Porod v porodnici do vody - Brno - je to vůbec možné?

elekthra
28. dub 2014

Ahoj holky, rodila jste některá do vody v porodnici v Brně (slysela jsem,ze pry je možné tam byt jen chvili a pak kdyz se to "rozjede", tak se pry stejne musi vylezt....) Mám navic obavu,ze je to možné jen na nad standartu-který by třeba nemusel byt volný... Rada bych toho zkusila, premyslela jsem,ze bych si bazénem půjčila (například v Bráně k dětem) a vzala si ho do porodnice... Jak moc je to silenej nápad? Asi me s tím vyhodi, což? Na druhé strane se bojím rodit "sama" doma... Nemáte někdo vlastni zkušenost? Nvite, kde by se k tomu mohli stavět kladně? Díky za všechny postřehy 🙂

speedygon
28. dub 2014

V Brně máš smůlu bohužel, ale Vyškov porod do vody umožňuje...

blanka.k
28. dub 2014

@elekthra Před 4 lety to bylo možné v Bohunicích (nevím, jesltli to nějak změnili), říkala nám to PA, když jsem byli na placené prohlídce oddělení. Je to teda nadstandart, docela jsem o něm uvažovala (ne porod do vody,ale většinu doby před v ní být), ale veliká nevýhoda je (na to nás upozorňovala)....je bez oken, takže po pár hodinách, když se tak pořád dopouští teplá voda, je to jak v sauně. A jak zmiňuješ....při příjmu nebyl volný, takže jsem vzala klas.nadstandart a díky za něj, rodila jsem na něm 3 dny, okna dokořán...
A nebyla jsem tedy ve vaně, ale ve sprše cca 50% doby tam...hrozně mi pomáhala od bolesti, takže těch 500,- za vlatstní sprchu hned u hlavy byly dobře vynaložené peníze, nedovedu si představit chodit někde přes chodbu do spol.sprch/WC

speedygon
28. dub 2014

@blanka.k jenže tazatelka by do vody chtěla také rodit....z tohoto důvodu řešila moje ségra právě Vyškov, ale nakonec si to rozmyslela...

blanka.k
28. dub 2014

@speedygon teď koukám, jsem to napsala špatně...Bohunice porod do vody umožňovaly, jen já chtěla vanu využít na dobu před, na vlastní porod vylézt 😀 Ale jinak tam nebylo problém i porodit (ale jen na tom 1 nadst.pokoji bez okna 😅 )

speedygon
28. dub 2014

@blanka.k nn, jak si psala původně: tam se musí na samotný porod vylézt...a nebo to změnili až loni...vím, že ségra právě říkala, že se tam rodit do vody nedá

elekthra
autor
29. dub 2014

@blanka.k : právě jsem slyšela, že na nadstandartu ej vana, ale že tě z ní dontí před "finálním proodem" vylézt.. což bych teda úplně nechtěla 🙂

elekthra
autor
29. dub 2014

@speedygon fakt je to možné jen ve Vyškově? přijde mi to už z brna dost daleko...

speedygon
29. dub 2014

@elekthra co vím, tak ano...oni to nechtějí kvůli tomu, že ve vodě není, v případě komplikací, k rodičce přístup.....

elekthra
autor
29. dub 2014

@speedygon vida... to mě nenapadlo. díky, za info, uvidíme, jak to nakonec dopadne 🙂

veruska007
29. dub 2014

@elekthra Zkus Vyškov, já tam jela z Brna rodit 2x a pár kamarádek taky. Autem je to mimo špičku 20 minut. Akorát ani tam, pokud vím, nelze rodit do vody. Na samotný porod Tě vyženou na křeslo. Prvorodičky do vody, pokud vím, nemohou rodit už nikde v ČR. Ani se moc nedivím - ty porodní vany jsou dost velké, nemůžeš se tam na tlačení pořádně zapřít (já se tam div neutopila při kontrakci, když se mi smekla ruka) a není tam moc vidět, jak jde miminko ven, což je v českém zdravotnictví zatím problém.

clefairy22
21. kvě 2014

Do Bohunic chodim na praxi, můžeš rodit do vody, viděla jsem to (pokud bude samozřejmě všechno ok), ale přesně, je to na nadstandardu bez oken, tkze je tam pak dost dusno...vylézt se bohužel musí na porod placenty

lubinkova
21. kvě 2014

Ja mam jeste taky postreh, proc se od toho porodnice odklani. Alespon U Apolinare se to driv delalo, ale nemaji s tim dobre zkusenosti, protoze pri porodu casto unikne stolice, a pak se s ni ta voda promichala a bylo to dost nehygienicke, kdyz se dite narodilo do vody plne vykalu...(a nechutne:D ..moc to nesplnovalo tu krasnou predstavu...). 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru