Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

eyael
20. čer 2011

holky, jen se chci zeptat, podle čeho jste si vybrali Apolináře? Já o něm pořád uvažuju a rozhoduju se ještě mezi Podolím, ale fakt nevím, podle čeho se rozhodnout. U Apolináře mi na rizikovým dr. Koucký zachránil dceru aby ještě měsíc vydržela v pupíku, v jiné porodnici mi řekli, že kdyby se narodila ve 26tt tak jí nebudou zachraňovat 😠 takže tam už mě určitě neuvidí. Neznám tam ale porodní oddělení, ale na riziku byly zlatí (i když blbec se najde všude, že 😉 ) A Podolí neznám vůbec 🤐 podle čeho vybrat?

iira
20. čer 2011

@karusta no prave a ted je to horsi tim ze je tady Janicky a tu budem muset vzit sebou ,takze se to pokusim vydrzet co nejdele do rana,kdyby ma tam museli odvezt tak at to neni v noci ,tam me vylozi a pojedou domu

eyael
20. čer 2011

@morgan .- v podání guavy to byla hádka a útočení 😉 jinak zbytečné mi to přijde protože se tím nic nevyřeší - představy jsou jedna věc, skutečnost často naprosto jiná a neovlivnitelná 😉

morgan
20. čer 2011

@eyael dobře tak jinak 😉, můj dotaz zní: zažil někdo u apolináře situaci, kdy bylo plno a matku a mimčo chtěli z tohoto důvodu oddělit a ta dotyčná nějakým způsobem dosáhla toho, že je neoddělili? Pokud tu je někdo takový, kdo toto zažil, ať se se mnou o tuto zkušenost podělí, díky 🙂

karusta
20. čer 2011

@eyael já si vybrala díky tomu, že jsem tam byla 3x hospitalizovaná (prvně už v 17ti letech). Znala jsem dobře prostředí i některé lékaře. Navíc můj gynekolog u Apo slouží, tak to prostě byla jasná volba. Cítím se tam klidná a v bezpečí, lékařům naprosto důvěřuji, tak proto..První porod tam proběhl fajn, všichni fantastičtí a nyní s dvojčaty jsem naprosto neváhala.. a jsem opět ráda, protože díky komplikacím, které nastaly, se tam cítím v dobrých rukou. Je to jeden profík vedle druhého. Navíc mě fascinuje atmosféra té budovy, dýchá to tam na mě historií

karusta
20. čer 2011

@iira no, to je blbý, že jí budete muset brát s sebou, ale to pro jednou vydrží.. To jsem zatím vůbec neřešila, jak to uděláme, pokud by to na mě z ničeho nic přišlo. Prostě bychom zkusili obvolat tchýni a kamarádky, na které je zvyklá nebo bychom jí taky museli vzít s sebou, což bych nechtěla, protože Petr chce být u porodu

guava
21. čer 2011

@morgan
presne tak... tady nekdo o koze a druhy o voze. Muj zamer neni a nebyl hrotit diskuzi,, ja jsem pridala svuj nazor za kterym si stojim a zvyklat se nenecham a jestli me tady nekdo poklada za hysterku prosim! 😉 Verim, ze se najde spoustu mamin co chapou a souhlasi. A jak jsi rekla ty, byla jsi jako tele a nevedela co delat, nevedela jsi co chces po porodu a ze ti dite (Zdrave - pro nechapave) odnesou na nekolik hodin proste zavani totalitou!

Pro ostatni, naposledy: Toto je volna diskuze na tema Porodnice Apolinar! Ja jsem tam registrovana a zajimaly me nazory a proto jsem sem nakoukla, Ja nikoho konkretne z vas tady diskutujicich neosocuji ze sobectvi, ale urcite me to tim zavani! Jenze ouha, ja jsem se trochu spletla, ono je to spise o hodnotach a nevedoucnosti! Za dalsi, nikoho jsem tady konkretne nenarkla z toho, ze svemu diteti ublizil, ( resp. vztahu mezi matkou a ditetem ihned po porodu) kdyz s nim po porodu nebyl! Opet kontruju: Ja mam odlisny nazor, je to v poradku? 🙂 Nebo musim jbyt ako ta ovce - stejna - bila - kudrnata?? 🙂 Takze prosim Vas, take me konkretne neosocujte s hysterie a precitlivelosti, o tom tato diskuze neni a urazi me to! mam proste jen jiny nazor !
Kazda jsme jina a vim a chapu (nejsem prosim vas natvrdla) ze mame vsechny stejny zamer, privest na svet zdrave dite, dat mu 100% ! ja jsem ale na toto tema diskutovat nezacala. Napsala jsem, ze me rozhodne nepripada ok dat me - zdravou na gynekologii a dite - zdrave ,na sestinedeli! Ja jsem si svou situaci vyresila, proste tam nerodim a tomu, komu to AZ TOLIK nevadi, tak at tam proste rodi!

1janina2
21. čer 2011

@krisstyna Držím všechny palce co mám, ať vše dobře dopadne 🙂

morgan
21. čer 2011

Já u Apolináře chci rodit, protože věřím, že kdyby bylo něco s mimčem, tak tam dostane ihned perfektní péči, ovšem nechci aby tohle bylo "vykoupeno" tím, že nás rozdělí, což se snad tentokrát nestane
🙂

krisstyna
21. čer 2011

Ahojky holky tak jsem stále ještě doma 🙂

1janina2
21. čer 2011

@krisstyna a jak jsi na tom? ještě máš kontrakce?

karusta
21. čer 2011

@krisstyna ahojík a jak je? V noci jsem opět nemohla spát, tak jsem na tebe myslela, jestli už jsi nefrčela..

krisstyna
21. čer 2011

@1janina2 @karusta ahoj holky, no ještě jo spala jsem asi tři hodiny v noci ... ale snažím se držet co nejdéle.. jenže já mám nemocnou ledvinu a začala mě právě bolet tak asi pojedeme. Přítel je v práci a chudák pořád volá jestli je vše ok 🙂 a co vy jak se vede? dneska je počasí tak na spaní.. škoda jen že nemůžu spát ...

karusta
21. čer 2011

@krisstyna hele, jestli tě bolí ledvina, tak na nic nečekej a mazej!!! Musí se na tebe podívat, jestli je vše ok!! Držím pěsti a dej nám pak brzy vědět, že jste i s mimískem ok 🙂 Já jsem dnes z toho počasí ospalá jak blázen. Už se těším, že vezmu Terku a půjdem po obídku zalehnout 😉

krisstyna
21. čer 2011

@karusta jj asi pojedem.. já mám polycystozu ledvin a párkrát do roka právě dostávám ledvinový koliky. ale tohle je ještě není tak strašný, ale kvůli mimču to odkládat dlouho nebudu... asi jsem o víkendu na chatě prostydla ☹ odpoledne mají přijít veliký bouřky tak jsem zvědavá jestli to něco se mnou udělá ... tak hezký spinkání po obídku 🙂

kristi
21. čer 2011

@krisstyna tak se drz 🙂 🙂 🙂

krisstyna
21. čer 2011

@kristi díky 🙂

brendda
21. čer 2011

@krisstyna Čus!!!!!!!!!!!Tak co,jedeš nebo nejedeš??? 😀 😀 😀 Už to trvá nějak dlouho ten rozjezd,ne?Beze změny???

brendda
21. čer 2011

@guava a můžu se zeptat,proč si svůj dotaz vůbec položila sem-do diskusu Porodnice Apolinář???????????????Když jdeš rodit do Neratovic...............

brendda
21. čer 2011

Já si stejně prostě myslím,že to oddělování matky od dítěte v případě plné porodnice má nějaké opodstatnění.Kdyby to nebylo nezbytně nutné-nedělali by to.Třeba jde jen o to-kdyby se s miminkem něco dělo a potřebovalo rychle pomoc,na gynekologii není nikdo kompetentní a oprávněný s ním cokoli dělat,kdežto na šestinedělí ano.A kdyby se dělo něco s matkou,bude o ní v klidu postaráno na gynekologii.To je asi celý.

krisstyna
21. čer 2011

@brendda ahoj, no furt stejný nechápu ☹ už mě to nebaví... každopádně mě začala bolet má nemocná ledvina tak asi pak pojedu... myslíš, že je to normální že to trvá takhle dlouho??

sshiva
21. čer 2011

Holky za mňa bol porod v Apolináři krásnym zážitkom..napriek tomu že mi malého nedali hneď mokrého na prisatie a že tatino ani nestrihal pupočnú šnúru (drobec ju mal omotanú okolo krku, takže to ani nešlo)...ale personál bol skvelý a ja sa už teraz teším na ďaľší porod 🙂
krisstyna : podľa všetkého už ste asi v porodnici tak držím palečky nech má všetko hladký priebeh a nezabudni sa podeliť o zážitok 😵
Holky budete si dávať epidurál?

brendda
21. čer 2011

@krisstyna já nevím a nejsou to jenom hustý poslíčči???I když-ve 40tt....

S tou ledvinou nemám zkušenosti,nevím,jak je to vážné onemocnění a ve vztahu k miminku-co to může způsobit.Tak jeď,až přítel dorazí z práce a uvidíš,co ti řeknou.Ať máš klid,kvůli té ledvině....
Já fakt nevím-záleží,jak se cítíš.

brendda
21. čer 2011

@sshiva já bych ráda Epidural,když na to bude čas.............a podmínky.
Poprvé mi dost pomohl.

krisstyna
21. čer 2011

@sshiva @brendda no epidural bych taky ráda, když se to stihne.. no uvidíme, když se to nebude nějak rapidně zhoršovat tak mám ve čtvrtek přinejhorším poradnu..

karusta
21. čer 2011

@krisstyna no, když to vezmu podle sebe, tak to pomalý rozjezd mít může.. Mně praskla v úterý ráno voda v pět hodin.. bez kontrakcí. Kontrakce začali v šest večer přesně po pěti minutách, rodila jsem ve středu v deset večer císařem. Nepostupující porod, omotaná šňůra kolem těla. Takže asi tak..Trvalo to dlouho a ani sprcha nepomáhala...epidurál jsem měla, hrozně se mi ulevilo. Dávali mi ho ve středu asi ve dvě odpoledne. Už jsem málem lezla po zdi. Nespala jsem celou noc, na každou kontrakci jsem musela vstávat z postele, abych to prodýchala ( mám astma ). Tak jsem za něj byla opravdu moc vděčná. Člověk trochu nabral síly..

1janina2
21. čer 2011

@krisstyna S tou ledvinou bych to neriskovala, radši by asi na tebe měli kouknout.... U mě docela dobrý, jen mě dneska celý den píchá v podbřišku a malá sebou chvílema stašně mele uplně jak už kdyby chtěla ven🙂 vůbec nevím co tam dělá,hlavě to cítím úplně dole, jestli nějak cuká nebo točí hlavičou, nevím, snad se uklidní

krisstyna
21. čer 2011

@1janina2 jo to mám taky s tou hlavičkou, přijde mi to už takový kousíček od toho aby byl venku.. 🙂 mě teď malej na chviličku usnul tak jsem si odpočinula asi půl hodinky...

krisstyna
21. čer 2011

@karusta no tak to jsi měla taky veselý :-/ ten epidural rozhodně chci 🙂

1janina2
21. čer 2011

To asi jak sestupuje, chystá se 🙂
Jo jinak epidural chci taky, samozřejmě když na něj bude čas, jsem srab 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru