Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

josefa
13. únor 2008

Martinko, muž s Tebou může být až od přesunu na porodní box, takže pokud přijedeš do porodky už s rozjetým porodem, tak Tě asi pošlou hned do sprchy a potom na box, kde už můžeš mít doprovod po celou dobu porodu i ty 2 hodiny po něm 😉

ervina
13. únor 2008

ahojky, těhule!
barbarek, včera jsem to narychlo četla a pochopila,že jsi byla v poradně,proto mě to zmátlo a myslela jsem,že jsem tě tam asi viděla. a ty jsi byla na UTZ. mě moje dr.poslala k apolináři, páč se jí něco nezdálo a oni jsou tam profíci. byla jsem teda v poradně u nich/ambulance se to tam nazývá/ na vyšetření a zároveň mě poslali na UTZ. vše je zatím v pořádku,ťuky,ťuk. na tom utz jsem byla kolem 11.30h.,takže jsme se tam koukám minuly,ale na kurzu se jistě potkáme 😉

janah: do té poradny se začíná chodit měsíc před termínem porodu, s tím,že se v 35tt objednává u nich na ambulanci. tak mi to tam říkaly. teda pokud nemáš nějaký problém a dr.tě nepošle dříve/ třeba jako mě/.

jinak s tím nadstandartem si myslím,že dopředu se to nerezervuje,ale až podle možnosti, pokud je to volné-dají ti ho,když o něj budeš mít zájem. ale to až v den porodu.......... a ty ceny jsou tuším taky vyšší.

martinka79
13. únor 2008

Ahojky holky děkuji Vám moc. No já jsme ráda, ale ta velká nemocnice mne malinko zarazila. 😉 Děkuji za všechny potřebné informace.
Jen ještě jeden dotaz budu muset chodit na jejich před porod. kurz a také k nim do poradny. Vím, že mi to asi vše řeknou za 14dní na kontrole, ale ptám se i Vás. a díky moc. 🙂

kacka.va
13. únor 2008

martinko, já tam jdu jen na ten krátký předporodní kurz, protože už mám vyhlídnutý souhrnný kurz k porodu jinde, takže podle mně tam nemusíš, pokud nechceš, jen je asi dobré se nějakým způsobem seznámit, jak to tam probíhá 😉

janah.
13. únor 2008

Ahojky,

tak o tom nadstandardu dost pochybuju, že by se dal dopředu rezervovat. 😒 Na netu mají ceny 700,- a 1000,- (a k tomu určitě ještě těch 120,-) 2x jsem nadstandard chtěla, pokaždé mi nevyšel. Teď to bude třeba jiný, protože ty ceny mi přijdou dost vysoký... Ale normální šestinedělí je v pohodě. Sice 3 na pokoji, ale k tomu sprcha. Záchod na chodbě, ale taky se to dá. Horší to asi je, když tam jsou všechna mimina nebo dvojčata. To ta noc pak může bejt zajímavá, ale to se mi taky zatím nestalo.. 😉 😉
Kámoška na nadstandardu ležela a myslím, že je tam trošičku jinej (lepší) přístup sester. Plínek co potřebuješ, žádnejch 6 a dost apod. 😀

martinka79
13. únor 2008

díky moc. 🙂

siima
13. únor 2008

Ahoj holky, rodila jsem u Apolináře a byla na P1 na nadstandartu, má pravdu janah, nedá se předem rezervovat, až během/po porodu na sále se ptají, jestli ho chcete, tedy pokud je volno. Pokud budu znova někde rodit, tak jen u Apolináře, byla jsem spokojená se vším, a to jsem ležela před porodem ještě 4 týdny na P2 na rizikovém a skoro se mi nechtělo domů 😀 , všechno nové a naprosto skvělý PA, všechny. Platí i pro P1, i když tam se najde výjimka 😉 ...

barbarek
14. únor 2008

Holky tak to mám asi jiné informace. Už ani nevim kdo mi to říkal. 😀

ervina
14. únor 2008

holky, hlavní bude,aby jsme tam odrodily a neposlaly nás jinam ☹ když by měli plno, toho se trošku bojím.

martinka79
14. únor 2008

to nás nepošlou. 🙂 doufejme.

barbarek
14. únor 2008

No doufám, že nikam nás posílat nebudou, když jsme tam registrované. Hlavně aby jsme ten porod zvládly v pořádku a víc bych neřešila 😉

Mě včera manžel moc potěšil, zaplatil mi cvičení a plavání pro těhotné, které máme za barákem. Tak jsem nadšená a dnes jdu poprvé 😀

ervina
14. únor 2008

cvíčo je fajn na protažení. teda já se doma moc nepřinutím,tak alespoň 1x týdne chodím.

u apolináře sice registrované jsme, tudíž máme přednost před neregistrovanýma,ale když bude plnej stav,tak i tak máme smůlu a pošlou nás jinam. snad to ale vyjde a odrodíme tam 😉

martinka79
14. únor 2008

🙂 ervinko prosím tě nestraš, dej si čokoládu a budeš mít lepší myšlenky. 😀
Já na cvičení jezdila teď už ne. pouze na plavání, ale pohybu mám s dcerou a psem ažaž. 😀

ervina
14. únor 2008

nechci vůbec strašit,ale možné to je. jako všude jinde, kde je narváno.
pevně ale věřím,že tam odrodím

😉

martinka79
14. únor 2008

🙂

hackermartinka
16. únor 2008

Hele holky, nechci strašit, ale moje kamarádka je taky registrovaná u Apolináře, zjistili jí,že má málo plodové vody v děloze a když včera jela do porodnice s tim, že jí uniká voda, tak jí vyšetřili, udělali ultrazvuk, POSLALI JÍ DOMŮ a ať prý dneska přijde na kontrolu...Na kontrole zjistili, že má opět ještě méně vody a opět jí poslali domů s tím, ať přijde v pondělí...To jako má být co??????????????? Nejsou tam tak trochu vyšahaní???? Vždyť je to strašně nebezpečný!!!!!! A pokud mají plno, - to nevíme-, tak proč jí rovnou neřeknou jeďte prosím vás radši ještě jinaM??????? Fakt tohleto nepochopim. Být to moje dítě, tak jim narovinu řeknu, že mě nikdo domů posílat nebude, že se tam odtud nehnu!!!

hackermartinka
16. únor 2008

mimochodem ta kamarádka je už v termínu, takže nic předčasného....nedonošeného..

janah.
16. únor 2008

Nevím, co na to říct... Asi by se neměla nechat, ne??? 😉

hackermartinka
16. únor 2008

to jsem jí taky říkala..prostě tak ať jede do jiný porodnice...Přeci když je otevřená na 2cm a odkapává jí plodovka,tak jí nemůžou poslat pryč ne??? Přece napůl rodící ženskou jen tak nenechají odejít ne? Já tomu nerozumim..Mě doma odtekla taky voda, přijeli jsme do porodnice, byla jsem taky na 2cm. Hned si mě tam nechali, pustili zbytek vody pryč a řekli že když se porod nerozběhne sám (kontrakce) tak mi ho budou muset vyvolat, aby se předešlo infekci.. Naštěstí se rozběhl sám a já do 4 hodin porodila..Rozhodně bych se nenechala odbýt.

hackermartinka
16. únor 2008

Naštěstí jsem rodila v Budějovicích a nezažila jsem obdobné zacházení

kacka.va
16. únor 2008

no slyšela jsem i o případu, kde praskla plodová voda a ženská rodila až za 2 dny a taky to nikdo neřešil

siima
16. únor 2008

Já nevím holky, ale já jsem si to měsíc před porodem přisvištěla do poradny u Apolináře, bylo mi naprosto ok, monitor ok, ale PA mi naměřila vysoký tlak (150/110) a už jsem domů nešla... Byla jsem bez věcí, bez manžela co byl služebně v zahraničí a s autem zaparkovaným pod porodnicí, ukecávala jsem doktora, ať mě pustí domů jen pro věci a že odvezu auto a přijedu odpoledne zpátky taxíkem a nic. Řekl mi, že kdyby se mi něco stalo, tak ho zavřou a to riskovat nebude. Odvel mě rovnou na rizikový. Ležela jsem tam skoro měsíc (k vysokýmu tlaku se přidaly bílkoviny v moči), a za tu dobu jsem apolináře a přístup k rodičkám poznala dostatečně. Takže si myslím, že dotyčná určo nerodila, jinak by jí domů nepustili. Kdyby měli plno, tak by jí okamžitě převezli jinam (nejčastěji do Podolí), kdyby to bylo na porod.

hackermartinka
16. únor 2008

že dotyčná nerodila????Ikdyž je pravda, že neměla kontrakce...voda jí ale odtekla a to je, si myslim, rizikový až až na propuštění domů

siima
16. únor 2008

Marti: A rodila? Nevím, jestli jsem to špatně nepochopila, ale včera ráno byla na kontrole, dneska byla na kontrole ( v sobotu pokud vím ambulance není) a ještě nic? A má odteklou plodovku od včera jak píšeš? Tak to je na indukci nebo na sekci, min na kontinuální monitoring, a to myslím, v porodnici vědí. Ale něco se mi na tom nezdá...snad každá normální ženská ví, že po odtoku plodovky do dvou hodiny do porodnice! A každá odpovědná ženská by si to namířila do porodnice i jinam, ne? Nepíšu to jen tak, manžel je chirurg, tak něco o porodu vím.

hackermartinka
17. únor 2008

siimi - Pokud vim, tak ještě neporodila. Asi před týdnem jí zjistili, že má málo plodové vody a říkali jí, že se to bude muset víc hlídat...no a když jí v pátek trocha tý vody odtekla (doma si dělala test). Vzala si jinou vložku a tu "otestovanou" si vzala s sebou. hned jeli s přítelem do porodnice, ukázala jim vložku, tam jí řekli, že to plodovka je (to už věděla z domova) ale na té vložce, co měla po cestě na sobě už jí to neprokázali, protože nejspíš jak jí má vevnitř malinko, tak jí prostě odkapává průbežně jak kdy.. Takže jí vyšetřili a poslali domů. a v sobotu měli přijet. Pokud vím, tak ambulance je každý den... Já taky rodila v sobotu. No a když tam včera byli (v sobotu), udělali ultrazvuk a vody měla zase o něco míň, ale nenechali si jí tam a řekli jí, ať přijde v pondělí..Volala jsem jí a ptala se, jestli to byl ten samej doktor, oba dva dny, a říkala, že pokaždý někdo jinej..Tak nevim, jestli zavedli nové postupy nebo co. Každopádně já jsem jí hned řekla, ať se nenechá odbýt a když jí prostě nevezmou tam, tak ať vezme tu proteklou vložku a objede porodnic třeba deset!!!!! Že to je nebezpečný. Říkala, že se jim tam stejně přijede ukázat ještě večer (sobota), že je tam prostě bude jezdit otravovat...No od včerejška odpoledne se mi neozvala, tak zatim nemam nové zprávy..
To s tou plodovkou ví taky moc dobře, že jakmile odteče, tak se má do dvou hodin do porodnice přijet. To přece taky udělala. Mam o ní fakt strach.

cechtek
17. únor 2008

čau holky, Apolinář naprosto super, nemá to tam chybu, až si budu moct sednout, tak napíšu víc 😀

kacka.va
17. únor 2008

hackermartinka: předtím si psala, že jí odtekla část vody, ne celá. Já mám např. o něco méně plodové vody než bych měla mít celé těhotenství.
cechtek: no ahoooooooooooooj mamčo, doufám, že všechno proběhlo hladce 😉 Myslely jsme na tebe.

hackermartinka
17. únor 2008

kacka.va - no vždyť. Přece jakmile ti začne odtékat voda, tak ti odtéká až do doby, než je mimčo venku. Takže je snad jasný, že jí odtekla část ne? 😅

kacka.va
17. únor 2008

sorry. mně to jasný nepřijde 🙂. Pokud si jí tam nenechali, tak to asi k porodu nevedlo. Někdy k tomu dochází např. po amniocentéze a taky to neznamená, že dotyčná bude rodit, je fakt že pak musí být hospitalizovaná 😉

kacka.va
17. únor 2008

pak dej vědět, jak dopadla. Mně se hlavně nezdá, že by jí pustili domu, kdyby to bylo fakt tak vážný jak píšeš.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru