Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

brendda
10. čer 2011

@madlisek ok,díky za odpověď!Se mi to nějak vykouřilo,při všech těch informacích 😀

brendda
10. čer 2011

@krisstyna budu ráda,když bude mít jen 4kg 😀 😀 Mám z toho strach,vyhrožujou mi od začátku,že bude velikej!Nejhorší je,že má velikou hlavičku a ta jde první,že.....Takže když vytlačím tu,pak už to snad bude dobrý.Ale kdo ví,jak to bude probíhat???!!!Váhový odhad mi dělal můj Mudr,včera na poslední poradně.

krisstyna
10. čer 2011

@brendda no tak ono je to plus minus půl kilča ten odhad.. 🙂 ale zase na druhou stranu, teď u Apolíka ti nikdo neřekne jak je velkej a vyvíjí se dál, tak budeš mít překvapení 😀 no ale mám pocit že od 4kg by tě neměli zbytečně trápit tlačením a vzít to císařem ne? kamarádka rodila před měsícem na Bulovce malá měla 4,7 kg a nechali jí tlačit ani jí nenastřihli takže říkala, že tam už nikdy rodit nebude protože je prý pěkně potrhaná ☹

mpavlinka
10. čer 2011

@krisstyna u mně se o císaři nikdo nezmínil a malá byla odhadovaná přes čtyři kila. Po tom jak porod vypadal a jak jsem dopadla, bych si příště na něm pokud bude dítě velké, trvala.

brendda
10. čer 2011

@krisstyna jéééé,koukám,že máš termín na moje narozeniny!!To jsem zvědavá,jestli budeme slavit společně 😉 🙂

krisstyna
10. čer 2011

@mpavlinka já si myslím, že tohle by mělo být součástí porodního plánu a přání každý maminky, jakým způsobem chce rodit... a měla jsi epidural? já se pořád rozhoduju jestli jo nebo ne... 😒

brendda
10. čer 2011

@krisstyna dneska ti nikdo císaře nenabídne nikde,i když třeba vědí,že to mimčo bude veliký.Adec tady z Koníka teď rodila 15hod chlapečka 4,600 a nakonec jí stejně šmilki....a bylo to v Brně.Dneska je prostě takovej trend v porodnictví,zkoušet to,někdy se to povede,někdy to skončí císařem,ale taky mi to přijde padlý na hlavu.Z toho mám největší strach.Že to bude trvat hodiny a pak mě stejně říznou,ale ppořád tajně doufám,že tak velkej nebude a že to zvládnu normálně!!Taky může mít 4,5kg,že 😀 😀

krisstyna
10. čer 2011

@brendda 🙂 já bych ráda, ale myslím, že Max si tam pobude o trošičku déle... nějak prý nesestupuje moc dolů.. říkal dotor v poradně. I když mě osobně to břicho přijde dole dost 😉 nebo to pak přijde rychle ten sestup bříška najednou??

mpavlinka
10. čer 2011

@brendda ale nabídne, jen je to na soukromých klinikách a není to zadarmo. Taková je bohužel realita.

@krisstyna epidural sem měla v půli porodu, bezbolestná aplikace a na chvíli úleva. Škoda že na konci už nefungoval když jsem se roztrhla 😖

krisstyna
10. čer 2011

@brendda no je to padlý na hlavu.. ☹ zbytečně trápit. Ale zase na druhou stranu na euforie, když už máš mimčo venku a držíš ho musí být úžasná, že pak rychle na vše zapomeneš 🙂 no jsem na tebe zvědavá, ale ber to že to bude do 5ti kilo ať máš rezervu 😀 😀

brendda
10. čer 2011

@mpavlinka no,se obávám,že trvat na na tom můžeme,ale pokud někomu nešoupneš prachy,jen tak ti to nikdo neudělá....že ty to chceš.
Pokud nehrozí pro dítě nebo matku komplikace.

brendda
10. čer 2011

@krisstyna ten nález se ti může pak změnit z hodiny na hodinu....

Já počítám s Epiduralem a s nástřihem a že to zvládnu normálně.Přeci jen je to druhej porod,tak by to mohlo jít lépe...
5ti kiláka fakt nedám,to zas nejsem kouzelník 😀 😀

krisstyna
10. čer 2011

@mpavlinka hele ono všechno jde když se chce... včera jsem zrovna seděla v poradně, a moc dobře vím, že pravidla u Apolíka jsou že návštěvy jsou až odpoledne pro všechny a takovej Karel Voříšek tam byl na odd. šestinedělí v půl jedenáctý puštěnej :-/ takže ono to bude o kontaktech ☹

brendda
10. čer 2011

@mpavlinka no jasně! Mluvíme ale o Apolináři,že.A i tam se dělají císaře za prachy,co si budeme povídat.

krisstyna
10. čer 2011

@brendda 😀 no tak druhej porod to jsi sběhlá maminka... a víš co a jak.. já vůbec nevím do čeho jdu a mám hroznej strach z bolesti ☹ ale zase si říkám, když to zvládly všechny tak proč zrovna já bych to nedala taky 😉

brendda
10. čer 2011

@krisstyna já byla sice na nadstandartu,ale i tam jsou návštěvy až po obědě a nikdy nebyl problém,když za mnou někdo přišel i dopoledne.Vždycky je to na domluvě,jestli kápneš na blbce,nebo na milou sestřičku...

mpavlinka
10. čer 2011

@brendda no to je právě ono, že je to zase o kontaktech a penezích 😒
Jinak já měla dva nástřihy a stejnak rozervaná total.

krisstyna
10. čer 2011

@brendda myslím, že když si tam ještě dovedeš svého porodníka tak určitě ti tam císaře udělá...

brendda
10. čer 2011

@krisstyna možná lepší nevědět 😀 😀 teda,určitě lepší nevědět 😀
Já se prvního porodu bála tak,že jsem celé těh.nespala!Hysterie největší.A pak to šlo jako po másle.Vzpomínám na to,jako na nejkrásnější zážitek svýho života!Druhýho jsem se nebála do tý doby,než mi řekli,že má velkou hlavu.Teď už zase nespím,řeším a virtuálně rodím 😀

krisstyna
10. čer 2011

@brendda aha tak to je zase dobrý, že to jde i dopolko, když je dobrej personál.. já si včera vyhlídla porodní asistentku ta byla tak strašně hodná a milá, že nechci rodit snad se žádnou jinou 😀

morgan
10. čer 2011

@krisstyna fakt? tak to je dobrý, ale jak se na takový pokoj dostat 😀, no ono člověk se tam snad může jít podívat před porodem, to by snad nemusel být problém, pouvažuju o tom 🙂

brendda
10. čer 2011

@mpavlinka hmmm,jako všechno...o penězích a o kontaktech.

A neměla si i úzkou pánev??Mě jí teda už dlouho nikdo neměřil.Snad jen na začátku...
Nepamatuješ si,kdo tě rodil??.

krisstyna
10. čer 2011

@brendda no výborně 😀 já blbka si ještě hledám na youtubu porod jak to asi tak vypadá.. samozřejmě jsem si tady pustila největší hysterku na světě a tejden jsem nespala 😀 😀

krisstyna
10. čer 2011

@morgan jj myslím,, že to tak je.. 🙂 no s prohlídkama fakt nevím jak to je jedině že by jsi zašla na ty kurzy. já se na ně nedostala, protože bylo plno, mám pocit že všichni rodí v létě 😀

brendda
10. čer 2011

@krisstyna ježiši,to nedělej....
Já nedávno koukala na ukázkově pohodovej porod do vody,ale dobře mi to nedělalo.Fakt lepší nic netušit.

mpavlinka
10. čer 2011

@brendda jo během porodu mi několikrát říkali že jsem úzká 😠 Rodila mne nějaká doktorka tmavovlasá, kolem 30.

brendda
10. čer 2011

Holky a kdy se tam maluje?Má to být taky teď někdy?????????

brendda
10. čer 2011

@mpavlinka hmmm,to je moje noční můra.Dostat nějakou nezkušenou mladici....

morgan
10. čer 2011

Já jsem ani nevěděla, že návštěvy tam jsou až odpoledně, když jsem tam ležela, tak tam návštěvy za každým chodily celý den už od rána 🙂

krisstyna
10. čer 2011

@brendda hmm teď už to vím taky 🙂 no porod do vody mě moc nenadchnul, sice vím, že ta krev a vše bude moje, ale ještě se v tom válet ... a hlavně u Apolíka to nedělají ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru