Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

iira
19. čer 2011

@misuuuule a nastupujes k apolinari?procpak mas cisare?..ty aspon mas hlidani ,ale me ted uz vsichni odjeli a pokud by to na me prislo v noci tak bud si musim zavolat sanitu a nebo nalozi manzel i malou ,odveze me do porodnice a zase se s ni vrati domu...

iira
19. čer 2011

jdu zase ve ctvrtek k apolinari jdes taky @karusta?

karusta
19. čer 2011

@misuuuule Víš, já jsem neměla zrovna lehké dětství, mám hodně vážně nemocnou mamku a to mě lecčemus naučilo. Ono to asi nejde naučit na povel, ale jak se člověk během života potýká s různýma situacema, které vypadají, že nemůžou dopadnout dobře a nakonec se to všechno nějak zvládne, tak to hodně vycvičí....Každopádně se nervy ovládat dají, to rozhodně. Očekávání dvojčátek je sice mazec, ale krásnej, už se na ně těším a jen doufám, že vše dopadne dobře, že u mě ještě v bříšku vydrží a tím se sníží rizika...jsem ráda, za každý den, kdy tam jsou, i když chvílema mi tečou slzy bolestí, ale to se všechno dá vydržet..
@iira přesně tak, o nic jiného nejde... a do Apo jedu až v pátek, tak se neuvidíme ☹

iira
19. čer 2011

@karusta je to zvlastni ze moc plodove vody boli,to by me nikdy nenapdalo ...clovek by rekl ze je spatny kdyz je ji malo a u tebe je to naopak ,tak hlavne aby kluci vydrzeli a tebe to moc nebolelo,me boli bricho casto ted uz ale kam se na tebe hrabu ...

karusta
19. čer 2011

@iira jojo, mám to břicho děsně nafouklý... takový jsem měla s Teri před porodem..Doktoři říkali, že se mi uleví, až se to odpustí. No a bolí to i u toho druhýho, u toho jsou totiž bolestivější a citlivější pohyby, jak má míň vody, tak to víc cítím..

iira
19. čer 2011

@karusta no tak to jsem na to zvedava teda ,hlavne aby to dobre dopadlo ,ale nezbyva nez jen verit🙂

karusta
19. čer 2011

@iira já věřím, že ještě vydržíme, musíme 😉

iira
19. čer 2011

@karusta no jasne 🙂 taky drzim palce ..

karusta
19. čer 2011

@iira dík 😉

1janina2
19. čer 2011

..teda jak to tady čtu, ta přeplněnost apolináře mě dost děsí, a to bych se chtěla ještě dostat na nadstandart, to bude asi těžké, ale hlavě aby někam nás upíchli i s mimčem, je fakt, že za týden už to může být zase jinak, tak musíme doufat 🙂 ...

iira
19. čer 2011

no neboj,ono to nejak dopadne ,pred 3 lety to bylo stejne a taky se to zvladlo 🙂 ale s tim nadstandardem teda nevim,ale ja byla na normal pokoji a bylo to prima ,byli tam super holky a klid a kdyz jsme potrebovali tak jsme si pohlidali deticky a sli treba v klidu do sprchy a nebo tak 🙂

morgan
19. čer 2011

Ahoj, zrovna taky řešim tu přeplněnost...když jsem tam rodila poprvé, tak mě na první noc dali ležet na gynekologii, protože na šestinedělí nebylo místo, mimčo jsem samozřejmně nemohla mít tím pádem u sebe. A to už bych podruhý nechtěla zažít, ovšem nevím jak se to provede, když prostě to místo není..? Tenkrát jsem neřekla ani popel, protože jsem byla ráda, že se malý vpořádku narodil, ale zpětně mi dost vadí, že jsem prvních asi 15 hodin neměla dítě u sebe, jen z kapacitních důvodů...Zajímalo by mě, jestli oni prostě mohou z tohohle důvodu děcko odebrat nebo prostě musí najít nějaké řešení, pokud na tom člověk trvá...Co myslíte?

iira
19. čer 2011

@morgan no uprime si myslim ze kdyz proste jina moznost neni tak to tak udelaji,ja vim ze hodne holek to tak melo a rekli jim ze si maji odpocinout a hned jak to bude mozne tak jim mimi daji ,na pokoji se mnou pak byla maminka co porodila ,dali ji mimi nekam jinam na oddeleni (uz nevim kam)a ona proste chodila za nim vzdy kdyz chtela a nebo aspon nan kojeni,proste to jinak neslo i 6nedeli bylo narvane ,byla smutna ,ale rikala ze je dost odpocinuta ,aspon po tom porodu nabrala sili,mi na tom nebyli moc dobre obe ..

morgan
19. čer 2011

@iira já jsem první 2 noci po porodu stejně nemohla vůbec spát, byla jsem pořád v nějaké euforii 😀, ale stejně mě tohle dost vadí. Je přece prokázáno, že pro dítě je po porodu důležité být s matkou a pokud to stav obou dovolí...zkrátka mě to hodně štve 😢

iira
19. čer 2011

@morgan ja vim 🙂 me to taky vadilo,ale nedalo se nic delat

morgan
19. čer 2011

@iira ach jo, takže můžu jenom doufat, že tentokrát bude pokoj na šestinedělí volný 😠

misuuuule
19. čer 2011

@karusta no opravdu Ti to závidím, já ať chci nebo nechci, ovládám je jen velmi těžko :o((( Ale třeba se to časem naučím.....
Držím palce, ať jsou prdkové u Tebe co nejdéle !!!!

misuuuule
19. čer 2011

@iira no musím říct, že jsem se uklidnila, že je tchýně už tady......ale taky jsem v noci přemýšlela, že je prostě budu muset vzbudit oba, to by se nedalo nic dělat .........

Plánovanýho císaře z hodně důvodů najednou, bolest v jizvě a jizva zůžená, 2 mm, váhový odhad mimča byl v 38 týdnu 3900, první dítě císařem po 36 hodinách kontrakcí ...... Malá nesestupuje a je pořád děsně vysoko, původn byla i koncem pánevním, ale minulý týden se otočila.....

krisstyna
19. čer 2011

ty jo holky já už chci rodit 🙂 dneska by se mi to hodilo... je i super počasí...

iira
19. čer 2011

@misuuuule aha tak to je mazec no ,tak drzim palce ,dej vedet az ..

misuuuule
19. čer 2011

@iira urcite......holky, vsem mo dekuju za podporu !!!!!!

karusta
19. čer 2011

@misuuuule jo, ono kdybych už neměla za sebou to, co mám, tak bych to všechno taky viděla jinak. Tohle jsou všechno prkotiny a dají se řešit..Díky za palce, určitě to ještě nějakou dobu zvládnem, jak dlouho, to je otázka, ale zatím se nic zásadního neděje, tak je to cajk..
Tý jo, koukám, že jsme na tom trochu podobně.. Bolest v jizvě mám taky, jizva 3mm.. Terku jsem rodila císařem po 28 hod. kontrakcí, od odtoku vody zhruba 40 hodin... Teď mám císaře taky jistýho, vzhledem k okolnostem..
Držím ti pěsti a těším se na zprávičku, že jste obě v pořádku a malá na světě 😉

guava
20. čer 2011

Ja jsem v soku z toho co tady ctu... Jako ze nemocnice je narvana, tudiz miminko po narozeni nemuze byt s maminkou????? A to jsme zpet v komunismu? 😕 Ja chapu, ze nemaji misto a nemuzou nic delat, ale me to proste nezajima. Jestli si chce nektera z vas hajit sve sobecke potreby a "vyspinkat se do ruzova" po te co porodite tak prosim...A co treba nastup laktace? Bonding? To je prece to nejdulezitejsi co pro sve dite ihned po porodu muzete udelat a to, ze s nim hned bez ustani budete, date mu vse + pocit max.bezpeci!
nevim, ale ja bych rozhodne bojovala za to, at me moje dite ode me neoddeluji ani na hodinu!

iira
20. čer 2011

@guava klid ,to vis ze se snazi aby mimi bylo u maminky ,snazili se to vzdycky resit rychle ,ale na gynekologii deti lezet s maminkou nesmi ,ale hned jak se uvolnuji mista tak maminky i mimi presouvaji ...a myslim ze do ruzova se nevyspime ani 1 ,aspon co si pamatuji po narozeni dcerky tak tomu v porodnici teda nikdy tak nebylo ...a ver ze vim o cem mluvim
tady nikdo sobeckej neni

karusta
20. čer 2011

@guava to by mě zajímalo, jak bys chtěla bojovat za to, aby ti dítě neoddělili od tebe ani na hodinu.. Ono je to na každém, jak se rozhodne. Když si chceš být jistá, že budeš mít dítě u sebe, tak asi musíš zvolit jinou porodnici, kde bude prázdno. Holt u Apolináře se díky návalu může stát, že s prckem hned nebudeš..ale každopádně tam dělají maximum, aby to odloučení trvalo co nejkratší dobu..

guava
20. čer 2011

ja napr porodnici na posledni chvili zmenila...pro me je proste dulezite byt s ditetem ihned po porodu...kazdy ma jine priority , rozumim

karusta
20. čer 2011

@guava pro mě je třeba daleko důležitější to, že vím, že bude o kluky perfektně postaráno.. vzhledem k tomu, že čekám dvojčátka, která dosti často chodí na svět dřív, je pro mě prioritou, aby bylo o ně dobře postaráno.. A rodila jsem tam i dceru, kterou jsem vzhledem k císařskému řezu během klasic. porodu u sebe také neměla hned, ale asi až po 12ti hodinách, jelikož jsem byla na JIP. No a žádné následky z toho nemá, rozkojily jsme se tenkrát také relativně rychle, žádný problém nebyl..
Ale každá máme na to svůj úhel pohledu a snažíme se pro naše děti dělat jen to nejlepší 😉

guava
20. čer 2011

jak rikam, kazdy ma jine priority! ale...chapete vubec proc po porodu nemuzete jen tak spat? (bavim se o prirozenem porodu, nebudu rozebirat dulezitost prirozeneho po porodu pro dite) Muze za to hormon lasky oxitocin, ktery se vylucuje aby jste byly hned v pohotovosti...ze kdyz dite u sebe nemate ze se vam styska a ze vase detatko tento hormon vylucuje taky a ze se mu taky styska nekde v perine a bez vas! tento hormon se ale vicemene vylucuje jen pri prirozenem porodu . bez epiduralu a bez nahradniho umeleho oxitocinu ( kterym si ten vas "nahrazkou proste z mozku vyplytvate!)

karusta
20. čer 2011

@guava máš pravdu, ale holt, když se nedá jinak a přijde dítě na svět císařem, tak je prostě všechno jinak... a abych řekla pravdu, tak já jsem taky spát nemohla a pořád jsem jen koukala na ten můj uzlíček a těšila se z toho, jak krásně spinká.. a to jsem teda dle tebe díky epiduralu a císaři o to měla přijít...

spaghi
20. čer 2011

nechystáte se některá z vás na předporodní kurz začínající 11.7.? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru