Porod ve FN Plzeň Lochotín

aneta49
23. srp 2017

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat,jestli někdo rodil přirozeně v Plzni na lichotine? Jak jste to zvládly? Jak se tam k vám chovali? Mám z toho celkem stres,chtěla jsem původně rodit v Rokycanech,ale tady nam porodnici zavřeli..tak jsem si vybrala Horovice,ale když jsem se informovala u kamaráda,co jezdí se sanitkou,tak mi řekl,ze jelikož jsme z Rokycan,tak nás odvezou automaticky na lochotin..mám z toho hrozny strach,ze to nezvládnu..ze musím jet sanitkou sama bez manžela a pak rodit v porodnici,o které jsem neslysela úplně chválu,co se tyče chování personálu..prosím,vyvedte mě z omylu ☹

babanci
23. srp 2017

Moje dcera tam měla rodit, ale nakonec rodila radši U Mulačů. A tam paráda. Slyšely jsme, že na Lochotíně jsou na šestinedělí šíleně nepříjemní a taky je to tam velké, taková továrna na děti. U Mulačů rodinná atmosféra a ještě jsem tam měla kamarádku, kterou moje dcera dobře znala. Kamarádka čekala do odpoledne, po své pracovní době, aby mojí vnučku osobně ošetřila a tak jsem měla informace z první ruky.

snailice
23. srp 2017

Taky jsem se rozhodovala mezi Hořovicemi a Lochotínem, když rokycanskou zavřeli. Nakonec zvolím ten Lochotín. Co jsem se na obě porodnice zkoušela najít recenze na netu, tak mi přišlo, že je to tak nastejno, na obě se střídali jak kladné tak i negativní recenze. Obě moje kolegyně z práce tam rodili, jedna před dvěma lety a druhá před třemi a na nic si nestěžovali. Tak snad to bude v pohodě i teď. Je zde i skupina Porodnice Plzeň - Lochotín, tak se tam zkus podívat, nečetla jsem tam nic negativního z této doby 🙂

pavlina212
23. srp 2017

Až na to, že u Mulačů je společná hekárna, co jsem slyšela. Pro mě bylo důležité, aby právě při první době porodní jsem měla soukromí a partnera u sebe. Rodila jsem na Locháči a porod celkem dobrý, šestinedělí mě štvalo dost. Příště bych rodila na Locháči zas a nejlépe ambulantně.

babanci
23. srp 2017

@pavlina212 Takže to šestinedělí je tam fakt na prd, viď? Prý prvorodičkám nic neporadí.

pavlina212
23. srp 2017

@babanci Moje zkušenost dva roky stará a také z vyprávění paní na pokoji, která tam zůstávala déle po mém odchodu. Strašně moc záleží na tom, jaká sestra má daný pokoj na starosti (mají tuším dvanáctky). Se synem jsme chytli za čtyřdenní pobyt dva anděly, jednu trochu prudící starou školu a pak samé mladší, které jsme skoro ani neviděli. Jako když člověk něco fakt potřeboval, řekl si, připomněl se a pak dostal, no. Ještě z jedné věci je podezřívám a je to možná spíš pocit.... pokud mají volno.... vymýšlejí si pseudodůvody, proč tam má maminka s dítětem zůstat ještě jeden den - asi kvůli penězům. Například u druhorodičky dětská doktorka chtěla, aby zůstali déle kvůli sžívání se s miminkem!? Já tam zas byla déle kvůli tomu, že syn byl dva dny separovaný, tak abych si ještě jeden den potrénovala kojení - zpětně si vyčítám, že jsem asertivně neodmítla. Strašně moc mi tam chyběl klid, ale nemám s čím srovnávat. Dostat se na nadstandart bylo by to o něčem jiném (což je hodně velká náhoda i přes pořadník - musela bych rodit přesně v den termínu 😀 ). Tři maminky a tři děti v jednom pokoji je hrozně moc.

summer2012
23. srp 2017

Rodila jsem tam před třemi lety císařem a před třemi týdny přirozeně a nemůžu si stěžovat...jako občas jsem se musela ptát a nebo připomenout, měli tam teď fakt frmol - Rokycany zavřeli a u Mulačů malovali...ale dětský sestry na jedničku a ty šestinedělní pro matky taky v pohodě....pro mě bylo rozhodující že na Lochotíně mají špičkovou neonatologii a kdyby nedejbože cokoli bude o prcka okamžitě postaráno...od Mulačů stejně komplikace převážejí do FN a může trvat než se matka dostane za miminkem-zvlášť když mají plno

podestatka
23. srp 2017

Rodila jsem na Lochotíně dvakrát přirozeně a nemohu si stěžovat.... Porodní sál bez problémů, soukromí, manzel tam byl pořad se mnou.Na šestinedělí je znát, že maminek je hodně, ale také žádné velké drama.Radim ptát se,pro sestřičky je spousta věci samozřejmostí ,ale například pro prvorodicku ne.Prioritou pro mě byla špičková neonatologie. Návaznost odděleních, vyšetření apod. Možná jsem ovlivněná tím, ze ve FN pracují. Po obou porodech jsem ležela na nadstandardním pokoji a doporučují.

aneta49
autor
24. srp 2017

Ahoj holky,děkuji za reakce 🙂 do mulacovky jsem také chtěla,ale tam mě sanitka odsud neodveze...bud lochotin nebo Horovice..co jsem se snažila zjistit,tak nikdo poradně neví,jestli vás odvezou tam nebo tam,každý říká něco jiného,tak holt to bude asi překvapeni 🙂 včera dávali krásný díl Malých lásek,ale zkratka nevím,jestli to není všechno ovlivněno kamerami-chování personálu..i když je fskt,ze stížnosti jsem slyšela hlavně na oddělení sestinedeli...otázkou je,na koho člověk narazí :-/ to je dilema..kdyby to tady v Rokycanech nezavřeli,bylo by to nejlepší 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru