Porod ve Fakultní nemocnici Hradec Králové

isanie
22. srp 2007

Ahoj tehulky,v polovine zari mam termin porodu a budu rodit ve Fakultce v Hradci..mate nektera zkusenosti s touto porodnici?a nechystate se tam rodit ve stejne dobe jako ja?

kacici
8. zář 2007

Zusmo,rucniky i zupan je erar,ja si nebrala nic a rodila jsem v HK pred mesicem.Pribor jsem si take nebrala,zbytecne.Jinak si beres pradlo sama podle sebe ve skrinich na chodbe,takze se nikomu nezpovidas kolik si beres cisteho pradla a kolik rucniku,ja se sprchovala i 10x za den a pokazde jsem si brala ciste pradlo a kosilku i 3x za den 🙂

zusma
8. zář 2007

Kacici: díky, to jsem ráda,že to takhle je 🙂

Liaa: určitě bych ráda a doufám,že tam v listopadu(říjnu)nebude tolik narváno jako bylo asi teď v létě,abych nemusela jinam. Věřím,že ne 🙂 Pak sem písnu,co a jak 😉

mamina
8. zář 2007

Ahojky,já rodila 4*,z toho 2* v HK.Kojenecká podprda je doporučená,ne předepsaná,a to jen pro snadnější kojení.Dostaly jsme noční košili,ručníky,župan,vložky...Na šestinedělky fakt stačí jen vlastní spodní prádlo,něco na čtení,hygienické potřeby a pro jistotu ponožky,pokud máš často studený nohy.🙂
Porodnice je to dobrá a hlavně!,kdyby bylo s mimi něco v nepořádku,je tam i JIP pro novorozence,tak se nemusíš bát,že by ho převáželi někam jinam.Jediný,co bych jim vytkla,je dietní sestra.Rodila jsem 12/02 a 11/05 a k jídlu bylo uzený s čočkou a kys.okurkou,čerstvý pečivo,pomazánky s majolkou,pomeranče apod.Že prý podle ní je šestinedělka zdravá,tak může jíst vše.Ale nějak zapomíná,že je to vše nadýmavé,alergizující nebo rizikové na salmonelu.Ale snad se to už zlepšilo.Nejspíš tam půjdu v říjnu rodit znovu.
Jen k porodu:radši se s doktorem trochu pobavte,rádi používají oxytocin(provokačku) pro "urychlení" porodu.Ale často to má opačnej výsledek-sice se zvýší počet kontrakcí a jejich síla,ale např.já se pak vždy otvírat přestanu.Zeptejte se proto raděj,jestli je mimčo v ohrožení.Pokud není a vše běží,jak má,zkuste ho poprosit,ať s tím raději ještě počká.Jo,a pokuste se co nejdýl zůstat doma nebo aspoň co nejdýl chodit-působí gravitace,bolesti nejsou tak silný a miminko docela rychle postupuje.

slevik
8. zář 2007

Zus - přesně jak píše Kaci, ručník i župan erár...a myslím, že je to rozhodně lepší, pokaždý si můžeš vzít čistej ručník, pak ho dáš do prádla a nestaráš se o něj 😉. Stejně tak i košilka. Já měla jednu svoji, ale ani jsem ji nepoužila, využila jsem jen spustu jejich 😀. Příbor je určo zbytečnej, ale pokud by byl někdo moc útlocitnej, tak si ho jistě vzít může 😅 .
K tomu, co píše mamina. Já si na ocytocin nemůžu stěžovat 🙂. Porod postupoval pomalu, i když mě to vyhovovalo, protože bolesti byli minimální a já byla v pohodě. Ale dr. mi doporučil (!) infuzi s oxytocinem, já souhlasila a za 2 hodiny potom byla malá na světě 😵 . Kontrakce se zrychlily, trochu i zesílily, já se otevírala rychleji... je teda fakt, že jsem přitom pořád chodila nebo seděla na balonu, takže asi pomohla i ta gravitace 😉. Ležela jsem až při samotném rození miminka 😎

liaa
9. zář 2007

Holky díky za zkušenosti!!!

zusma
9. zář 2007

Já též děkuji 😉

zusma
1. říj 2007

Holky, všude tady na Koníkovi čtu, jak se holky nějak registrují do "svých" porodnic.
Nevíte, jak je to náhodou v HK? Jestli jsem něco nezaspala? Já mám dojem,že jsem slyšela, že to v HK nejde,ale přeci jen se raději ptám... 😕

luucia
1. říj 2007

Zus, já tam určitě rodit chci a nikde sem se nerigstrovala! Už tam chodím do poradny a nikdo mi neříkal, že bych se tam měla zapsat! Jen co mi říkal dr., tak je tam dost narváno! Tak je riziko, že budou mít stop stav!! Před měsícem tam rodila moje kamarádka a byla nadšená!! Skoro se tam těším! 😅

zusma
1. říj 2007

Luuci: já tam chodila na ty kurzy a taky o tom nemluvili. Toho stop stavu se taky obávám 😖 Do jaký tam chodíš poradny? Já tam byla zatím jen na těch velkých utz.

zusma
1. říj 2007

Už jsem to asi pochopila 😅 Ty tam dojíždíš normálně do těhot.poradny?

luucia
1. říj 2007

Zus, já chodím d poradny číslo 3 k prim. Kopeckýmu!! Je super!! 😵 Minule mi říkal, že už se to začíná zklidnovat, že porody už klesaj, tak snad na nás místo zbyde!! 😉

zusma
1. říj 2007

No to bych byla moc ráda,kdyby se to už zklidnilo,ale člověk nikdy neví. Nerada bych v bolestech kroužila po východočeským kraji 😒

luucia
1. říj 2007

zus, on právě říkal, že to je v takových vlnách a ted už to má klesající tendenci!! Tak budem doufat!! 😉

kacici
1. říj 2007

Ahoj holky,nechci vas zbytecne strasit nebo aby jste plasili,ale vzdycky je to na nahode,kolik se tam sejde maminek. Kdyz ja rodila,tak za mnou zavreli HK a posilali rodit na Jicin,byla plna porodnice,takze stop stav,ale odrodili jsme vsechny za par hodin a nikdo tam zase nebyl,takze vam preju hodne stesti,aby jste tam prijeli a nikde nikdo.
Znama rodila ted o vikendu a poslali ji az do Havlickova Brodu 😒 ,Pardubice byly zavrene.
Jinak se bohuzel neda nikde zaregistrovat,ja bych to taky uvitala a vsadim se ze to bude do budoucna tak fungovat,ze si budouci maminky budou platit za porodnika,ktereho chteji mit u porodu.Hoky preju vam hodne stesti,pohodovy porod a zdrava miminka 😉 ,je to radost i starost,ale fakt moc prijemna 🙂 🙂 🙂

kacici
1. říj 2007

Jinak me rodila Dr. Zimmerova a je to jedna z nejlepsich lekarek tady v HK,fakt super pristup a ochotna,sama se me i predstavila,prestoze jsem ji moc nevnimala 😅 ,protoze dokonce porodu me zbyvala jen hodinka 😉

lenkabu
1. říj 2007

Díky za zkušenosti holky. Jediný čeho se bojím je stop stav...já jinam nejedu, bydlím pár minut od porodky,tak se budu snažit být co nejdýl doma a otevřenou už mně snad nikdo jinam nepošle 😅 I když na přelomu února a března by snad porodnice ve švech praskat nemusela...co jsem slyšela, bývají narvané spíš letní měsíce.

luucia
1. říj 2007

kaci - já co tam chodím do poradny, tak mi přijdou všichni moc milí a hodní!! Až sem z toho poprvé byla v šoku!!! 😉 Fakt sem od tamtud odcházela z pocitem, že se na ten porod těším!! Tak uvidíme, jak to na konec bude!! Holky, pak vám sem písnu, jaké to bylo až budu mít po!! 😝

zusma
1. říj 2007

Je mi jasný, že to je určitě o náhodě - může být období, kdy se hooodně rodí a nemusí tam být nikdo a může být období, kdy je porodů málo a může tam být plno 😖
Nevíte, oni vám alespon řeknou, kam máte jet, kdyby bylo plno????

Jak jsem tam chodila na kurzy, tak tam byli všichni taky moc milí a skvělí, takže bych ráda porodila tam. Chápu, že taky ale existují lidi,co milí být nemusí nebo nemají zrovna náladu 😖

kacici
1. říj 2007

Holky oni Vam reknou kam jet. Nejvic bych Vam asi prala,aby praskla voda a zacaly rovnou kontrakce,to vas neposlou nikam 😀
Jinak ja taky hodila cele tehu do rizikove poradny k Dr. Hodikovi a super,nemuzu si na nic stezovat. Holky je to presne o tom,nekteri Dr. jsou super,nekteri nic moc,ale zalezi jak si s nimi padnete do noty 😉
Takze preju vsem hodne stesti a hlavne pohodovy porod 🙂

isanie
autor
2. říj 2007

Ahoj holky,tak uz to mam take za sebou..vzhledem k tomu,ze mam problemy s krvi,porod jinde nez ve fakultce nepripadal v uvahu,ale pravdou je,ze i za mnou se prijem zastavil a rodicky odjizdeli do Pardubic..me rodil Dr. Matula a nemam jedinou pripominku,strasne ochotni,porodni sal super,prijemna atmosfera a nemuzu si stezovat na jedineho doktora nebo sestru..ovsem po prevozu na oddeleni sestinedelek to byla katastrofa..detske sestricky(pouze ty mlade!!!)byly bezvadne,ale sestry z oddeleni by se mohly nad sebou trochu zamyslet,ja osobne jsem s nimi spatnou zkusenost nemela,pac jsem se s nimi radeji moc nebavila,ale vymenila bych je vsechny do jednoho..pokoje byly hezke,koupelna je primo na pokoji,jidlo super,pribor jsme dostaly,zupany,kosile,vlozky byly k dispozici,jenze byl zrovna vikend,takze neprivezli ciste pradlo z pradelny,ale jinak je ho dostatek..Co se tyce lekaru,nemam pripominek,byli ochotni,vsechno srozumitelne vysvetlili..nemela jsem zadne komplikace a tak jsme sla ctvrty den domu..preju vam,abyste mely stesti a prijmuly vas,protoze jsou to fakt odbornici,mejte se hezky a drzim palce at to zvladnete..

zusma
2. říj 2007

isanie: tak veliká gratulace! 🙂 A díky za popis 😉
Už to chci mít taky za sebou a na ty sestry se teda netěším.

pomfrita
5. říj 2007

Ahoj holky, zdravím především Zuzku, před pár měsíci jsme si spolu psaly, ale já se pak trochu zasekla (dělala jsem státnice 😒 ), takže Zuzi, ahojda.
V hradecké porodnici jsem rodila přesně před 14ti dny (21. 9.), bylo to tam super. Přijela jsem tam v 5 ráno na dva prsty otevřená, nabídli mi, že tam můžu zůstat nebo jet dejchat domů a vrátit se v 10, takže jsem jela domů a v těch 10 mě bez problémů vzali, i když říkali, že mají narváno. To už jsem byla na 7 prstů, takže rovnou na sál, porod byl rychlý, doktoři i sestry super. Rodil mě doktor Škapinec - byl v pohodě, u příjmu byl dr. Matula - ten byl přímo báječnej, škoda, že mu končila služba a neměla jsem ho u porodu. A co se týče pokojů na šestinedělí, jsou bezva - sprcha i wc, dostanete plínky (pouze určitý počet kusů, když vám dojdou, musí vám manžel přivézt další), oblečení na mimčo, na sebe, vložky (musíte používat pouze ty jejich, protože jsou vysloveně alergičtí, když má někdo svoje a nedejbože s křidélky 😀 ), půjčí vám kosmetiku na mimčo ke koupání - můžete si vybrat mezi weladou a johnsonem. Co se sester týče, byla jsem naprosto spokojená, byly strašně hodný a ochotný, kromě jedné starší sestry a mladé doktorky. Jediný, co bych HK nemocnici vytkla je jídlo - hermelíny, knedlíky, houby...vůbec se asi nezamýšlejí nad tím, že kojíme, dostávali jsem tam kupu nezdravých a nadýmavých blafů. A k snídani a večeři jsme dostali třeba pouze jeden rohlík a chleba, 1 máslo a 1 marmeládu - což stačilo jen na ten rohlík a chleba jsme hryzali suchej. Malej brečí, musím běžet...papapa, snad jsem vám trochu pomohla

zusma
6. říj 2007

Pomfrita: jéé ahoj 🙂 Říkala jsem si, co se s tebou stalo,zda jsi ok. A ty už máš mimčo, to moc gratuluji!! No a taky jsi zvládla státnice,tak to jsi šikula 🙂

Díky za popis. Snad se do HK taky dostanu a nepošlou mě pryč. A může ti tam někdo donést něco jinýho k jídlu,nevadí jim to? Třeba ovoce atd.

Já mám ode dneška termín přesně za měsíc,ale možná to bude dřív 😕 Tak pak třeba můžeme vyjet kočárkovat 🙂

zusma
6. říj 2007

Pomfrita: koukala jsem na tvoje fotky a opravdu moc pěkný 😵 Frantík je pusinka 😵 A taky se mi líbí,jak to tam máš nafocený přímo z porodnice a tak.Sice jsem tam byla na prohlídce,ale i tak se ráda podívám,jaký to tam je v reálu.

pomfrita
6. říj 2007

To víš, že vyrazíme kočárkovat 😉 . A třeba fakt budeš rodit dřív, já byla 38+0 tt 🙂.
Co se týče jídla, můžeš si tam donýst a jíst, co budeš chtít.
A jak se jinak cítíš? 😎

zusma
6. říj 2007

Ted už to za moc nestojí. Ten 2.trimestr byl super,cítila jsem se výborně a mohla jsem cokoliv.
Ted mám mít klidový režim aby se prcek nenarodil dřív. A to mi Dr.až na malé vyjímky říká už od 29tt 😒 Takže fakt zábava...ležím doma a dělám minimum věcí. A když někam musím,tak mi to vážně dělá potíže-sotva funím a mám různý tlaky a píchání 😖 Přála bych si to dotáhnout alespon tak jako ty-do 38+0,to mi zbývají 2týdny a kousek, tak to snad dám 🙂 I když člověk vážně nikdy neví.
A jak to zvládáš s mimčem? Je to oprvadu takový záhul,jak všichni říkají? 😕 😅

zusma
24. říj 2007

Nevíte, zda se v HK platí za epidurál?

Ne, že bych si ho automaticky chtěla dávat, ale spíš to předem zjišťuji, kdyby náhodou "nebylo vyhnutí"...

luucia
24. říj 2007

zus, myslím, že neplatí! 😉

zusma
24. říj 2007

Já taky myslím,že ne. Teda alespon jsem o tom neslyšela... 😕

zusma
24. říj 2007

...ale raději se ptám, kdyby to náhodou někdo věděl jistě 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru