Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

bclk
13. led 2016

Milé maminky, nevíte, prosím, jak je to aktuálně (v roce 2016) u Apolináře s uzavírkou porodních sálů? Kdy jsou termíny a jak hodně hrozí, že by mne nepřijali k porodu pro nedostatek kapacity? Na webu mají info jen k roku 2015. Děkuji.

tarja1987
14. led 2016

@bclk ahoj, já jsem tam dneska psala e-mail, ohledně té odstávky porodních sálů, tak dám vědět, až mi napíšou ;)

bclk
15. led 2016

@tarja1987 Děkuji moc🙂

karlajasmine
15. led 2016

@dubnacek pokud nepůjdes na nadstandard tak zkus rodit na dále c.2 a tím pádem půjdeš na P3 na šestinedělí - tam jsou sprchy na pokoji 🙂

akankeo
15. led 2016

@karlajasmine ne na vsech, jinak ja rodila ted na 1. sale a byla na sestinedeli P3 🙂

tarja1987
15. led 2016

@bclk: tak mi přišla tato odpověď, což není úplně jednoznačné a neuvádí to žádné konkrétní datum - "plnou odstávku u nás nikdy nemáme - díky existenci dvou porodních sálů dochází v době malování/úklidu jen k mírnému omezení provozu (snižuje se počet registrací). Ale porodnický provoz je i nadále nonstop funkční."
takže asi tak, to víme i bez nich 😒

barusenicka
15. led 2016

-ahoj, já taky rodila na sále č. 1, a pak mě samy přesunuli na P3. Nadstandard se mi zdá zbytečně vyhozené peníze. Na P3 si nemúžu stěžovat, sestry i doktoři fajn. A sprchy jsme měli 2 pokoje dohromady, ale to je v pohodě. Jinak na chodbě jsou sprchy na záchodě, takže některé ppokoje sprchy nemají.

akankeo
15. led 2016

Maminky, nerodila jste tu nahodou nektera 28.12. cisarem? Na JIPce se mnou byla skvela maminka, ktera sla pak na nastandart a ja si s ni nevymenila kontakt. Byly jsme tam jen my dve a celou noc v podstate prokecaly, pak sme se videly 1. rano na odchodu. ale to sem mela uplne jine starosti a ted me to mrzi. Obe mame chlapecky

bclk
15. led 2016

@tarja1987 Tak snad to bude dobré, někde jsem zahlédla, že budou mít odstávku už teď začátkem února. Ale oficiálně nikde nic. Ani přímo v porodnici mi aktuálně nic takového nesdělili. Tak asi mají opravdu zkušenost, že se to na běžném provozu neprojeví... Děkuji za info 🙂

slecnajohanna
3. bře 2016

ahoj, mám dotaz ohledně porodu u apolináře - nemáte některá zkušenost s požadavkem na císaře u apo? jak se tam k tomu staví, když rodička chce rodit císařem? dá se domluvit nebo trvají na přirozené porodu, pokud nejsou zdravotní komplikace?
a další dotaz - v případě přirozeného porodu - je možné, aby tam byl manžel i vlastní porodní asistentka? někde jsem slyšela, že u apolináře dovolí přítomnost jen jednoho člověka navíc, ale nevím, jestli to je pravda.
díky moc za info 🙂

5kiki
4. bře 2016

Ahoj holky, taky budu rodit u Apolináře kolem 20 června 🙂 nemáte někdo stejný termín?? Stresuje mě,že tam vůbec nikoho nebudu znát 😒

karlajasmine
4. bře 2016

@slecnajohanna Ja jsem je prosila o cisare a rikali mi ze ne, ze k tomu neni duvod.. slysela jsem, ze cisar se da domluvit spis v Podoli, ale nevim co je na tom pravdy. A u porodu muzes mit jenom jednu osobu - bud manzela, nebo dulu.. je tam hrozne malo mista..
@5kiki na pokojich se rychle seznamis, neboj 🙂

slecnajohanna
4. bře 2016

@karlajasmine děkuju moc za odpověď, i když jsi mě teda moc nepotěšila ;)

foxmilka
4. bře 2016

@5kiki No domluvit se tam určitě dá - jen si musíš připravit plnou peněženku🙂 pak ti udělaji císaře jen tak rádi všude🙂)

slecnajohanna
4. bře 2016

@foxmilka no uvidíme 🙂 nejsem si jistá, jestli císaře vysloveně chtít, i když mě to svádí, ale není to asi nejlepší pro miminko. chci se poradit s doktorama, ale ráda bych tu možnost měla. z finančního hlediska bych neměla problém si to zaplatit (škoda, že to není legální), ale mám s tím problém morální. nechce se mi někomu dávat úplatek a nedovedu si sama sebe představit, že jdu za někým pokoutně s obálkou :D to bych si přišla jak v roce 85

naste
4. bře 2016

@slecnajohanna
A proč chceš rodit císařem? Větší riziko hlavně pro maminku a po operaci to také není žádná sranda. Po spontáním porodu jsi daleko dřív fit.

slecnajohanna
4. bře 2016

@naste mám k tomu prostě větší důvěru, je to hotový raz, dva, tři, bez rizika, že se dítě někde zadrhne, přidusí, že ho budou ven tahat kleštěma apod. za pět minut je venku. právěže v tom spatřuju pro miminko větší bezpečí. na druhou stranu uznávám, že přirozený porod má pro dítě strašně moc výhod - pomáhá tvorbě správný mikroflory ve střevech apod.
pro sebe beru císaře jako čistej chirurgickej řez, kterej doktoři pak zašijou. neriskuju, že se roztrhnu až do žaludku, neriskuju pozdější inkontinenci, sexuální problémy apod. samozřejmě je mi jasný, že to potom bolí a že se to musí zahojit.
špatně zvládám bolest, bojím se, že uprostřed porodu už prostě nebudu moct dál, že půjdu do rezignace, začnu brečet apod. nevím prostě co od sebe v té situaci čekat, ale vím, že jsem trochu bábovka, a nechci ze sebe předem dělat hrdinku.

slecnajohanna
4. bře 2016

@naste jo a taky už jsem starší. budu rodit ve 33ti. z toho všeho mi císař vychází jako bezpečnější.

guinea
5. bře 2016

@slecnajohanna Je mi 38, po bezproblémovém otěhotnění i těhotenství porod skončil akutním císařem. A to jsem byla přesvědčená, že budu rodit přirozeně, cvičila jsem s epi-no, měla zaplacenou vlastní porodní asistentku, měla jsem vše nastudováno... Po 3 dnech nepostupujícího porodu jsem si nakonec císaře vynutila sama, měla jsem hrůzu z klešťového porodu, přišlo mi to jako zbytečné riziko. A potvrzuju, že jsem to vnímala tak, jak píšeš - mimi bylo venku hned a bez "zdemolování", já jsem byla taky až na malý řez v podbřišku fit a do dvou týdnů jsem o jizvě nevěděla. Je jasné, že přirozený hladký porod je nejlepší, ale opravdu nechápu, proč se v případě komplikací nevolí císař hned a provádí se rvaní dítěte spodem za hlavu vexem, a další hrůzy, maminky skončí roztržené až na záda a děti s nataženýma hlavičkama na JIPce...

psya
5. bře 2016

@guinea protoze v urcity fazi na cisare uz konvertovat nejde.

karlajasmine
5. bře 2016

@guinea tak záleží.. Ja jsem měla 24h nepostupujici porod, pak začal postupovat pomalinku a za celkem 33h byl malej na světě.. Přirozeně, bez nastrihu a šití, bez kleští či čehokoli jiného, malej mel agpar skóre 10.. A já byla fit až na tu únavu.. Tak si myslím ze proto se nevolí hned císař..

karlajasmine
5. bře 2016

@slecnajohanna bolest zvládneš, neboj 🙂 ano bolí to hodně ale mysli na dítě a oxytocin udělá své.

guinea
5. bře 2016

@psya Já vím, myslela jsem to tak, že proč se otálí tak dlouho, až to nejde. U mně se nakonec ukázalo (a viděli to, až když mě otevřeli), že kvůli špatně narotovanému malému a hlavně kvůli fyzické abnormalitě dělohy bych malého sama nevytlačila.

guinea
5. bře 2016

@karlajasmine To ti moc přeju, takový porod jsem chtěla taky. Jenže když se ani po 40 hodinách nic nedělo, otevřená na jeden prst i přes všechnu chemii, kterou mi nakonec podali, věděla jsem, že už je to špatné a tělo má asi nějaký důvod, proč to nejde normálně.

karlajasmine
5. bře 2016

@guinea Jo, tak to samozrejme, po 40hodinach se nedivim.. to muselo byt hrozny tak dlouho cekat v bolestech!

slecnajohanna
5. bře 2016

@guinea no to je přesně to, čeho se bojím, někoik desítek hodin v bolestech, které stejně nikam nevedou :(

dubnacek
6. bře 2016

prvni porod r.2011 hruza des,maly nebyl dorotovany a 2x snura kolem krku nechali me tlacit 13 hodin a nakonec stejne musela byt sekce byla jsem na oddeleni P15 a hruza,rekla jsem ze uz tam nikdy rodit nebudu,ale po case jsem zmenila nazor.uz jsem vedela jak to tam chodi a po par dnech jdu domu a je klid.V lednu tohoto roku se mi tam opet narodil syn.Mela jsem planovany cisar,ale rekla jsem si o nej a taky to ze prvni porod byl cisar tak to nikdo neresil,kvuli bolestem na jizve jsem mela v papirech psano,ze pri bolestech ukoncit tehu driv.Porod byl naplanovany na 11.1.,6 .1. jsme byli v porodnici s bolestma a predcasnymi kontrakcemi,pani mudr.me vysetrila,rekla,ze to na porod neni a vubec nezohlednila zpravu od doktoru,sla jsem domu.Takto jsem to vydrzela do 10.1.kdy uz me odvazela zachranka s krvacenim,po trech hodinach kontrakci kdy jsem byla ve sprse,a vysetreni atd.,konecne me dali na sal,napichli epidural,rodil me Mudr.Parizek a mudr.Cerny za coz velke diky a pri porodu zjistili,ze jsem dosla za minutu 12,prtoze mi uz hrozila ze praskne deloha,tim padem dalsi tehu uz neprichazi v uvahu,ALE byla jsem prevezena na P3 a naprosta spokojenost.Vsechny sestry u doktorky super,strasne hodny,s nicim nemely problem a to jsem dostala neskutecnou alergii na leky achodili se na me divat i vrchni kapacity a nikdo nechapal co toje.Ale to se rozepisovat nebudu.Takze pokud u Apolinare tak jen na P3😉).Kamaradka ale rodila v prosinci a byla na p15 a byla spokojena takze tezko rict asi zalezi na doktorech a sestrach a nalade.

clefairy
27. bře 2016

@slecnajohanna riskuješ, že se to nebude správně hojit, 6x víc riskuješ trombózu nebo embolii než při normálním porodu, budeš riskovat při každém těhotenství, pomaleji se rozbíhá kojení a miminko nebudeš mít hnedka u sebe.

akankeo
28. bře 2016

@clefairy to jo, ale s takovymhle pristupem stejne skonci v tech hodinach bolesti co nikam nevedou. Porod je hodne o psychice a ta zde evidentne ve vztahu k narozeni ditete neni uplne vporadku, takze pani pak bude moct jenom rict ja to rikala. A gynekologove tohle moc neresi, predporodni pece v tomhle pokulhava...

marumarun
7. čer 2016

@5kiki Ahoj, ja mam termin 13.7., rodit budu taky u Apolinare 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru