Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

chayanita
23. dub 2011

Ahoj, tak to mám za sebou..sice po 2 dnech marného čekání na zapůsobení vyvolávačky, a nakonec po CS, protože můj otvor v pánvi je menší než hlavička mého "drobečka"...ale od 9.4. jsme dva a je to úžasný!!!A úžasní byli i všichni u Apolináře až na jednu sestru přes kojení, která m rozbrečela hned po první noci na norm.oddělení 😀

chayanita
23. dub 2011

@anetadr Zcela souhlasím, že plán porodu je nej...mě se snažili 4500g malého vyvoat gelem, ale nešlo to...
Tak jsem dva dny čekala na císařský řez, který ale provedl MUDr.Koucký, ten mi moc psychicky pomohl, během celé operace vtipkoval a tak se nemyslela na to, že jde o MOC a nemusí to dopadnout 100% OK. Naštěstí mám už dva týdny zdravého Tomáška. A ač jsem měla tendence reptat že tam 3 dny čekám a nic se neděje, vždy jsem jim důvěřovala a vážně se vyplatí jim věřit a nechat si poradit. Oni to myslí nejlépe s vámi oběma🙂

karusta
24. dub 2011

@chayanita Moc gratuluju!!!! Tak hlavně, ať jste zdraví, to je nejdůležitější..
Já zrovna včera byla v nemocnici kvůli krvácení, ale naštěstí je vše ok 😉

ilonne
24. dub 2011

@karusta Díky, tak uvidíme, jak to celé bude. Je dobře, že je všechno v pořádku. Mě se to stalo druhý měsíc a byla jsem téměř hysterická. Jsem letěla na pohotovost hned dvakrát. Chudáci doktoři. A jaké to je čekat dvojčátka?

brendda
26. dub 2011

@misuuuule kdy jdeš poprvé do poradny,víš???Se tam asi sejdeme,koukám,že máme podobný termín 😉
Vyžádáš si zase Mudr.Klímkovou,nebo to necháš náhodě????

brendda
26. dub 2011

@chayanita gratuluju,chlap jak hora!!Hodně štěstí!!!

misuuuule
26. dub 2011

@brendda ahoj brenddo, termín ještě nevím, příští týden jdu ještě ke svojí doktorce, tak asi až kolem 37 týdne. Já minule chodila k MUDr. Krejčímu, byl úžasný, takže možná znovu k němu, no uvidíme :o) Nevím nějak nic 🙂

karusta
26. dub 2011

@chayanita Koukala jsem na fotečky, malej je kouzelnej!! 😉

1janina2
27. dub 2011

@brendda Ahoj, také se tam možná někdy uvidíme, i když se neznáme.., mám termín 2. července, takže dost podobný a jsem registrovaná u Apolináře🙂

anetadr
27. dub 2011

@chayanita tak to moc gratuluji k podobnému obříku🙂 já na MUDr. Kouckého nenechám dopustit - celou dobu byl naprosto perfektní - povzbuzoval mě a hlavně odvedl úžasnou práci. Dokonce si mě přišel zkontrolovat i na šestinedělí - prý si závažnější případy chodí kontrolovat sám. O šití jsem v podstatě od druhého týdne ani nevěděla - na to, jak jsem byla díky kleštím roztržená to bylo vážně úžasný.

azeretka
27. dub 2011

Ahoj holky, nikde se tady nemůžu dohledat informace, jak to probíhá u registrace. Váhala jsem mezi Podolí a Apolinářem a teď se více přikláním k Apolináři, tak by mě zajímalo, jestli je takový nával jako v Podolí, čekání od 5 ráno apod?
Napiště mi prosím svoje zkušenosti, budu vám moc vděčná, děkuju

1janina2
27. dub 2011

@azeretka Registruje se od 13 hodin, já šla radši už na 11, lidí tam bylo dost, jelikož jsem se registrovala den před silvestrem a před víkendem a ten den registrovali kvůli tomu na 4 termíny porodu /myslím na každý den 10 lidí/ a řekla bych, že se dostalo na všechny, informace mají na web stránkách apolináře

azeretka
27. dub 2011

@1janina2 děkuji, vím, že jsou informace na webu, zajímala mě realita 😉

brendda
27. dub 2011

@1janina2 jo,jo,třeba spolu budeme ležet na pokoji.Tajné heslo:Modrý Koník 😀

iira
28. dub 2011

@brendda pridavam se k heslu 🙂 ,rodim sice drive ,ale ne zas o tolik,ja byla u registrace taky o 1,5h driv a byla jsem 6 ,ale slo to rychle ...tak preji hezke tehulkovani 🙂

iira
28. dub 2011

@karusta jak ti je a co mimisci?jste ok?

karusta
28. dub 2011

@iira dnes jsem děsně unavená, ale to je nevyspáním. Jinak je vše ok. V úterý jsem byla na kontrole a vše v pořádku. Jen příští pátek toho bude dost. Jdu na KO, pak na "velký" UTZ a pak ještě na genetiku.. Tak snad tím nestrávíme úplně celý den...

iira
28. dub 2011

@karusta tak budu moc drzet palce ...dej vedet

karusta
28. dub 2011

@iira jo díky 😉 Já tak nějak pořád doufám v to, že je vše v pohodě. Jak jsem je viděla v sobotu po tom krvácení, jak se tam mrskali a drbali na nose apod. tak mi přišli, že jsou naprosto spokojení. Tak doufám, že to tak je a bude se jim ještě v bříšku líbit hodně dlouho...

chayanita
28. dub 2011

@brendda Jojo, je to můj "drobek" :o)))

chayanita
28. dub 2011

@karusta Jsem ráda, že jste OK🙂 No můj "drobek" má váhu 3měsíčního a i se tak chová...,včera jsem ho před kojením vážila a "vyžahnul" 130ml. Je fakt, že po takovým výkonu pak 4 hodiny spal 😀

chayanita
28. dub 2011

@anetadr On je vážně profík 🙂 A taky mě před i při operaci uklidňoval a z každý mini komplikace udělal pro mě vtip, jen abych byla klidná... 🙂 A i když jsem pak na chodbě, když mi chodily návštěvy viděla jak jedná s ostatními, bylo to fajn říct si "Tenhle mě operoval..."
Jsem moc ráda, že je tak schopný a dobře se Ti to zahojilo!
Ani já si nemůžu stěžovat, sice to teď bolí jak mi padají stehy, ale podle jizvy vím, že to není odfláknutý

chayanita
28. dub 2011

@misuuuule as.MUDr.Krejčí je skvělej a úžasně lidskej, strašně mi to hekání na JIPce zpříjemňoval svýma kontrolama a prupovídkama 🙂

karusta
28. dub 2011

@chayanita je to šikula 😉

brendda
28. dub 2011

Holky,já už chci snad rodit,když je tam každej tak úžasnej 😀 😀

brendda
28. dub 2011

@chayanita Mudr Krejčí je takovej ten brejlatej blonďato-zrzavej chlapík????

karusta
28. dub 2011

@brendda Jo, taky mě to tu teď nabudilo. Je pravda, že já mám z prvního porodu také samé dobré zkušenosti, jsou tam opravdu profíci.. 😉

brendda
28. dub 2011

@karusta a ty tam dojíždíš pořád z Mladé Boleslavi???I poprvé si dojížděla???

chayanita
28. dub 2011

@brendda ...ne-e teda já měla tu čest s prošedivělým, malým, mohutným, as.MUDr.Krejčím;)

chayanita
28. dub 2011

@zzf Ani já si nezapamatovala jméno te milé sestřičky na JIP a pořád jsem jí čučela na vizitku. Nebyla to taková brunetka?🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru