Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

iira
17. čer 2011

@krisstyna no me rekla ze hrdlo je uzavrene uplne a ze teda to nevypada ,ale tak oni rikaji ze se to muze zmenit do 2dne ,jo kdyby meloun zabiral tak bych uz asi rodila,ja ho totiz miluju...no bylo by to prima rodit ,manzel rikal ze uz by si rad vzal dovolenou ...
@1janina2 prosimte me pokazdy vysetroval nekdo jiny

krisstyna
17. čer 2011

@1janina2 ahojky, ne nedělali mi váhový odhad.. jen doktorka Drahorádová, která mě vyšetřovala říkala že se od minule pěkně zvětšil a že to bude kolem 3,5 kg.. jinak UTZ prý dělají pokud mají pocit, že miminko je abnormálně veliký nebo zase malinký. Nicméně když přenášíš tak ti ho udělají taky.. mě vyšetřovala 2 krát tadle a 2 krát doktor Kratochvíl.. to víš tam to jede jak na běžícím pásu a co ty jak se cítíš?? já dneska umírám ☹

krisstyna
17. čer 2011

@iira 😀 no přítel taky přemlouvá Maxíka ať vyleze, že už se mu taky nechce do práce 😀 jako můžu ti říct, že sním tak dva celý melouny za týden, pak teda chodím pořád čůrat ale ujíždím na něm neskutečně.. jo taky mi říkala, že to přijde ráz na ráz.. Tak ty už jsi rodila, tak alespoň víš jak to na tebe přišlo minule a víš do čeho jdeš 🙂

iira
17. čer 2011

@krisstyna no me prave delali UTZ vcera ,ale zase kvuli komplikacim u 1 porodu tak aby se predeslo tem eventuelnim problemum znova ...no mozna je lepsi nevedet vis 🙂 ..no tesim se az to prijde zacina to byt nejake casto bolestive a docela mi vadi ten omezeny pohyb,nemuzu s Jajou delat vse co bych chtela a to me moc mrzi ,jeste ze je ted takova rozumna 😀

1janina2
17. čer 2011

Aha, já myslela, jestli se přeci jen tu váhu ještě nedozvím, ale když se to bude zdát normal tak asi ne no... Já jen, že teď nějak moc přibírám a to břicho mi taky dost roste, tak abych se pak nedivila a neměli jsme taky malého obříka (obřici🙂 )
Pořád mi docela často tvrdne bříško a nohy a ruce mi otýkaj (asi teď dost zadržuju vodu, na malou chodim minimálně..), takže nic moc, ale na druhou stranu myslím, že by mohlo být podstaně hůř. V pondělí jdu zas do Apo, tak jse zvědavá, jestli už bude nějaký posun, mohl by 🙂
Teda já si taky asi řeknu o melouna, dostala jsem na něj děsnou chuť🙂))

krisstyna
17. čer 2011

@iira já se taky těším a zároveň i trošičku bojím 🙂 no budu nám přát aby jsme to měli co nejrychleji za sebou.. a kolik je malý?? těší se na miminko?

krisstyna
17. čer 2011

@1janina2 no pokud budeš mít vše v pořádku tak tě na ten UTZ nepošlou.. doktor ti řekne odhadem jako mě. No to se nediv, vždyť miminko poslední týdny přibírá 250g týdně a zesiluje 🙂 já bych si to bříško kolikrát taky nejraději hodila na záda.. ale zase si říkám jěště 5 dní 😀 když to dobře půjde.. jo meloun je tady dneska oblíbený téma 😀

1janina2
17. čer 2011

@krisstyna Já bych to břicho zas s chutí předala manželovi ať si to taky užije🙂) aby měl více pochopení 🙂 ale melounka snad doveze. Tak jsem zvědavá jestli už se nestaneš příští týden maminkou a jak postupně odtud budeme odpadat🙂

iira
17. čer 2011

@krisstyna no to jo ,ja mela porod celkem rychli ,ale komplikovany,tak me prani je ted konecne rodit "normalne"Jaje jsou 3 roky ,mo nevim jestli se tesi ,prijde mi ze je jeste mala na takove uvahy,ale vim ze tam bude v pokoji spinkat mimi s ni a na to se tesi

krisstyna
17. čer 2011

@1janina2 no tak ať koupí tříkilovýho melouna a dá si ho pod tričko, ať ví co taháš 🙂 no já doufám, že příští týden to dofinišuju 🙂

iira
17. čer 2011

@krisstyna jo tot prani i me ,ale me by tento vikend taky sedl 🙂

brendda
17. čer 2011

Čau holky,
tak dneska jsem si sřihla u Apo tři hoďky v čekárně,fakt žůžo.Na porod to nevypadá-tak bájo ☹
Nedělá mi to dobře,sedět tam a čučet,jak vozí maminy po porodu ze sálů....nebo jak jde někdo funící na příjem.Mám strach,ble,nesnáším nemocniční prostředí 😀

krisstyna
17. čer 2011

@brendda ahoj, no já když tam byla poprvý tak jsem čekala taky asi 2 hodiny ☹ a ty jsi to měla o to horší, že tam dneska dorazily ty přeobjednaný maminy kvůli tý stávce... protože včera tam bylo prázdno stihla jsem monitor a poradnu dohromady za 40 minut. .. a s tím porodem máš ještě čas 😀 ne??? ale já už bych to taky chtěla mít za sebou dneska je mi hrůzně ☹

iira
17. čer 2011

tak kamaradka dneska porodila u apolinare a psala ze je to mazec,ze lezela na sale protoze nemaji volne pokoje a nejaka jeji znama lezi na gynekologii a mimi ma na 6nedeli,protoze proste neni misto na pokojich ..tak se hodme do klidu a vydrzme at se to tam vyprazdni nez prijdem my ....🙂

veverka.dada
17. čer 2011

ahojky, omlouvám se, že vám sem lezu...ale jen jsem zahlídla poslední příspěvek...byla jsem teď taky u apolináře kvůli mimoděložnímu, nebyla operace, jen mě museli hlídat...a dali mě na pooperační oddělení...a ve vedlejším pokoji zas leželi maminky po porodu....bez miminek...tak snad se tomu návalu vyhnete 😉

lubuskad
18. čer 2011

@iira podle toho co jsem tam videla maminek v poradne, asi se to nevyprázdní ☹ ...taky se toho bojím

lubuskad
18. čer 2011

@brendda
@krisstyna
taky tam čekám dlouho, ale nejlepší je tam jít ráno před 7:00,pak se čeká cca hodinu 🙂

krisstyna
18. čer 2011

@iira no tak to je super ☹ no budeme doufat, že se to vyprázdní...

krisstyna
18. čer 2011

@lubuskad já tam byla vždycky kolem deváty ty poslední tři poradny a docela to šlo zhruba taky tu necelou hodinku... no jako nedovedu si představit, že mi mimčo vezmou a hoděj mě na gyndu.. chjo ☹

lubuskad
18. čer 2011

@krisstyna a na monitoru taky čekáš jenom hodku? a tím momčem to je fakt, taky si to nedovedu představit ☹

krisstyna
18. čer 2011

@lubuskad no na monitor jsem vždycky čekala zhruba 20 minut déle ne... no uvidíme jak to tam bude vypadat 🙂

iira
18. čer 2011

me se teda povedlo necekat dloho nikdy ,na 1 monitor jsem prisla v 7h a byla jsem 1 a na 2 jsem cekala ted ve ctvrtek a to tam nikdo nebyl,jen na poradnu jsem cekala dele nez predtim,ale taky jsem tam prisla az po utz takze pozdeji ...jdu zase ve ctvrtek ,pac si uz myslim ze mali se rozhodl u me zustat uz na porad 🙂

brendda
18. čer 2011

@lubuskad to nestíhám...můžu dát malou do školky nejdřív v 8hod....

karusta
18. čer 2011

@iira Prostě tomu, co má vody hodně tu vodu odeberou, tím by se mi taky mělo ulevit a nemělo by mě to břicho tak bolet..

iira
18. čer 2011

@karusta jo to jsi rikala ,ale koukam ze s tim asi radsi pockaji vid ?a jak se citis dobry?

karusta
18. čer 2011

@iira jojo, páč se by to mohlo vyvolat porod, tak je lepší to co nejvíc oddálit

iira
18. čer 2011

@karusta no nezavidim ti to ,musi to byt docela o nervy ...

karusta
18. čer 2011

@iira hele, já mám nervy jako špagáty.. Už mám ve svém životě něco za sebou, tak mě jen tak něco nerozhodí a naučila jsem se na vše dívat optimisticky a věřit, že vše se dá zvládnout. Bolest se dá vydržet a dokud se nic závažného neděje, tak je vše ok a neřeším to. Problémy řeším, až když nastanou 😉

misuuuule
19. čer 2011

@karusta Tak to Ti upřímně závidím, dá se to fakt naučit ???? Já jsem nervák děsnej. Třeba dnešní noc jsem neustále měla pocit, že ze mě něco odtéká a hned nervy, protože v pondělí nastupuju na plánovaného císaře a teď jsem tu v jednu v noci plašila, co jako budu dělat, dítě spící v posteli, manžel taky, jeho rodiče, kteří mají hlídat 30 km daleko, no príma situace, ale pak jsem to celé zaspala a ráno je líp, tak ještě jedna noc před námi, ale to už tu bude tchýně, tak o jeden problém míň :o)
Ovšem v porovnání s očekáváním dvojčátek jsou to fakt pitomosti, jenže se tomu neumím ubránit 😒

iira
19. čer 2011

@karusta no ono to asi jinak nejde ja vim ,uplne s tebou souhlasim ,bolest se da zvladnout jen aby ty mrnouskove byli v poradku,o nic jineho nam asi nejde ....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru