Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

ervina
25. bře 2008

janah, a byla jsi i na UTZ? aby koukli na mimčo,jak je velký, na plodovku, atd.? když už jsi v termínu?

janah.
25. bře 2008

na ultrazvuku jsem byla,ale jen kvůli tomu, že jsem druhýho měla přes 4 kg. Jinak předtím ani ťuk 😎 😎 Podle mne se to tam nějak moc neřeší...

ervina
25. bře 2008

možná jen,když je nějaký problém....
ale příště se zeptám,kdy mě pošlou na UTZ.

a tak váhově to máš teď při třetím mimču o.k.?

kacka.va
25. bře 2008

já jdu příští týden taky i na utz, protože nějak nevědí, jak velké jsme 🙂

ervina
25. bře 2008

taky by mě zajímalo,jak jsme velký,tak se musím příště poptat a třeba mě pošlou na utz. 😉

janah.
25. bře 2008

No minulý týden jsme byli na 3,4 kg. Když nebudu moc přenášet, tak snad se do 4 vejdeme. Ale prej je tam ještě odchylka + - 10 %.. 😢
Kacka.va a ty máš nějakej problém?? Že je zajímá, jak jste velcí?? U mě se tedy nikdy nestarali.... 😕

kacka.va
25. bře 2008

my jsme už od začátku cca o týden menší, takže nás tam poslali, aby líp určili termín porodu 😉

martinka79
25. bře 2008

Nazdarek holky tak já dnes prošla kromě monitoru u apolináře vše. začala jsem UTZ potom jsme šla na konzultaci ohledně krve a skončila v poradně č.1 Doktor ne vyšetřil docela dobrý, pohoda vše mi vysvětlil. příští týden jdu na zátěžový test a do poradny.
Jinak metr znám moje dr. mi to dělala každou poradnu.
Ovšem absolvovat vícekrát poradnu u apo.... tak mne trefí šílené čekání. 😒
Tak se držte všechny a snad bude vše u všech v poho.

janah.
25. bře 2008

Kacka.va aha. No snad to trefěj.
Jinak martinka79 v kolik si tam byla?? Ráno byla na jedničce ta doktorka... Doktora bych brala, minulej tejden tam sloužil dr. Koleška či tak nějak a ten mi přišel OK 🙂

martinka79
25. bře 2008

Já tam byla od 10:00 ale na řadu jsem přišla tak kolem 11:40hod.-12:30 tak nevím asi se vyměnili. Jo byl tam dr. Koleška

janah.
25. bře 2008

hmmm tak to Ti závidím. Mě už minulej tejden přišlo, že tam tady ta dr. taky byla, ale nějak kolem devátý se prohodili... Tak si sice měla jinýho dr, ale zase si čekala mnohem dýl.. Já byla hned po ránu a prej je to lepší (řikala i sestřička v ambulanci) 😎

martinka79
25. bře 2008

to asi ano, jenže já s tím ani nepočítala, že tam půjdu. Až dole mi to oznámili. Tak ty už to máš za pár a klidně každým dnem tak se s tím už nemusš zalamovat. 😉 Držím ti pěsti.

mysinka
26. bře 2008

Holky, nevíte někdo prosím, od kolika jsou u Apolináře monitory? 🙂 Díky!

martinka79
26. bře 2008

Netuším, ale myslím si že od 7:00nebo 8:00hod poradna je od 8:00. snad si to pamatuji. 😉

janah.
26. bře 2008

Já si taky nejsem jistá, ale ultrazvuk jede taky až od 8....

barbarek
27. bře 2008

Ahoj holky, tak mě čeká poradna zítra. Asi tam taky pojedeme raději dřív. Jenže problém je, že já mám stále ranní nevolnosti. Sice nezvracim, ale je mi na zvracení.Tak snad to nějak zvládnu. Jsem zvědavá co mi řeknou, už bych chtěla aby mi dali termín toho císaře. Děsně mě bolí kosti mezi nohama a je to fakt zoufalý. Roztahuje se mi pánev a je to děs 😒 😠

janah.
27. bře 2008

Barbarku, to zvládneš!!!! Určitě Ti daj termín, císaři se prej dělají dřív, nečeká se až do 40..... 😝

ervina
27. bře 2008

barbárku, tak zítra uvidíš,jak se s tebou dohodnout ohledně císaře. ale jak píšeš, tak v tvém případě by to bylo vhodný co nejdřív. a termín na to již máš. tak držím pěsti!!! dej pak vědět,jak jsi dopadla....

janah: a jak jsi na tom ty? koukám,že termín ti vychází na zítra 😉

janah.
27. bře 2008

Jo, jo, přemejšlím, jestli jim tam zejtra nemám říct, ať mě taky vyšetřej.... Mám jít jen na monitor a zase v pondělí + dr... Tak bych nejradši, kdyby se na mě Koucký juknul. 😀 😀 Pořád lepší než ta dr.. 😒

barbarek
27. bře 2008

Holky určitě dám vědět, snad se dostanu na maila a nenechají si mě tam 😀

Janah ty tam jdeš zítra taky? Tak se kdyžtak hlaš k noze v sádře 😀

janah.
27. bře 2008

hahaha zkusím 😀

martinka79
28. bře 2008

Tak holky v úterý 1.4. s půjdu ehnout na porodní sál1 a absolvuji zátěžák snad to bude pohoda, potom půjdu do poradny jsemzvědavá jak dlouho budu muset čekat až mě tam vemou po takové akci. 😀

barbarek
28. bře 2008

Ahoj holky, tak u APolináře ok. Zatím nerodim, jsou to poslíčkové, ale vše je v klidu. Objednal si mě k sobě Dr.Koucký, který se o mě staral jak jsem tam ležela, tak jsem byla ráda. Sestřičky byly naprosto super, nechali mě s vozíkem zajet až dovnitř a fakt ochotný a hodný. NO a opravdu mě nemine ten císař. Takže narození našeho drobečka Ondráška je plánováno na 9.dubna ráno 😀 Naštěstí tam můžu přijít až ten den ráno na lačno, takže se budu aspoň tu noc předem nervovat ve vlastním prostředí 😀

Tak už abych to měla za sebou a Ondra tam do toho termínu hlavně vydržel 😀

martinka79
28. bře 2008

Barbanku tak to je dobé, samé lepší zprávy. Budu na tebe myslet až budeš na císaři. 😀 Zvládneš to. teď odpočívej máš ještě před sebou týden klidu. 🙂

barbarek
28. bře 2008

Martinko díky moc, snad vše bude ok 😉 Zatím mi to moc nedochází, ale ono to přijde jak se to bude blížit 😀

martinka79
28. bře 2008

Hele třeba se tam setkáme já bych měla rodit normálně do 10.4. tak třeba. to bude super. držím pěstičky. 🙂

barbarek
28. bře 2008

Tak uvidíme, třeba se tam sejdeme. Moje poznávací znamení je sádra 😀

janah.
28. bře 2008

Držím pěstičky!!! Dneska mi udělali hamiltona, doma přišli kontrakce, vynervovala jsem celou rodinu a když už konečně děti pryč, tak mě to přechází!!! 😢

toni78
28. bře 2008

holky jak dlouho trvá těhotenství?............................41tt?

martinka79
28. bře 2008

janah: neboj to přijde. 🙂 držím pěsti
barbanku jasně ti donesu něco dobrého pro zlepšení nálady. 😉
tonii78:těhu trvá 40t do termínu a jinak až 42t

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru