Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

ajinka22
10. říj 2011

@morgan ja bych to asi ani nevedela, za je to studentka, ale na sale byla se mnou moje sestra, ktera delala lekarku na jinem oddeleni a ta se s ni bavila. Fakt byla moc mila a mne doslo az pak za nekolik dnu, ze jsem napsala do papiru, ze si nepreji mediky a nik na sale se nezeptal. Rodila jsem ve ctvrtek v noci, takze jestli budu priste rodit o vikendu, jak pise @mimys, tak snad tam medik nebude. 🙂 A nebo se alespon zeptaji 😖

ilonne
11. říj 2011

@morgan @ajinka22 Tak já tam mediky měla a pokaždé se mě ptali jestli mi to nevadí. Mě to nevadilo, tak na někom se ty doktoři zaučit musí 🙂. Dokonce si mě jedna medička zkusila vyšetřit a bylo to v pohodě a jak říkám pokaždé se mě zeptali jestli mi to nevadí, a to jsem měla napsáno v papírech, že nevadí.

morgan
11. říj 2011

@ilonne tak to je fajn, mě to taky nevadí a když se mě zeptají tak to bude ok 🙂

tanuki
11. říj 2011

ahoj, doporučuju nepsat kontaktní údaje, až Vám budou dávat krabici s blbinama ☹ prý by mělo jít jen podepsat. já to udělala a otravují mě telefonáty- finanční poradenství, pojištění...

tanuki
11. říj 2011

jakožto bývalý medik bych Vám mohla osvětlit situaci - není medik jako medik 🙂 Běžný medik má za studium jen vidět několik porodů, pokud medik vyloženě pomáhá, dokonce rodí a případně šije, tak to znamená, že chodí do porodnického kroužku a připravuje se na dráhu gynekologa a bývá tam i v noci s doktorem, ke kterému je přiřazený. Takže např v červnu v šesťáku je to ještě medik, ale hned v červenci už lékař... 😀 u Apo je i spousta studujících PA...

tanuki
11. říj 2011

tak hodně zdaru a kliku na personál! já měla pokaždé jednu nepříjemnou PA, ale zbytek fajn

morgan
11. říj 2011

@tanuki jo jo, už to tu někdo psal s tím kufříkem, určitě se tomu vyhnu, děkujem za info, i s těma medikama 🙂

lipetra
12. říj 2011

Ahojky dne 5.10. v 11.50 se nam narodil Jirik, meri 44 cm, vazi 2690 g, sice je to drobek a brzy to dozene🙂Uz jsme konecne doma!!!

mimys
12. říj 2011

@lipetra velká gratulace !!! krásnej Jiříček !!!

pajik83
12. říj 2011

@lipetra Gratuluji ke krásnému klučíkovi!!! Tak ať pěkně roste a dělá rodičům jen samou radost!

eyael
12. říj 2011

ahoj holky, chodíte teď některá aktuálně do diabetologické poradny u Apolináře? Dostala jsem doporučení po testu na těhu cukrovku, mám zvýšené hodnoty. Nevíte, jak to tam chodí? Zítra si tam budu volat a objednávat se.

lipetra
12. říj 2011

@mimys dekujeme.

lipetra
12. říj 2011

@pajik83 dekujeme

mimys
13. říj 2011

@eyael Ahoj jeste pred tremi tydny jsem tam chodila. Nejdrív budes mit takovou jako prednasku o tehu cukrovce, kterou dela Dr Moravcová. Rekne vsecko, co muzes a nemuzes jist, jak casto a podobne. Daji ti glukometr a vysvetli jak ho pouzivat a jak casto... Budes si doma delat glykemicky profil, ktery cca po tydnu dodrzovani diety budes doktorce telefonovat. Podle tech vysledku se rozhodne, jestli dostanes inzulin, nebo staci dieta. Pak budes pred kazdou poradnou chodit nejdriv do dia poradny, kde ukazes vysledky glykemie, oni ti reknou co a jak pripadne zmenit a daji papir do tehu poradny, ktery pak ukazes doktorovi.

eyael
13. říj 2011

@mimys - díky moc za popis, to nezní zas až tak strašně 😉
To se asi každá poradna docela protáhne, když se musí vystát fronta nejdřív na dia a pak v normální? 😖
a je už při přednášce prostor i pro dotazy? jsem totiž alergik a tak některá jídla nejím 😒

mimys
13. říj 2011

@eyael hele uplne v pohode, to neni prednaska jako ve skole... bude tam sedet asi 5 jeste dalsich tehuli a pani doktorka se sestrickou. nejdriv vam bude vypravet, pak se muzete ptat na co chcete. pani doktorka je moc mila, tak se niceho neboj. Sestricka je trosku naladova, ale da se to vydrzet.
Jinak se obrň trpelivosti a priprav se na prijemne stravene cele dopoledne... doporucuju vzit si sebou dostatekl jidla na svacu a nejake pití. jsou dny, kdy jdes za dve hodky pryc, ale taky se mi jednou povedlo prijit v pul osme a odejit v pul treti.... tak bud radsi pripravena... neco na cteni neskodi.

eyael
13. říj 2011

@mimys - no jo náladové sestřičky známe i odjinud, to nepřekvapí 😎
ale s tím časem to je blbý, dcera chodí do školky zatím jen na dopoledne 😨 to nevím, kdo by ji tam vyzvednul tedy 😕 budu mít nerva jen z toho, abych to stíhala 😖

eyael
13. říj 2011

@mimys - btw, jak často se tam chodí? První návštěva ta je jasná a pak po jak dlouhé době? Kolikrát jsi tam byla do konce těhu?

mimys
13. říj 2011

@eyael pokazde tam jdes zaroven s tehu poradnou. nejdriv snad jednou za tri tydny, pak za dva, pak za tyden... zalezi v kolikatym tydnu jsi.
S tou skolkou je to blby, no... videla jsem tam maminy, co si deti braly ssebou.... je to lepsi, nez se nervit, jestli stihas, nebo ne.... ale zase to chce nejaky hracky, nebo knizky, jak ditko zabavit... no ☹ idealni zainteresovat treba babicky... pokud jsou...

eyael
13. říj 2011

@mimys - aha, tak to jo. Myslím, že já zatím do těhu poradny budu asi chodit ke své gyn, jsem teprve 26tt. U Apolináře do poradny berou nejdřív ve 33t, pokud si to dobře pamatuju z toho jejich letáku, to je cca za měsíc.
Jestli to bude až takhle později v těhu, tak už snad dcera bude moct zůstávát i po obědě - zatím chodí na zvykání. Proože je zvyklá spát, nechtěla bych jí tahat po ordinacích, byla by stejně protivná 😕 to bude lepší, když zůstane ve školce i spát a já jí vyzvednu potom. Jestli to už tedy bude v té době zvládat 😵

eyael
13. říj 2011

@mimys - jinak s babičkama by to bylo docela nemožné - jedna invalidní 150km, druhá pracující 100km 😒 jediná záchrana je školka.

mimys
13. říj 2011

@eyael no uvidíš, jak tě pozvou. Já tam chodila od nějakého 27 -28 týdne i do poradny. Zálezí na tom, jak budes na tom s tou těhu cukrovkou. Jdyž máš inzulín, tak jsi jako rizikova a uz chodis do poradny dřív, alespon u mne to tak bylo.

mimys
13. říj 2011

@eyael ale ted si rikam, ze uplne ze zacatku to netrva tak dlouho, protoze jeste nebudes chodit na monitor. Tak bys to mela stihat líp. Na monitor se chodí až ke konci, to uz budeš mít ve školce i to spaní, tak můžes být v klidu.

ilonne
13. říj 2011

@eyael Ahoj, jestli budeš jen na dietě, tak tam vůbec chodit nebudeš. Budeš jen každý týden hlásit výsledky měření glykémií a tak jednou za měsíc půjdeš na velkou krev, tak se tam budeš muset stavit pro žádanku. Jinak od 37tt každý týden před poradnou.

eyael
13. říj 2011

holky díky! Moc jste mě uklidnily! Jsem radši, když vím co mě čeká, člověk pak ví na co se připravit nebo na co si dát pozor 😉 a doufám, že to zvládnu s dietou, inzulín snad nehrozí 😒 přečetla jsem jejich stránky ohledně těhu cukrovky a snažím se už od dneška dodržovat tu dietu. Zkouším to počítat a učím se, alespoň budu mít nějaké konkrétní dotazy až tam půjdu - objednali mě na příští týden na úterý.

tina74
16. říj 2011

Ahoj holky, zhruba za týden se musím zaregistrovat v porodnici. Pořád se rozhoduji mezi Apolinářem a Podolím. Pocitově se přikláním k Apolináři, jenže jsem se dozvěděla, že tam může být manžel přítomen až ve finální fázi porodu (což on možná ani nebude chtít) a během dlouhých hodin přípravy to nejde (tam by naopak být chtěl určitě). Měly jste tuto zkušenost všechny? Nedá se to případně zařídit v rámci nějakého příplatku, nadstandardu apod.?

ilonne
16. říj 2011

@tina74 Ahoj, myslím, že nedá, ale můžeš s ním být na chodbě, aspoň my jsme tu možnost využili. Nikdo tě nenutí tam být před vlastním porodem jen na sále. Nemůže s tebou absolvovat přípravu a ty vyšetření před přípravou, ale samotný porod už jo.

tina74
16. říj 2011

@ilonne Já si to právě moc nedovedu představit. Myslela jsem si, že tam člověk třeba skoro celý den leží v bolestech, než dojde opravdu na věc. A že na to jsou nějaké zvláštní prostory... Takže je to tak, že bych měla vyhrazenou nějakou postel, ale chodila bych se procházet s manželem na chodbu? To ještě člověk může chodit? Nebo tam někde sedí? Přiznám se, že si momentálně ještě moc velké podrobnosti o porodu nechci číst, protože jsem konečně v klidu po úspěšném screeningu a nechci se hned zase začít děsit☹ Ale na druhou stranu se porodem musím zabývat, protože termín registrace a nutnost rozhodnout se se neodvratně blíží.

ilonne
16. říj 2011

@tina74 Já tam strávila 30 hodin v křížových bolestech po 4-5minutách než jsem mohla jít rodit. Měla jsem na předpokoji svoji postel, ale stejně jsem byla s manželem na chodbě než jsem ho asi v deset večer poslala domů. Stejně radši chodíš. Na noc jsem pak dostala injekci na spaní, tak se to trochu dalo. Jakmile ze mě Anežka vyklouzla bylo všechno zapomenuto. A měla jsem kolem sebe úžasný tým lidí, počínaje PA konče báječnou mladou doktorkou a docentem.

ilonne
16. říj 2011

@tina74 Jinak já bych tam určitě rodila znova. Manžel byl se mnou až do finále, ohlídal Anežku a byl mi velkou oporou. A já jsem docela hysterka a bolest moc nesnáším, ale personál je tam fakt na svém místě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru