Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

vysocanka
11. kvě 2011

@lipetra mně se narodil kloucek 20.10.2010 🙂))

lipetra
11. kvě 2011

@vysocanka Tak to je luxusní datum narozeni 🙂

sarkachmelova
11. kvě 2011

@anetadr máme se moc fajn, děkuju :o) Anežka je strašně zlatá, ona vlastně pořád spí, jen se teď poslední dny obávám, abych nepřestala kojit, bojím se, že ji mlíčko nestačí.. tak uvidíme.. a co vy ? jak Vám se vede ? :o)

dana3262
11. kvě 2011

@lipetra no jo...zase kluk.. to ti rekli, ze mozna budes muset na CR? A znamena to, ze kdybys rodila normalne, nemuzes mit epidural? A uz mas brisko? Ja uz jo..to je hrozny. Uz to tam je asi nejaky vytahany 🙂

lipetra
11. kvě 2011

@dana3262 U nas to vypada taky na kluka, no snad nam to potvrdi na velkem ultrazvuku 🙂 Ale klidne i holcicka, hlavne kdyz to bude zdravy. No rekl mi to muj ortoped i gynekolozka. Mam to napsane i ve zprave, kterou pak musim dat v porodnici az pujdu prvne do poradny. No mohla bych mit epidural, to tomu nebrani. Ja mam skoliosu a trosku posunutou panev, tak by mohl byt problem aby proslo...ale uvidime. Brisko moc nemam, spis takovy spicek 😀

dana3262
11. kvě 2011

@lipetra aha ja myslela, ze prave to u epi vadi. Tak snad to nakonec nebude duvod k CR. Uvidis, co ti reknou. Teda asi by jeste nikdo nepoznal, ze jsem tehotna, ale ja si pripadam jak po obrovsky zranici kdyz se mi chce na velkou i na malou a jeste napita 😀

lipetra
11. kvě 2011

@dana3262 Na me to zatim taky nikdo jeste nepoznal 😀 V praci to taky jeste nevedi 🙂 Ale ted se chystam to sefovi rict 😉
Ja nevim co je lepsi zda CR nebo normalni porod, je to muj prvni. Nekdo si chvali CR a nekdo zas porod a nekdo doporucuje epidural a nekdo ne. Ono asi zalezi u patere co mas za vadu

dana3262
11. kvě 2011

@lipetra ja o tom nic nevim, jen se mi doktor dival na pater a rikal, ze dobry, ze muzu mit epi. Tak jsem z toho usoudila, ze musi byt v poradku pater. Ja si tedy myslim, ze CR je dobry jen pro bezpeci matky a ditete pri vaznych koplikacich. Jinak musi byt ve vsem horsi, ale kdyz by neco hrozilo, tak samozrejme zaplat pan Buh za nej!

lipetra
11. kvě 2011

@dana3262 Aha tak to jsem netusila, nato se musim zeptat, jak to je u me, kdovi. No ja kdyz slysim ty muka, ktere nektere maminky prozivaji pri porodu, tak se toho desim, ale zas si rikam, kdyz to prezili jiné, tak já to musím zvládnout taky 🙂

misuuuule
11. kvě 2011

Ahoj holky, no ja s blizicim se porodem porad resim, co se mnou, prvni prcek byl cisarem (akutnim, rodila jsem den a pak me stejne fikli) a ted je mala porad koncem panevnim, tak jsem zvedava, co mi reknou v porodnici, tam jdu za 14 dni. Samozrejme je velka pravdepodobnost na cisare, tak resim, jestli kdyby, tak celkovou narkozu nebo spinal. Radsi bych spinal, ale bojim se, ze psychicky neunesu poslouchat, rezeme, odsavame, pozor, tady nam to krvaci 😖 😖 😖
Ale zase bych to urcite lip udychala a mela malou hned u sebe.
Mate holky nejake zkusenosti ???? Moc dekujuuuuu.

dana3262
11. kvě 2011

@lipetra ja teda za sebe muzu rict, ze jsem s prehledem zazila horsi muka u nejakej strevnich potizi. Navic CR boli pak a dlouho. Takhle to vyprdnes a je to 😀 ale pokud by melo dojit ke komplikacim nebo by to vazne hrozilo, tak je urcite 1000x lepsi CR. Ale stejne si nevyberes..nejhorsi je kdyz je akutni CR. To prozijes oboji vlastne, takze to nech v klidu na doktorech. Oni udelaj to nejlepsi. U Apol. jsou skveli! 🙂 takze budem v dobrych rukou!

lipetra
11. kvě 2011

@dana3262 Me je to tam proste prijemny u Apolinare i ten personal tam, tak i to prostredi 🙂 Zatim jsem se tam nesetkala, ze by bylo nekdo neprijemny, spis naopak. Tak snad me nezklamou 🙂
Tak urcite jsou horsi veci a kdyz to zvladlo plno jinych, tak to zvladnu i ja.

dana3262
11. kvě 2011

@lipetra to prostredi je hezky, ale jinak komfort na salu nebo sestinedeli pokulhava. No jo, je to stary no.. A moje zkusenost je, ze porod neni ani zdaleka tak hrozny, jak se rika.

lipetra
11. kvě 2011

@dana3262 Vis co me desi kamaradky kolem a pak treba co ctu na internetu, ale realita je vzdy jina, bud bude horsi nebo lepsi 🙂 Na me Apolinar pusobi dobre a taky jsem se tam narodila ja, tak pritel 🙂

anetadr
11. kvě 2011

@sarkachmelova tak to je mi líto s tím mlíčkem - já s tím taky trochu válčím - měla jsem zánět v prsu a od té doby to prostě není ono. Chvíli jsme dokrmovali, teď už teda ne, ale stejně mám pocit, že ho má asi málo - celý den brečí. Fakt už nevim čím by to mohlo být - tak trochu přemýšlím, jestli zase nemám nedostatek mlíčka. Naštěstí v noci spí - což je super, ale přes den nic neudělám, jen ho chovám a kojím. No a jak si užíváš mateřskou "dovolenou"?

anetadr
11. kvě 2011

@sarkachmelova odkud vlastně jsi? budete chodit někam plavat? teda teď teprve na ty vaničky

sarkachmelova
11. kvě 2011

@anetadr no uvidím, jak to s tím mlíčkem je.. třeba je to ok a jen zbytečně plašim.. nevím jak prostě poznám, že ho je málo, ale říkám si, že když spí třeba 5 i 6 hodin tak asi nemůže být zas tak nespokojená a hladová, těžko říct.. ale doktorka říká, že je možné, že jak je to velký spáč, že radši prostě spí než jí, i když má třeba hlad.. Anežka taky v noci spí, to vstávám jen jednou, stejně tak spí teda i přes den docela dost.. z postele vylézáme tak v 9 někdy i v 10, pak si tak hodku hrajeme, hodku spinká, no a odpoledne do kočáru, chodíme ještě s pejskem tak 4 i 5 hodin denně, podle počasí a to prostě celou dobu spinká 🙂 potom navečer bývá dost nevrlá 🙂 kromě teda dnešní noci, to jsem vstávala každé dvě hodiny a jak to bylo úplně poprvé, tak jsem z toho byla celá vyděšená a hned si to spojila s tím, že mám třeba málo mléka.. ale teď už je to 5 hodin, co spí v kočáru na dvoře tak uvidíme.. a v kočáru Ti neusne ? neudrncá se třeba ? 🙂 my jsme z Libuše a Vy ? o plavání jsem zatím ještě nepřemýšlela ale nějakou aktivitu než lesní procházky bych docela i brala 🙂 Ty budeš chodit ? už jsi si něco našla ?

leryl
11. kvě 2011

@misuuuule ahoj, já rodila malou císařem ve spinálu, protože jsem nejdřív rodila normálně a pak se rozhodlo pro CŘ.Taky jsem se bála, jestli to psychicky unesu, anestizoložka mě uklidnila, že mě kdyžtak hned uspí.Jsem ráda, že jsem byla při vědomí, pořád na mě mluvila a vůbec jsem nerozuměla tomu, co si tam nad mým břichem povídají.Pak jsem malou hned viděla a bylo to lepší, než se probírat z narkozy.

brendda
11. kvě 2011

@anetadr rodila si normálně,nebo císařem?????????Já jen že mi vyhrožujou,že bude chlapeček velikej,tak nevím,jestli to zkusit normálně,nebo jít rovnou na plánovanýho císaře??

brendda
11. kvě 2011

Už jsem to dočetla....jsem to zapoměla 😀 Takže přirozený,ale kleště....No,nevím nevím,jsem docela vystrašená.Oni mě budou asi podporovat v přirozeným.............ale kleště fakt nechci 😕 😕

anetadr
11. kvě 2011

@sarkachmelova jé tak to bydlíte od nás docela daleko - my jsme z lysé nad labem. To je škoda - já sháním někoho poblíž, co by s námi trávil trochu času - manžel je celý den v práci a my jsme tu sami. V kočárku mi usne, ale jakmile přijdeme domu, tak se hned vzbudí:( takže doma nic neudělám. Jinak já jsem si pořídila kojeneckou váhu - jak jsem měla ten zánět, tak to byla nutnost, jinak bych už nekojila. Musela jsem Jiříka vážit abych věděla, kolik mu dát příkrmu. Tak pokud máš takhle problém, tak bych ti to taky doporučila - já jí koupila přes net přes bazar za 1000Kč - což ještě jde. Nebo se zeptej obvoďačky - někdy je půjčují. To je fakt škoda, že bydlíme takhle daleko - my máme taky pejska co má rád procházky🙂

anetadr
11. kvě 2011

@brendda no, my měli podle utz ve 30. týdnu 2000g, ve 35. týdnu 3600g a ve 39. týdnu (tři dny před porodem) 4500g - nakonec měl Jiřík 4700g. Rodila jsem normálně, byl to hodně komplikovaný porod - ale nebylo to kvůli té váze. Měli jsme strašně krátký pupečník, kvůli kterému se mi vracel zpátky jako na gumě, pak se začal dusit a museli jsme nakonec jít kleštěma, takže jsem byla šíleně potrhaná a měla jsem velkou ztrátu krve. Oni mi císaře nabízeli, ale já jsem to chtěla zkusit normálně - v naší i v manželově rodině se rodí takhle velké děti běžně a nikdo na císaři nebyl. Prý by ten porod proběhl úplně normálně nebýt toho pupečníku - probírala jsem to s Dr. Kouckým a ten mi řekl, že mám dost širokou pánev, takže by to mělo jít - proto jsem do toho šla. Jenže po téhle zkušenosti, kdy pak nastalo tolik komplikací, jsem pevně rozhodnutá jít příště na císaře. Jak se Jiřík začal dusit (jak se natahoval ten krátký pupečník), tak manžela od porodu vyhodili a pak vzali ty kleště. Císaře u druhého dítěte mi pak doporučoval i Dr. Koucký. Nech si poradit - jako jestli má šanci projít - jak máš širokou pánev. Poptej se v rodině, jak kdo rodil. No ale jestli budeš mít dle utz víc jak 4500g tak bych ti doporučovala chtít císaře (oni ti ho asi nabídnou) - přeci jen, jde hlavně o zdraví miminka a vyvarovala by ses pak akutnímu císaři kdyby porod nepostupoval. Já jdu příště na císaře určitě.

spaghi
11. kvě 2011

@lipetra tak jsem si pročetla pár posledních příspěvků a vidím, že nás tady "říjnových" je víc, tak třeba se tam potkáme 😉

lipetra
12. kvě 2011

@spaghi Taky rodíš u Apolináře? 🙂 A kdy máš přesně termínek?

brendda
12. kvě 2011

@lipetra máš to v pase 😉

lipetra
12. kvě 2011

@brendda Jeee ja mam s temi pocty zmatky co se tyce tydnu a mesicu 🙂 😀

brendda
12. kvě 2011

@anetadr díky za info.....já pořád nevím.Oni mi odhadovanou váhu neřekli,teď v tom 30tt.Čumí furt do tabulek.Usuzuje,že bude velikej,protože má prý velikou kulatou hlavičku.Manžel je hodně vysokej,podle toho se prý taky řídí budoucí váha dítěte a první jeho syn měl 54cm a 4200g.Holčička moje měla 3700g což taky na holku je dost,ale dalo se to.Uvidíme,jak poroste....
A kdo ti řekl tu odhadovanou váhu ve 39tt.????????Vždyť u Apolináře v poradně se už pak na Utz nechodí,ne.Jen monitory a vyšetření.....

brendda
12. kvě 2011

@lipetra stačí,když najedeš myší na její fotku,nebo kohokoli jiného 🙂 a naskočí ti tam,kdy má termín.Nic vypočítávat nemusíš.

lipetra
12. kvě 2011

@brendda Aha, no ja jsem to tady objevila teprve v pondeli nahodou, tak jeste trosku tady bloudim 😉 Děkuji za rozpletení další záhady 😀

brendda
12. kvě 2011

@anetadr pánev mám dost úzkou,normálně jsem prostě štíhlá holka 😀 Já císaře nechci.........ale než kleště.............nebo vakuum........tak snad raději šmiknout.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru