Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

morgan
21. říj 2011

@eyael díky, tak tam budu příští týden volat, s tou wi-fi je to dobrá zpráva 🙂, a to ti dají na šestinedělí heslo, nebo je to nezakódovaný?

eyael
21. říj 2011

@morgan - tak to už si nepamatuju, přeci jen je to 3 roky co jsem u APO ležela na rizikovém 😒

morgan
21. říj 2011

@eyael tak to si zjistím, akorát se divím, že mě to před těma třema rokama, kdy jsem tam rodila,vůbec nezajímalo 😀

eyael
21. říj 2011

@morgan - já si jen matně vzpomínám, že někde na nástěnce možná visel nějaký papír, kde bylo heslo? je to možný? Snad jo 😎 mě to bude šumafuk zas teď, na těch pár dní se nebudu tahat ještě s ntb 😉 holt jsi v té době měla také jiné starosti 😉

morgan
21. říj 2011

@eyael já si notebook taky brát nebudu, jen přes tel., a kdoví jestli na to budou myšlenky 🙂

svasa
21. říj 2011

@pajik83 Ahojky budouci mamino, já jsem u Apolináře rodila 3 krát a vždy císařským řezem. Porodnici jako celek musím jenom pochválit, kdybych mohla mít další miminko, tak jedině tam 🙂. Nevěř tomu co se všude píše, že jsi tam jak další kus masa. Když se zeptáš s úsměvem, tak vždy dostaneš radu taky s usměvem. Naposledy to bylo skoro před rokem. Tak doufám, že se tam nic nezměnilo.
Co se týče odsavačky, tak jí první dny nebudeš potřebovat, ale vem si raději svojí jestli máš. Sestřičky mají jenom asi dvě, tak záleží na štěstí jestli by jí zrovna měli. Ruční pro miminko nebudeš potřebovat. Děti se po koupání suší do bavlněných plen, kterou dostaneš. Oblečky pro miminko taky nepotřebuješ svoje. Vzala bych si určitě čepičku pro miminko a deku. Návštěvy jsou na chodbě a tam v tuto dobu je celkem dost chladno.
Co se týče císařského řezu, tak se nemusíš bát ani epid. Doktor si to několikrát překontroluje než řízne 🙂 Vyzkoušela jsem tam všechny 3 varianty a vždy v pohodě. Jak říkám jsou tam prostě úžasný. Jestli půjde tatínek úplně od začátku k porodu záleží pouze na hlavním operátorovi. Já jsem u prvního manžela neměla - dcerka se narodila hodně brzy a vůbec mě to nenapadlo. Druhý porod byl v celkové, tak tam manžel nesměl, ale do třetice se nám to povedlo. Manžel tam sice nebyl úplně od začátku, ale viděla jsem ho byl za sklem. Když Matýska vyndala paní doktorka, tak si ho převzala dětská sestřička a šli s manželem na prohlídku - vážení měření, pak Matýska zabalili do vánočky a při šití břicha jsem měla oba chlapáky u sebe. V době, kdy na mě manžel koukal jenom za sklem, ta sestřička anestezioložka mě držela za ruku a povzbuzovala. Nejhorší jsou při epi a spin ty emoce......
Tak jsem to snad popsala dobře a budu držet palce, kdybys ještě potřebovala poradit, tak písni

leryl
21. říj 2011

@eyael neboj,oni to ohlídají, já tam rodila 2x a víc, co dělají

ajinka22
22. říj 2011

@svasa budu trosku polemizovat s tim, ze kdyz se slusne zeptas, tak Ti slusne odpovi. Moje celkem cerstva zkusenost je ze ctvrtka. Obvodni gynekolozka mne poslala pro podezreni na preeklampsii do porodnice, kde jsem registrovana. To je bohuzel Apolinar. Podotykam, ze OG ja pani, ktera vic jak 20 let dela v Podoli a je fakt hodne zkusena. Ale chyba byla, ze jsem tam dorazila v pul treti a za pul hodiny jim koncila sichta. Vyrusila jsem z rozhovoru 5 sestricek, ktere jeste musely sehnat doktora, aby me vysetril. Tolik arogance, kterou jsem tam zazila jsem uz nezazila dlouho. Byla jsem na vsechny slusna, vystrasena, ze by se mohlo neco stat a odchazela jsem odsud s tim, ze kdyz jsem to prezila uz tolik dni, tak to do rana preziju a rano si mam dojet na krev. Jsem starsi jak 4 z tech 5-ti sestricek a i jak ten doktor, co me vysetroval, tak bych cekala nejenom slusnost ke klientovi, ale i trosicku slusnosti k starsi osobe. Do zdravotniho pojisteni, ze ktereho jsou placeni jsem odvedla uz dost penez, aby se za tyto moje penize ke mne chovali slusne. A slovo klient jim nerika uz vubec nic, tehotna zenska je pro ne kus a k tomu jeste nesvepravny. Na blbce se da narazit vsude, ale na takovou koncentraci......

svasa
22. říj 2011

@ajinka22 já jsem byla taky odeslaná OG jako riziková pacientka už někdy ve 28 týdnu. Pan doktor z poradny od Apo mi nabídnul abych nemusela obden čekat v poradně hodiny, tak že si mne bude zvát na porodní sály vždy když má službu. Je mi líto, že jsi tam měla takovou zkušenost. Budu držet palce aby bylo už jenom lépe

zvalentova
23. říj 2011

ahoj holky, tak ve ve čtvrtek chystám k registraci. Mám z toho docela strach, jaký chaos tam bude panovat. Díky víkendu a státnímu svátku tam bude asi dost plno 😒

martinairena
23. říj 2011

Ahoj maminy. Chtěla bych přidat svou zkušenost. Rodila jsem letos v dubnu u Apolináře na základě doporučení mé sestry, která zde odrodila 3 děti a byla spokojená.
Musím říci, že veškerý personál byl velmi profesionální. Zvlášť bych ráda vyzdvihla práci MUDr. Hašlíka, který vedl porod a vše šlo jak po másle. Na oddělení šestinedělí pak práci dětské sestry Hany Matouškové, která nám tápajícím prvorodičkám vše vysvětlila, poradila ohledně kojení, názorně ukázala třeba koupání a i po gynekologické stránce jsem byla ve skvělé péči.
Myslím, že trochu pomůže, když se člověk snaží být k personálu slušný. Osobně obdivuji těžkou práci dětských sestřiček. Na boxu jim denně (i celé noci) plačou hladové dětičky, jejichž mámy ještě nemají mléko a jsou po porodu moc unavené. Přeji Vám všem krásné a spokojené děti.

martinairena
23. říj 2011

@pajik83
Ahojky,
vezmi si s sebou plenky, jednorázové přebalovací podložky, neparfémované vlhčené ubrousky pro miminko a taštičku se svou osobní hygienou (event. můžeš odsávačku, ale mě osobně stačilo si ve sprše prsy rozmasírovat a vždy trošku odstříknout mléko do úlevy).
Vše ostatní Ti poskytne porodnice.
(od kliniky jsme měli k dispozici veškeré oblečky, krém na dětský zadeček, líh na pupíček, poporodní vložky, noční košile, dudlíčky, zavinovačku, teploměr, vaničku, postýlky s peřinkami).
Ještě bych doporučovala 1-2 balíky neperlivé vody (je tam k dispozici sice čaj, ale ne každý ho miluje), event. nůžtičky. Budou se hodit na "nedobytné" balené sýry 🙂
Hodně štěstí!

pajik83
24. říj 2011

Holky, děkuju za rady a tipy, odsávačku zatím tahat nebudu, kdyžtak mi ji manžel přiveze... už takhle mám hooodně narvané tašky.

@svasa Děkuju za popsání sekcí. Koukám, že sis prošla všemi způsoby. 😉 Můžu se ještě zeptat, po které anestezii jsi se dala co nejdříve do kupy, kterou jsi lépe snášela? Za jak dlouho jsi dostala mimčo na pokoj? A za jak dlouho vás pusitli domů? 😅

pajik83
24. říj 2011

@morgan Jj máme stejný termín, tak se tam třeba potkáme 😉

svasa
24. říj 2011

@pajik83 ahojky. tak nejdříve k té anastezii. Epi - to jsem byla vykulená prvorodička. Dcerka se narodila o hodně dřív, tak myslím, že na snášenlivosti se i podepsali nervy, vše bylo v pohodě, ale asi dvě hodiny na JIP jsme se klepala i s postelí. Musím podotknout, že mne sestřičky hodně přikrývali, ale fakt za 2 hodiny bylo po všem a už bylo dobře. Celková byla naprosto v pohodě. Měla jsem skvělého anesteziologa, který mi předepsal na 24 hodiny opiát proti bolesti (stejně jsi 24 hodiny na JIPce) a vůbec nic mě nebolelo. A při spi bylo vše super, ale jak ti zůstane ta hadička v zádech (taky 24 hodin) tak jak jsme ležela, tak jsem si hadičkou přeležela nervy 🙂 a ráno po operaci jsme necítila levou nohu - ten pocit trval asi tak 5 hodin. Pak už OK.
Jedna velká rada když ležíš na té JIPce, tak se snaž co nejvíce hýbat nohama a točit se z jedné půlku zadku na druhou - je to komické, ale pak ti to hodně pomůže při zvedání z lůžka. Musíš se připravit na to, že ta jizva bolí 5 dnů, ale nebusíš se vůbec bát, máš nárok na šípky proti bolesti. Nebuď hrdina a ber si je - miminku to neublíží. Miminko nosí i na jipku po 3 hodinách naposled v devět večer a začnou v devět ráno. Asi tak 3 hodiny po operaci uvidíš miminko.
Jo a domu nás pustili za 5 dnů, takže super. Kdy že máš termín? Budu držet palce

pajik83
24. říj 2011

@svasa Děkuju za podrobný popis... teda, tak teď vůbec nevím, kterou vybrat, ale to mi asi poradí i doktor? S bolestí jizvy počítám, holt to ze zdr. důvodů nelze jinak, tak jsem psychicky připravená. Na ty čípky se budu muset zeptat gastro lékaře, mám nemocná střeva, tak aby to nedělalo nějakou rotiku. Doufám, že je budu moct brát. Každopádně díky za radu, hýbat se budu snažit, ať pak můžu co nejdřív vyskočit z postele.
To je dobře, že mimčo nosí i na jipku, bála jsem se, že mi ho tam nosit nebudou. A za 5 dnů domů to je paráda, to je jak u klasického porodu, z toho mám radost! Termín sekce dostanu příští týden 2.11. budou mi prý dělat nějaká vyšetření a kultivaci. Jinak termín mám 3.12. , ale někde jsem četla, že se řeže dřív, tak nevím. 😅 Děkuju za držení palců, je to naše prní mimi a já jsem ze všeho lehce vykulená. Už se těším, až budeme s malým doma. Bude to náš vánoční dáreček. 😀

svasa
24. říj 2011

@pajik83 my máme doma dva vánoční dárky dcerka 3.12. a první synek 12.12. Při druhým císaři jsem ještě 2 dny přenášela a císař byl plánovaný 🙂 Jinak se ničeho neboj, jsou tam fakt super.

pajik83
24. říj 2011

@svasa Tak to je krásný, to vás teď čekají bujaré oslavy narozenin. 😀 Já tam do ambulance docházím cca od 16 tt a zatím jsem tam moc spokojená. Tak snad vše dotáhneme do zdárného konce! Ještě jednou děkuju za rady, asi mě do porodu ještě něco napadne, tak budu možná ještě vyzvídat. 🙂

zvalentova
26. říj 2011

ahoj vespolek, ze včerejška mám otřesný skoro by se dalo říct že až ponižující zážitek od Apolináře.

V noci mě probudil tlak na podbřišek a mírné krvácení. Hnedka ráno jsem volala OG, ta mě odeslala k Apol., protože ten den nebyla v ordinaci.
Sestra na příjmu mi vynadala, proč čekám do oběda, ale že je tam stejně hodně lidí. Všude nám ti báječní doktoři velmi "pozitivním" hlasem sdělili, že toho mají moc, že si musíme počkat. Tak jsem tam byla celá vystresovaná, hladová, zmrzlá od jedné do čtvrt na pět. No a doktorka opět velmi pozitivním přístupem sdělila, proč jsem tam jela, když "jen" krvácím. Hrozný přístup, strach o děti, naprosto neadekvátní přístup ze strany lékařů.
Samotné vyšetření mi prováděla medička tak neodborným způsobem, že jsem měla tendenci jí vykopnout zuby.

Pevně věřím, že to byl první a poslední takhle otřesný zážitek. 😠

eimmy
26. říj 2011

@pajik83 asi se tam potkáme taky mám termín 3.12. 😉 😉 😉 😉

leryl
26. říj 2011

@zvalentova to je mi líto, že máš tento zážitek, snad bude poslední.Já si nemůžu stěžovat, rodila jsem tam 2x a byla jsem tam i na pohotovosti

jarunkaxyz1
26. říj 2011

@zvalentova- pevně věřím, že to byla jen blbá náhoda, byť teda je fakt, že sem tam se tam na nepříjemnýho doktora nebo sestru narazí...ale jakk už jsem psala - já si taky nemůžu stěžovat, moc ráda na porod vzpomínám právě díky supr lidem kolem.

morgan
27. říj 2011

Tak mám zas dilema, přehodnotila jsem svůj postoj k nutnosti nadstandartu. Ty ceny jsou fakt šílený a to si radši po porodu doplním za ty penízky šatník 😀, ale ještě váhám...jde mi jen a pouze o to sociální zařízení.. Po porodu jsem se ráda po každé návštěve toalety rychle vysprchovala, takže jsem byla šťastná, že to mám na pokoji. Holky co jste ležely na standartních pokojích, jak je to tam s tou sociálkou na chodbě, dá se to v pohodě? Nebo nejlépe jestli někdo nemá srovnání obou variant, tak prosím písněte. Ještě uvažuju, že to půjdu omrknout v rámci návštěvy poradny, to bych se tam měla normálně dostat ne?

estrellita
27. říj 2011

@morgan na oddeleni jen tak nemuzes, jakoze by sis tam chtela omrknout pokoje. Tam jde jit jen od myslim 13 hod. v ramci navstev 🙂
ja jsemprvni noc lezela na standardu, jen nevim, jestli to bylo P3 nebo P15, ale byly to 3 postele na pokoji a socialka pro vsechny pokoje na chodbe jen jedna, takze fakt nic moc, ja mela problem ten prvni den tam i dojit, protoze jsem omdlivala. Druhy den rano jsem se stehovala na nadstandard a tam jsem byla rada, ze mam socialku na pokoji a ze tam za mnou muzou i navstevy (na standardu muzou navstevy jen na chodbu). takze ja pujdu i pristi na nadstandard, pokud bude volny 🙂

morgan
27. říj 2011

@estrellita no já to tak myslela, jako v rámci návštěv, že se mě nikdo nebude ptát za kým jdu 🙂, ale jinak jsi mě moc nepotěšila 😀 😀 😀, tak ještě uvidím, možná to udělám tak, že ten nadstandart na příjmu nenahlásím a třeba po první noci na standartu poprosím, aby mě přestěhovali. Vím, že nemusí být volno atd. beru jen jak bych si to ideálně představuju 🙂, každopádně díky za info!

estrellita
27. říj 2011

@morgan on je nadstandard dost velky natresk, tak nevim, jestli nebudes dost daleko v poradniku,kdyz to nenahlasis v dobe porodu, ale uvidis, treba to vyjde 🙂
a neni zac, preju rychly a pohodovy porod 🙂

morgan
27. říj 2011

@estrellita joo, to je mi jasný, kdyžtak si pak budu nadávat no 😀, děkuju, doufám, že to bude přesně takový porod 😀

madlisek
28. říj 2011

@morgan Ležela jsem na P3 a vždy dva pokoje, každý po třech, měly dohromady 2 sprchy, takže se to bez problémů dalo. Samotné WC bylo na chodbě. Nakonec jsem byla ráda, že nadstandard volný nebyl, bylo by mi těch peněz asi líto 🙂

morgan
28. říj 2011

@madlisek děkuju za odpověď, mě právě je najednou taky těch peněz líto, ach jo, to je dilema 🙂

eyael
28. říj 2011

holky, kde jste našly kolik stojí nadstandard u APO? Nemůžu to najít...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru