Porod ve Fakultní nemocnici Hradec Králové

isanie
22. srp 2007

Ahoj tehulky,v polovine zari mam termin porodu a budu rodit ve Fakultce v Hradci..mate nektera zkusenosti s touto porodnici?a nechystate se tam rodit ve stejne dobe jako ja?

kinsli
25. říj 2007

Ahojky Zuzka, tak přeji hladký a klidný porod 😉 Koukám, že už to máš za pár 😀 To já si ještě sakra počkám, ale však ono to uteče 😉 Koukala jsem Ti do profilu a řekla bych, že vím pohlaví miminka, tak jsem na to zvědavá, jestli mě to vyjde 😉 😀

zusma
25. říj 2007

Ahoj Kinsli,díky, snad ten porod zvládnu 😉 No jo, už to mám za pár a dva nezávislí doktoři mi řekli,že by to mělo být dříve,tak jsem zvědavá. zatím tomu teda nic nenasvědčuje.

Na to pohlaví miminka mám taky tip,ale možná,že jsem si to jen vsugerovala. To jsem zvědavá,zda mi (nebo tobě) to vyjde. Dám sem pak vědět 😎

kinsli
28. říj 2007

Ahojky zusma, písni pak určitě do snažilek HK, tam jsem každý den. Já na toto téma vůbec nechodím, to jen, že vím, že je 😉

zusma
29. říj 2007

Ok písnu tam 😎

zusma
8. lis 2007

Ahoj holky, taky přidám v krátkosti pár svých zkušeností s HK porodncí. Na ženské doktory ani dětské doktory si nemůžu stěžovat vůbec.
Při příjmu jsem měla Dr.Řezáče a při porodu Dr.Matulu. Oba byli v pohodě a hlavně Dr.Matula skvělý a klidný a milý,což jsem po porodu a při šití potřebovala 🙂 Jinak Dr.do porodu skoro nezasahoval, mám takový dojem,že tam byl pouze při tlačení.
PA některé super a asi 2(hlavně teda 1) byly na ránu mezi oči 😠 Dětské sestry celkem dobrý a hodný, až na jednu starou,která občas měla takový kecy, že jsem pak brečela. Hlavně teda ale každá mi tvrdila třeba ohledně kojení něco jinýho a já z toho pak měla hlavu jak balon.

Jinak od 1.11. otevřeli dalších 9 lůžek pro šestinedělí uplně dole a já tam byla.Bohužel tam nebylo nic zaběhlé a vše se dělalo za pochodu,tak to bylo občas takový divný. O vše jsme si museli říkat, občas sestry vůbec nevěděly, kdy a kam se půjdou mimča koupat atd. Ale dali nám vše-vložky, ručníky,župan,košili,plínky,košilky,látkové plínky. Pokoj jsem měla moc pěkný-sprcha,wc,televize a byly jsme tam jen 2 a když se propouštělo,tak jsem tam byla sama 😵

liaa
8. lis 2007

Ahoj Zusma!!!Moc gratuluju k miminku i popisu.
Každá věc se hodí vědět,i to dobré i to negativní.Když si vzpomeneš a nebude ti to vadit,napiš mi třeba i jména do inboxu,abych už byla připravená na ,,hodné!i ,,nevrlé".-)
A taky někdy napiš svůj příběh do:jaký byl porod..-)

🙂

luucia
8. lis 2007

Jojo, souhlasím se Zuzkou, mám stejný zkušenosti! Ohledně dětských sester sem teda měla smůlu a měla tam spíš ty nepříjemný, jen asi 2 dobrý! 😠 Přesně jak píše Zus, každá řekne něco jinýho a když člověk neví, jak kojit a pokaždý to sestra ukáže jinak, tak je to dost náročný na psychiku! Já rodila císařem, takže sem měla mlíko dýl a dělaly tam ze mě krkavči matku, vždycky když sem si přišla pro příkrm! Je fakt, že sem to párkrát i obrečela! Jinak dr. super, prostředí moc hezký, ale doma je doma!! 😉

liaa
17. lis 2007

Holky,nevíte zda v HK může být manžel se mnou i v 1 době porodní.Někdo mi tvrdil,že manžela poslali na chodbu a byl přizván,až k samotnému porodu.Tak doufám,že to tak není!!Vždy byl zatím manžel se mnou po celou dobu a bylo to pro mě důležité!!

lenkabu
18. lis 2007

liaa: nám říkali na kurzu, že může. Ale pokud mají úplně plno a třeba je několik maminek "na hekárně" tak to třeba nejde. Ale snad se tam dá domluvit, jsme lidi,ne 😉

mamina
19. lis 2007

Liao,v Hradci je nový primář a prej se to tam dost pohoršilo.Pokud chceš mít jistotu(jako já 😉 😀 ),sjeď se podívat do Vrchlabí.Já tam jela rodit Betynku(zítra ji budou 4 týdny) a nelituju.Tam je na prvním místě OPRAVDU to,jak TY SE CÍTÍŠ,co TY CHCEŠ a co TOBĚ vyhovuje.Všichni ohleduplní,milí,vstřícní,přátelští-prostě jedineční.Můžu vřele doporučit!(Já bydlím za Pardubicema,Bety je pátý mimčo a stihla jsem to v pohodě.Cesta trvá z HK asi 1 hodinu.)
P.S.: Dá se tam rodit i do vody.Pokud chceš kouknout,jak to tam probíhalo u mě,je to v:jaký byl porod,str.45.
Přeju pohodovej porod i miminko-jsi odvaha,že jdeš do třetího-moc už nás není..

zusma
22. lis 2007

Liaa, já bohužel nebo bohudík 😅 ta jména neznám.Sice třeba ty dětský sestry měly jmenovky ale neměla jsem nějak čas se jim tam podívat. Ale všeobecně jsem od více lidí slyšela,že ne moc příjemné jsou z děts.sester ty starší.

Jinak se mnou MM v 1.době porodní byl tak napůl.Jaksi mě zapomněli 3,5 hod v umývárně-přípravně(!!!!) a když jsem je volala,tak se divili,že mám nějaké bolesti a já tam přitom lezla po zdi.Pak mě převezli na sál a tam jsem ležela hodinu a trvdili,že MM tam není,přitom já ho už před 3 hodinama slyšela na chodbě.Tak tam chudák musel čekat. Tak jsem jim řekla,že tam určitě je a přivedli mi ho.

zusma
22. lis 2007

Když to tak shrnu,tak od prasknutí plodové vody do vytlačení mimča mi porod trval cca 13 hodin,v porodce jsem strávila 12 hodin a MM se mnou byl až poslední hodinu 😠 ☹ 😒 😖

slevik
22. lis 2007

Ahoj maminy,
můžu se klidně podepsat pod text Zusmy 😉. Taky jsem měla dr. Matulu a taky nepříjemnou PA 😠 .
A manžel může být po celou dobu, i v 1. době porodní. Se mnou byl 😵

liaa
22. lis 2007

Ahoj Mamino!!Četla jsem si tvůj záznam.-)porodu! 🙂 pěkné!
Ve Vrchlabí jsem už rodila a to své druhé dítě.A také do vany.Bylo to užasné,perfektní zážitek a do dnes na to vzpomínám vyloženě s láskou.-)I na přístup mé porodní asistentky.Paní Umlaufové.
Ale mám velice vážné zdrav.problémy a rizikové těhu,problémy s krví a pod.Takže bohužel-nemohu tam tentokrát rodit.Nejsou podmínkami na těžší případy vybaveni.Musím volit krajsou nemocnici-a nejbližší je HK. 😖

liaa
22. lis 2007

No Zusmo!!Žádná sláva teda!!!Ale je moc dobře že to píšeš,alespoň vím-že se prostě nesmí člověk nechat manipulovat a trvat na svém.

slevik
23. lis 2007

Li - držím pěstičky 😉. Ale já v HK rodila a nemůžu si stěžovat. Manžela mi sami zavolali, když jsem šla na sál (nejdřív je příprava). Když jsem se po něm scháněla, už se převlíkal 🙂

liaa
23. lis 2007

No Sleviku-taky si říkám,že to záleží asi i na okolnostech.Jestli mají fofr či ne,kdo zrovna slouží a jak se ta osoba vyspala.-),a podobné...

zusma
24. lis 2007

V ten den kdy jsem rodila ja, tak tam byl obrovský nával a porodilo se 12děti. Hned ten den porodnici na několik dnů zavřeli. Bohužel tím návalem a shonem byl můj porod hodně ovlivněn.

liaa
27. lis 2007

Prosím o RADU!!!!

Děvčata,potřebuji někdy zajet do gyn.ambulance v HK při FNHK.Je to někde přímo tam.Jsou tam prý v pátek ale pak už nevím zda v ut či v pon.

Potřebuji poradit které ty 2 dny tam přesně jsou.A také od kolika do kolika.Prý jen dopoledne!!
A prý jsou tam ty ambulance 3-mám jít do nějaké rizikové(ale to asi budou všechny 3)Tak jestli nevíte,kteří 3 lékaři tam pracují!Díky moc za rady.
PS:já hledala nějaké stránky přímo o tomhle-a NIC.Tak pokud máte nějaké stránky o těch ambulancích,prosím dejte odkaz.A nebo i telefon.Stále se nikam nemohu pořádně ani dovolat.Díky moc!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru