Porod ve Slaným, chystáte se některá?

berev
10. dub 2013

Ahoj holky, chystáte se některá rodit v létě ve Slaným??? Já o tom uvažuju...

elzicelzic
12. dub 2013

Já jsem tam rodila...31.1. se nám narodil synek.
Popíšu porod, tak jak probíhal. Snad si z toho uděláš úsudek🙂
Už dva roky jsme bydleli v Norsku, všechny prohlídky jsem absolvovala tam, prohlídky byly jednou za dva měsíce. Ultrazvuk ve dvacátém týdnu a to bylo všechno. Rodičovství se tam bere jako pohodová věc, kterou neradno zbytečně komplikovat. Rozhodla jsem se ale rodit v ČR kvůli jazykové bariéře. Vybrala jsem si Slaný, zejména proto, že se chlubí na internetových stránkách alternativními porody a bezzásahovostí. Již na posledních předporodních prohlídkách jsem byla zklamaná, že se mnou nikdo moc nekomunikuje. Dva dny po termínu jsem odjela do Slaného, protože jsem měla pocit, že mi odtéká plodová voda. Mladá sestřička mě přivítala, polila vložku Témašvarem a zjistila, že se nejedná o plodovou vodu. Nicméně mi zakázala vrátit se domů, a že budu muset dva dny zůstat v nemocnici. Zůstala jsem tedy přes noc na čekacím pokoji. Na porodním sále (který je hned vedle čekacího pokoje) probíhaly hned dva porody. Z toho jeden opravdu masakrózní. Celou noc jsem nespala, navíc se mi pod vlivem kontrakcí "kolegyně" rozjely vlastní silné kontrakce. Ráno jsem ale byla přesvědčená, že musím domů, že už to nevydržím. Propustili mne domů. Celý den a celou noc mě trápily kontrakce, ale byla jsem přesvědčená, že se tam nemohu teď vrátit. Čekala jsem a čekala. Pravidelné kontrakce po čtyřech minutách mě přemluvily. Jelo se. Jenže kontrakce sice byly, ale neotevírala jsem se. Sestřička, která byla zrovna ve službě mě dosti nevybíravě upozorňovala, že kontrakce nikam nevedou. Pak už si ze mne dělala srandu, že prej, jako jestli mě to bolí, nebo co...A že to může trvat ještě dva dny. Načež mě orvala suchou žiletkou. Ráno přišla paní doktorka, která věděla, co jsem si prožila a rozhodla se to trápení neodkládat. Píchla plodovou vodu, otevřená jsem byla na dva cm. Ale stalo se bohužel jen to, že se mi děloha zakřečovala a dalších pět hodin pod oxitocinem jsem měla opravdu silné kontrakce, ale žádné otevírání. Doktoři se u mě střídali a všichni si chtěli šáhnout, jak jsem zakřečovaná - super. Ale v tu dobu už mi to bylo tak nějak jedno🙂 Stejně tak padl můj sen o klidném porodu o přítomnosti tatínka, o první době porodní na míči, nebo ve vodě. Po pěti hodinách přišel anesteziolog, píchnul mi epidurál (ten povolil zakřečované svaly). Za dvacet minut poté byl synek na světě. Doktorka byla šťastná, já byla šťastná (že to mám za sebou). Sestřička se ošklíbla a bylo.
Poporodní péče jako kojení a hygiena a ošetřování stehů byly fantastické. Rozkojila jsem se dobře a mrňe prospívá. Jen jsem viděla, že se lahvička dává tak nějak automaticky.
Ufff, to jsem se rozepsala, omlouvám se. Ale takto to bylo a tak to je.

berev
autor
12. dub 2013

@elzicelzic no ten začátek teda nic moc....nepříjemná sestřička....ale tak na ty se bohužel dá narazit všude no ☹ a to že je slyšet vedlejší rodící maminky to je teda taky dost častý....musí to být hrozný na psichiku....nedivím se že jsi byla vyřízená...já jsem právě na to Slaný slyšela samou chválu tak proto se rozhoduju právě pro Slaný...

maylis
17. dub 2013

Mě teda od porodu ve Slaném odradil předporodní "kurz" (hodinová přednáška) slibující spoustu rutinních zákroků (klystýr, nástřih, automatické protržení plodových obalů po příjezdu atd.) a pak taky prohlídka porodních sálů - minimum místa a nemoderní zařízení - protože jak řekla PA - stejně chce každá rodit vleže ... Takže já bych tam rodit asi nešla.

berev
autor
17. dub 2013

@maylis Koukala jsem na tvůj příspěvek do porodnice Mělník...tak jsem zvědavá jak budeš spokojená, já mám termín až začátkem července, takže zatím mám ještě čas 🙂 Kamarádka se právě taky chystá rodit v Mělníku termín má začátkem května takže už za pár...já jsem právě slyšla na Slaný spoustu dobrých referencí a tak jsem chtěla rodit tam. Měla jsem i v plánu tam s manželem jet na prohlídku ale nakonec jsem to zavrhla s tím, že na netu si vše přečtu a fotky z porodních sálů tam mají taky....jsem si říkala že by mě to spíš rozhodilo než cokoliv jinýho.
V tom SLaným taky dělají booding?

maylis
17. dub 2013

Já jsem si taky myslela, že do Slanýho pojedu jen tak, abych se ujistila, že chci rodit tam, protože jsem porodnici znala už z dřívějška (pracovně a navíc tam rodila kamarádka), ale trochu se to tam změnilo zřejmě kvůli chystané rekonstrukci, porodní sály i přípravný pokoj s vanou jsou mnohem menší, že se tam stěží vejde manžel a na nějaké úlevné polohy není moc místa, dá se tam fakt snad jen ležet ... Navíc PA když popisovala jak probíhá porod, tak pronesla - porodíte dítě, my ho odneseme k vyšetření a slovo bonding vůbec nepadlo. Pak se zarazila a řekla docela neochotně, že když teda budete chtít, tak vám mimino přiložíme na tělo ... Na porodním sále je sice hned to vyšetřovací místo, takže ho asi neodnesou daleko, ale stejně se mi moc popis porodu nějak nelíbil ... navíc porodní sál je narozdíl od Mělníka bez příslušenství, bez vybavení jako je míč a další pomůcky, hned za tenkou a částečně průhlednou příčkou je další porodní sál, soukromí nic moc - fakt je lepší to vidět, já kdybych dala jen na to, co slyším od maminek co tam rodily a na informace na netu, tak tam jedu, ale na místě jsem vůbec neměla dobrý pocit ...

berev
autor
1. kvě 2013

@maylis a ve Slaným dávají epidurál??

maylis
1. kvě 2013

@berev tam určitě není problém, podle předporodní přednášky tam mají různé "preventivní" zásahy a léky rádi 🙂 Tam ti ho nabídnou asi spíš než v Mělníku, ale nejsem si jistá, jestli je anesteziolog součástí porodnického týmu, myslím, že říkali, že pokud bude anestezie potřeba u akutního případu, tak ten dostane přednost a ne rodička, která ho chce jen kvůli bolesti. Ale myslím, že na požádání ho dají, jen je třeba počítat, že zabere za cca 20 minut, takže někdy se to nestihne než anesteziolog přijde, říkali ve Slaným 🙂

anyzka
3. kvě 2013

Ahoj, taky se chystám rodit v srpnu ve Slaném, jsem tam v předporodní péči a zatím tam na mne působí všechno dobrým dojmem, tak snad to tak bude i nadále 🙂

emj
29. kvě 2013

Ahoj, taky se chystám rodit ve Slaném v srpnu, na přednášce jsem byla, dokonce jsem slyšela samé chvály od maminek, které tam rodily. Ale je jasné, že tam budou i nějaká negativa, tak jako všude. 😉

andrissek
29. kvě 2013

Já rodila ve Slaném před rokem a půl a byla jsem tedy max. spokojená .

rnika
30. kvě 2013

@berev , @anyzka , @emj Ahoj - já byla pro Slaný rozhodnutá víceméně od začátku - je to pro mě nejblíže - předporodní hodinový kurz mi přišel celkem v pohodě..... teď jsme byli na 3D ultrazvuku a paní doktorka moc milá - tak jsem si říkala, že to bude dobrá volba - no teď v pondělí tam rodila kamarádka........ a její zážitky z poslendího týdne mě teda donutili znovu přehodnotit moje rozhodnutí ☹ bohužel - rozhodla jsme se, že do Slaného ne - teď tedy vybírám znovu..........
Vím, že je vše o lidech a o tom na koho kdo narazí - také si myslím, že pokud nemáte problém je vše v naprostém pořádku........... ale kamarádka měla nakonec císaře - s tím, že jí ho odložili aniž by jí dali vědět - nechali v šest ráno přijet do porodnice a tam jí oznámili, že si to rozmysleli - že prý jí to přesouvají - ať jede zas domů a dorazí za 4 dny .... vrcholůem všeho bylo když jí sebrali průkazku s tím, že už je přijatá a tak si jí tam musí nechat a má jet domů bez ní ( pokud se jí to nelíbí - může tam zůstat,ale celý pobyt uhradí...) jo a kdyby náhodou začala rodit - nesmí si zavolat sanitu -platila by celý výjezd - protože už je přijatá .......... pro mě celkem závažné důvody proč nejít ...... poporodní péči zatím popsat nemůžu, protože když jsme za kamarádkou chtěli - tak jí zrovna nebylo dobře a nemohla vstávat ( a na pokoje návštěvy nechodí...) je možné, že pak už bylo všechno dobré, ale rozhodla jsme se to neriskovat ☹ jen teď nevím ka mse vrtnu a už bych se asi rozhodnout měla 😉 všem přeju dobrou volbu a co nejpohodovější porod 😉

anyzka
30. kvě 2013

@emj Taky jsme tam byla minulý týden na předporodním kurzu a přišlo mi to fajn. Chodím tam k dr. Matouškové a musím říct, že lepší lékařku neznám, takže doufám, že všechny všechny tyto moje předtuchy, pro které jsem rozhodnutá rodit ve Slaném mě nezklamou 🙂 Koukám, že máme termín skoro stejně, tak se tam třeba potkáme.

@rnika Tak to mě mrzí a pevně doufám, že to byla opravdu velká vyjímka.

rnika
30. kvě 2013

@anyzka Taky doufám - slyšela jsem do té doby víceméně chválu a rozhodně lepší doporučení než na Kladno ( jak jsme psala - vše je o lidech....) ..... teď ovšem znovu zvažuju Kladno x Mělník ☹ už jsem s říkala jestli by nebylo lepší porodit někde v autě 😉 protože nakonec vše závisí na tom - kdo bude mít zrovna službu....

anyzka
30. kvě 2013

@rnika Já bych teda do Kladna ani nepáchla, ale na Mělníku rodila kamarádka a chválila si to a i celkově Mělník chválej, takže to by nemusela být špatná volba... Teď sousedka rodila v Kladně a říkala, že jediný, co jí vadilo byl přístup sester na šestinedělí ke kojení, jinak říkala, že dobrý.. Takže přesně jak říkáš, všechno je o lidech a záleží na koho narazíš 🙂

rnika
30. kvě 2013

@anyzka Taky se nakonec přikláním spíš k Mělníku 🙂 a děkuju za další názor na Kladno 🙂 slyším na něj spíše negativa..... proto jsem chtěla to Slaný..... kde byla spíše ta chvála 🙂

anyzka
30. kvě 2013

@rnika Tak budu držet palce... Já jsem teda pevně rozhodnutá pro Slaný, dr. Matoušková mi hodně pomohla... Byla bych nejšťastnější, abych jí měla i u porodu.. A ještě, že se vracím k příběhu Tvojí kamarádky, teď nad tím tak přemýšlím a říkám si, že bych jim tu průkazku nenechala( samozjemě chápu, že v tu chvíli neměla čas nad tím přemýšlet 20 minut, jako já teď), ale alespoň vím, co se může stát a byla bych pohotová a průkazku sbalila a odjela jinam.

marketkab
30. kvě 2013

taky se chystám rodit ve Slaném (máme to 5 kilometrů od domu), chodím tam na všechna vyšetření a všichni jsou moc milí, na kurzu jsem byla a vůbec mě neodradil ... a všechny kamarádky, které tam poslední rok rodily si porodnici chválí, snad to bude dobrá volba i pro mě 🙂

rnika
30. kvě 2013

@anyzka Taky jsem jí to říkala - prý byla tak mimo z celé té situace, že se na nic nezmohla ☹ když jsme tam jeli znovu o dva dny později - musela opět na monitory tak se ptala a rezolutně jí řekli, že ne.... ( přišlo mi to trochu - jakože si pojišťují, aby už jinam nemohla... ale to byl jen můj osobní pocit...)
Taky držím palec - ať nám to dobře dopadne... 😉

marketkab
30. kvě 2013

@anyzka taky bych byla asi nejraději za ní, je to fakt milá a schopná doktorka 🙂

anyzka
30. kvě 2013

@marketkab Jo jo, je úplně úžasná, kdyby byli všechni jako ona, to by byla paráda 🙂.. Snad je to dobré rozhodnutí, Ty mě budeš moci ještě informovat, jaký to tam je 🙂

emj
6. čer 2013

@anyzka Jo, to máš pravdu, je dost pravděpodobné, že se tam setkáme. Taky chodím k paní Matouškové a mám s ní jen ty nejlepší zkušenosti, švagrovou odrodila a prý byla plně spokojená.

Už aby to bylo 😉

marketkab
8. srp 2013

@anyzka sice trošku pozdě, ale přece...porodnice Slaný je super, veškerý personál ochotný a milý, jestli budu rodit ještě jednou, tak jedině tam 🙂

anyzka
20. srp 2013

@marketkab Vůbec není pozdě... Stále čekám, až se madam uráčí vyklubat...🙂 takže děkuju za reference, člověka to přece jen trošku uklidní 🙂

berev
autor
28. srp 2013

@anyzka Nevím jestli už není pozdě, ale já už porodila ve Slaném a každopádně doporučuju, já byla maximálně spokojená a určitě tam přivedu na svět i své druhé mimčo 🙂

jennyska
5. pro 2013

Ahoj @berev @anyzka @marketkab @emj @rnika @andrissek maylis @elzicelzic a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s porodnicí ve Slaném do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/porodnice-slany/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si svou porodnici teprve vybírají a na MK hledají Vaše příběhy, rady, tipy, zkušenosti. Jak jste byly spokojené s porodnicí, co bylo přínosem porodnice, co se Vám naopak nelíbilo, jaký měli přístup, jak probíhal porod, péče na šestinedělí atd. 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den.
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

rnika
5. pro 2013

Já rodila nakonec na Mělníku. má zkušenost se Slánskou porodnicí je převzatá........ proto myslím, že bude lepší když sem budou psát ty, které tam nakonec rodily....
@jennyska

jennyska
5. pro 2013

@rnika Ahoj, no skvěle, protože ve Wiki je i porodnice Mělník 🙂 mohla bys tak napsat k ní? https://www.modrykonik.cz/porodnice-melnik/

rnika
5. pro 2013

@jennyska 🙂 není problém 😉jak vyšetřím trošku času tak napíšu 😉

anyzka
5. pro 2013

Slánská porodnice( i gynekologie) naprostá 1*. Příjemná personál, od uklízeček, ošetřovatelek, přes pána v bufetu až po pana primáře. Zástupkyně p.primáře, MUDr. Matoušková je jednoznačně špička ve svém oboru. Na gynekologii jsem ležela v říjnu 2012, na operaci a pak i několik týdnů během těhotenství a byla jsem uchvácená lidskostí a zároveň profesionalitou veškerého personálu. To samé platí i pro porodnici, kdykoli se na ně člověk může s čímkoli obrátit.
Nikdy bych nevěřila, že se budu u porodu cítit tak přijemně, jako jsem se cítila, rodila jsem dlouhých 23 hodin a když mi PA, která se mnou byla na sále oznámila, že za dvě hodiny se střídají směny a že pokud do té doby neporodím, ona nepůjde domů a zůstane až dokonce, protože když už se mnou byla celou dobu, nenechá mě chvilku před koncem někomu jinému, byla jsem naprosto uchvácená. Naštěstí jsem to stihla a ona mohla jít domů, kde měla naplánovanou návštěvu 😉
Myslím, že toto mluví za vše.
Ještě jen domlním, že starostlivost dr. Matouškové během mého těhotenství byla abnormální, ačkoliv jsem měla několikrát pocit, že už jí musím otravovat, ona vždy, poradila, prohlédla, udělala UZV, vysvětlila a to s úsměvem na rtech.
Už se těším na další těhotenství a porod a že opět budu setkávat s tímto převelice příjemným personálem.

Všem patří veliké díky!!!!
Kristýna

marketkab
6. pro 2013

@jennyska hotovo🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru