Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

astyna
28. bře 2017

@valeri10

Tak to rada ctu,takove zkusenosti 😊 ja jsem tam byla na uzv ve 22.tydnu tehotenstvi a doktorka Novakova nam krasne popsala nas poklad,mela jsem z toho skvely pocit. Takze s personalem zatim dobre zkusenosti.

valeri10
28. bře 2017

@astyna personal byl v pohodě.ale je to takovy srumec a emoce,že mi byl personal úplně ukradený a s tím pocitem štěstí by mě teda nenamichnul nikdo ničím🙂.myslím,že se to zbytečne hroti.jde o to porodit zdravé dítě,ostatní jde stranou.

skripmart
25. lis 2017

Holky ....můžete mi někdo s čerstvou zkušenosti říct jak to tam chodí od příjmu..?? Kde jste před tím než vás daji na sál ?? Jestli tam s vámi muže být partner .... zda jsou tam další rodici .... jestli je tam možnost míče ... sprchy a nebo vás prispendli na monitor na lůžko a hotovo .... díky

meibinka
14. pro 2017

@sheherazada
Dobrý den,
rodila jsem v říjnu u Apolináře, volila jsem ho kvůli tomu, že v případě císaře jsou tam nejlepší.
Všude je to o lidech, ale až budu chtít druhé dítě, chci rodit v Mělníce, i když to není Praha,ale k Apolináři prosím pěkně už nikdy!

1) předporodní kurz = vyhozené peníze
skoro o všem PA mluvila " to jste si jistě vygoogliliy"
jediné pozitivum pro mě bylo, že jsem dostala domů papíry, které je potřeba vyplnit před porodem a že jsem nestresovala, že to nestihnu vyplnit ( nicméně, i když jsem je měla vyplněné ptali se mě na všechno ústně, takže jsem to stejně musela říkat, i když mi ty papíry vzali)
Potom bylo fajn, že jsme viděli, jak vypadají porodní sály.

2) porodní sál - porod
- to, že boxy nejsou oddělené jako celé místnosti působí divně, je slyšet, jak vedle rodička ječí, ale v tu chvíli je vám to opravdu jedno, protože se soustředíte na sebe a neřešíte tohle, ale je pravda, že mě to odradilo.

3) porod
praskla mi voda doma, musela jsem být do 2 hodin v porodnici na příjmu, tam partnera nepustí.
nepustí ho ani na první dobu porodní.

Mě osobně se stalo, že jsem měla kontrakce, bylo mi řečeno, že to kontrakce nejsou a partnera poslali domů s tím, a´t se klidně vyspí, že budu rodit nejdřív druhý den odpoledne.

Měla jsem strašné bolesti, chtěla jsem Epidurál, bylo mi řečeno, že napřed musím mít kontrakce 2 hodiny po 5ti minutách ( já je měla celou dobu po 3 minutách, proto se semnou nikdo nebavil)

Neustále mi opakovali, ať spinkám, že potřebuji nabrat sílu na ráno, až budu rodit, jinak budu hotová.
Jediná poloha která se dala snést byla v sedě, neustále mi povídali, ať si lehnu a spinkám.
Po 3 hodinách, kdy jsem měla kontrakce, jenže se semnou nikdo nebavil, mi konečně dali něco na bolest, potom mě uložili do postele se slovy a teď spinkejte.
Pomohlo to na pět minut, potom to bylo takové jako předtím.

Sebrala jsem se a šla za sestrami, že mám pravidelné bolesti už 4 hodiny po 3 minutách, bylo mi řečeno, že každý snáší bolest jinak, at jdu odpočívat, že až budu rodit, že to poznám.
Bolelo to a já furt čekala jaké to bude to ono, když teď jsem to sotva ustála jaké to bude až to na mě teda přijde.
Partner byl celou dobu doma.

Potom mi tedy řekli ať jdu na chvíli do sprchy na míč, když jsem si sedla na míč, cítila jsem hlavičku, ale tam bych se pomoci nedovolala, takže jsem seděla na míči, protože jsem se nemohla zvednout a na záda a na břicho jsem si dávala horkou sprchu.
Nevím po jaké době mě přišla seřvat sestra, co tam ještě dělám, že nemůžu být celou noc ve sprše.
Brečela jsem bolestí, zda by mě někdo mohl vyšetřit, bylo mi řečeno, že je to zbytečné, že každý snáší bolest jinak a ať jdu okamžitě spát.

Cestou jsem uprosila nějakou sestřičku, zavolala tedy doktorku, ta byla arogantní, protože ji asi museli vzbudit a ještě ji stačili říct, že tam od 22 hodin vyvádím, že mě to bolí.

Byly 3 hodiny ráno a paní doktorka mi povídá " vy chcete partnera u porodu?, jak daleko to sem má? Já jen, že do hodiny bude miminko venku"

Partner stačil přijet na poslední kontrakci ( na poslední tři zatlačení) když zvonil na zvonek, poslali ho domů, že jsem na pokoji a že budu rodit až odpoledne ( ony si tam neřekli informaci, že už jsem na porodním sále)

Ten celý zoufalý je seřval, že už dávno rodím a že by rád viděl aspoň konec porodu,

Epidurál se nekonal protože by ho nestihli, klistýr a holení se také nekonalo a ve zprávě mám uveden "akutní porod"

Šití nebolelo, ale psychicky mi vůbec nepomohlo to, že partner si v klidu spal, protože ho ujistili, že mu včas zavolají a ono se to moc nepovedlo.

Dle mě, mě měli vyšetřit hned, ale řekli si prvorodička, hysterčí a ještě nerodí.

Porodnice mě strašně zklamala a hodně lidí z okolí, když jsem řekla, že budu rodit u Apolináře na mě nevěřícně koukali, vím proč už...

Doporučuji před porodem sehnat si laktační poradkyni, v porodnici jsem se zdržela 6 dní, sester se vystřídalo nespočet, každá mluví o něčem jiném a závěr je, že odcházíte domů s Hippem a ještě jsem dostala seřváno, proč jsem si ho domů dávno nesehnala.

Některé sestřičky byly fajn, jídlo se dalo jíst, ale už bych tam fakt nešla.

Bohužel...

dasa888
14. pro 2017

Apolinar nikdy! Sve druhé dítě jsem rodila v Rakovníku a nelze tyto dvě porodnice srovnávat. Rakovník je prostě nejlepší a to porod skončil akutní sekcí a vše proběhlo naprosto skvěle, porodní přání splněna do puntíku a maminka i dítě bez sramu na duši. 🙂

guinea
14. pro 2017

@dasa888 Prosímtě, můžeš napsat, jak postupovali při tom císaři? Dali ti pak dítě na hrudník, mohl být manžel na sále, atd.?

dasa888
14. pro 2017

Jasně. Porod probíhal téměř hladce, vše mělo své tempo, všichni byli hodní, PA skvělá. Když se blížilo finále, bohužel se zjistila poloha čelní, takže sekce. Byla akutní, měla jsem ale na výběr zda chci uspat, nebo epi. Zvolila jsem epidural. Ale tohle je možné v případě, že nejste v ohrožení života. Na sál jsem si došla, celou dobu mě držela PA za ruku a uklidňovala mě, že miminko bude hned u nás a že jsme udělali maximum. Na sále mě ještě hladila i doktorka. To jen tak mimo...🙂 partnera nepustili dovnitř, moc se ani necpal, nebyla možnost to tam pripravit. Ja bych miminko dostala hned k sobě, ale usla jsem po 24hod jsem prostě vytuhla. Kdyz maleho vyndali, manžel už čekal v předsálí, byl u vyšetření a pak maleho dostal okamzite nahateho na hrudnik a od te doby uz nam ho nikdo nevzal.🙂 prevezli mne na normalni pokoj, zadna JIP, manzel byl s nami (ano rikali, ze na pokoji nesmi byt, ale je to o domluve se spolubydlici), trosku jsme museli resit jak to bude s peci, maleho jsem odmitla dat k sestram a sama jsem musela 12 hod lezet. Sestra nam zařídila nadstandard, prekecala jednu maminku, ze jsme v blbe situaci...ale jeste pred tim, nam byl sliben normalni pokoj, s tim ze manzel bude muset chodit na zachod o dve patra niz, to nam bylo burt. :D prvni den byl se mnou, druhy moje mamka, mame jeste starší dítko. Ale tim jak byl maly se mnou, tak druhy den uz pomoc nebyla treba, hormony me lecili jako o zavod. 🙂)) Po 72hod jsem sla na revers domů, malý byl propuštěn normálně, plně kojeny. Po sekci za mnou prisla jeste jednou PA pogratulovat, rozloučit se, prisla i mudr. popsat jak byl maly zasekly. Pristup personalu dokonaly, jsou empaticti, proste profici. Nabizeli nam dokonce i placentu. Vsechna vysetreni delali v me přítomnosti dokonce i vit K kapala sestra az na pokoji ne na sale. Porodní přání berou vážně a ne jen jako papír nějaké hysterické matky a to v případě, že vše neběží hladce...🙂)

dasa888
14. pro 2017

@guinea zapomněla jsem tě označit, odpověď výše.🙂

skripmart
31. kvě 2018

Prosím aktuální info. Muže být muž semnou od příjmu? Nebo až na porodnim boxu a na hekarnu nesmí?

meibinka
21. čer 2018

@skripmart na hekarnu nesmi pouze na porodni sal

meibinka
21. čer 2018

@skripmart na prijmu ho poslou domu ( pry zavolaji) muj muz stihl prijet na posledni zatlaceni 😩

skripmart
21. čer 2018

@meibinka děkuji... zůstanu tedy v podoli 🙂

meibinka
22. čer 2018

@skripmart musíte se rozhodnout hlavnĕ vy, ale já už bych k Apolináři nešla. Holky z pokoje prý mĕli supr smĕnu... o Podolí jsem slyšela dobré ohlasy, jen se tam dost platí. Mate svůj "pokoj" porodní lůžko, neslyšíte ostatní rodičky. Neslyšite jak jim nĕco povídají... je tam soukromí a za to se dnes platí.

newwi
22. čer 2018

Osobne jsem u Apolinare nerodila,ale znama ano... diky te zkusenosti uz nechce dalsi miminko... Rodila predcasne,miminko ji odvezli-pouze se ji zeptali,kam ho chce a ze se za nim musi dopravit sama... to je hodne zkracena verze!Psychicky na tom byla velmi spatne!

newwi
22. čer 2018

Jinak uprimne-nechapu to!Clovek by si rekl "Praha-uz to bude mit nejakou uroven"... rodila jsem v jinem meste.Hekarna a porodni sal v jednom,krasny velky "pokoj" se sprchou,vyrivkou,balonem,sedackou pro partnera... absolutni soukromi az do porodu!Pote pokoj max. 2 luzak,mimi celou dobu u sebe,ochotne sestricky,laktacni poradkyne... a to vse je STANDART!!!!

pavla555
22. čer 2018

Tak já tu rodila teď v červnu a byla jsem teda velice spokojená. Je fakt že tam nejsou porodní pokoje ale je to tam hodně dané, to že je to historická budova. Jinak jsem tam nenarazila ani na jednoho nepříjemného lékaře či sestru, za mě mají všichni 1* , jen matrikářka nebyla úplně příjemná, ale taky žádná hrůza a člověk jí viděl 2min 🙂. Děťátko mi ukázali hned a pak mi ho vozily sestry na JIP a pak převezly na jiné oddělení a ovšem mě informovaly. Manžel u porodu nebyl (nechtěli jsme, jinak by tam mohl být) a k miminku ho pak hned zavolali a mohl sledovat první péči o mimi.Sociálka by taky bodla na pokoji, ale myslím, že se to dá těch pár dní přežít 🙂 - mě ta péče za to stála. A taky je potřeba si uvědomit, že je tam jestli se nepletu asi 12-13 porodů za den.

offspring23
2. dub 2023

Zdravím, nemáte někdo aktuální zkušenosti z Apolináře? 🙂

xichtik88
4. kvě 2023

@offspring23
Také by mě zajimali nové zkušenosti.Včera jsem se registrovala ale zajimá mě jestli stále nespouštěji tatínka k te první době porodní.Na netu také psali ze porodnici nějak rekonstruovali...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru