Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

kacka.va
27. únor 2008

my jdeme až 18.3. na ten krátký. Se spáním už mám taky problémy.

barbarek
27. únor 2008

Já jdu v úterý taky na ten krátký. Tak jsem zvědavá 😉 Jo spaní, teď se nevyspíme a pak taky ne, takže to jsou fakt vyhlídky 😀

kacka.va
27. únor 2008

to teda 🙂. Když už usnu, tak se zase vzbudím, že se mi chce na WC, pak když usínám, tak se mrňousková vzbudí a kope do mně, to si člověk fakt nevybere.

sylvar
27. únor 2008

holky, nesetkala jste se některá s MUDr. Michalem Kouckým, je supr, mě moc pomohl, hlavně po psychycké stránce, lékaři jsou v Apolináři vynikající, velice příjemná je i paní doktroka Klimková je taky supr

kacka.va
27. únor 2008

já tam ještě na kontrole nebyla.

kacka.va
27. únor 2008

říkali, že se mám objednat až budu ve 35. týdnu.

siima
27. únor 2008

sylvar: jo, dr koucký nemá chybu, ležela dlouho na rizikovém a fakt byl skvělej 🙂 a taktéř doc pařízek, byl moc příjemnej.

ervina
27. únor 2008

ahojky holky, v příštím týdnu nastupujeme na mateřskou 😉 děsně to uteklo,co?
v práci budu končit příští pátek, nakonec to mám napsaný od 8.3.

jinak v úterý jdeme na ten krátký kurz a vlastně se tam uvidíme s barbárkem 😉
jsem zvědavá, co nám tam poví a jak to bude probíhat.

k apolináři do poradny docházím už od 31tt, protože se mojí dr.něco nepozdávalo a musím říct,že je to tam super. fakt skvělá péče a jistě i porod a šestinedělí tam proběhne na jedničku a budou se nám věnovat!!! co to tu tak čtu,tak si to tam chválí.............

barbarek
27. únor 2008

Ahoj holky, jsem zase na skok tu.

Kačko to jsme na to v noci stejně, taky běhám na záchod a pořád se budim.

Jinak já jsem byla u APolináře zatím jen poprvé na UTZ a už tam jsem byla spokojená. Mám trošku výhodu, že mám známého gynekologa, který tam má slovo, tak mi právě APolináře doručil. Myslím, že se nemusíme bát.

Ervi uteklo to jak blázen. Taky nastupuju mateřskou, ale doma jsem dávno. Na kurz se taky moc těšim, jsem zvědavá co nám budou říkat. Snad se tam nějak poznáme. ANi nevim zda máš v albu nějakou fotku. Já tam mám, tak se ke mě kdyžtak přihlaš 😀

kacka.va
27. únor 2008

já se tam chystám objednat na tu první kontrolu příští týden.
no třeba se někdy uvidíme na kontrole 🙂

janab78
27. únor 2008

Rodila jsem u Apolinare pred 2 mesici, tak se podelim o zkusenost.Porod mi vyvolavaly, neotvirala jsem se a tim padem, kdyz me presunuli,manza nemohl byt se mnou. To mi trochu vadilo. Porodni asistentka, ktera me mela na starost byla skvela. Podporovala me, porad se mnou prodychavala kontrakce, kdyz videla, ze dost trpim. VZdy, kdyz me slysela kricet, tak hned prisla a dychala se mnou. KDyz jsem se konecne mohla premistit na porodni box, mohl tam uz byt manza se mnou, coz me strasne povzbudilo a uklidnilo. Predtim mi dali epidural, ktery tedy nezapusobil (asi spatne napichnut, nebo nevim). Doktor, ktery me rodil byl bezvadnej. Povzbuzoval a byla s nim i sranda v takto krusne chvili. Byla jsem na salu 2-zavesy. Mne to nevadilo, protoze tam se mnou nikdo nebyl 😀 . Pak tam prijela mamina, ktera si take dost zakricela, ale ja uz to mela za sebou. Mozna, kdyz clovek nema takove bolesti a je uz na boxu, tak to nemusi uplne dobre naladit. Kdyz to shrnu- nevyhoda je, ze partner nemuze byt se zenou celou dobu a pro citlivejsi duse i otevreny prostor, kde je vse slyset. Mne by toto asi moc nevadilo, protoze se rozhodne nestydim a kricela bych i pred celou porodnici, ale ne vsichni jsme stejne. 😉

martinka79
28. únor 2008

to toho se bojím, že nebude se mnou manžel v tu první dobu porodní. 🙂 ale snad to přežiju. jinak u dcery jsme neměla potřebu křičet tak snad ten prostor přepažený přežiju.

barbarek
28. únor 2008

No holky taky doufám, že první dobu porodní nějak zvládnu a pak budu mít manžela u sebe. Já nevim proč tam nemůže být celou dobu...achjo 😠

sylvar
28. únor 2008

Je opravdu nahouby, že první dobu porodní nemůže být manžel s vámi,ale dá se to, i když je fakt, že je to snad nejnáročnější doba na psychiku 😎
Za mnou přijel přítel až jsem šla na porodní box 😝 asi 2,5 hod před porodem...
A nekřičela jsem teda, jen jsem PA řekla, že už nemůžu a prostě že neporodím a ona že ať si nemyslím, že porodím na 100% 😀 a rodila jsem sama v tu chvíli, což bylo přtíjemné, po mě tam došla nějaká maminka na císaře, takže i dobu po porodu 2 hodiny, co jsem ležela a papala a povídala si s přítelem o tom krásném zážitku, co jsme prožili a o miminečku, byl klid 😉

martinka79
28. únor 2008

no právě já podle prvního porodu hodnotím, že první doba porodní byla pro mne důležitá apotom kdyby u samého porodu byl snad soused 😀 ,bude mi to fuk to šlo ráz na ráz. No ovšem kvůli té péči a riziku, které mi horzí to musím u apo. vydržet,ale to na na dnešní dobu zvláštní. 😉

cechtek
28. únor 2008

čauky, mně dával Dr. Koutský gel, Doc. Pařízek epidurál a rodila nás Dr. Klimková, všichni jsou fakt super zlatíčka 😀
já byla první dobu porodní na rizikáči, mangela by tam pustili, ale já jsem nechtěla, radši jsem si to tam profuněla do polštáře, hrozně to uteklo, pak jsme se viděli na boxu, při klystýru bych teda ani moc nechtěla aby byl 😀 co se týká těch boxů, tak mi věřte, že Vám to bude v danou chvíli naprosto šumec 😀 mně se to naopak líbilo, akorát pak byla sranda, když jsme se na pokoji potkaly s paní, kt. rodila vedle a říkaly si, co sme říkaly atd... 😀
holky vůbec se ničeho nebojte a těšte se 😉
jo a když nemůžete spát, pořiďte si kojící polštář, pokud ještě nemáte, já si ho v těhu dávala pod nohy a spala jsem v poho, i když mě taky fšechno bolelo, i teď je polštář k nezaplacení 😀
kacko.va: už jsme byli u Dr. Hrabové, je super...
pááá a pěkný den 😀

janah.
28. únor 2008

Ahojky,
já teda nevím, ale můj manžel tam byl vždycky se mnou. Je pravda, že jsme jeli pokaždý už s kontrakcema, kromě klystýru tam byl furt 😉 Takže bych to tak dramaticky neviděla 😀 😀

kacka.va
28. únor 2008

terko: tak to je dobře, já teď nevím, jestli sousedka k ní pak přešla a nebo jestli k ní chodila už od začátku.

barbarek
3. bře 2008

Holky tak zítra nás čeká předporodní kurz, už se těšim co nám budou povídat 😀

cechtek
4. bře 2008

kacko: Dr. doporučuju, nsk sem jí 2x volala a naprosto f klidu 😀
barbarku: tak jak se vám líbil kurzík? 😉

ervina
5. bře 2008

ahojky, tak jsme včera s barbárkem absolvovali kurzík u Apo 😉
bylo to přínosné, dozvěděli jsme se tam informace ohledně porodu a taky nás tam provedli,jak na sál1,tak i sál2.

čechtek,kde jsi nakonec rodila ty? a jak se máte s oliverkem???

kacka.va
5. bře 2008

terko: my už máme zabukovanou v Uhříněvsi 😉

cechtek
5. bře 2008

čus, ervi: tak super 😀
máme se bájo, kojíme a kyneme o sto šest 😀
nakonec jsem rodila na P1, což jsem i víc chtěla, měla jsem na vybranou a P1 mi byla i doporučena...
jééé holky tak už za cca měsíc, což? jak funíte??? 😀
kacko: tak paráda, dobrá Dr. je fakt potřeba, nsk sme u ní byli 😉
jo a to pětikilo - mangel u porodu jsme platili jen jednou - na kurzu, pak už nee...

ervina
5. bře 2008

cechtek: tak to je fajn,že se vám daří a malej baští o sto šest 😉
taky mi to na té P1 přišlo lepší, no ale uvidíme,jak to pak bude. hlavně,aby porod dobře proběhl a mrňous byl v pořádku.
jojo, letí to a už za měsíc a kousek budeme maminy 😀

takže to pětikilo za kurz je zároveň i za přitomnost manžela u porodu,vlastně nám tam kvůli tomu nejspíš dávali i razítrko do průkajdy 😉

kacka.va
5. bře 2008

já zatím s funěním problémy ani nemám, kromě obouvání bot a zametání smetí 😉, za to se občas ozvou záda 🙂
s tím pětikilčem jsi mě Teri potěšila 🙂, aspoň na něčem "ušetříme" 😀

kacka.va
5. bře 2008

včera jsem se objednala na první návštěvu, jdeme 25.

ervina
11. bře 2008

ahoj holky,jak se vede?

kacko, možná se v poradně potkáme, dneska se tam chystám,tak mi to možná vyjde taky pak na toho 25.3. 😉

kacka.va
11. bře 2008

no třeba jo, já tam jdu hned ráno 🙂.

barbarek
11. bře 2008

Ahoj holky, tak jsem po dlouhé době zpět. A to co se mi stalo je fakt děsný. Předporodní kurz by dobrý, krásně jsme to obkoukli a já hned druhý den ležela na jednom sále na monitoru a naproti mě pani rodila. Já jsem totiž hned ve středu omdlela z nízkého tlaku a zlomila si na 3x kotník. Takže mi zasádrovali nohu a vezli mě k Apolináři zda je Ondra ok. Naštěstí jsem spadla docela dobře, že jsem nedopadla na břicho. U Apolináře si mě nechali do včerejška. Mám totiž křečové žíly a tak se báli trombozi žil a píchali mi injekce. Ty si teď budu píchat až do konce těhu.

Každopádně s péčí jsem tam byla na 100% spokojená a nemůžu si stěžovat. Můj doktor byl MUDr. Koucký a je fakt super. Mám nechodící sádru na 6-8 týdnů, takže mě asi čeká císař, neboť prý klasický porod nebude technicky moc možný.Takže kurz jsem moc nepotřebovala 😒

Ervi která si to byla na tom kurzu? Já jsem byla jasná, byla jsem ten pokusný králík co vám to ukazoval 😀

janah.
11. bře 2008

Ahojky,
tak to je smůla Babarku, ale i tak to určitě zvládneš!!! 😎 😎 Na Mudr. Kouckýho jsem slyšela jen samou chválu!! Minule jsem ležela s paní na pokoji, co měla už 6 mimi a nemohla si ho vynachválit. Prej jí úžasně pomohl.. Jinak já jdu zítra poprvé do poradny a už se těším. Už budu tak nějak moc v klidu rodit, byla jsem z toho nervní, že jsem tam nebyla a můj dr. mě strašil, že prej i o 3 neděle dřív 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru