Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

karusta
4. led 2012

@mars3000 😀 tak to já též... ale když už je tam člověk zavřenej a pořád byl ležel v posteli.... tak tohle mě teda rozhýbalo.. 😉

mars3000
4. led 2012

jasne, to verim 🙂 nicnedelani je vic narocnejsi a unavnejsi jak behani po meste, to znam

eyael
4. led 2012

@karusta - no jo, ležela jsem ve stejné porodce 😉 z P3 jsem také na IMP docházela, je to opravdu přes celou porodnici. První hodiny po porodu (rodila jsem sponálně) jsem byla hodně vyčerpaná, chvílemi jsem myslela, že z jedné strany na druhou ani nedojdu 😒 😉
jinak je vše opravdu hodně o lidech - personálu, jako ostatně všude.
Ale obecně si prostě myslím, že Apolinář je medicínská porodnice, s vynikající předporodní péčí, umí řešit v podstatě jakýkoli problém. Zastávají někdy dost archaické postupy - čaj pro děti, stříhání pupíku atd co jsem psala. Ale poporodní péče pokulhává, někdy dost výrazně, za tím si stojím.

eyael
4. led 2012

@karusta jo a děkuji za přáníčko, Aduš je bojovnice od začátku 😉 teď ještě vychytáme kojení, abych nemusela odstříkávat a dávat přes savičku, to ušetří spoustu energie a času. A budu naprosto spokojená 😎 😉

ilonne
4. led 2012

@karusta Tak mě to nedá a musím souhlasit s @eyael. Když se na to podívám zpětně, tak přesně předporodní péče super, porod taky super, i když to byla masakr, strávila jsem na porodním sále 36 hodin. Ale poporodní péče mazec. To, že bylo jídlo hnus, bych i dokázala pochopit. Se záchodama a sprchama na chodbě jsem se taky vyrovnala, nešla jsem konec konců na hotel, ale do porodnice. Jenže jsem prvorodička, malá byla nesavec, já ploché bradavky, malá si sála bradičku, protože ji má trošku posunutou dozadu. Za celou dobu na mě měla čas jen jedna sestra. Navíc jsem měla hrozně oteklé nohy, takže doporučení kojit s nohama na posteli, vůbec je nedávat z postele. Fakt jsem nevěděla jak na to a sestry mi vždycky jen řekly, přijďte za náma. Tam mi promačkaly prsa, řekly, že z nich nic neteče a vrazily stříkačku z UM. A mě se mléko spustilo až v noci před propuštěním. Ráno nás vypustily domů (po třech dnech), se seznamem, co máme všechno nakoupit a jak to máme dělat. Mě ještě ke všemu dost slušně semlely hormony a řvala jsem kvůli všemu už v porodnici. Doma jsme se samozřejmě už nerozkojily, takže odsávám a dávám flaškou a kombinuju s UM.
Rodit bych tam šla na 100% znovu, ale na šestinedělí už ne. Snad jen na nadstandart.

karusta
4. led 2012

@eyael tvoje názory beru, jen mi přišlo, že ten první příspěvek vyzněl (aspoň pro mě), že to tam je k nevydržení..

@ilonne naprosto chápu tvoji reakci.. holt já měla štěstí na lidi. Ploché bradavky mám taky..Všichni ochotní, dobře poradili... já měla teda po porodu komplikace s krví, otoky taky docela velké, dali mi na to bílkovinu v prášku....A nezkoušela sis pozvat laktační poradkyni domů? Já kluky měla prvně u prsa až po týdnu, do toho neměli skorem sací reflex, byla to dosti trnitá cesta, než začali pořádně baštit, tak si myslím, že by se to dalo ještě zachránit, když jsi přišla dom...Já kluky měla na lahvi s odstříkaným mlíkem skoro měsíc. Kojila jsem vždy jen krátce, pokaždé vážila a zbytek dávala z lahve...

ilonne
4. led 2012

@karusta Jo, to jsem zkusila, řekla si 800 za cestu ke mě a 800 za cestu zpátky a po telefonu mě tak zdeptala, že jsem ji s díky odmítla.

karusta
4. led 2012
karusta
4. led 2012

@ilonne no tak to je teda síla... já s jednou mluvila po telefonu a byla moc ochotná. To jsi měla nějakou daleko od tvého bydliště, že chtěla tolik peněz?

veruvojtkova
4. led 2012

Ahoj holky, můj dotaz je asi trošku mimo mísu 😅 netýká se vysloveně porodu. V pondělí jdu na velký ultrazvuk srdce a VV k Apolináři, chci se zeptat, jestli některá z vás nevíte, když bych si přinesla flashku, zda mi celý ultrazvuk na ní přehrají a pokud ano, jaká je cena? já tam na screening a velké ultrazvuky chodila i v prvním těhotenství, ale tohle mě vůbec nenapadlo že by se dalo..teď jsem to tu četla u jedné mimopražské slečny, že jejich porodnice to dělá a že manžel, který byl na ultrazvuku s ní, tak si to celé mohl natočit i na foťák.. tak si říkám, že krom fotky by bylo fajn mít i vide..díky za odpověď 😉

ilonne
4. led 2012

@karusta Bydlím 20 km od Prahy a byla z Prahy. Nejspíš chtěla letět vrtulníkem. Když jsem se z ní vzpamatovala, odvážila jsem se zavolat jiný a ta byla super. Poradila mi jak zvýšit laktaci, řekla, že malá hlady neumře a ať ji krmím flaškou. To bylo až na konci šestinedělí. Bohužel domů nejezdila, ale stejně už nám moc šancí na rozkojení nedávala. Malá byla v té době už plně na flašce a UM. Díky ní teď máme 2x denně MM 3-4x denně UM. Mám aspoň lepší pocit.

karusta
4. led 2012

@ilonne tak aspoň, že tak. Jsi šikovná, žes udržela mlíko i bez kojení.. 😉 A ta baba byla teda fakt nějak mimo. 800 za dvacet km cesty, to je teda mazec..
@veruvojtkova jé, tak to teda nevím. My máme jen foto...

ilonne
4. led 2012

@karusta Teď má tři měsíce. Nejdřív jsem si říkala do konce šestinedělí, pak do dvou měsíců, pak do třech a teď říkám do čtyřech. Tak uvidíme. Mám dobrou el. odsávačku, akorát je to trochu časově náročnější, protože ještě cvičíme Vojtovku. Ale dá se to.

karusta
4. led 2012

@ilonne tomu věřím... já odstříkávala, kojila a dokrmovala flaškou něco přes měsíc, ani už přesně nevím, jak dlouho..A ještě k tomu dvakrát. Taky mám dobrou elektriku, tak to docela šlo. Než se kluci narodili, vůbec jsem nedoufala, že bych dvojky kojila, no a je jim přes 4 měsíce a kojím pořád. Jen na noc dokrm UM. Sama jsem z toho vedle, jak to jde..Ale z počátku to nevypadalo vůbec pozitivně. Tu Vojtovku si vůbec nedovedu představit. Kluci jí naštěstí nepotřebovali, i když se narodili dřív a komplikace po porodu také byli. Na JIPU byli týden..
Tak držím pěsti, ať vydržíte co nejdéle..

ilonne
4. led 2012

@karusta Tak to je super, že ti to takhle pěkně vyšlo. Ale pěkně jsi si užila. To si vůbec nedovedu představit. Jak to třeba řešíš, když oba brečí? Kterého pochováš dřív? Já byla vnitřně připravená, že kojit nebudu, mám RA a mohla se mi po porodu vrátit a s léky na ni to prostě nejde. Naštěstí se nevrátila. Ale stejně mě to dost semlelo, obzvláště při té dnešní šílené propagaci kojení. Pomalu jsem si připadala jak prašivá, hlavně když každého zajímalo jen to jestli kojím. Tahle otázka mě přiváděla k šílenství. Cvičení už docela jde a naštěstí máme dobrou doktorku, že nás poslala hned po šestinedělí, tak to se malá ještě dala přeprat a teď už to zvládá. Sestřenka začala s klukem snad až ve čtyřech měsících a to už byl masakr.

karusta
4. led 2012

@ilonne copak s klukama... většinou řve jen jeden, střídají se, tak je to dobrý. A všeobecně jsou hodní. Spíš mi může puknout hlava z dcerky. Ta nezavře papulu celý den, tak bych vždycky tak kolem páté už potřebovala nějaký ovladač, abych to všechno vypla 😀 Do toho 3x týdně učím, tak je to docela sranda. 😉 Všechno se dá zvládnout, jen to chce pevné nervy a hodně optimismu 😉 Tak se držte a když bude zle, tak si říkej, že by mohlo být hůř a buď ráda za to, jaké to je 😉

ilonne
5. led 2012

@karusta Díky, už je to v pohodě. Začalo se to zlepšovat ke konci šestinedělí a mám super manžela a hodně pomohla a mamka. Co jsem mluvila s holkama, tak prý to měly u prvního podobně. Musím říct, že jsem si myslela, že nejhorší bude porod, ale hormony v šestinedělí mě fakt smetly. Teď už se tomu směju 😀 , ale vyváděla jsem neskutečně. A co učíš?

karusta
5. led 2012

@ilonne Taky mi hormony dávaly pěkně zabrat. Víc teda po prvním porodu, teď to bylo lepší. Učím angličtinu, češtinu, flétnu a obecnou školní přípravu.

alice.r
6. led 2012

Ahoj, musím souhlasit s názory, že poporodní péče pokulhává. Ale spíš je to hrozně individuální a záleží na momentálním psychickym stavu. Rodila jsem u A. před 3 týdny a byla jsem na odd. P3. Porod super, odd. šestinedělí teror. Ale fakt to byl myslím jen můj pocit, ostatní mi přišly, že to zvládají. Já jsem byla první dva dny v euforii, všechno mi přišlo super, všichni mi přišli milí, ale pak to začalo. Asi kombinace únavy, hladu a stresu. Začalo mi vše lézt na nervy a začala jsem nestíhat tamní režim a ze všeho jsem se hned hroutila. Nakonec vám vyhubuje paní co roznáší jídlo, že nemáte s miminem chodit po chodbě a je to. Stačí pak jako spouštěč maličkost. Mám vpáčené bradavky, takže jsem zkoušela kloboučky, ale mlíka bylo málo, domu jsem šla s tím, že bude malá na UM a doma jsem kojení vzdala, takže u toho zůstalo. Hrozně mi šel na nervy tamní režim, v pět teploměry, pak vizita pro maminky - tzn. nachystat se a vystřídat se dva pokoje ve sprchách, pak vizita pro miminka - tzn. že přišla sestra, mimi se svléklo kvůli vážení, pak se nechalo jen v plínce a čekalo se na doktorku. Mezi tím řešit krmení, tišení, usínání, pak vám mimi stejně probudí. Do toho snídaně. Řeší se pak další věci - např. jde žena na ultrazvuk, na informační setkání před propuštěním, na stříhání pupíku, na odběr z patiček a do toho psycho s vážením - před každým krmením a po něm zvážit. To pro mne bylo jak začarovaný, někdy jsem navážila i mín🙂 Do sesterny přes celou chodbu a u pokojů slyšíte manimulaci s váhou, tak mi to přišlo občas fakt jak v hororu🙂 Sester na kojení hafo, ale ne vždy na vás mají čas a většinou s dětma neměly trpělivost, každá mi k prsou řekla něco jinýho a pak to člověka jen mate. Moje chyba byla, že jsem si měla věci o kojení zjistit už v těhu a neřešit to až pak. Souhlas, že hygiena otřesná. Taky jsem zkousla záchody a sprchy, ale pak mi už vadilo fakt všechno. Zůstávala jsem o den dýl kvůli kojení a stejně to nepomohlo:( Příště, budeli mi dáno, půjdu jinam. Ušetřila jsem za nadstandard, ale za cenu toho, že kupuju UM a k tomu příslušenství. Porod, jak jsem psala super, ale to neni úplně jejich přičiněním. Omlouvám se, že jsem se rozepsala, muselo to ven🙂

skajana
6. led 2012

@alice.r tak moje dojmy byly podobné, akorát porod narozdíl od tebe horor a to plně jejich přičiněním :(

morgan
7. led 2012

Je to pravda, že hygienické zázemí na standartním oddělení šestinedělí je ostuda a hnus, maminky po porodu potřebují v tomhle ohedu určitě víc než normální pacient v nemocnici a argument, že se to dá těch pár dní vydržet neberu. Právě ty první dny jsou na hygienu nejnáročnější. Já jsem hned druhý den běžela na nadstandart a peněz za to nelituju, byla jsem spokojená a fakt za to štastná. I přístup sester je tam jiný, asi jsou k tomu instruované, že za 1000 Kč za noc nehodlá žádná maminka trpět protivný personál. Na standartním pokoji jsem si zapoměla změřit teplotu a sestra si nedopustila opravdu pěkný obličej a poznámku 😝 😀

jarunkaxyz1
7. led 2012

Holky, šestinedělí bylo blbý, ale kdybyste to tak mohly porovnat se šestinedělím v Podolí 😉
na záchodě a ve sprchách plíseň, špína stejná jako u Apo.....já jsem u Apo byla teda daleko víc spokojená s přístupem sester než v Podolí.

eyael
8. led 2012

@alice.r - naprostý souhlas!

boruvkova
13. led 2012

Po dlouhe dobe jsem zavitala na tyto stranky - driv jsem navstevovala prevazne sekci umeleho oplodneni, ale kdyz se nam zadarilo prirozene, pochopitelne jsem sem uz tak casto nechodila. Pisu sem po dlouhe rozvaze, zda se vubec do neceho takoveho poustet, protoze ackoli byl muj porod moc hezky a bezproblemovy, zbytek uz byla spis nocni mura. Rodila jsem u Apolinare v lednu 2011 a domu jsem se dostala az v prvni pulce brezna. Porod bez problemu, u ditete byla v ramci velkeho utz diagnostikovana mala brada ale podle amniocentezy vse geneticky v poradku. Po porodu se zjistilo, ze ma nas Honzik rozstep patra - muze se samozrejme stat. Protoze jsem rodila v obdobi preplnene porodnice, musela jsem stravit prvni dva dny na gynekologii a dite na boxech nekde na IMP. Bylo to udajne pouze z duvodu nedostatku luzek. Po dvou dnech jsem se dostala na nadstandard - dvouluzkovy pokoj a za mnou privezli i Honzika. Honzik na prvni pohled v poradku, ovsem zarazilo me, ze v teto porodnici nedavaji bezne novorozencum monitory dechu - dupla jsem si a monitor jsem dostala. Zkratim to, po dobu meho pobytu na nadstandardu za mnou nikdo neprisel, aby mi sdelil, jak to s Honzikem vypada, to ze ma rozstep jsem se dozvedela jeste na porodnim boxu, vic nic. Rodila jsem v patek, v pondeli mi prislo, ze ma Honzik jinou barvu nez ostatni miminka, sestra nic nepozorovala, rikala jsem to do telefonu mamce (je zdravotni sestra) a ta za mnou 60 km prijela. Chtela videt, jak je Honzik krmeny a jak krmeni probiha - pokud totiz do vyhledavace na netu zadate mala brada +rozstep patra, okamzite vite, ze dite bude mit problemy s dychanim a zapadajicim jazykem hlavne pri jidle. Po napojeni Honzika na monitory jsme zjistili, ze se pridusuje. Okamzite ho odvezli na JIP, po trech dnech na JIP nasledovalo pristi zapadavajiciho jazyka v Motole a zpatky prevoz k Apolinari. Honzik se po operaci lepsil, prelozili nas na IMP. Po dvou dnech na IMP Honzik komplikace - uvolnili se mu stehy u prisiteho jazyka - dle meho nazoru prave kvuli stylu krmeni jedne sestry, ktera mela nocni, jak uz tady bylo zminovano, nemaji cas se patlat s kazdym ditetem zvlast, tudiz mu narvou savicku nasilim do pusy.... To ze prave diky tomu se nas Honzik mohl zadusit, neresim protoze bych se z toho zblaznila, nicmene toto se stalo v noci, prislo se na to az k ranu po predavani sluzby, kdy nase dite mohlo byt uz mrtve. Na IMP nastal boj a to predevsim se sestrami. Lhala bych, kdybych rekla, ze vsechny sestry jsou spatne, ale jsou proste spatne a dobre smeny. Dopredu uz jsem vedela, kdo bude slouzit a bud jsem noc problrecela nebo v klidu prospala. Byly sestricky, ktere byly zlate, opravdu, udelaly maximum, snazily se pomoct, uklidnit, ale pak byly takove, ktere se proste s nicim neparaly, o chovani k matkam v sestinedeli nemluve. Bez respektu k tomu, co ma dite v karte nebo rekne doktor. Nechci aby toto vypadalo jen jako stiznost a haneni teto porodnice. Jsem presvedcena o tom, ze Apolinar je vynikajici porodnice, porodnici opravdu super, nekteri neonatologove opravdu spickovi odbornici, na JIP obetave sestry, vytecni doktori se srdcem na dlani, co je naprosta katastrofa je poprodni pece, predevsim sestry. Ja jsem se sestrami na nadstandardu spokojena nebyla. Dite prijdou zkontrolovat jednou az dvakrat za noc. Nez se vam spusti mleko, muzete pro dite dostat slazeny caj - my nic, s nami si nikdo nevedel rady, tak jsme proste nedostali nic, proto Honzika take odvezli dehydrovaneho v horecce na JIP, coz jeho stav jeste vice zhorsilo. Na nadstandardu jsem stravila 3 tydny. Pokud predpokladate, ze budete mit zdrave dite, tri dny jsou na nadstandardu pohodicka, ja jsem za ty tri tydny zjistila, ze poradne se koupelna umyje jen asi jednou za dva az tri tydny, za tu dobu se na pokoji vystrida pomerne dost rodicek. Nicmene vybaveni je celkem pekne. Kdo se ke mne choval na tomto oddeleni nejlip byla ukrajinka, ktera rozdavala pokrmy - protoze jsem chodila na jip a pak na imp odstrikavat, jidlo jsem nestihala, takze mi je vzdycky schovala, nicmene jidlo neni pro matky po porodu. Je to same pecivo, sem tam i neco, co vas nadme, ale ty tri dny se to taky da. Tragicka byla sestra na recepci - starsi pani duchodoveho veku, ktera mi jeji litost chtela dat na jevo slovy, tak tohle dite nechte a udelejte si jine.. to nebudu komentovat uz vubec. Nejvetsim problem teto porodnice, ale nevim jak je to jinde, protoze nemam srovnani, je absolutni nedostatek umeni podavat informace. Diagnozu naseho ditete jsem si poskladal ze stripku informaci ktere predemnou upoustely sestry. Vrchol byl, kdyz mi na IMP jedna sestra za zady doktora radila, at se nechame radeji prelozit do Motola, ze uz si tady s nami nevedi rady. Reknu vam, ze pro zenskou v sestinedeli, kdy ostatni maminky breci, protoze jim place dite, nebo se jim nespustilo mleko, to byl docela zahul a nejednou jsem uvazovala o tom, vyskocit u |Apolinare z okna, protoze to uz vice nesnesu. Nesnesu predstavu, ze diky nekterym sestram moje dite malem zemrelo, ze to aby se neco delo zapricinil az telefonat jednoho znameho lekare a vadi mi predevsim pristup vzchopte se a nebrecte protoe tady mate spatny vliv na jine maminky. Ano u Apolinare umeji zachranovat rodicky, predcasne narozene deti, ale jine problemy jakoby nevidi. Jak rikam, pracuje zde spousta skvelych lidi, doktoru, sester, ale take spouste jinych lidi chybi predevsim lidsky pristup a empatie.

karusta
13. led 2012

@boruvkova jsem v šoku, jsi dobrá, že jsi to ustála... ať se Vám daří.

eyael
14. led 2012

@boruvkova - holka zlatá, ty sis tedy zkusila! V řadě okamžiků jako bys mluvila o mé situaci ☹ zvlášť v tom, že co si nevybojuješ ohledně zdraví svého dítěte sama, tak se nestane ☹((
Já musela ještě volit mezi tím nechat nedonošeňátko na IMP samotné v "péči" personálu a nebo jít domů za tříletou dcerou, která na tom nebyla moc psychicky dobře - manžel se o ní nemohl starat díky pracovnímu vytížení, u jedné babičky být nemohla (je invalidní) a s tou druhou zas nemá moc dobrý vztah. Takže dcerka přestala jíst a spát, trpěla nočníma můrama, no děs běs volit mezi dětmi. Nakonec jsem zůstala s malou v porodnoci, protože jsem věděla, že tam budu víc užitečná a že ta starší se už dokáže trošku o sebe postarat sama... ale probrečela jsem toho taky dost ☹

boruvkova
14. led 2012

No kazdy ma asi nejaky ten svuj pribeh, my, bohuzel ne zrovna moc vesely. Uz je to rok a mam to trosku jako nocni muru. Nejak se to moc seslo, co se mohlo zkazit se zkazilo. Honzik se ze vseho vylizal, doktori jsou z toho mile prekvapeni, nikdo by to o nem nerekl. Kdyz po sobe ctu co jsem napsala, trosku se stydim jakym stylem, ale bylo by toho napsani mnohem vic. Pamatuju si, jak jsem sedela na chodbe v porodnici, koukala z okna a rikala si, ze je to nekonecne, ze se odtamtud snad nedostaneme. Probrecela jsem hodiny na zachode. Kdyby mi nekdo rekl, coz proste tenkrat nikdo nevedel a ani vedet nemohl, ze to bude lepsi, zvladla bych to asi lip. Teda vlastne je pravda, ze lekari, takove ty stare skoly, ktere se neridi jen priruckami, ale selskym rozumem, my to tenkrat rekli ze bude lip, jenze ty vidite tak jednou za tyden a pak uz poslouchate jen komentare sester, jak je to stale stejne bez zlepseni. Kdyz na to myslim, je to des, ale pak si taky rikam, ze jeste hur jsou na tom maminky predcasne narozenych deti, ktere treba i mesice za detmi do porodnice dochazeji, nemohou tam byt s nimi a potykaji se s mnohem vaznejsimi zdravotnimi problemy.
Eyael muselo to byt hrozne, z toho mam prave strach, druhe dite, ktere chceme by teoreticky mohlo mit podobnou vadu jako Honzik a stala bych pred rozhodnutim jako ty. Muselo to byt tezke, obzvlast kdyz tam ty sestry uz trosku znas, ale predpokladam, ze jste to na konec zvladli - ono vam asi nic jineho nezbyvalo, snad jste tam nebyli az tak dlouho, mela jsi alespon ten lepsi pokoj?
Ja jsem tri tydny na nadstandardu zazila 4 spolubydlici, fajn zensky, ale vsechny sly po trech az ctyrech dnech domu a ja tam stale zustavala. Pak na IMP dalsi ctyri tydny ale tam jsem mela alespon stalejsi spolubydlici. Ovsem byly jsme na tom horsim pokoji coz mi ze zacatku nevadilo, byla jsem rada, ze muzu byt na stejnem oddeleni s miminkem, ale po delsi dobe to tam nebylo uz moc snesitelny. Kazdopadne jsem tam byla s maminkama, kterym u Apolinare vylozene zachranili zivot jim i jejich detem. A proto pokud nekdo premysli zda rodit tam nebo jinde, volila bych podle aktualniho problemu. Predpokladate li problemy pri porodu, predcasne narozene dite, urcite Apolinar. Ja se, pokud se nam podari znovu otehotnet, chystam s nasi diagnozou do Motola
Vsem maminkam preji hodne stesti a predevsim zdrave deti 🙂

eyael
17. led 2012

@boruvkova - taky se snažím na jednotlivé detaily nevzpomínat, lidská mysl funguje zázračně, na to zlé postupně zapomeneme... hlavně že ty naše děti jsou v pořádku...

paja83
14. únor 2012

Tak bych se ráda přidala k hodnocení pordnice. Rodila jsem 3.února a musím říct hned na začátku, že jsme moc šťastná, že jsem si vybrala tuto porodnici. V noci mi praskla voda, jela jsem tam, nechali mě na hekacím pokoji,l protože jsem se neotvírala, ale pravidelně mě kontrolovali. Když jsem si nebyla něčím jistá, ochotně poradili. Po ranní vizitě se rozhodlo, že půjdu na přípravu a dají mi epidurál, abych se začala otvírat. To zabralo. Porodní asistentky, které jsem měla u samotného porodu byly naprosto úžasné. Moc mi pomohly, vše vysvětlily, poradily co a jak a hlavně motivovaly a chválily, což mě moc pomohlo. Anestezioložka také super. Bohužel ten den se hodně rodilo, takže jsem první den a noc byla na oddělení gynekologickém, ale za malou jsem se mohla chodit podívat. Neberu to, jako že je to špatně. Ba naopak, hezky jsem si po porodu odpočinula a brala jsem to jako příjemnou procházku za malou. Druhý den nás dali na P3 a tam to bylo v pohodě. Celou dobu jsem uvažovala, že si zaplatím nadstandart, ale tam jsem od toho upustila. Dvě společné sprchy pro dva pokoje, tj. 6 ženských, takže v pohodě. Jediné, co bych vytknula je strava, která není vhodná pro kojící. Dá se jíst, ale není jí moc a složení také není ideální. A ještě malá výtka k některým dětským sestrám, které působily otráveně. Bohužel jsem nezačala kojit, ale to není ničí chyba. Jsem člověk, který je tolerantní a nehledám na všdm chyby, takže jsem byla moc spokojená. Je pravda, že dcera byla v pořádku, ale vystřídaly jsme se na pokoji a když se něco dělo někomu jinému, sestry ochotně pomáhaly a radily. Pár drobností se najde, ale musí to člověk brát, že nejde do hotelu, ale do nemocnice.

fori
15. únor 2012

@paja83 moje kamoška tam rodila taky, loni v září , a byla taky spokojená, ale jedna výtka tam byla, celou návštevní dobu musel být s malou na studené chodbě kde hrozně táhlo. ale jinak prý vše super. já zatím navštevuji car u Apolináře., tak jen koukám jak jste tam byli spokojení 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru