Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

mpavlinka
24. lis 2010

@didi07 to si nemyslím, už před porodem jsem podepsala nějakej cár, kde jsem zaškrtla že do mý dokumentace smní načuhovat manžel 😉

didi07
25. lis 2010

tak to jo, dej vědět, jak jsi dopadla 🙂

luciina
25. lis 2010

@mpavlinka Si myslím, že když je to tvůj právní zástupce tak do toho může nahlížet i kdyby byl nebo nebyl manžel či tchán. A už tam jdi jsem napnutá 😉 Jak se budou tvářit a jak to bylo a třeba to pak prokonzultovat s jiným porodníkem. Vlastně co na to říkal tvůj gynekolog?

estrellita
25. lis 2010

@mpavlinka pak napis, kdo vedl ten porod.

luciakubista
29. lis 2010

baby tak ja uz som po 🙂 taky nemam ve sprave napsane kdo vedl porod,ale byla jsem na PS 1 a vedla ho mlada hubena blond doktorka. vsechno bylo fajn,akorat moc kecala. Inak udelala mi i nastrih,ale zasila to tak krasne,ze jsem mohla na zachod bez stipani a paleni a hned si sednout. 🙂 ja jsem byla spokojena,porod byl rychlej ( od prvych kontrakci v 21:30 se barunka narodila v 0:34, necelou hodinu od prijmu),jeste ze jsme to stihli, porod bez pripravy,bez epi. byl to mazec,ale vsechno super. Lezela jsem na P 15,tam vsechno taky supr,takze ja jsem moc spokojena.



estrellita
29. lis 2010

@luciakubista moc gratuluju 🙂

manuela23
30. lis 2010

Ahoj, rodila jsem u Apolinare koncem zari a byla jsem naprosto spokojena.
Rodila jsem na porodnim sale c.1, jelikoz se malemu nechtelo nejak na Svet, tak me vyvolavali. Byla jsem tam od pul osme rano a ve trictvrte na osm uz byl venku. Na hekarne jsem byla jeste s trema rodickama, pritel za mnou prijit mohl i za ostatnima byli jejich parteri, zalezelo na domluve mezi nami na pokoji.
Byl i u porodu, hned po tom co jsem odrodila mi byl muj malicky polozen na bricho tak jak vylezl ven a pak ho sel pritel se sestrou umyt a zabalit do zavinovacky, pak sme spolu byli jeste na porodnim sale asi tak dve hodiny, bylo to tam moc prijemne. Jen pak na sestinedelce jsem nebyla prilis spokojena, jelikoz jsem stravila noc na gynekologii, protoze na sestinedeli nebyl volny pokoj, miminko jsem dostala az druhy den ve tri. Myslim, ze i z toho duvodu jsem se pozdeji rozkojila, sestry stale nutily UM, nakonec to ale dobre dopadlo a ja se rozkojila.
Urcite doporucuji rodit u Apolinare

misak78
14. pro 2010

@ducky ve svém příspěvku píšeš, že první porod měla SC v ÚPMD a že u APO je to vůbec nezajímalo. Tahle informace by měla být uvedená v těhu kartě na druhé straně od praktického gynekologa. Tudíž se jí na to nemuseli ptát. A předpokládám, že když jí vyšetřovali, tak si porodníci skutečně všimli operační jizvy. Přijde mi blbý tady psát, že se jí na to ani neptali, v kontextu to totiž vyzní, že to jsou tupci, který to nezajímá. Jenom pro vysvětlenou- nemám s lidmi u Apo nic společného, abych nebyla obviněná, že se jich zastávám... 🙂

ducky
16. pro 2010

@misak78 Já nepsala, že se neptali, ale že je to nezajímalo. Už první dítě měla velké a druhé ještě větší. Každopádně nebyla jsem u toho, takže podrobnosti neznám, ona z toho byla prostě rozčarovaná a bála se, aby jí jizva nepraskla. Čekala bych, že jí někdo vysvětlí rizika, probere to s ní, nic takového se nestalo. 😔
Ale každopádně je mi to nakonec taky jedno, já tam nerodila a ani bych tam teda rodit nechtěla, ale je to každýho svobodná volba 😉

karusta
6. led 2011

@luciakubista Ahojík, v listopadu jsi mi odepisovala, já tu od té doby nebyla... Děkuju za odpověď. Četla jsem to na nějaké diskuzi, že se epidurál tam platí a přišlo mi to divné, protože jsem tam rodila v srpnu 2008 a epi jsem neplatila, tak se to snad nezměnilo...

karusta
6. led 2011

Ahoj všichni, ještě mám jeden dotaz... Máte někdo zkušenosti s připojením na internet u APO? Díky

laloona
6. led 2011

@karusta Ahojky, je to tam tak, že pokud jsi hospitalizované déle než 24 hodin, zadáš do jejich portálu své rodné číslo a automaticky tě to pustí k připojení 🙂

laloona
6. led 2011

@karusta Epidurál se tam neplatí mám dojem 🙂 rodila jsem tam 15.12.

luciakubista
6. led 2011

@karusta epi se neplati a ja jsem ho tentokrat bohuzel nestihla 😀

karusta
7. led 2011

@laloona Ahojky, kam do jejich portálu se to zadává? Já jsem to tam zkoušela zadat jako heslo pro připojení, když jsem tam byla s prvním prckem a nefungovalo to a nikdo z personálu mi nedokázal poradit..Mohla bys mi, prosím, napsat podrobnější popis? Díky

karusta
7. led 2011

@luciakubista díky 🙂

laloona
7. led 2011

@karusta No pokud si dobře pamatuju, tak to chtělo něco jako číslo pacienta, což znamená tvé rodné číslo.Alespoň tak to fungovalo na rizikovém těhotenství. Zkus to tak.

estrellita
7. led 2011

@karusta nn, epi se neplati, ja ho mela a nikdo po mne nic nechtel 🙂

karusta
9. led 2011

@estrellita díkes 🙂 Já ho měla v roce 2008 a taky jsem neplatila. Jen jsem to někde četla na nějaké diskuzi, tak tam byla holt jen špatná informace. Dík

karusta
9. led 2011

@laloona jo, tak to jsem právě zkoušela, když jsem tam byla v roce 2008, jelikož mi to někdo takhle řekl, no a nešlo mi to ☹. Bohužel mi nikdo z personálu ani nedokázal poradit. Nebyla jsem teda na rizikovce, jen na oddělení šestinedělí..

snazilkabara
10. led 2011

@luciakubista tak to byla mudr. jarošová 🙂

luciakubista
11. led 2011

@snazilkabara dekuji, ja jsem to jeji jmeno pri tech kontrakcich nestihla 🙂 a ty ji znas?

andulina21
25. led 2011

ahoj já rodila u apolináře v létě 2009. přijela jsem po tom co mi praskla plodovka - tmavě zelená. Sestra mi natáčela monitor 30 minut, s tím že doktor někdy přijde. Po těch 30 minutách přišel, vyšetřil mě a hnal mě na porodní sál, ještě jsem si sundavala ponožky na operačním stole, prý že to musí být rychle (neptala jsem se v tu chvíli, chápala jsem že nemají čas mi něco vysvětlovat). Doktor se oblíkl a přišel že teda půjde na toho císaře, ale po 5 minutách oznámil anesteziložce že čekají ještě na nějakého doktora, který dělala císaře na druhém sálu, nakonec se do toho pustili skoro po 40 minutách (koukala jsem na hodiny). Výsledek byl takový že malá se v děloze přidusila, a prý potom ještě v inkubátoru 12 hodin divně kašala, pediatrička říkala že netušili co se děje. Tyhle kusé informace jsem se dozvěděla až po naléhání na pedru poslední den. Když už jsem nebylla na jipu, ale ležela jsem na normálním pokoji a měla u sebe malou, udělalo se mi hodně zle, a tak jsem šla poprosit sestru z děckého jestli by mi malou na noc aspoňa na 4 hodiny nevzali. Řekla že ne, že má moc dětí, a že na to nemám nárok. Když jsem chtěla vidět, jak se má malá koupat, řekla mi že tady má v papírech, že už jsem to viděla a nic mi neukázala,protože měla malá adaptační problémy, sházeli se u ní dva dny po sobě 2-3 pediatři, pak mi zase nechtěli nic říct. Jo a jinak malá byla posazená koncem pánevním - doktory jsem na to upozrňovala (byla jsem u nich 2 týdny před porodem, s tím že malá 12 hodin nekope). Nikoho to nezajímalo, nikdo to znovu nevyšetřil. Ještě teď když píšu mi z toho není dobře. Byla jsem tam nespokojená i v jiných ohledech /nepříjemné sestřičky, prostředí, atd/ ale to všechno bych brala, kdyby se mi nestaly i ty ostatní věci. Možná to byla jen shoda náhod, ale já už u apolináře nikdy rodit nebudu!

lisa1984
26. led 2011

@andulina21 ahoj,koukám že jsi si zažila,já jsem tam rodila v roce 2007 a už v životě nebudu...měla jsem císaře v epidurálu,jelikož mám nemocné srdce aby jsem byla při vědomí..prý jim to tak vyhovuje,po chvilce co mi malou vytáhli mi začalo srdíčko kolabovat ,tak jsem dostala nějaké léky a epi už přestával účinkovat další léky jsem nedostala jelikož by to zatěžovalo srdce...o bolesti co jsem zažila než to dokončily ani nemluvím,ale co mi dostv adilo bylo to,že malá se narodila 34tt slušnou váhu měla 3410g ale neměla dozrálé plíce takže jí přeložili na neonatologii,mě nikdo nic neřekl..ptala jsem se kde mám dceru,že všem miminko donesli jen mě né,sestra jen odsekla že si musím počkat na lékaře,když už byl večer a lékař nikde dost jsem se naštvala,sestra co přišla na noční mi řekla,Vy jste nemluvila s dr??Vy ještě nic nevíte??myslela jsem že mě raní mrtvice, nic mi neřekla jen toto a ať si počkám,brečela jsem myslela jsem že se malé něco stalo....pak se v 1ráno přišla ukázat doktorka že je malá na neonatologii,že jde právě od ní a že spokojeně spinká...hrůza,v životě bych tam už nešla..a o sestřičkách a prostředí taky ani nemluvím..vůbec se mi tam nelíbilo....

karusta
26. led 2011

Teda, vy mě děsíte, já tam rodila v létě 2008 a byla jsem spokojená. Chystám se tam teď znova..

lisa1984
27. led 2011

@karusta no to jseme něměli v úmyslu 😅 jen jsem přidala svou zkušenost..je možné že jsem tam byl ve špatnou dobu rodila jsem 21.12.ale rodila tam kámoška nedávno,volala na PA že už bude rodit a ona jí furt přesvědčovala že né,nakonec porodila úplně sama bez nikoho a malou museli oživovat,měli prý moc rodiček a nestihly k ní dojít... ☹ takže nevím nevím noo.

karusta
27. led 2011

@lisa1984 jsou to jen lidi, no a že tam je frmol, to je pravda, ovšem stávat by se to nemělo... Já jim i přes to všechno věřím a zkusím se zaregistrovat..Ale díky za zkušenosti

iira
27. led 2011

ahoj,rodila jsem ve 2008 a co se tykalo porodu tak lekari byly fantasticky,meli jsme komplikace a lekari meli co delat aby mi malou zachranili...co se tyka 6nedeli tak je fakt ze nicmoc,pokud chce clovek neco vedet musi se zeptat jinak na vas budou kaslat a to se tyka i kojeni ...jako nebyl to zadny zazrak ,ale asi jsem skromny clovek ,..ted cekam 2 a zase jsem se registrovala u apolinare a tak si rikam ze o mimi se umi postarat skvele a co se tyka me tak ja uz si nejak poradim,ale jinak bych rekla ze zase tak spatne to nebylo,ona kazda porodnice ma asi neco ...
ja narazila na sestru ktera se jmenovala Milka a je fakt ze to byla krava 🙂
ale holky az to budete mit za sebou budete se tesit domu jako kazda,preji mnoho zdaru stesti a jen a jen zdrava miminka a nekomplikovany porod 🙂

karusta
27. led 2011

@iira souhlasím s tebou, není to tam žádný luxus, ale nejsme tam na hotelu, abychom si užívaly. Jsme tam s miminkama a o ty je tam dobře postaráno. To je to nejdůležitější. Navíc já miluju tu budovu jako takovu. Dýchá to tam na mě takovým klidem. Má prostě atmosféru..

iira
27. led 2011

@karusta..jo ja tam prave chci jit znova ,protoze uz to tam znam ,vim co me tam ceka a tim ze pece o mou dceru byla pro me opravdu velmi dobra a i lekari co me rodili se me ptali jak se dari a obcas mi poradili jak na malou ...asi by to melo byt vsude dobre,ale budu rada az zase porodim a budu doma...jen male upozorneni - jidlo je tam strasne 😀 ale kantyna dole je skvela ,jen se tam musi chodit hned rano ... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru