Porod v Podolí nebo u Apolináře. Poraďte

ggeejjiittkkaa
15. kvě 2007

Ahoj holky blíží se mi termín porodu a docela sem nechala všechno na poslední chvíli která z porodnic vám přijde lepší (Podolí nebo Apolinář)??? Nevíte některá jak tam vypadají porodní sály???????? moc díky za odpověďi 😅

kacka.va
4. lis 2008

deathy: nic si z toho nedělej, můj manžel byl se mnou jen na jednom ultrazvuku a na AMC, jinak se mnou taky nikam nechodil. Já to ani nebrala jako potřebné, aby si zbytečně plácal dovolenou, kdykoliv jsem šla na nějaké vyšetření.

janah.
4. lis 2008

Jo, souhlas. Dovolená je dobrá až na mimi 😀 😀 No a ty maminy, já u prvního taky pochodovala po chodbě, abych to urychlila... 😀

deathy
4. lis 2008

kacka.va,
když on se mnou nebyl ještě vůbec nikde, a tohle měla být premiéra a měl mě tam i odvést, protože já nerada jezdím autem takhle centrem. Takže nic, drandila sem si to po Praze tramvají a busem, a taky díky tomu sem dr. nestihla. Tak to mě pořádně vytočilo.
Ale jak říkám, v pátek to snad zmáknu..sice sama, ale snad jo.

Jinak ty maminy po chodbě už byly po..teda řekla bych, a vůbec nevypadaly dobře, proto mě to i vyděsilo 🙂

kacka.va
4. lis 2008

deathy: na chodící maminy nedej. často mají stehy, tak se jim 2x dobře nechodí, navíc s těma vložkama mezi nohama 😉

pipisek
4. lis 2008

no...dobře nevypadá v andělíčku žádná, ale vsadím se, že sice vypadaly zdrchaně, ale byly ŠŤASTNÉ 😀 😀 😀

deathy
6. lis 2008

Tak to asi jo..utahaný, ale šťastný.

deathy
11. lis 2008

Tak, už sem zaregistrovaná. Pan doktor Pařízek..asi profík, ale teda na první pohled, možná i na druhej je to arogantní a povýšený pán..hmm.
Chtěla sem se zeptat, kdo s nim měla zkušenost že vás rodil...bylo to přes známost nebo když měl zrovna službu? A když to třeba bylo přes známost, co za to chtěl? Já vim že se takhle ptám dost blbě, ale nedá mi to..děkuju moc

janah.
11. lis 2008

Já slyšela, že normální dr. od 8, ty známější od 15... nejsou to vyhozený prachy?? zaregistrovaná už seš, tak co... At to vyřídí tchyně, ne?? 😉

deathy
12. lis 2008

Teda to sou sumy...taky si říkám, že ho k porodu nepotřebuju, určitě bude mít službu jinej taky dobrej, co za to nic chtít nebude.. Nebo, teď mě napadla taková šílená myšlenka, co se platí za porod? Myslim jako klasika, žádný protekce, prostě jestli se to taky nějak hradí, když teď sou ty platby všude..nebo..no to by bylo hrozný, ještě za to platit..

slunicko200
13. lis 2008

deathy: muzu te uklidnit, u APO jsou zrejme profici vsichni, slysela jsem stiznosti jen na jednoho doktora. Znam par lidi, co Parizek rodil a nikdo si nestezoval (ale bylo to ze znamosti, kolik penez nevim), Klimkova je pry vyborna, zachranila 2 holkam od nas z unorovek08 prirozeny porod misto cisare. Ja osobne jsem rodila u APO s Faitem a byla jsem moc spokojena - doporucil mi ho muj gyndar. Drzim palce

Jo a bez protekce neplatis nic 😉

kacka.va
13. lis 2008

deathy: když nemáš nikoho sjednaného, tak se neplatí nic 🙂

campi
13. lis 2008

Myslim, ze kdyz clovek rodi v Podoli nebo u Apolinare, tak neni treba se tim placenim trapit a muze si nechat penize na neco pro mimčo. Ze tam (snad) nezamestnavaji zadny matlaly.

lenkab.
14. lis 2008

holky tka já rodila u apolináře už po druhé, v obou případech jsem měla svého porodníka. Né tedy stejného v bou případech. Byla jsem moc spokojená hlavně ted podruhé. Ale chyba byla že při propouštění domu se nedělá u Apolináře UTZ ono vubec i v ostatních porodnicích to neřeší moc. No a stalo se to že jsem ted v 8týdnech po porodu byla na revizi dělohy , něco tam totiž zustalo. Ale jinak Apolinář je skvělej, jak lékaři tak oddělení šestinedělí i péče o mimísky.

deathy
18. lis 2008

Takže pokud si přímo Pařízka nevyžádám, tak se teda neplatí nic. Tak jo, to je dobrý 🙂 No a jestli sou tam teda dobří, jak se tu píše..tak začínám být v klidu.
Jinak, to se nedělá nikde ten UTZ při propouštění jak psala lenkab.? O to bych si ale mohla případně říct, jako pro jistotu, ne?

girll
18. lis 2008

tak já taky rodila u apolináře a neměla sem nikoho zaplacenýho přišel nějakej mladej doktor a bylo to,nejvíc mi stejně pomohla PA ta tam s náma byla skoro neustále a moc mi pomáhala.A byla sem moc spokojená jak s porodem,se šitím 😅 i se šestinedělím ale taky se přidám k názoru dělat při propuštění UTZ taky ve mě zbyli zbytky a před necelýma 14 dnima sem byla na hysteroskopii a na začátku prosince jdu ještě na jeden menší zákrok ☹

deathy
22. lis 2008

Vůbec si nedovedu představit, že bych musela po pár týdnech na nějakej zákrok, no to vůbec. To si to fakt radši vydupu, ať sou si nepříjemný jak chtějí. Nebo třeba přes svýho doktora, to by se snad taky dalo.
Hm, u takhle velkých porodnic bych tohle teda viděla jako samozřejmost..

janah.
23. lis 2008

Právě, že jsou velká porodnice. Já chtěla ultrazvuk před porodem, kvůli odhadu velikosti mimi a měla jsem to jen tak tak. A to mi tam psali, že je to z důvodu už jednoho velkého mimi předem.... Takže si myslím, že asi neuspěješ. Jen přes známýho. 😝

leryl
23. lis 2008

Ahoj moje kamarádka rodila před 2měsíci v Podolí a ULTZ ji před propuštěním dělali a neměla žádnou protekci

cechtek
24. lis 2008

ahojky, mně dělali utz před porodem - ležela jsem na rizikáči, ale nic dramatiše, odhad byl do 4 kil, O. měl 4,24 kg 🙂 po porodu mi taky dělali utz, nebylo to z protekce, byla jsem tam s maminama od nás z pokoje, tož se celkem divím, že Vy jste skoro žádná na utz nebyla...byl to dost divnej pocit jít po porodu na utz, ale bylo to ok, deathy já být Tebou tak neřeším, bude to OK, MUDr. Klimková mě rodila, byla úžasná, příště bych si vybrala zas jí, strašně moooc mi pomohla a jsem jí fakt vděčná 🙂 ale jsou tam všichni Dr. super kromě jednoho jak už psala sluní...

leryl
25. lis 2008

cechtek:a na kterého doktora že si stěžují?Ke mně se nic nedoneslo 🙂

cechtek
25. lis 2008

Bedřich myslím Kratochvíl, maxa od nás z únorovek žel měla tu čest...

petrolejka
25. lis 2008

Čau Terko! 😀
Jo, APO můžu doporučit a netřeba si možná doktora platit, jsou tam fakt dobří, byla jsem tam dva dny na hekárně vedle sálu a slyšela v přímém přenosu asi dvacet porodů a hodně mě to uklidnilo, doktoři fakt rodičkám pomáhali, i těm, co panikařily. Já měla domluvenou Klimkovou a udělám to i příště, páč to je zlatá ženská, hrozně mě povzbuzovala a chválila, moc ráda na porod vzpomínám, protože mě nabila energií a já to zvládla i po svém nekonečném pobytu tam. Jinak jsem se tam setkala s nepříjemným jen jedním asistentem, jméno bohužel nevím. Je to ras, při vyšetření jsem mu málem ukopla hlavu a ostatní rodičky taky. Když mě pak pravidelně kontrolovala sestra nebo doktorka, jak se otvírám, tak to vůbec nebolela, jen od tohoto asistenta děsně. Holt necita.
S Podolím nemůžu sovnávat, nebyla jsem tam, při volbě mezi těmito porodnicemi (jiné jsem ani nezvažovala) u mě zvítězil fakt, že u Apolináře prakticky nemívají stopstav, když je plno přímo v porodní části, tak rodičky ukládají i na jiná oddělení a na odrození mají na sále boxů dost. To byla moje největší můra, že budu rodit někde na sněhu před porodnicí, která bude plná. 🙂

petrolejka
25. lis 2008

Jo a budova apo se mi líbila vždycky, mně ten tmavší vzhled nevadí, pokoje teda tmavé nebyly a boxy oddělené přepážkami ... byla jsem vděčná, že vedle mě tlačila jiná paní, dokonce nám vycházely stejně kontrakce a funěly jsme koordinovaně. Fakt mě povzbuzovalo, že jinde se někdo potí taky ve finále a že v tom nejsem sama a jináč mi bylo všechno fuk, chtěla jsem jen, ať malá vyleze, klidně by ty přepážka mohly oddělat a pozvat si na mě všechny mediky z okruhu pěti kilometrů ... jsem měla jiný starosti. 😀

r.o.s.s.i.b
26. lis 2008

deathy:koukám,že taky mladá mamina konečně,já otěhotněla hnedle po maturitě takže pohodový těhotenství, a před termínem porodu jsem dělala závěrečky z autoškoly 😀 a u Apolináře to zas tak strašný není,doktoři fakt supr horší je to na oddělení,ale dá se to zvládnout 😉

r.o.s.s.i.b
26. lis 2008

Jinak mě taky dělali utz 3.den po porodu a dělají to jen u někoho,co byly semnou na pokoji tak ty nešly na utz tak jsem usoudilaa,že to dělají těm,kterým musej prasknout plodovku,a tam mi našli,že mám myom tak jsem šla po 6nedělí na kontrolu k svému gyn.a tam mi bylo řečeno,že to myom není,ale že neví co to je 4cm bulka tak jsem šla na magnetickou rezonanci a tam nic neukázalo tak fakt nevím co to může být,doufám,že se to už ztratilo,pač to ukázal jen utz

deathy
27. lis 2008

Teda doufám že budu stejně v "klidu" jako petrolejka, protože už jen ty porodní boxy mě děsí. Nevim nevim jestli sem tak otrlá abych zvládla sebe a ještě maminy kolem..teda, už bych si přála aby byl červen, prcek byl na světě a já měla po maturitě. To by bylo tak náááádherný.
Já u porodu nechci žádný studenty, snad i co nejmíň lidí, ježiši to asi nepřežiju.. 😀

kacka.va
27. lis 2008

deathy: to pak vůbec neřešíš, myslím, že to maminy řeší hlavně v těhu, ale pak když na to přijde, tak je to většině úplně jedno 🙂

deathy
27. lis 2008

kacka.va, taky si to řikám, ale poslední dobou čím dál tím víc zjišťuju, že sem hroznej plašan, že když se něco děje, a to se to může týkat naprosto čehokolilv, tak já okamžitě začínám zmatkovat a naprosto přestávám normálně uvažovat. Prostě se mě zmocní panika. A to teda nevim, jesti by bylo to pravý ořechový v den D 🙂

kacka.va
28. lis 2008

neboj, bude tam okolo tebe plno lidí, a ty tě zmatkovat nenechaj 😉

deathy
28. lis 2008

Tak to si povíme potom 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru