Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

mimys
8. zář 2011

@leryl Hlavně že roste v pořádku a bez následků. Ona to dožene. Hlavně že moc nezlobí maminku a dobře papá!

kristiula
8. zář 2011

@mimys no to jo, ja teda se taky jednou rozbrečela, najednou mi ten přistroj začal hlásit chybu a chyba byla v papírkách, tak jsem tam jela a ona mi řekla ze to je moje chyba ze když si neumím postarat o přistroj tak jak se budu starat o mimi, no a kolem toho ještě něco dalšího, tak jsem na ni zařvala a ona se taky teda otočila ale den byl v prdeli, vyšla jsem od teď cela vyklepaná a slzy v očích. Ja taky doufám že až porodíme tak všechno bude v normě, protože mne klepne když ne, a tu dietu budu muset dodržovat po konec života.....
Včera jsem tam byla teda taky 4 hodiny, a ptám se Mudr. Krejčího jestli ví kdo bude na sále v pátek, a on se na mne usmál a řekl že to je služba a jestli by jsem někoho spec. chtěla tak to mam nahlásit a bude to těž služba, a asi tuším že služby a nadstandardní přaní nejsou zadarmo, nějak tak.....
jinak jsem vyfasovala 2 tabletky a 1 injekci s jehlou 2 a nebo i 3 krát vetší než máme v inzulinu, a taky do břicha....no

ilonne
8. zář 2011

@kristiula @mimys Já se pak vždycky hrozně vzteknu, obzvláště, když vidím, že maminy přicházejí po mě a odcházejí přede mnou a pak mi vylítne tlak. No naštěstí po přeměření na klasickém rtuťovém tlakoměru byl spíš nižší a MUDr. Krejčí říkal, že je to normální, že ten digitál přeměřuj. Tak to ta sestřička bude dost náladová, protože já jsem se s ní osobně setkala dvakrát a pokaždé byla milá a v pohodě. Pkud je to tedy ta starší, vysoká blondýnka.

mimys
8. zář 2011

@kristiula neděs mě! na co jsi vyfasovala ty injekce? to si máš píchnout sama? to jako před tím císařem??
V kolikátem tydnu jsi, že ti naplánovali císaře? to kvuli cukrovce???

mimys
8. zář 2011

@ilonne no to je ona, jak říkám, je to fakt kak kdy... někdy je milá a v pohodě a někdy na zabití.

kristiula
8. zář 2011

@mimys zítra budu ve 39+0, a císař mam proto že mimi má polohu KP, tak už nechtěli čekat na přirozený porod, aby nenastaly komplikace, tak jsem si mohla vybrat datum. no tu injekci si mám píchnout raději sama protože je to pri pohodlnejši. a zítra v 7 mám byt u Apolináře před porodním sálem č.1. ufff ☹

janka12
8. zář 2011

@cell
@ilonne
@leryl
Holky, mockrat dekuji.

Leryl - byla jsem na P3. Mame Julinku.

iira
8. zář 2011

ahojky holky ,drzim vam palce a hezky porod ..

ilonne
8. zář 2011

@iira Díky, začínám se pomalu bát.

iira
8. zář 2011

@ilonne nebojj vsechno dobre dopadne ...ber to pozitivne :-¨)

mimys
8. zář 2011

@kristiula uf, tak to ti moc držím palce! Dovedu si představit císaře jako akutní řešení při porodu, ale takhle to jsou teda nervy, když víš, co se bude dít... Budu na tebe myslet. Dej pak vědět, jak to všecko bylo.
ještě jednou držím palce opatruj se! zítra už budeš mít u sebe mimíska, to bude krásná odměna...

anakolut
9. zář 2011

@afiserova jsem na tom naprostě stejně, rodila jsem koncem června a už jsem měla asi 5 telefonátů.

kristiula
9. zář 2011

ahoj holky tak jsem po cisari.mala je ok vazi 3400 zatim nic neboli,ale uvidime zitra,jinak s tim prilozenim mimi nam nosi kazde 3hod. Ale ne kazda sestricka se svama chce stat a pomahat aby mimi se prilozila.jinak na jipce jsou strasne hodne,tak uvidim zitra na 6nedeli,pri je tam totalne fuul,tak doufam ze nebudeme lezet na chodbe.tak zatim pa pa

iira
9. zář 2011

@kristiula gratuluji ke slecne a prejem moc a moc zdravicka

ilonne
11. zář 2011

@kristiula Velká gratulace a malé hodně zdravíčka.

janka12
12. zář 2011

Ahoj holky, tak mala podrimuje, zkusim napsat neco vic k porodu. Prenasela jsem, takze porod byl vyvolavany. ve ct rano jsem nastoupila na PS1. tam me prijali a za chvlili zjistili, ze pro me uz nemaji postel. takze me prevedli na PS2.dostala jsem gel a prestoze jsem cely den mela stridave pravidelne/nepravidelne, silne/slabsi kontrakce, neotvirala jsem se. pred pulnoci se kontrakce zase zpravidelnily. vubec jsem nespala a rano uz jsem byla hoodne unavena a hladova. pri prohlidce v patek rano mi rekli, ze za pul hodky pujdu na pripravu. to me prijemne prekvapilo, nejak jsem mela pocit, ze se porodu nedocam 🙂. bohuzel jsem k porodu sla totalne vyhladovela. nedovolili mi nic snist a to jsem se po probele noci fakt sotva drzela na nohach. nechala jsem si dat epidural. Julinka se narodila po poledni. na sale jsem stravila (do porodu) cca 2 hod.
Se vsim jsem u apoli byla velmi spokojena. mohu fakt jedine doporucit. az na jidlo. to je opravdu ostudne. snidane i vecere vetsinou sladke. vyzivova hodnota predkladanych jidel zadna..... skoda mluvit, nosili mi jidlo z domova.
co se tyce (zde probirane) neprijemne por.as. Klary sklenarove, na tu jsem nastesti nenarazila. Na chodbe PS1 i PS2 visi seznamy personalu, ktery na sale pracuje. vim ze se tu psalo, ze personal koluje v obou salech. seznam tam ale visi - jakoby personal nalezel k jednomu salu. Sklenarova je kazdopadne na seznamu salu PS2.
na sestinedeli me dali na P3. bylo to tam v pohode, jen navstevy na oddeleni nesmi, jedina na chodbu pred oddelenim. sprcha spolecna pro 2 pokoje (pokoje pro 3) mi prisla uplne super.

kdyby vas neco zajimalo, tak pisnete, ja uz nevim, co psat.

tanuki
13. zář 2011

@sshiva gratuluju k miminku!!! nahlašovala jsi to rč? mně to teda ani u jednoho díětte nikdo neřekl 😅

myky
13. zář 2011

Hezký večer, chtěla bych vás poprosit o radu ohledně registrace k porodu u Apolináře. Píší, že registrace probíhá od 13h, ale všude slyšim, že tam mám být hodně brzy. Nějak nevím co to "hodně" brzy znamená 2,3, nebo 4hodiny předem 😅 ? V kolik jste tam prosím šli, aby to bylo v pohodě? Děkuju moc za reakce 🙂

eyael
13. zář 2011

@myky - já byla o 2hod dříve, chtěla jsem mít jistotu. Byla jsem myslím třetí nebo čtvrtá. Bylo to dlouhé, zvlášť když jsem tam čekala s dcerkou, neměl mi jí kdo hlídat. Hlavní nával maminek začal hodinu před, bylo nás v čekárně kolem 25. Ten den brali 10 😨 😖 Hodně se osvědčilo na nástěnku připnout vlastní papír s napsanými jmény, kdo jak přišel. Jedna maminka měla papír i tužku. Protože v tom návalu, když pak otevřeli, by se to nedalo uhlídat kdo přišel před kým. Chapu pak nervozitu maminek těsně ke konci, že se ani přes hodinové čekání nezaregistrují.

myky
14. zář 2011

@eyael děkuju za radu. No tak jsem zvědavá. Teď mi zase moje ségra řekla, že tam byla asi 5minut před jednou a v pohodě. Prý vzali všechny. Tak to mě zaráží, že někdy to jde a jindy ne?!

mimys
14. zář 2011

@kristiula Taky moc gratuluju! Tak jsi to zvládla i s tou injekcí koňskou sama? myslela jsem na tebe...
Malá má úctyhodnou váhu, teda... to je krásný. Tak se opatrujte obě!

mimys
14. zář 2011

Holky, nevíte jak je to u Apol. ted s těma porodníma sálama? Měl být v září jeden zavřenej... už je, nebo není? Nebo popřípadě je už zase otevřenej? Bojim se, že až pojedu, nebude místo....aby mě neposlali někam jinam...

ilonne
14. zář 2011

@mimys Poslední info, co mám, je snad, že by to mělo být až v druhé půlce října. Minulý týden nám sestra v poradně říkala, že vůbec neví jestli ten CAR budou rekonstruovat.

mimys
14. zář 2011

@ilonne aha, tak to je dobře, nebudeme rodit na chodníku 🙂

ilonne
14. zář 2011

@mimys No, snad ne. To ještě uvidíme až tam dorazíme 😀 .

mimys
14. zář 2011

@ilonne možná, že se tam potkáme 🙂 a budeme se spolu prát o o to, která půjde první na sál 😀máme podobný termín 🙂

eyael
14. zář 2011

@myky - ono taky záleží, který den tam jdeš. Některé dny v týdnu registrují jen jeden termín porodu, ale ostatní dny vždycky registrují víc dnů - třeba pátek se sobotou a tak. Mají to na stránkách. Mě to bohužel vyšlo na den, kdy registrují víc termínů porodu.

cell
15. zář 2011

včera jsem se v poradně ptala, jak je to s uzávěrkou sálu - a můj dr mi říkal, že aktuálně o ničem neví a že mám být v klidu, vždycky je aspoň jeden otevřený a pryč mě nepošlou 🙂

ilonne
15. zář 2011

@mimys No, to je možný, tak snad by pro nás nějaký ty dvě postele našli 😀 . Nevyjadřoval se ti Krejčí nějak k termínu porodu? U mě se mu aktuálně nelíbí tlak, včera mi ho měřili 3x, kdy na mě napotřetí konečně vzali klasický tlakoměr a ne ten digitál a konečně jsem měla normální tlak. Což viděl už i minule, tak nevím proč na mě ten digitál pořád zkouší. Ale k termínu se nijak nevyjadřuje. Nevíš jak dlouho nás nechají přenášet?

iira
15. zář 2011

@ilonne nechavaji prenaset 10 dnu
holky nebojte ,pryc vas neposlou urcite

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru