Porod v Podolí nebo u Apolináře. Poraďte

ggeejjiittkkaa
15. kvě 2007

Ahoj holky blíží se mi termín porodu a docela sem nechala všechno na poslední chvíli která z porodnic vám přijde lepší (Podolí nebo Apolinář)??? Nevíte některá jak tam vypadají porodní sály???????? moc díky za odpověďi 😅

nikusa
21. bře 2008

Díky za útěchu, doufejme, že to nebude můj případ 😉

krista
8. říj 2008

deathy • 17tt • Dnes ve 21:20
Vím že je tu téma ohledně Apolináře, tak snad tohle téma nebude vadit.
Sice mám ještě dost času, ale vzhledem k babyboomu si myslím, že je dobré se zaregistrovat u nějaké porodnice už teď. Rozhoduji se mezi Apolinářem a Podolím. Nejdřív jsem si byla jistá Podolím, ale teď nějak nevím. Víc se mi asi líbí Apo.
Tak se chci zeptat maminek, nebo i těhu, které tam třeba chodí, kterou byste mi poradily. Budu ráda za všechny zkušenosti, které jste tam zažily a jak to v den D probíhalo (myslím tím přítomnost blízkého čl. na pokoji před porodem, ochotu personálu, ceny, atd.). Koukala jsem na jejich stránky, ale přece jen zkušenost je zkušenost.

Ještě malá podotázka, zda některá máte zkušenosti s panem doktorem Pařízkem u Apolináře (doufám že si pamatuji správně jméno). Já na něho slyšela jen chválu, a také to, že je velmi oblíbený u slavných lidí. Tak jestli i nějaká neslavná mamina měla tu čest 🙂 Děkuju

deathy
8. říj 2008

Ještě mě napadá...co se týče těch porodních boxů..je to stejné i v Podolí? Představa že mě dělí jen tenká zeď či závěs mě docela děsí...

zuzalach
8. říj 2008

deathy-v podolí porodní box znamená celou garsonku-pokoj+sociálka. tam je sprcháč s masážní sprchou a toaleta. v pokojí cd přehrávač, balón atd. je to fajn, že se ti tam necourají lidi-pouze tvůj doprovod, porodní asistenka..

janab78
9. říj 2008

krista-s doktorem Pařízkem jsem tu čest měla, ale byla jsem moc ráda, že mě nakonec nerodil.Nikdy mi nic pořádně nevysvětlil, nebyl nikterak příjemný.Když mě poslal na zátěžový test a já se zeptala, co to obnáší, tak vynadal sestře, že tam nemá vytisklé informace a řekl, mi, že si to mám najít na netu.Nejradši jsem tam měla dr. Kouckého a Vokroje. Oba byli moc vstřícní.

campi
9. říj 2008

Ahoj deathy, obávám se, že už je na registraci u Apolináře i v Podolí pozdě, tak tam raději hned zavolej. Já se v Podolí registrovala v 8tt, poslali mě tam od gynekoložky, že jim tam ten den plakala ženská v 10tt, že ji v Podolí už nevzali!

Ohledne doc. Parizka jsem slysela totez co pise janab78 .

kacka.va
9. říj 2008

deathy: myslím, že campi má pravdu, pokud jsi chtěla Apolináře, tak na registraci už je asi pozdě v tvém případě.
Janab: jojo, taky jsem měla čest s Vokrojem a Kouckým a oba jsou super.

deathy
10. říj 2008

Teda, to mě docela překvapuje že by to byl takový...hm, necita. Je to známý mé "tchýně", tak sem si i myslela že je teda dobrej i co se týče přístupu.. Hmm, tak ještě že jsem se zeptala.
Noo, asi teda zkusím to Podolí, přece jen mi ty boxy nejsou nějak zvlášť po chuti, takže bych asi byla radši za tu garzonku, jak říkala zuzalach. Zkusím tam zavolat a uvidíme.
No a pokud mě nevezmou třeba ani tam, tak nevím co bych dělala. Krč je do dubna vyprodaná, já mám termín v březnu..jeje, asi začnu plašit. Vůbec sem netušila že bych tohle měla řešit už teď, resp. už dřív, dr. mi to ani nenaznačil. Tak moc děkuju za info

campi
10. říj 2008

Tak se prosim potom ozvi, jak jsi s registraci dopadla. Jsem zvedava, jestli mě jenom tak strašili, nebo jestli je situace fakt tak tragická s registracema. Ale jestli má stop stav Krč, tak bych se na Podolí vůbec nespoléhala...

Kamarádka je u doc. Parizka taky ze znamosti, jeste nerodila, ale poradna ji moc nevyhovuje (natlacil ji do toho dominantni bratr, automaticky jí ho domluvil, aniž by se ptal, že u něj bude mít tu nejlepší péči - což na druhou stranu určitě mít bude, je to fakt kapacita). A tchýně už o vnoučátku ví? Jak se k tomu postavila?

janah.
10. říj 2008

Ahojky,
no vzhledem k termínu si myslím, že budeš za Pařízka a případnou protekci s registrací ještě vděčná... 😎 Jinak ta poradna tak hrozná není a se sestřičkama se tam určitě domluvíš 😉 Dej vědět, zajímá mne, jak si to ted stojí

zoza
10. říj 2008

Ahojky tak jen bych chtěla přidat moji zkušenost. Chtěla jsem se registrovat v nemocnici v Praze v polovině září, termín mám v 24. březen. Odmítla mě Motol, Apolinář, Podolí, Krč, že mají plno byla jsem z toho špatná a ve stresu. Nemocnice bez registrace jsou Královské Vinohrady. Takže bud porodím tam a nebo v Příbrami, kde má trvalé bydliště přítel a nebo když to půjde rychle tak mě stejně budou muset někam vzít 🙂 Už se s tím nechci trápit. Ale fakt nevím co mají dělat maminky, které se jako já nestihnou registrovat. V podolí byla přede mnou čerstvá těhulka a ta se registrovala a neměla ani těhu knížku, jen potvrzení od dr, že je těhotná. Takže příště budu chytřejší 🙂

zoza
10. říj 2008

tak tam mělo být neštastná 🙂 štastná jsem z toho rozhodně nebyla 😀

zoza
10. říj 2008

No a ještě k tomu Podolí paní říkala a to bylo v září, že mají plný březen, duben a kus května.

campi
10. říj 2008

zoza: tak to je hustý. Pribram pry neni spatna. A je mozny, ze tam nakonec skoncim taky, i pres registraci reknou kolikrat, ze maji plno. Proto by mozna bylo dobry, kdyby deathy ty protekce u Apolinare vyuzila. Pacientky, co maji domluvenyho doktora, pry vezmou v dane porodnici vzdycky.

deathy
10. říj 2008

Tak já volala k Apo. i do Podolí, ano, mají plno. Podolí až do června, Apo nevím. Nějaká Bulovka či Motol mě ani nenapadl, protože nějak..nevím, tyhle nemocnice mi docela nahánějí hrůzu. Každopádně mě docela vyděsilo, že mají plno a co jako bude, že bych si to odrodila snad doma? Volala sem ke svýmu dr., sestříčka mě uklidinila, že Královské Vinohrady berou bez registrace, sou teď čerstvě po rekonstrukci a spousta mamin od mýho dr. tam teď bylo spokojených. Tak se mi dost ulevilo, že budu mít šanci dostat se do porodnice. Ale na svýho dr sem naštvaná, že mi o těch registracích neřekl jediný slovo. Kdybych se o to teď nezačala zajímat sama, tak nevím..asi bych nevěděla nic.
Co se týče dr. Pařízka - protekce je sice fajn, ale na druhou stranu, nebylo by to předpokládám zadarmo, a pokud s ním některý byly nespokojený, tak nevím jestli je o co stát. Hold nejsem celebrita, tak co že.. Uvidíme. Zkusím se "tchýně" zeptat, co jí řekne. A jinak moje máma má nějakou známou sestřičku i v Podolí, tak mi říkala že by mi tam připadně tu jednu postel nějak zkusila zařídit, ale radši vše zkouším bez oklik..ale Podolí by pro mě bylo fajn, protože ho mám relativně blízko domova.
No je to s těma porodnicema fakt šílený. To sem netušila.

campi, už o něm ví celá přítelovo rodina. Tchýně byla..hm, v pohodě. Tchán začal hned plánovat houpačky, moře a lyže.. 🙂 Takže vše je ok.

kacka.va
13. říj 2008

deathy: Bulovka sice nemá valnou pověst, ale podle mých kamarádek a jedné duly je porodnice na skvělé úrovni.

campi
14. říj 2008

Na Bulovce rodila kamaradka - po 14 hodinach sla na cisare, nicmene přes tyto potíže si porodni oddelení moc pochvalovala (na rozdil od kojeneckyho). Vybavení mají taky dobrý, ne? Spatný názory najdes na všechny porodnice. A hlavně si deathy už teď nemůže moc vybírat (pokud nevyužije tý protekce).

deathy
14. říj 2008

Je mi jasný že vždycky se najde špatný názor, to naprosto chápu. Ale jelikož sem z Prahy - západ, jet porodit přes celou Prahu se mi teda dvakrát nezamlouvá. Podolí mám cca 15 - 20 minut od domova, takže to pro mě byla taková "jistota", ale díky panu doktorovi, co neřekl nic mladý holce která naprosto neví jak v tom chodit, budu muset spolíhat na ty Vinohrady.
Sice protekce fajn, ale..já na to tak úplně nejsem. Tak kdo ví jak to dopadne. Vinohrady sou prý dobrý dle sestřičky u mýho dr., maminy byly spokojený, mám to relativně dostupný..takže uvidíme. Mimochodem, nevíte někdo jaký sou ohlasy na tuhle porodnici?

japonka
14. říj 2008

moje zkušenost s porodem v Podolí je naprosto na jedničku. První dítě jsem porodila v Podolí již téměř před šesti lety. To ještě nebylo oddelené zrekonstruováno, ale vše bylo na jedničku. Při příjmu jsem si hned rezervovala nadstandart, který jsem dostala sice až druhý den, ale vůbec mi to nevadilo.
Při druhém porodu jsem se opět nerozmýšlela s volbou porodnice, přesto, že jsme se přestěhovali za Prahu (bydlme 3 km od Kladna). Tak nějak jsem cítila, že jako druhorodička budu mít situaci pod kontrolou. Vše probíhalo v pohodě a přivedla jsem na svět krásného zdravého chlapečka.

Maminky, které se chystáte rodit do Podolí se připravte na velký frmol v porodnici. Při druhém porodu jsem na porodním pokoji neležela dvě hodiny, jak se běžně leží, ale po hodině mě odvezli na nadstandart, protože se jim začalo sjíždět velké množství mamin k porodu a potřebovali mít volné pole působnosti. Což samozřejmě chápu.

Problémem může být také nedostatek pokojů pro šestinedělky, a tak vám mohou nabídnout pokoj na gynekologickém oddelení, kde nemůžete mít miminko hned po porodu na pokoji. s touto eventualitou jsem byla také při příjmu seznámena a souhlasila jsem, ale nakonec vše dobře dopadlo a Honzíček byl se mnou hned. 🙂

petra.vavra
14. říj 2008

ahoj, není to moje zkušenost, ale hodně dobrá známa rodila minulý týden u Apo, porod nic moc rodila s dalšími třemi odděleni plentou a malý má vysokou žloutenku, min týden ji ve středu pustili domu, v pátek na odběry a v pondělí znovu a dnes jim volali, že se mají okamžitě vrátit, že hodnoty jsou špatný...tak jen mi vybíhá myšlenka, jak je možné, že je pustili domů???Mě v porodnici řekli, že pokud hodnoty neklesají nepouští, tak nevím...no dnes už s Apo tak nadšení nebyli jakokdyž tam chodili do poradny...jo a ještě malého jim dnes převažovali a hned nutili příkrm???

campi
15. říj 2008

Ad Vinohrady - chysta se tam rodit sousedka, pracovala tam jako zdravotni sestra na rentgenu (jako tehotnou ji prelozili do kanceláře). Vyhodou je pry to, ze je to tam domáctější, nemají takovej frmol, takže nedochází k situacím, o kterých píše japonka a sestry jsou prý fajn.

Petra.vavra: nevim, jestli je to jenom u Apo., ale prý se hodně hlídá, aby mimčo nabývalo na hmotnosti a ty příkrmy se fakt nutí. Sousedka byla teda u Apo uplne nadsená, zrovna tam nikdo jinej nerodil, takže měla soukromí i za tou plentou, doktor výbornej, akorát se jí nelíbilo, když ji sestra seřvala, že se jí nepovedlo v noci vzbudit malou na kojení (její holčička byla neuvěřitelně spavá, osobně jsem ji zkoušela při návštěvě v porodnici vzbudit, ale i když jsme ji svlékly oblečení, tak se probrala a po zavinutí zase chrupkala, takže z jídla nebylo zase nic). Sestra bohužel jenom nadávala, ale neporadila jí, jak to udělat, aby se dítě vzbudilo a jedlo, to asi měla udělat.

deathy
15. říj 2008

Teda, to je šílený když takhle jednaj sestry. Vždyť tam sou snad od toho, aby mamině ukázali co a jak. Já bych třeba vůbec nevěděla jak to udělat, spíš by mi přišlo, že když to mrně spinká samo od sebe, tak ho prostě budit nebudu. Asi nemá hlad, tak proč to mrně takhle týrat 😠 Ale vím, že je to asi blbost. Asi se to má tak dělat..každopádně kdyby na mě sestra takhle spustila, tak bych jí poslala někam..fíha.

campi
15. říj 2008

V Podoli jiný kamarádce sestra prozradila, jak to udělat: zmáčknout na chvíli nos. Drsný, co?

kacka.va
15. říj 2008

petro: protože někdy žloutenka klesá, ale pak znovu stoupne. Já tohle riskovat nechtěla, takže si nás v porodnici nechali týden, aby nás případně nemuseli znovu přijímat. to se prostě občas stává a nezáleží v jaké je to porodce.
Deathy, ono v porodce bys to mimčo budit měla, mají jíst maximálně po třech hodinách, jinak by ti nemuselo přibírat tak jak má a zbytečně by si vás tam nechali déle.

janah.
16. říj 2008

No s tou žloutenkou je to zrádný. A navíc ty mimina furt "chrápou", což je špatně, protože musej papat, aby čůrali a žloutenka ustupovala. Je to takovej začarovanej kruh. Zdá se to asi drsný, ale tahá se za uši, zacpává nos... oni opravdu nechtěj vstávat, ale musej ☹

petra.vavra
16. říj 2008

campi- ohledně příkrmů má každá porodnice, tak jako na vše, svůj názor, já se řídila radami laktační poradkyně a byly jsme bez problémů...první co mi řekla, že kdyby mi v porodnici nutili příkrm, ať ho odmítnu a to i glukózu a moje malá měla na půl roce 8,50 Kg
janah- žloutenka je prevít, ale oni je pustili z toho důvodu, aby byla volná postel, což mi přijde strašný...a pak je tam zase hnali jako kdyby za to mohla mamina...

japonka
20. říj 2008

ono to není s těmi příkrmi tak jednoznačné. Při první dítěi jsem se tomu taky bránila jako čert, ale když se mi vytvořilo mléko až téměř čtvrtý den a Eliška měla hlad, protože byla velká 3800g, tak jsem kojila a nakonec vždy přikrmila.
Při druhém dítěti jsem již věděla, že se laktace spustí zase čtvrtý den, tak jsem se tomu nebránila,protože Honzík 4340g byl taky pěkný hladovec. Při odchodu z porodnice jsem obě děti plně kojila a žádné příkrmi nedávala. Obě děti jsem kojila do 15 měsíců bez problémů.

Navíc v Podolí mají mléčnou banku.

Nebojte se příkrmů na přechodnou dobu v porodnici, protože není nic horšího než hladové ukřičené miminko. To je myslím větší stres, než když se budete strachovat, že se nerozkojíte. 😉

cechtek
23. říj 2008

Ahojky, s Doc. Pařízkem jsem měla tu čest 😀 několikrát, je šíleně náladovej, jednou se se mnou vybavoval, ftipkoval, pak když mi dával epi, tak byl dooost nepříjemnej, fakt kecy neskutečný, ale držela jsem pysk a byla ráda, že mi dává epi, kdybych neměla kontrakce, tak s ním asi trochu diskutuju 😀 😀 😀 má trochu frňáček hore, ale je dobrej 😉

cechtek
23. říj 2008

Vokroj, Koucký milý příjemný vždycky i když byli šíleně utahaný, rodila mě MUDr. Klimková - boží, doporučuju! 😉

kacka.va
23. říj 2008

Terko, já hlavně nechápu, že Vokroj i když neměl službu, tak lítal v "civilu" po porodnici. Mně přišlo, že je tam pořád. Ráno, v poledne, večer, fakt jsem nechápala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru