Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

misuuuule
19. črc 2011

@brendda Ty bláho, nápad dobrej, ale já se spíš modlím, aby bylo vše OK, jak zatím je, na tohle jsem srab, ale možná tam půjdu dát nějaké hadříky po malé, tak třeba budu mít štěstí a uvidím ho :o)))

sshiva
19. črc 2011

Holky keď ste sa objednávali do ambulancie po 37.tt, čakali ste dlho v čakárni? Volá sestrička automaticky podľa objednaného termínu alebo ste si pri príchode overili kto je posledný pred vami? Ja tam idem budúcu stredu...

morgan
19. črc 2011

@pajik83 já tam byla asi o půl hodiny dřív a vzali mě během pěti minut, byla jsem hodně překvapená 😎

morgan
19. črc 2011

@janka12 já si myslím, že je to tak vpořádku, stejně si nedovedu představit, co by měli ještě vyšetřovat. Co jsem tady četla, tak v jiných zemím v Evropě není ani tolik kontrol v těhotenství zvykem, tak nevím. Každopádně v prvním těhotenství mě doktorka neposlala ani na ten glukózový test 😝

sshiva
19. črc 2011

@morgan a je v ČR glukózový test povinný? Viem že na Slovensku ano, ale ja som ho tu v ČR nemala ani raz (nie že by mi to chýbalo, vraj je to pekný blivajz 😝 )
Inak u svojho Dr som od 30tt chodila do poradne každé 2 týždne, vždy počúval srdiečko, skontroloval "stav", moč, krvný rozbor...no a od 37tt sa chodí každý týždeň, už k Apolinárovi, tak som zvedavá...
Inak musím povedať že ako v ambulancii tak aj na sále boli úplne zlatí ľudia, a to sa fakt nezastavili 😉 ...aj keď toho "ospevovaného" Dr. "Garciu" som nevidela 😀

morgan
19. črc 2011

@sshiva ani nevím, asi ne, ale co jsem se ptala tak v okolí ho kamarádky všechny měli, zajímalo by mě, podle čeho tedy doktor určuje komu ho udělat, myslím že většina ho asi dělá plošně všem 🙂
No jak je vidět tak každý doktor to dělá všechno jinak a proto si člověk podle mě musí dost věcí ohlídat sám 🙂

krisstyna
19. črc 2011

@sshiva ahojky já mám za to, že ten glukozový test je povinný..

morgan
20. črc 2011

Tak na porodnici píše MUDr. Moravcová, že podle platných doporučení by se měl provádět u všech těhotných, čili ale to je asi jen doporučení a né povinnost, a moje doktorka před třemi lety neměla potuchy ani o existenci NT screeningu..... 😝 , jinde jsem zase četla, že ho doktoři provádí od 25 let , což je asi to staré doporučení...

iira
20. črc 2011

@karusta ahojky tak co jak je?nejaka zmena?

sshiva
20. črc 2011

@morgan možno nie je povinný ale doporučený a vhodný pre určité kategórie maminiek, kde može zohrávať úlohu napr. dedičnosť,vek, komplikované tehotenstvo, váha a pod....netuším, každopádne mne ho nerobili ani raz..

karusta
20. črc 2011

@iira ahojík, změna žádná. Mému doktorovi se nemohu dovolat, měl dovču a teď to tam nikdo nebere. Tak tam asi pojedu až příští úterý, to mám zrovna i UTZ u Apo.. včera jsem s manželem v patře trošku stěhovala nábytek, tak jsem měla obavu, jak to dopadne, ale dobrý...

karusta
20. črc 2011

@iira A co u tebe, jak to u Vás funguje?

iira
20. črc 2011

@karusta ty jsi teda dobra ,mela by ses setrit ..uz jsi ve vysokem stadiu tehu s 2 si myslim aby neslo kluci moc brzo ven ..u nas je to lepsi ale malej trpi na prdy az hruza ,na dnesek jsme se nevyspali...

brendda
20. črc 2011

@sshiva ako sa cítíš????Dlouho jsem tě tu neviděla,tak jsem myslela,jestli už se neválíš v posteli u Apo 😀 😀 ?

brendda
20. črc 2011

@misuuuule a u malého si to už tak dělala.Já tenkrát neměla komu to po Nell rozdat,hrozně jsem chtěla někomu pomoc a byl to trochu problém(v kojeňáku) to ode mně přebrat.Oni si to oblečení bez problémů vezmou?Já sice teď po Maxíkovi to budu schovávat nevlastní dceři,ale něco bych jim šoupla,třeba ty horší kousky.

karusta
20. črc 2011

@iira když kolem vidím všechnu tu práci, tak mi to prostě nedá...ale nebýt toho, že mi vypustili tu vodu, tak už bych to dělat nemohla. Je to všechno od té doby snesitelnější... dokonce bych řekla, že hodně podobné prvnímu těhu, kdy jsem čekala "jen" jednu rošťandu 😀 To je dobře, že se to u vás zlepšuje.. ty prdy, to mě teda děsí, Teri na bolení bříška trpěla dost, taky jsem kolikrát nespala, když si to představím teď dvakrát, tak to bude asi krušné. Drž se

brendda
20. črc 2011

@karusta šetři se trochu...není to sranda,to tvoje těhu.Pak už si pár let neodpočineš....

sshiva
20. črc 2011

@brendda zatiaľ sme 2v1 😀 ...už asi týždeň mi odchádza hlienová zátka, tak sa asi pomalinky ale isto pripravujeme, inak sa cítim ako veľryba! Malá sa stále miesi a kope (nechápem kde tam ešte može mať miesto) ale inak pohodička 🙂

sshiva
20. črc 2011

@karusta ty si teda udržuješ kondičku 😀 trampolína, sťahovanie nábytku...si asi zabudla že si tehula, nie 😀
Ale chápem, keď bol Emil teraz na týždeň u babky tak som si vygruntovala byt, umyla okná, vešala záclony, sťahovala skrinky...to sa proste nedá len tak sedieť 😵

karusta
20. črc 2011

@brendda já vím, že bych měla, ale ono si tělo řekne, kdy má dost, než mě odpustili, tak toho nešlo tolik zvládat, teď je to daleko lepší 😉
@sshiva jo, snažím se hýbat, páč to ležení a poflakování není k ničemu..spíš mě pak bolí záda atd.. Hele, my to včera stěhovali za asistence Terky, to teda byla prča, vehementně nám musela pomáhat, málem jsme se o ní kolikrát přizabili 😵

brendda
20. črc 2011

@sshiva ty brďo,už týden,jo??Tak to už ti snad všechna odešla ne?Kolik tam toho máš??? 😀
@karusta já vím,já taky neodpočívala a nedělám to ani teď-neumím to a nesnáším nic nedělat,deptá mě to.Ale s těma dvojčátkama.No,je pravda,že tělo si samo řekne a pak už dál nepustí,když to nejde....

karusta
20. črc 2011

@brendda přesně tak, když jsem měla mraky vody, tak to prostě nešlo, jen běžné fungování, teď je to mnohem lepší a už nespatřuji rozdíl mezi jednočetným a vícečetným.. jen mám větší pupík a pohyby jsou bouřlivější a i bolestivé, ale to je brnkačka 🙂

sshiva
20. črc 2011

@brendda no ja si tak hovorím či je to normálne 😅 pri Emilovi mi odišla jednorazovo už keď som mala kontrakcie, ale teraz je to tak po "troškách".. 😀

sshiva
20. črc 2011

@karusta no ja som práve chcela využiť toho že prcek neni doma, on by si to nenechal ujsť 😀

brendda
20. črc 2011

@sshiva asi to normální je...
Mně před prvním porodem odešla jednorázově a asi 14dní před samotným porodem.
Teď mi odcházela den před porodem až do porodu a začalo to takovým jemným špiněním,které zesilovalo.Poprvé to byl hodně hustý hlen s příměsí krve.Teď spíš vodový a růžová krev.
To se fakt nedá srovnávat.Co tělo to unikát a co porod to originál 😉

karusta
20. črc 2011

@sshiva hihi, to znám, prckové se prostě chtějí taky zapojit, to je jasná věc 😵
@brendda mně třeba při prvním porodu zátka neodešla nebo jsem to tak nějak nezaznamenala..

misuuuule
20. črc 2011

@brendda jo jo a bez problemu, jen se me ptaly, jestli to skutecne nepotrebuju, ale vzaly si to .....

brendda
21. črc 2011

@misuuuule ok,tak já jim taky něco donesu.Alespoň se tam naposledy v životě podívám....Nějak se nemůžu vyrovnat s tím,že už to nikdy nezažiju znova,že už tam nikdy nepůjdu atd.Jsem tak sentimentální.To šestinedělí,to je mazec.Hormonální bouře jako prase 😀

janka12
21. črc 2011

@cell Tak jsem se ptala holek, kdy byly na testech na cukrovku a vetsinou mezi 24-26.tt.

misuuuule
21. črc 2011

@brendda To mě povídej !!!!! Včera jsem si šla lehnout, a děti u mě spokojeně spinkaly a mě tekly slzy štěstím ! Fakt je milujuuuu, ale strašněěě :o))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru