Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

brendda
11. črc 2011

@sshiva první porod mi trval taky 12hod 😉

1janina2
12. črc 2011

@brendda No já to nevěděla🙂) Až jak si tu psala, od kdy si tam byla co a jak a pak jsem viděla fotku, tak mi to bylo jasné 😉 Tak si říkám, jak to, že když jsme obě rodily v neděli, ty přirozeně, já nakonec císařem, jak to,že nás pouštěli ve stejný den, myslela jsem že po přirozené porodu pouštějí dřív??.., nebo jste měli žloutenku?

brendda
12. črc 2011

@1janina2 nehojil se mu pupík a ted mu z něj zase teče krev,tak jsem z toho nervozní.........

krisstyna
12. črc 2011

No Maxíček je krasavec tak ještě jednou moc gratuluju 🙂

brendda
13. črc 2011

@krisstyna díky..........Maxíčkové jsou všichni krásní 😉 😉

janka12
13. črc 2011

Ahoj maminky a tehulky, nemela byste prosim nektera nahodou od apolinare formular na souhlas se jmenem, ktery se tam po vyplneni pred porodem odevzdava? vim, ze mi ho tam daji, ale jdu na prvni kontrolu az zacatkem srpna (po ukoncenem 37.tt) a tou dobou uz budu mit manzela na sluzebni ceste, ktera bude skoro
3 tydny a kdyby se mimi nahodou rozhodlo prijit na svet driv, nemel by to manzel kdy podepsat. co by v takovem pripade na matrice delali? kdyz by formular byl podepsany jen ode me?
kdybyste nahodou nektera formular mela, byla bych vam moc vdecna za scan, kdyby to slo (prosim pripadne o zpravu do IP). Dekuji moc. nektere porodnice to maji na www strankach, ale zpravidla je tam hlavicka porodnice nebo neco podobneho, takze to nejde jen vytisknout a pouzit jinde.

brendda
13. črc 2011

@1janina2 ahojky,tak jak doma válčíte?Všechno v pořádku?Jak se cítíš?Porovnávám pocity s někým,kdo rodil jako já....Maxík je hodnej,zatím to funguje tak,že se nají a spí,nají a spí....Já jsem ale nějak emocionálně rozhozená,ty hormony to je teda síla 😀

1janina2
13. črc 2011

@brendda Ahoj brendo🙂 no válčíme, docela dost, já už jsem docela ok, emoce držím na uzdě, mám doma celý týden manžela, tak mi hodně pomáhá se vším,závidím, že tvůj malý jen jí a spí, protože nás už začali trápit prdíky a to je tedy občas docela síla, třeba několik hodin vydrží adélka řvát, s přestávkama, a pak zas jako by nic je hodná, zkoušíme kde jaké rady, ale nic moc teda, tak je to docela na kebuli:( A co máte s tím pupíčkem? to má od té doby, jak ustřihli ten pahýl, nehojí se to? A u dětské dr.už jste byli?

brendda
13. črc 2011

@1janina2 no holka,malej taky řval s prdama,ale já na nic nečekala a na radu všech svých kamarádek zakoupila drahé,ale mega účinné probiotické kapičky a je klid....
Pupíček už vypadá,že je ok,už ho tolik nedřu,otírám to jen opatrně....Mudr měla přijít ke mně,ale má od po.dovolenou,tak ho viděla jen sestřička,přibírá ale,takže vše ok.V po.jdu už k ní.
Nechceš zkusit taky ty kapky?Stojí 700Kč,ale fakt to pomáhá!!!Bio Gaia je ta značka.
Já jsem teda vzteklá jako prase....na manžela a okolí ne,ale čtyřletá Nellinka mě teda vytáčí každou maličkostí,nedámi pokoj ani na minutu 😠

1janina2
13. črc 2011

A fakt pomohli jo? kde se dají koupit, normálně v lékárně? Kolik jste přibrali od propuštění z porodnice? Ten pupíček bude určitě ok, my jdeme taky v pondělí k doktoce, ale už na 2. kontrolu... 🙂

brendda
13. črc 2011

@1janina2 no,my vlastně taky na druhou....
V lékárně.Zabralo.Celý den spí 😀 😀

brendda
13. črc 2011

@1janina2 nevím...asi 20g od pátku do pondělí...???nebo

misuuuule
13. črc 2011

@brendda mnooooooooo, taky bych tam zila ....... i kdyz ted uz s detma asi ne....... i kdyz, sakrys ja nevim 🙂 🙂 🙂

misuuuule
13. črc 2011

@brendda ježiš nestraš, já jsem s prckama zítra poprvé sama, tak jsem zvědavá,,,,,,,,

misuuuule
13. črc 2011

@brendda jo jo jo, to je teda sila, mela jsem byt tyden u tchana a tchyne a dnes jsem s brekem odjela, nemohla jsem to tam vydrzet a nikdo neni schopen pochopit, proc jako, ja jim vysvetlovala, ze neni moc duvod, proste chci byt doma, no kroutili hlavu, ze jsem uplnej magor a ze doma budu na vsechno sama a co jako budu delat, no normalne mi to proslo jako vyhruzky, misto toho, aby rekli, bideme se snazit teda pomoct jinak 😒

1janina2
14. črc 2011

@brendda My 30 g, říkala jsem si jestli to není málo, ale dr. nic neříkala tak snad to je ok. Tak na ty kapičky asi dojde,může je malá už takhle ve 2 týdnech?

brendda
14. črc 2011

@1janina2 hmmm,tak to sedí.Mě říkala,že 20 není moc,ale krát 7dní a pak že se do nějaký tý tabulky vejdeme.No je pravda,že mi nejí přesně po 3hod,protože spí a mě je líto ho budit,ale prý ho budit mám,no uvidíme,možná budu muset.
Ano,můžou se v podstatě od narození....
A kolik vytahne mlíčka?Mě pije tak 90ml max.

brendda
14. črc 2011

@misuuuule jo jo,hormony jsou svinstvo 😀 😀 Já tu měla včera nejlepší kamarádku,tak jsme hodně věcí probraly a mě se ulevilo.Snad už se to usazuje..... 😀

kacci
14. črc 2011

omlouvám se, že zasahuje do diskuze, ale ty probiotické kapky jsou při kojení zbytečné - je v nich to samé jako v mateřském mlíčku - aktivně jsem si je taky koupila, dokonce dvoje a jsou nerozdělané - dvojčata jsem nekojila, tam moc pomohly, ale u Marečka jsem to slyšela z více zdrojů a potvrdila mi to i naše pediatrička. Pokud má dítě víc jak 3 kg, může dostat Sab Simplex, Baby Calm, Espumisan....i když první dvoje jsou myslím psané až od měsíce. Nám osobně strašně pomáhá Baby Calm, první týdny jsme měli strašnou spotřebu, lahvičku na týden🙂...pak jsme přešli na kapku na dudlíček a pomáhá to neskutečně, kroutí se, řve, tlačí, dostane dudlík s kapičkou a je okamžitě klid...malej závisláček, ale jsem moc ráda, že netrpí🙂

brendda
14. črc 2011

@kacci ahoj,no já nekojím,takže pro mě ideální,jsem fakt spokojená.
@1janina2 to jsem nevěděla,co píše
@kacci ,ale mám kamarádky,které kojí a taky jim pomohly....

kacci
14. črc 2011

tak to jo, já to nečetla dozadu....
ona je taky otázka, co pomůže..u těch kapiček se má efekt projevit do 14-ti dnů a ony se ty prdíky den ode dne zlepšují samy o sobě...ale nejsem odborník🙂

brendda
14. črc 2011

@kacci hele já nevím....podle mě fakt fungujou.Mám to z více stran...Mýmu chlapečkovi je 10dní.Nemyslím si,že by se mu ty prdy sami o sobě takhle rychle zlepšily.Ty se lepší až časem,když se jim vyvinou ty břišní svaly a umí to sami vytlačit.Já ti nevím,prostě mám pocit,že jsou dobrý.Nebo mám prostě hodný dítě 😀 On jen spí a jí...
Předtím plakal a kroutil se,prděl.Teď je v klidu....

kacci
14. črc 2011

@brendda když nekojíš, tak jsou určitě výborné...

ewicka89
15. črc 2011

Ahoj holky,mam otazku,jak to chodi poprve v poradne?? Jako na gynde,jen prohlidka na koze,nebo jeste jina vysetreni?

iira
15. črc 2011

@ewicka89 ahojky vysetreni jen na koze a max te poslou na krev kvuli streptokoku ...
a co vy holky jak se dari ?@karusta jak se vede ?me malej roste jako z vody 🙂 za tyden bribral 230g a porad by jedl

1janina2
15. črc 2011

@kacci My máme ten sab simplex, ale nemám pocit,že by nějak zabírali, i když dneska jsme navýšili dle domluvi s Dr. dávku. S těma probiototickýma kapkama ještě uvidím, ale pokud nás to bude dál trápit, tak budu zkoušet kde co...

karusta
15. črc 2011

@iira hojík, dík za optání.. jo, jde to.. sice začíná zase břicho bolet, tak buď přibývá voda nebo jen už se tam kluci nemohou vejít.. uvidíme, jak to bude vypadat na další kontrole..
Tý jo, to ti malej přibírá naprosto luxusně, je vidět, že mu mlíčko chutná 🙂

brendda
15. črc 2011

Čau holky,nějak to tu zkomírá,jak ta "naše vlna" odrodila 😀 Nějak je mi to všechno líto,že je to pryč,hrozně to uteklo,je po všem,není co rozebírat ☹ ☹ S těma dětma je už jen samá práce,pořád dokola 😉
@iira co Janička,je to lepší?
Já teď taky nejvíc řeším Nell,je ukňouraná,mám z ní nervy jak špagáty!!

brendda
15. črc 2011

@karusta máš nějakej bojovej plán,jak to budeš zvládat???? 🙂

kacci
15. črc 2011

@1janina2 klidně toho vyzkoušej víc, tím nic nezkazíš, každému dítěti zabírá něco jiného, někdo nedá dopustit na sabík, my ujíždíme na Baby Calm /dokonce ho musím schovávat před dvouletýma dvojčatama, jinak by ho Marečkovi vysosli/. Dávkování neřeším, naberu do pipety a stříknu do pusinky, ona ta dávka plus mínus odpovídá a jsou to jen bylinné výtažky, nemůžou uškodit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru