Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

karusta
18. srp 2011

@sshiva mně ho udělali po termínu několikrát, ale stejně to nepomohlo.. prcek se prostě musí rozhodnout sám, že chce ven..rodila jsem 41+3

sshiva
18. srp 2011

Osobne si tiež myslím že o všetkom rozhoduje prcek...ale rada by som ho skúsila trochu "motivovať" ak to pojde 😉

karusta
18. srp 2011

@sshiva 😀 jen motivuj, motivuj, snad ti to k něčemu bude... taky už bych ty dva nejraději vymotivovala ven, ale pochybuju, že se mi to podaří jinak, než za pomoci doktorů a dobrého skalpelu 😵 😵 😵

sshiva
19. srp 2011

tak som nepochodila ☹ Monitor sme mali ukážkový, ale podľa vyetrenia som stále uzavretá a na porod sa nechystám, ani Hamiltona mi nemohli urobiť ☹ V nedeľu musíme znova na monitor a v utorok na záťažový oxytocínový test...robili vám ho niekomu?

karusta
19. srp 2011

@sshiva taky jsem chodila po termínu na monitory takhle často, jednou i v neděli... a zátěžový test mě měl čekat 41+3 a noc před tím mi právě praskla sama voda, takže jsme ráno místo na zátěžák jeli rodit 😀

morgan
20. srp 2011

@sshiva a co zkusit nějaké ty nápoje co tu doporučují holky v jiných diskuzích na uspíšení porodu? Možná jsou to jenom "babské" rady, ale já jsem rozhodnutá je na konci vyzkoušet. Už nechci přenášet jako poprvé 🙂

sshiva
20. srp 2011

@morgan nápoj už som skúsila a nezabral, len som mala kontrakcie ktoré prešli ☹ Aj korenený čajík, aj maliník, aj všetky možné babské rady....a nič, Lujze sa akosi nechce von 😅 Začínam byť z toho smutná ale stále sa presviedčam že ona sama vie kedy bude pripravená...

simcza
20. srp 2011

Dobré ráno.
Slíbila jsem, že dám vědět, jak jsem dopadla. Nuže, situace se má tak, že mě minulý čtvrtek (30+6) chytly slabé bolesti, tak me přítel odvezl pro jistotu na vyšetření k nám. Než jsme ale dorazili, bolesti se zvětšili, že na převoz už nebyl čas. A tak jsem musela akutně na sál. Valinka měla jen 1,7kg a díky ruptuře dělohy i byla i delší dobu bez kyslíku. Teď leží v Ústí nad Labem, je na přístrojích a když to zvládne, bude mít vysoký stupeň postižení.

karusta
20. srp 2011

@simcza je mi to moc líto... držte se. Snad to Valinka zvládne

morgan
20. srp 2011

@sshiva aha, tak držím palce, aby se to už rozjelo. Na konci už je to dost náročný a pamatuju si, že já jsem si i pobrečela 🙂

@simcza přeju hodně sil!

sshiva
20. srp 2011

@simcza to je moc smutné ☹ držte sa..

brendda
20. srp 2011

@simcza je mi to moc líto..........sakra,život někdy píše tak smutné příběhy.Drž se!!!!!!!

krisstyna
20. srp 2011

@simcza hodně sil ☹ moc mě to mrzí

simcza
20. srp 2011

Všem vám strašně moc děkuju za podporu. Dneska odpoledne jsem si tam zase volala. Začíná prý zlehka reagovat na doteka a dokonce zkušili prý dopoledne odpojit ji od ventilátoru. Sice se prý zase zahlenila a neuměla se s tím vypořádat, tak ji znova zaintubovali a napojili, nicméně i to je pro mě obrovský úspěch a jsem vděčná za každou maličkost. V pondělí jdu na vyndání zbytku stehů, na matriku pro rodný list, vzp, do práce s papírem o mateřské ... bude to pro mě ještě fyzicky náročný den( po tom co jsem málem přišla o život i já), a tak se za ní pojedeme podívat až v úterý.

sshiva
20. srp 2011

@simcza bude to chcieť veľa síl a energie....snáď bude Valinka statočný bojovníček!
Musí to byť strašný zážitok, ruptura maternice, to sa začalo prejavovať len slabými bolesťami? Ani si nekrvácala, žiadne krče, príznaky ??

simcza
20. srp 2011

Měla jsem jen nepříjemné ale sesitelné bolesti do kříže. Až u nemocnice mi začalo bý najednou hrozné horko, lehce mdlo a začalo mě bolet břicho. Na uzv doktor říkal, že tam rupturu dělohy nevídí. Možná k tomu došlo při během převozu na sál a než mě uspali. Doktoři říkali, že je to potom docela rychlé. Ani jsem nekrvácela, jen na začátku bolestí jsem lehoulince zašpinila a pak zase nic. U první dcery jsem měla křížové bolesti, takže tohle byla prostě taky asi jenom kontrakce. Díky kterejm ale k ruptuře došlo.
Doufám, že bude Valinka opravdová Lvice a o svoje místečko mezi námi bude bojovat. Je to teď jen na ní a my jí potom rádi pomůžeme dál.

sshiva
21. srp 2011

@simcza tak to ste mali holky "šťastie" že k tej rupture došlo až v nemocnici...O Valinke si to napísala krásne, želám vám obom veľa síl a energie! držte sa.

simcza
21. srp 2011

@sshiva to tedy bylo opravdu velké štěstí. To máš pravdu.
Moc děkuju.

janka12
23. srp 2011

Holky, nevite nektera, kolik se doplaci U Apoli epidural?

laloona
23. srp 2011

@janka12 Nic 🙂

cell
24. srp 2011

@janka12 : pořád nakukukuju kvůli Tobě, kdy už 😉 epidurál nic, tatínek u spontánního porodu 1000,- a u císaře za 2000,-

iira
24. srp 2011

ahojky holky ,tak jak je?neco noveco ?@karusta jak jsi na tom ?

karusta
24. srp 2011

@janka12 měl by být zdarma 😉

karusta
24. srp 2011

@iira v pátek bych měla jít k doc. Pařízkovi, abychom domluvili datum. Můj gyn. říkal, že to bude nejpozději za týden ve středu 😉

mpavlinka
24. srp 2011

@simcza moc moc držím palečky, ať malá princeznička bojuje a poškození je co nejmenší!

iira
24. srp 2011

@karusta tak to je super ,hlavne ze jste v poradku ....to pujde akorat Janicka do skolky ..

janka12
24. srp 2011

@karusta
@cell
@laloona
Ahoj holky, moc diky za odpovedi. zdravotni pojistovna OZP mi totiz napsala, ze si muzu nechat 1000Kc z epiduralu proplatit. tak jsem myslela, ze doplacim. takze to mi nejaky urednik dal spatnou info.

CELL - termin jsem mela vcera, ale nalez mam takovy, ze bych mohla s brichem behat jeste radu tydnu ci mesicu. zacinam pocitat s vyvolavanim.

KARUSTA - to bychom se pristi tyden U Apoli mohly mozna vyskytovat zaroven.mne budou nejspis tou dobou uz chtit vyvolavat porod, ale zatim nebudu predbihat.

simcza
24. srp 2011

@mpavlinka děkuju moc!

iira
24. srp 2011

@janka12 u apol.se neplati,ale v Krci ano,tak treba to mysleli takhle ..drzim palce

janka12
24. srp 2011

@iira Aha, tak to je porodnice od porodnice jinak. tak to pak dava smysl.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru