Porod v Podolí nebo u Apolináře. Poraďte

ggeejjiittkkaa
15. kvě 2007

Ahoj holky blíží se mi termín porodu a docela sem nechala všechno na poslední chvíli která z porodnic vám přijde lepší (Podolí nebo Apolinář)??? Nevíte některá jak tam vypadají porodní sály???????? moc díky za odpověďi 😅

anavka
15. kvě 2007

Ahoj, já rodila v Podolí, takže jsem jednoznačně pro Podolí. Ale myslim, že jestli se ti blíží termín porodu, tak na Podolí je docela pozdě, musíš se registrovat do 20. týdne. Jinak je to tam super, porodní sály jsou tam takové samostatné boxy s koupelničkou a záchodem, s rádiem......máš tam naprostý klid a hlavně soukromí 🙂 Na oddělení šestinedělí už to bylo horší 😒

ggeejjiittkkaa
autor
15. kvě 2007

Ahoj Anavko víš já měla určité problémy s rozhodováním. Myslíš že tam budou mít na konci července ještě místečko?????

martinka.a.honzik
15. kvě 2007

Ahojky, já i když jsem teprve na začátku 11.tt, tak už jsem 100% rozhodnutá pro Apolináře. U nás je to tradice, máme tam známou porodní asistentku a navíc oni jsou ti, kdo nám dopomohli k miminku. Moc tě ale nepotěším, protože u Apolináře se musí registrovat v 16.tt, což ty už asi nestihneš. Ale zeptat se tam můžeš, pokud se rozhodneš pro Apolináře, ale být tebou tak to neodkládám, aby si pak nejezdila od porodnice k porodnici a pak nakonec nevzala za vděk tu která tě prostě přijme.

ggeejjiittkkaa
autor
15. kvě 2007

Ahoj martinko.a.honzik moc ti děkuju a prosímtě teď tam měla nějak proběhnout rekonstrukce nevíš jak tam vypadají pokoje a porodní sály???????

lazenka
15. kvě 2007

Nemám možnost srovnání,v Podolí jsem byla jen za kámoškama na návštěvě a nenadchlo mě to.Jen mají hezčí por.sály.To je vám ale v danou chvíli úplně putna!Já rodila u Apolináže a maximální spokojenost.Se vším!!!!!

ggeejjiittkkaa
autor
15. kvě 2007

Ahoj lazenko moc díky za porovnání 😅

martinka.a.honzik
15. kvě 2007

Jak to tam vypadá momentálně, to opravdu nevím, ale díky rekonstrukcím je omezená kapacita. Myslím, že místo jednoho porodního sálu je teď dočasně ultrazvukové pracoviště. Proto se musí registrovat už takhle brzy v tom 16.tt.

morusa
16. kvě 2007

Ahojte holky, já rodila v Podolí před týdnem a pokud bych někdy plánovala druhé mimčo, tak tam asi půjdu znovu. Jinak si dovolím trošku odporovat Lazence, protože si myslím, že to, jak se cítíte na por.sále je důležitější než pak oddělení šestinedělí, protože mně osobně bylo hodně zle a představa, že to trávím někde, kde se mi navíc nelíbí a padá to tam na mě, tak by mi bylo ještě hůř. V Podolí mají opravdu krásné porodní sály a za připlatek 400,-Kč je možné si tam připlatit vanu a hovět si ve vaně, sprcha je samozřejmostí, i když já osobně kontrakce radši prodýchávala na míči.Celou dobu se tam o mně staraly dvě mladé porodní asistentky, velmi příjemné a ochotné, až na závěr, když se Maty klubal na svět, tak dorazila doktorka. A co se týče oddělení šestinedělí,tak v pohodě, sestřičky všechny normální, jedna příjemná více, druhá méně, ale žebych narazila na vyloženě nepříjemnou babiznu, to určitě ne. Takže jak říkám, klidně bych do Podolí šla znovu.

kristi
16. kvě 2007

Moruso, naprosty souhlas... 🙂

sylvar
16. kvě 2007

Ahojky holky,
já jsem registrovaná u Apolináře od 16tt, teď jsem tam 2 dny ležela na rizikovém odd.tam jsou moc hodný sestřičky.Rodit tam chci na 100%, v pátek už tam jdu k moc příjemnýmu doktorovi, kterej mi všechno vysvětlil(mám zkušenost i z rizika v Motole a tam mi neřekli k mým problémům vůbec nic)
Takže Apolinář, jasná volba.
ggee, ale ty to tam asi nestihneš, mají opravdu narváno 😉

lazenka
16. kvě 2007

Tož já jdu teda odporovat Moruse 😀 😀
Já nikde nenapsala,že je důležitější prostředí na šestinedělí,než na porodním sále!Na šestinedělí se to dá vydržet všude,když už to má člověk za sebou.Jen jsem napsala,že pro mě porodní box oddělený plentou nebyl vůbec žádný problém.A navíc je to tam taky hezké a příjemné,jen to prostě nemá zdi.Jinak jsme měli s manželem soukromí dostatek.A vana je tam zadarmo,ne za příplatek 400Kč!A doktorka se na mě chodila koukat celou dobu,ne až nakonec,kdy se Nella klubala na svět.porod je tak ojedinělá a individuální záležitost,že to nejde srovnávat,každá jsme jiná a každej porod je jinej.Míč a sprchu jsem měla k dispozici také a bylo mi to pěkně na prd,protože mi to nepomáhalo,ba naopak,na míči to bylo ještě horší.........
Apolinář n.1 😀
😀

kristi
16. kvě 2007

ja jsem vanu ani mic nestihla, mne vyhoupli rovnou na kreslo a nazdaaaaar, rodime. Asistentka tam byla jen jedna, coz bylo mile, pac jsem nepotrebovala, aby me nekdo ocumoval, dr. prisla s nuzkama az skoro ke konci, nastrihla, porodila a zase sla...proste pohocika.
takze ja, jeslti jeste nekdy budu rodit (jakoze asi jooo), tak pujdu znova do Podoli..

rekla bych to asi tak, obe porodnice jsou jedny z nejlepsich, takze mezi nimi neni az takovy rozdil 😉 😉

lazenka
16. kvě 2007

Rekonstrukce u Apolináře je už dávno dokončená.

kyri
16. kvě 2007

morusa, kristi: souhlas, já byla taky ráda za to, že ten sál je jaký je - je tam hodně soukromí a dobré zázemí. a hlavně hrozně dobrý křesla, dost široký, takže se člověk nebojí, že když se trochu rozvalí, tak spadne (s klasickýma lehátkama se to nedá srovnat😝)
a lidí jsem tam nakonec měla dost (běžná skvadra + pediatr + dětská sestra), ale při samotným porodu jen asistentka, na konci doktor a jedna asistentka - žákyňka, která byla naprosto super, taková hrozně lidská, ještě nezkažená pracovní rutinou 🙂
no, a šestinedělí ok, docela dobrý ženský i dětský sestry, hrozně příjemná laktační poradkyně, jen jedna dětská sestra byla dost generál a ta mě sra+a už na tom sále, kdyby tam nebyla, tak si užiju Taishu o něco dýl na bříšku 😵

kyri
16. kvě 2007

jo, akorát jsem zapomněla, že při ženských vizitách to bylo ekl 😝
jak z totáčových českých filmů, skouknou vás jak kus masa, nic vám k tomu neřeknou, a když zrovna kojíte, tak vám dítě ne zrovna něžně seberou a vůbec je to nezajímá a "kydnou" ho do postýlky
(ta sestra, nebo kdo to byl, mi malou prostě vytáhla za mašli na zavinovačce, jak jeřábnice, ani jim nepřišlo slušný třeba chvilinku počkat, až se s ní zvednu a dám si ji do postýlky sama...)

takže podolí dobrý, ale s výhradama

ggeejjiittkkaa
autor
16. kvě 2007

Holky mockrát vám děkuju jste super díky moc mějte se

kacabacka
16. kvě 2007

kyri: no tak to je děs!!! To by teda čuměla, kdyby tohle udělala mě!!!! Já bych jí teda dala!!! 🙄

michaela
17. kvě 2007

Ahoj holky,

nemám zkušenost s Podolím, ale rodila jsem u Apolináře a nemůžu být spokojenější. Pobyla jsem relativně dlouho. Na předpokoji den kvůli odteklé plodovce, všichni úžasní, moc pomáhali po psychické stránce. Potom porodní sál, soukromí dostatek a úžasní byli všichni a nebyla to legrace, nejprve klasický porod od devíti od rána a nakonec v 13:16 akutní císař, protože se malému někde skřípla šňůra a neměli jsme ozvy. Ihned se letělo na sál, celková narkóza a probuzení po hoďce a čtvrt. Potom den na JIP, naprosto dokonalá péče, zlaté sestřičky i lékaři. Nakonec šestinedělí, opět bez jedinné výhrady a novorozenecké bylo taky báječné, kdykoliv si malého nechali, jelikož po tom císaři je opravdu potřeba hodně nabrat síly. Zkrátka od začátku těhotenské poradny až po propuštění naprosto dokonalé. Pátý den po porodu jsme šli domů a jsem přesvědčená, že to bylo právě díky jejich péči, že jsem se tak rychle zregenerovala. Takže díky všem u Apolináře a velká gratulace, jelikož takhle fungující tým jsem dlouho nikde nezažila, díky.

pecule
17. kvě 2007

Ahoj,já se taky rozhodovala mezi Apolinářem a Podolím a vyhralo to podolí už k vůli tomu,že Apolin.má porodní boxy a já má ráda soukromí a podolí to umožnuje líp a i na pohled se mi líbí víc,tak snad budu spokojená. Právě včera jsem se registrovala a měla jsem to štěstí ,že mám termín 11 Října🙂.Ale zajímalo by mně jak tam vypadají pokoje ne nadstandartní,ale obyčejný a pokolik jsou?Díky Eva

anatanka
17. kvě 2007

Ja si myslim, ze Podoli i Apolinar jsou tak nastejno. Povazuji se obe za nejlepsi porodnice v Praze. Ja budu rodit v Podoli - taky mi je blizsi porodni sal nez box a hlavne jsem tam chtela rodit vzdycky, uz jako pubertacka jsem s tim pocitala, kdyz jsem jezdila kolem tramvaji.

kristi
17. kvě 2007

pecule - pokoje jsou opravdu standartni, necekej zadnou krasu,ale ver, ze ti to bude uplne jedno. Nejsme naky socky, ale ja bych za pokoj 1400 denne fakt nedala, to muzu rovnou do hotelu.

anatanka
17. kvě 2007

kristi, to je pravda, nekterej nadstandart je fakt trochu prehnane drahej, i kdyz maji tam i levnejsi. Ale ja spis pocitam s tim, ze s navalem maminek, kterej v Podoli maji, budu rada, kdyz na me zbyde misto i na normalnim pokoji 🙂

Mimochodem, ted mi v Podoli rikali, ze v pondeli meli za jednu noc 26 miminek 😝 - to byla zrovna ta bourka.

kristi
17. kvě 2007

ja jsem tam byla 7.2 a mela jsem posledni postel v cely porodnici.. 😉 . Na nadstandart by me byvali soupli cca po 3 dnech, ale ja nechtela. Byly jsme tam tyden - to je jak dovolena u moooore.

llucka
17. kvě 2007

Ahoj,
taky jsem registrovaná v Podolí (termín 7.10.) Pecule, říkali ti, že od 14.10. malují? Mě na to upozorňovali, tak nesmíme přenášet 🙂

Jinak v pondělí se v Podolí narodil kamarádce klučík císařem, je na nadstandartu a je s péčí spokojená.

Obecně si myslím, že Apolinář a Podolí jsou asi nejlepší v Praze, ale je to jen můj subjektivní názor.

pecule
18. kvě 2007

Díky vám za názory 😎nadstandar nechci na to fakt nemám,ale jen mně to zajímalo,měla jsem strach aby nebyli po 15 jak ve Vinohradský 😅 . llucka,o malování mi nic neříkaly,že to není tak dlouho co to tam dávali do pořádku 😖 tak snad to nebude žádnej problém a vezmou mně bez problému...

llucka
18. kvě 2007

Pecule, mně taky přijde, že tam pořád malují 🙂, ale nějak to zatím neřeším 😉 uvidíme, jak se to všechno semele.

Tý jo, fakt je to tak hustý v tý Vinohradský? Je pravda, že ve svém okolí neznám nikoho, kdo by tam rodil.
V Podolí jsou pokoje po 2 nebo po 3. Ja taky neuvažuju o nadstandartu, kdyby byly všechny za 500 tak dejme tomu, ale 1400 nebo 1700, to mi přijde trochu moc 😖 .

morusa
19. kvě 2007

Holky, já teda nadstandart chtěla moc a bohužel se mi ho nepodařilo chytnout, i když jsem se každý den vyptávala a musím říct, že jsem byla ochotná za něj zaplatit i těch 1700,-Kč za noc a to ze dvou důvodů. Jednak jsem na doporučení chodila čůrat místo na WC, tak rovnou do sprchy a hned oplachovat, a jelikož sprcha byla dost daleko, tak mě to stálo dost námahy a to nemluvím o tom se tam courat v noci rozespalá, takhle na nadstandartu bych ji měla hned na pokoji a skočila z postele rovnou do ní. No a za druhé, byla jsem tam s dalšíma dvouma maminkama, kterým drobečkové docela v noci plakali,takže i když ten můj spal, tak tam na střídačku křičeli jiná dvě miminka a musím říct, že druhou noc už jsem byla trochu zoufalá, jelikož jsem se potřebovala vyspat a fakt to nešlo. Takže i když jsem nadstanadart nezažila, tak já osobně bych ho jen doporučovala. Samozřejmě jsem to ale přežila i bez něj, protože ta euforie z malého mi dala zvládnout všechno ostatní a tak je tomu vlastně pořád. 😉

nikusa
21. bře 2008

Ahoj, chtěla bych obnovit toto téma a zeptat se, jestli některou z Vás nevzali k porodu do Podolí, i když jsi tam měla registraci. Já ji mám už od ledna, ale stejně se hrozím toho, že tam dorazím a řeknou mi, sorry, zkus to jinde, máme plno. Na webu sice píšou, že Vás přesměrují do jiné porodnice, ale četla jsme nedávno příspěvek, že to není pravda, že si musíš hledat sama dál. A navíc tento týden říkala jedna mamina v televizních novinách, že objížděla porodnice a vzali ji až ve třetí... Tak z toho mám docela strach.

kacka.va
21. bře 2008

nikuso: stalo se to kamarádově manželce, ale to se ti může stát úplně kdekoliv, že budou mít i přes registraci plno a pošlou tě někam jinam, ne jen v Podolí. zbytečně se nestresuj, nějak to dopadne a na tohle nemá cenu myslet. Pokud už budeš rodit a budeš hodně otevřená, tak tě nikam poslat nemůžou a pokud budeš mít ještě čas, tak většinou by to mělo být tak, že ti zavolají do jiné porodnice a nahlásí tam, že tě tam vezou, aby s tebou počítali.

kocicatko
21. bře 2008

Nikuso, mrkni na diskuzi o Podolí, tak se dozvíš víc...ale je fakt, že co tam někdo psat, tak jsou většinou ochotní a obvolají Ti, kam můžeš jet...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru