Porodní plán? Berou na něj v pražských porodn. ohled?

ewicka89
23. bře 2011

ahojky chci se zeptat zda-li berou v pražských porodnicích ohledy na porodní plán.Máte sním některá z vás zkušenosti?

ladybugie
23. bře 2011

Ahojky, v pražské porodnici jsem nerodila, ale zkušenosti s porodním plánem mám. Jakožto poučená provorodička jsem si plán vytvořila podle rady duly a podle toho, co jsem našla na netu. Když se teď zpětně mrknu na jeho dodržování během porodu, tak všechno, co jsem chtěla - rodit v přítmí, neodnášet dítě pryč, ihned položit na břicho, možnost volby polohy, nemedikovat atd. porodnice na Mělníku, kde jsem rodila, dělá automaticky. Jiná věc byly dětské sestry, ty ho nedodržovaly. Když jsem chtěla malou dokrmit sama stříkačkou, dělala to sestra. Sice jsem u toho byla, ale...
Takže pro druhý porod si porodní plán tvořit nebudu, protože kupu věcí jsem nakonec chtěla mít jinak a PA to bez problémů přizpůsobila 🙂 a vše proběhlo k mojí velké spokojenosti. Doba strávená v porodnici před, během i po porodu patří k mým nejkrásnějším zážitkům 🙂

mamkamarketa
23. bře 2011

ono je sice fajn mit porodni plan,ale v pripade komplikaci (jako se to stalo me) leti porodni plan do kose. Rodila jsem u Apolinare.ale tvarili se,ze mi ''vyhovi'''ale jak rikam nastaly komplikace a pak mi slo, jen o to aby byl maly ok.

meo
23. bře 2011

já jsem sice porodní plán neměla, ale zpětně si uvědomuju, že bych na to stejně neměla myšlenky, aby se dodržoval. Rodila jsem v Praze, myslim, že vědí na porodním sále co mají dělat a když se mi něco nebude líbit, tak se můžu vždycky ozvat. Nehledě na to, že když nejde porod podle plánu, tak je nějaký plán úplně nanic.

weri1
23. bře 2011

Rodila jsem v Podolí a hned jak jsem přišla na porodní sál, PA se mě ptala, jestli mám porodní plán, tak si myslím, že by ho dodrželi. Já ho ale neměla. Plně jsem jim důvěřovala.

ninouche
23. bře 2011

Rodila jsem v Podolí, porodní plán jsem měla. Důležité body víceméně dodrželi, ale stejně se "zkusmo" ptali - např. jsem měla uvedeno, že si nepřeji urychlování porodu (píchnutí vody), stejně se mě na to doktorka opakovaně ptala a musela jsem to odmítat. Nicméně pak to respektovali. V čem nám nevyhověli - měli jsme uvedeno, že chceme být přítomni u všech vyšetření miminka mimo pokoj - malou si např. odnesli, když jí šli brát krev z patičky a nám nedovolili jít s nimi. Myslím, že v Podolí jsou zvyklí s plány pracovat, ale stejně - pokud ti na něčem obzvlášť záleží - to chce připomínat a hlásit se o to...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru