tam nataci monitor, probiraji anamnezu a ruzny rodinny udaje a dela se vnitrni vysetreni doktorem. Muze se tam sejit vic mamin, tak nastavajici otcove zustavaji v cekarne. Po prijmu, kdyz uz je nalez k porodu, se jde na porodni pokoj, tam uz muze byt.

belunkaa
autor
13. pro 2011

super děkuji za info 😉

verbalinka
14. pro 2011

@belunkaa jak píše bl4nche - na příjem možná ne (pokud bys tam byla sama, může i tam) a pak hned na porodní pokoj. Akorát, pokud by ti třeba jen odtekla voda a nic se nedělo, tak tě nejspíš dají na normoš pokoj a tam jsou i jiné maminy a on by musel pryč. A až by se porodní nález pohnul (cca 3 cm otevření), tak bys ho zavolala a potom už zase jen spolu 🙂 A pokud ti vyjde nadstandard, tak může být i tam s váma 😉

karol84
14. pro 2011

@belunkaa no nemusí vám to vyjít ve 100% případů...
na příjem patneři nechodí a co se týče vlastní 1. doby porodní, tak v našem případě probíhal porod pomaleji, takže jsem byla prvních cca 20 hodin na rizikovém oddělení P3, kde se mnou partner být nemohl (mohl by být jen v případě, že by byl volný nadstandard, což zrovna nebyl 😠 ), až při otevření na cca 6 cm jsme se přesouvali na porodní sál. na tom odd. P3 se mnou bylo ve stejný čas tak 4 nebo 5 dalších rodiček (bez partnerů). na druhou stranu u známých , kteří přijeli do porodnice několikrát na falešný poplach byli oba partneři po celou dobu na porodním pokoji a když poslíčci přešli, tak je propustili domů... takže je to možná podle aktuální obsazenosti porodních sálů

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru