Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

cell
9. srp 2012

@jahudka.1 : využila bych manželové protekce a zařídila si nadstandard - možná ho tak budeš mít zadarmo. Porod i šestinedělí byly super. V Hořovicích nemají neonatologickou JIP - toť bylo mou podmínkou a já bych jinam rodit nešla 🙂

jahudka.1
9. srp 2012

@cell mam obavy jestli na ten nadstandart manzel nebude kratkej!!! Dopredu mi ho nikdo nezamluvi a kdyz budu rodit mimo termin a bude obsazenej, tak tezko jednu nebohou maminku vysoupnou aby tam mohli dat nejakou protekcni:(

terezka312
9. srp 2012

@jahudka.1 No já tam měla taky pořád někoho, ale stejně jsou tam návštěvní hodiny, takže určitě tam u tebe nikdo nebude celý den, nemluvě o noci. No vybrat si můžeš, pokud bude na více místo, já našla jedno jediné, takže jsem si nevybírala, navíc to P1 je tam asi nejlepší. Jinak jak píše @ilonne, porod a personál naprosto perfektní, normální šestinedělí těžko říct, tam jsem nebyla, ale společný sociálky a vícelůžák bych taky nechtěla. A nadstandard je v pohodě. Hořovice jsou takový příjemnější na pobyt, hezčí a tak, ale když se cokoli po...., tak u Apolináře jsou rozhodně připraveni na komplikace a maj na to vybavení a odborníky, takže pak nehrozí, že ti budou muset třeba miminko odvézt do jiné nemocnice v případě potřeby.

jahudka.1
9. srp 2012

@terezka312 jj vsechno tohle si uvedomuju! Aby melo miminko veskerou peci je pro me priorita, a do Horovic bych jela pouze kdyz budu rodit v radnem terminu! Ale stejnak nakonec asi zvitezi Apolinar prave kvuli manzelovi, chce me mit blizko;)

spaghi
9. srp 2012

@terezka312, @jahudka.1 ani Apolinar neni zaruka 100% jistoty v pripade nejakeho problemu - porod v pohode, sestinedeli otresny, ale dalo se to tech par dni vydrzet, maleho ovsem hned po porodu prevezli do Motola, takze to mate stejne jedno

jahudka.1
9. srp 2012

@spaghi bohuzel nikde to neni 100% :( jeste mam spoustu casu na rozmysleni, tak uvidim!!!

terezka312
9. srp 2012

@spaghi záruka to není, ale pořád větší šance, že se problém vyřeší na místě oproti Hořovicím, ale je fakt, že Motol je celkově na tohle nejvíc zařízený. Ale člověk dopředu nikdy neví, co ho čeká...

leryl
9. srp 2012

@luciina ahoj, nebyla jsi na P15?Tam byl jeden nadstandart a návštěvy tam chodili i přez to, že nám sestřička tvrdila,že na oddělení nikdo nesmí a že se tam můžem producírovat jen v košili.

leryl
9. srp 2012

Ahoj,
já jsem rodila obě děti u Apolináře.Podruhé jsem chtěla také spíš do Hořovic, ale zaregistrovala jsem se i k Apolináři a dobře jsem udělala, protože druhá dcera se přihlásila na svět o 5tt dříve.
Byla jsem na standartním oddělení a dalo se to zvládnout,jednolůžák by mě ani nelákal a návštěvy na pokoji taky ne.

spaghi
9. srp 2012

nevim, jak je to s nadstandardem na jinych oddelenich, ale lezela jsem na P15 a ja pise @leryl, sestry rikaly, ze na oddeleni se nikdo nedostane, ze se tam muzeme producirovat bez zupanu, takze ja vesele kracela v erarni nocni kosili, pres kterou jdou nadherne videt sitovane kalhotky i to, kolik vlozek tam mate, v ruce si nesla tu silenou briketu (ano, mluvim o vlozce) a vykracovala si na zachod a asi 3x se mi stalo, ze na te chodbe u stolecku sedel nejaky tatinek a sjel me teda pohledem, byla jsem tak nastvana, ze tu vlozku jsem schvalne nesla v te ruce smerem k nemu, jen aby videl, co si zensky museji prozivat 😀

luciina
9. srp 2012

@leryl Jooo P15 😉 a fakt mi to vyhovovalo. Návštěva cinkla, že je tam a já když mohla tak jsem šla. Taky bych nerada návštěvy na pokoji - hlavně těch jiných 😀

cell
10. srp 2012

@jahudka.1 : zkus to zjhistit, čas máš. Já byla na 2-lůžkovém nadstandardu(ležely jsme s kolegyní, která porodila o 1,5 hodinu později 😀 i), ale příště si dám jednolůžkový - proto s žití s miminkem určitě pro mě lepší 🙂

margaretka30
13. srp 2012

Ahoj
prosím Vás,vie niekto ako je to so situáciou u Apollinára..vraj sa tam presuvaju tehotné z Krče pretože sa tam maluje...som z toho enrvozna pretože to mám za pár dní a bojím sa aby sme tam neboli jak sardinky a teda málo péče...neviete náhodou ako to tam vyzerá? ☹
díki

terezka312
13. srp 2012

@margaretka30 Když jsem rodila já, tak se zas přesouvalo z Motola. Na porodním sále bylo ale vše ok, míst mají dost a péče byla maximální. Ale zato nebyla místa na šestinedělí, musela jsem si celé první dopoledne počkat, než se uvolnilo místo a do té doby jsem ležela na gynekologii. 😒

margaretka30
13. srp 2012

@terezka312 No aspon to nieje tak katastrofické...ale s tým šestinedelím to bol oprus. Každá by chcela po porode klud a spánok. A kedy si rodila? Ak sa možem spýtat...

mvkoty
14. srp 2012

@margaretka30 nemusíš se bát, určitě tam nebudete jako sardinky. Apolinář je jenda z nejlepších porodnic u nás. Naše rodina jinde nerodí a já jsem tam todila před rokem a půl naší Viktorii a nikam jinam bych nešla. Upřímně podle mého názoru je dneska jesno kde rodíš protože všechno je o lidech o tom jak je práce baví a jak k ní přistupují. Ale Apolinář je opravdu v pohodě a pokud tam přesouvají rodičky z Krče takurčitě ne všechny, musejí si nechat volná místa pro registrované rodičky.

terezka312
14. srp 2012

@margaretka30 Rodila jsem tam letos na konci června. Copak klid a spánek, jsi normálně na pokoji, tak to mít můžeš, ale hlavně každá chce mít miminko u sebe a na gynekologii to nejde ☹ Jinak s tím místem, jak píše @mvkoty: co vím, tak když jsem rodila já, tak k Apolináři přesouvali komplet všechny, které přišly rodit do Motola (měli tam nějaké technické problémy), nebo to alespoň tvrdila porodní asistentka a proto taky tam toho bylo tolik. Do toho se jim sešlo taky hodně sice registrovaných, ale přenášejících, no a pak to dopadlo takhle, spousta holek umístěných mimo šestinedělí. Já byla naštvaná a tak jsem obíhala šestinedělí a nadstandardy, jestli se někde neuvolnilo místo a takhle jsem zrovna na jedno uvolněné na nadstandardu narazila, tak jsem si to tam hned domluvila. Takže kdyžtak pro případ nouze: buď aktivní, ptej se a sháněj!!

zuzanka26
18. srp 2012

Ahoj, já jsem rodila před 10 dny u Apolináře. Bylo nás tam ten den opravdu hodně, měla jsem císaře, takže plánovaný. Byla jsem jednu noc na JIPce, tam teda noc nic moc, protože jsme byly 3 na pokoji, z toho jedna Ukrajinka, co chrápala, až to bolelo. Celou dobu jsem se modlila, ať jdu na nadstandard, ale nikoho jsem tam neznala, neměla jsem to domluvený. Během rána jedna paní vedle mě odešla na nadstandard, ta to domluveno měla přes známou, takže ta byla v pohodě. Mně nejdřív řekli, že musím na P3, to jsou ty normální pokoje. Pak za pár hodin najednou přišla zpráva, že tam volno je a dokonce ten jeden jednolůžkový, tak jsem hned řekla, že to já rozhodně chci. měla jsem fakt děsnou kliku. První noc jsem dostala Prothazin a dítě mohla nechat u sestřiček, takže jsem i pár hodin spala a byla druhý den čerstvá, Přece jen po tom císaři je to hojení bolestivý a zdlouhavý.
A musím říct, že celá porodnice je hodně profesionální, za celou dobu jsem se setkala jen s jednou doktorkou, která mi fakt nesedla a byla nepříjemná, ale všechny sestřičky gynekologie i dětský sestry byly v pohodě.
Každopádně jsem ale ráda, že to už mám za sebou. 😔

sarkachmelova
6. zář 2012

Ahoj maminky,
tak hlásím první předporodní návštěvu u apo. 2,5 hodiny v čekárně do ambulance 😀 strašně moc lidí,vedro,vydýchaný vzduch. Celou dobu mi bylo zle 😀 no a od příště budu čučet i na monitoru už 😀
nechodíte taky někdo na monitory a do ambulance ve středy ?? 🙂

xpisk03
27. zář 2012

Ahojky 🙂
jsem zaregistrovaná u Apolináře a nyní tam docházím na pravidelné kontroly. byla jsem tam 2× jednou v 37tt a podruhé ve 38tt, teď se tam chystám zase za týden. Chtěla jsem se ale zeptat, jak probíhaly vaše kontroly? Mně doktor minule prohmatal, napsal mi, že čípek mám 2cm a jsem zavřená, přitom nic nemeřil, jen mi tam sáhnul rukou dovnitř. tento týden jsem tam přišla, doktor mi řekl, že jestli nemám žádné komplikace, vyšetřovat mě nebude, protože nález bude pravděpodobně stejný. tak jsem na něj koukala jako puk a řekla jsem, že vyšetřit chci, tak do mě zase sáhnul a řekl, že vše v pořádku. dost ale pochybuji o tom, že kdyby se mi čípek zmenšil, nebo jsem se otevřela, nebo cokoliv jiného, řekne mi to, protože zprávu už měl vytisknutou a vypadala asi tak, že zkopčil tu z minulého týdne a dal tam jen jiné datum. dále jsem se ptala, jestli by mi mohl říct kolik prcek měří a váží a on, že dělá UTZ jen těm, které mají moc velký, nebo moc malý pupek, já že ho mám tak akorát, tak mi UTZ nedělal, ale ať si příšt ěřeknu a že mi ho udělá. že když je takhle plná čekárna, nemůže chodit s každým na UTZ. Dost mě namíchl tento postup, kdy chodím do vyhlášené porodnice a očekávám špičkovou péči a zjistím, že se tam preventivně nevyšetřuje, protože očekávají stejný nález, jako při minulé kontrole a UTZ se nedělá, protože máte „pupík tak akorát“ 😕 😨 ☹ 😒
příště budu vyžadovat oboje, ale fakt mě štve jejich přístup! ještě, že tam chodim jen na kontroly a rodit pojedu do Hořovic, u Apolináře mě neuviděj ani kdyby nááhodou chtěli!!

děkuji za názory 🙂

terezka312
27. zář 2012

@xpisk03 Já tam byla 2x, víckrát jsem to naštěstí nestihla a porodila jsem (naštěstí kvůli těm šíleným dobám, než na mě přišla řada). A doktor mě nekontroloval ani jednou, jen poslechl nějakým přístrojem ozvy plodu, ty slyšel, zeptal se, jestli jsem ok, nekrvácim, cítím pohyby a tak a bylo. Nešáhl do mě ani jednou. Ale nějak tomu stejně nevěřim, protože můj známý gynekolog mě kontroloval 2 dny před porodem i zevnitř a stejně řekl, že to na porod nevypadá. Takže je to asi jedno. 😀

iriel
27. zář 2012

@xpisk03 Ja moc nechapu ro rozhorceni, vzdyt to je prece dobre, ze te nevysetruje vnitrne, k cemu by ti to bylo? A cim mene ultrazvuku, tim lepe pro dite, na co delat takhle pozde pred porodem ultrazvuk? Jako pochopim, kdybys necitila, ze se miminko hybe, mela otoky nebo nejake vazne problemy, prenasela... no dobra, ale takhle proc? A co by mel uvnitr merit, vzdyt cipek a otevreni se poznava pohmatem...

jahudka.1
7. lis 2012

Mam dotaz;) nevite jestli se u Apolinare dela automaticky nastrih, kdyz jsem prvorodicka??? Chystam se cvicit s Epi-no a rada bych to zkusila bez, jenze vetsinou se to pry stejne nastrihne, aniz by se to zkusilo:(

luznicarka
7. lis 2012

@jahudka.1 NE pokud není důvod tak nástřih nedělají 🙂 já sem o nástřih požádala po předchozím porodu sem už měla zahojenou jizvu ale PA stejně chvíli čekala jestli malá neprojde sama takže když řekneš že to chceš zkusit bez nástřihu tak tě nechají ale pokud to bude nutné nástřih udělají 🙂. Vždycky se dá na všem s PA domluvit 😉

jahudka.1
7. lis 2012

@luznicarka super, diky moc;)

luznicarka
7. lis 2012

@jahudka.1 neni zač 🙂

jahudka.1
27. lis 2012

SOS;) kdyz jsem se byla ve 14tt zaregistrovat, tak jsem dostala papir, kde byly instrukce, kdy si poprve zavolat a objednat se do poradny, tel.cisla, co s sebou atd... No a ja pako to ztratila:( nemate to nekdo, ze byste mi to nascanoval??? Na strankach to nemaji...

pomocnik
28. lis 2012

@jahudka.1
Do poradny se volá ve 35 týdnu těhotenství, objednávají na 37 týden ukončený. Tel. 224 96 74 01.

jahudka.1
10. pro 2012

Ahoj, mam planovaneho cisare... Chtela jsem se zeptat na zkusenosti s nim u apolinare... Chtela bych jen spinalku ne celkovku... Jak dlouho pak budu na jipu nez me prevezou na normalni pokoj, za jak dlouho mi dovezou malyho... A za jakou dobu nas pusti domu? Vim, ze vsechno zalezi na komplikacich, takze berte ze vsechno bude ok;) a kdyz mam cisare planovaneho a budu vedet termin, zarezervuji mi nadstandart???? Diky vsem za jakekoliv zkusenosti a postrehy;)

luznicarka
11. pro 2012

@jahudka.1 Tak se spinálem nebude problém to dělají normálně. Na JIP budeš cca 1 den císař je operace a když budeš na porodnickým JIP budou malýho nosit pokud ne tak nebudou, ale to záleží na obsazenosti každopádně ti dají vědět co a jak a po 1 dni pudeš na normální pokoj a po císaři se chodí domu tuším 6. den 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru