Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

madlisek
11. čer 2011

@iira ja tam byla 🙂

iira
11. čer 2011

@madlisek mi jsme tam byli hned rano 4 a pak jsme kecali nebylas mezi nami?

madlisek
11. čer 2011

@iira Nene, přišla jsem až později. Tak třeba příště 🙂

brendda
11. čer 2011

A nejdete někdo ve čtvrtek???

iira
11. čer 2011

@brendda jo ja bych mela pokud to stihnu a neporodim,jdu pak na utz

brendda
11. čer 2011

A proč na Utz????? ak se kdyžtak uvidíme,na tebe mrknu 😉 😀

ajinka22
11. čer 2011

@morgan všechny uzavírky v Praze jsem našla na stránkach UPMD

iira
11. čer 2011

@brendda no ja mela komplikovany 1 porod tak se chteji ujistit ze je vse ok ,jinak by pristoupili radsi k cisari ,aby se neopakovaly ty problemy..chtela bych tam jet uz na 7h ale v 9h mam byt na utz tak uvidim

brendda
12. čer 2011

@iira aha,aha,tak snad to bude v pořádku!!
Já tam mám být 8,15hod.............počítám,že tam zabiju celé dopoledne.

morgan
12. čer 2011

@ajinka22 aha, děkuji 🙂

iira
12. čer 2011

@brendda no ty ale teda nejdes na monitor?to jdes do 1 patra hned k dr.tak to se tam asi neuvidime,jim to slo docela rychle,vem si sebou ranni moc ,tam ti daji papirek a pak si te zavolaji ,ja tam cekala tu 1 navstevu asi 45 minut celkem tak to slo,ja jdu na moniter a pak na to utz a to ty uz budes pryc ,jedine ze bych tam za tebou prisla 🙂
jo ztaim to vypada ze je vse ok,ale pripravenost je taky dobra

brendda
13. čer 2011

@iira jo jo,já vím...............stejně je to dost 45minut,když je člověk objednanej na určitou hodinu.
Tak držím palce,ať je vše ok.
Hlavně,jestli se tam díky té stávce vůbec dostaneme...

karusta
13. čer 2011

@iira se na UTZ asi uvidíme 🙂 Já jsem objednaná mezi 9. a 11., jen záleží na tom, kdy tam stihnem dojet.. 😉

krisstyna
13. čer 2011

@iira ahoj jo já jsem ve čtvrrtek na monitoru byla 🙂

iira
13. čer 2011

@karusta
@brendda takjsem volala k apolinari a pokud stavka bude a ja se tam nedostanu tak mam prijet v patek,ale pocitat s tim ze tam bude naval a na utz me taky vezmou po dlouhem cekani,me ta stavka pekne rozciluje

iira
13. čer 2011

@krisstyna a nekecali jsme tam spolu?ja mela bilou halenku a kratasi

krisstyna
13. čer 2011

ne ne 🙂 já šla dovnitř na monitor v 9:30 hodin a byla jsem tam s tátou 🙂

krisstyna
13. čer 2011

@iira ne ne já šla dovnitř na monitor v 9:30 hodin a byla jsem tam s tátou

iira
13. čer 2011

@krisstyna aha tak to ja jsem byla uz pryc 🙂 ja tam byla uz v 7h a neco kolem pul 9 jsem se sla objednat na utz a pak jsem sla dom ...no ted tam mam jit zase ve ctvrtek tak uvidime jak to bude se stavkou

1janina2
13. čer 2011

Ahoj holky,

k tomu co jsem teď tady tak dodatečně dočetla:
Do dneška by uzavřený porodní sál 1, fungovala jen dvojka,protože na 1 malovali (byli jsme na exkurzi proto jen na dvojce). Teď už by měly být v provozu oba.
V pátek jsme se byli v rámci předporodního kurzu mrknout jak vypadá pokoj na nadstandartu a teda docela jsem koukala, je to fakt rozdíl, hlavně fakt super to sociální zařízení na pokoji. Takže když to půjde, tak bych opravdu radši tam. A ty návštěvy by měly být 13-19, aspoň to všude píšou, tak je mi divné, že by se to nedodržovalo....?
Dneska jsem byla v první poradně, celková doba čekání hodina a půl, čekala jsem to horší...a personál - sestřičky i doktorka moc fajn, příští pondělí už i na monitor...
Nevíte co znamená hrdlo uzavřené hl. naléhá? Znamená to,že hlavička už sestoupila?

iira
13. čer 2011

@1janina2 to zamena ze je vse v poradku a mimi je dole

krisstyna
13. čer 2011

@iira jj já jdu taky ve čtvrtek.. tak se třeba uvidíme 😀 no pojedu zase s taťkou autem, protože jinak není šance se tam dostat, kvůli té stávce ☹

krisstyna
13. čer 2011

@1janina2 ahoj tak to je super, že to stihli vymalovat než půjdeme rodit 😀 prosím, Tě říkali vám jak je to s platbama za ty nadstandarty? jestli to platíš hned, nebo ti vystaví fakturu až tě budou propouštět??

1janina2
13. čer 2011

Platí se prý na konci pobytu, kdy to všechno sečtou a platí se tam dole vpravo, v přízemí v pokladně...
No malovali jedničku, kdy a jestli budou malovat a zavírat dvojku, to nevím, ale PA o tom nemluvila, ani to nikde není uvedeno, tak asi už žádný uzávěry nebudou

iira
13. čer 2011

@krisstyna no ja prave mam problem sehnat auto a dostat se tam ,ale uvidim ,takze netusim jestli se tam dostanu a kamarad ve ctvrtek nemuze ..

iira
13. čer 2011

@brendda ty pojedes autem ?pismi mi kdyztak do IP ,pokud by jste jeli okolo tak ja bych vam pridala na benzin a svezla s vami,2 tehule pustej i kdyby nechteli v tech zatarasech .-)))

krisstyna
14. čer 2011

@iira no to je blbý... a odkud jsi?

brendda
14. čer 2011

@iira taky jsem se přeobjednala na pátek!To tam asi bude maso!!

brendda
14. čer 2011

@iira jezdím autem denně a klidně bych tě i nabrala-žádný peníze mi dávat nemusíš 😀
já to ale zrušila,protože ty kok... to chtěji blokovat už od D1 a Nuselák atd a já nehodlám rodit někde v koloně.Možná bychom to projely,ale proč se stresovat a stát někde v autě,když to lze přesunout.

iira
14. čer 2011

@brendda no vidis a me rekla ze tammam prijet ,ze sice do poradny muzu az v patek ale na to utz musim ve ctvrtek,no nakonec to vypada ze busy pojedou a metro taky tak to zkusim , se tam dopravim ..a vypada ze ani blokady nebudou ,tak uvidime co napisou ve stredu .-)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru