Porodit na vlastní žádost. Je to možné?

pusiqq22
11. únor 2011

Ahooj, chcem sa opytat, ci sa da porodit na vlastnu ziadost, ked je uz babetko dost velke??....Mala by som rodit sekciou kvoli uzkej panve aj prveho syna som takto porodila...Dakujem 😅

kammka
11. únor 2011

těžko říct, asi podle vytíženosti porodnice...možná pokud by sis to celé platila, tak v nějakém soukromém zařízení ano..

didi07
11. únor 2011

dle zákona ne - ze známosti ano. pokud je zdravotní důvod, pak plánovaná sekce samozřejmě ano, ale tou není velikost miminka dle tvého mínění, musí posoudit dr.

kalo
11. únor 2011

Myslím, že to není rozumné. Jak píše didi07, měl by to posoudit doktor. To, že je miminko velké neznamená, že musí být zralé k porodu

latvia
11. únor 2011

po dohode a konzultacii s porodnikom ano. je moznost tzv.indukovaneho porodu, pred oficialnym terminom, dieta ale musi byt donosene, pokial nie su na to ine zavazne dovody

weri1
11. únor 2011

myslím si že ne, já měla také velké miminko a nechali mě přenášet. Určitě to není rozumné, jak píšou holky, neznamená že když je veliké, že je zralé k tomu aby se narodilo

hupcza
11. únor 2011

a jak poznáš, že je dost velké???? 😲
já měla rozdíl u dcery 0,45 kg - a to jsme byla na utz asi 20 h před porodem
navíc, jak píšou holky - velikost není totéž co zralost

jancica74
11. únor 2011

Myslím,že do ukončeného 36 TT to nelze - to je minimum,jinak se bere ukončený 38.TT 🙂 Ale asi to po známosti jde i dříve pokud je problém - já teda čekám aspon na 39 TT,teprve pak budu něco konat.... 😀

jasminy
12. únor 2011

S tím odhadem velikosti podle UTZ je to opravdu nepřesné. Já měla odhad dva dny před porodem vyšší o 400g!
Dr. se mě ptala, jestli neuvažuju o císařském řezu kvůli úzké pánvi. Zaskočila mě, chtěla jsem rodit přirozeně a taky jo. Za dva dny od poradny (čtyři dny před vyvoláním) jsem porodila normálně - v půl jedné odpo jsem vyjela z domova a v půl čtvrté byla malá na světě...

trpaslikg
13. únor 2011

no já nevím, ale mě vyšel gynekolog velice vstříc a kvůli psychickým problémům jsem měla císař, ptala jsem se ze srandy zda by šlo ještě o týden dřív než plánuje a on mi řekl, že když nemá miminko žádný problém, je dobré, když je tam co nejdýl...tak že plánovaný císař 38 t.t...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru