Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

kacka.va
31. bře 2008

díííík 🙂

petule.h
31. bře 2008

hokky držím palce, aby vás vzali, všude je přeplněno a i když jsi registrovaná, nemusí tě vzít,ty plánované jo, to je jasné 🙂

martinka79
31. bře 2008

No to by bylo najednu stranu fajn ač se známe jen netově tak to je vždy lešpí než vůbec. 😀
budu muset jít vařit nějakou dobrotu k obědu. Tak holčiny zatím čauky mějte se krásně. Kačko zítra mnoho štěstí. a Barbanku pokud už to nebudu další dny tak to mám za sebou nebo tam ležíma čekám na tebe. 😀

barbarek
31. bře 2008

JO to by bylo, tak uvidíme. Držím ti všechny palečky a opatruj se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

martinka79
31. bře 2008

čauky. 😉

ervina
31. bře 2008

ahoj holky, nestíhám vás ani číst 😉
zítra se chystám taky k apo, na monitor a do poradny. jsem zvědavá,co bude nového 🙂

marti, držím pěsti,aby vše proběhlo,jak má!
barbárku, neboj, určitě toho císaře zvládneš a hlavně při epi uvidíš ondřáška hned.
no a kačce se to podle poslíčků taky blíží,tak též držím pěsti a zítra budeš vědět i víc od doktorů,jak na tom jste s malou.

martinka79
31. bře 2008

Ahojky tak držím také pěsti. čauky. a dobrou. 🙂

barbarek
1. dub 2008

Dobré ranko,

tak jsem dnes se svojí sádrou poprvé sama doma. Miláček už musel nastoupit do práce, nastupoval do nové. Tak snad se nepřerazim na berlích a nezačnu dřív rodit 😀

Jinak jestli chcete jukněte na tyto stránky.... http://www.pupikroku.cz/pupik-roku/pupik-roku.a...
Já jsem to zkusila a poslala svojí fotku do soutěže o nejhezčí pupík roku a kupodivu jsem postoupila dál. Takže teď záleží kolika maminkám se budu líbit a pošlou sms. Tak se jukněte 😉 Jsem ta maminka co leží na zemi v modré halence 😉 😵

Martinko jsem zvědavá jak dopadneš. To poznám podle toho zda se tady ještě ukážeš 😀

ervina
1. dub 2008

ahojky,
barbárku, ráno než jsem šla na monitor a do poradny jsem si cestou koupila maminku a v čekárně jsem si hned všimla tvé fotky 😉 -pupík roku.no musím přiznat,že ta fotka je hodně povedená,takže posílám smsku na tvůj pupík 😀

ervina
1. dub 2008

jinak na monitoru to proběhlo dobře, mimčo bylo dost živý,jak řekla pak dr. z výsledku. no a v poradně taky dobrý, byl tam nějaký ml.kolega na zácvik,tak si zkušebně s mým svolením prohmatával přes bříško mimčo a tipoval,kde co je a jak tam je 😉 dneska jsme tam strávili cca 2 hoďky,tak to celkem šlo.
za týden jdeme znovu na kontrolu, zatím to na porod není....

jakpak asi dopadly kačka s martinkou?
janah už nejspíš porodila,tak uvidíme,kdo bude z nás na řadě další
😉

barbarek
1. dub 2008

Ahoj Ervi, díky moc, jojo fotečka tam je, jsem docela mile překvapená.Tak uvidíme komu se to zalíbí a kdo pošle hlasy. Prostě jsem to zkusila 😀

Tak hlavně že jsi v pořádku. Mě dnes zase bolí v podbřišku a v kříži, takže nic moc. Do toho mě děsně bolí ty kosti mezi nohama, takže sotva na těch berlích skáču.

Jsem taky zvědavá jak dopadly holky. Tak snad se nám ozvou 😉

ervina
1. dub 2008

no teď ke konci to musíme už vydržet!!! já jsem oteklá,jak.... a při delší činnosti na nohách mě bolí děsně v kříži a i kyčle 😒
ale ty to máš horší,jak máš tu nohu a nic moc nemůžeš, tak ať to dobře zvládáš!

barbarek
1. dub 2008

No mě naštěstí nic neotéká, tak ok. Asi je to tím, že moc nechodím a celé dny sedím. O to víc bolí ty kosti.

Ale neboj to vydržíme. Mě už to klepe na dveře...příští středu už bude Ondrášek se mnou 😉

ervina
1. dub 2008

no jo,teď koukám do kalendáře,že to máš naplánovaný na příští středu. tak budu držet pěsti,aby jste to s ondráškem v poho zvládli. však si ještě do té doby písneme, pokud teda dřív neporodíme 😀

strašně to ale uteklo,co?

kacka.va
1. dub 2008

ahojky, tak se hlásíme 😉. Nakonec nám naměřili, že jsme cca o 14 dní menší, ale to jsme byly už i při UTZ ve 20. týdnu, nebo kdy jsme to byly. No náš Dr. nechtěl, abysme papaly všelijaké vitamíny, abychomm moc nerostly, tak aspoň nebudem takový macci 😀 . Ale Dr. na UTZ se rozplýval, jaký jsme prý pěkné miminko a pěkně proporcionální a jaký mám krásný srdíčko. Na monitoru jsme byly nejživější, skoro celý monitor jsme byly vzhůru, takže mi pupík pěkně cestoval. Stejně si myslím, že vylezeme ven dřív, protože je to občas už teď k zešílení. Jinak jsem chysla Dr.Koleška a ten je teda božííí.

janah.
1. dub 2008

Ahoj Kočky,
tak držím všem pěstičky, aby jste to v poho zvládly, hlavně se nestresujte, všechno dobře dopadne. 😀
My po páteční kontrole dojeli domů, tady jsem nějak zpacifikovala děti, děda si pro ně přijel a pak mi kontrakce zase ustávaly.... 😢 No prostě děs a běs. Nicméně ráno byl nález slušnej a tak jsme se k pátý hodince vydali zpátky do porodky (nakonec metrem, chtěla jsem to trošku rozhejbat haha 😀 a taky to pro nás bylo nejrychlejší) no a tam se divili, že mne vůbec pustili domů. Pak už to šlo ráz na ráz. Akorát se v 7 mění služba, ale i tak jsme chytili super PA, která to nakonec zvládla všechno s námi a doktor - tak ten naštěstí jen přikoukával a radil a vtipkoval. V 19.52 se na nás přišla podívat Eliška Anna 3.810 g a 52 cm 🙂 (naštěstí jsme se vešly do 4 kg - můj sen 😀 )

Porodnice úplně narvaná, v úterý po velikonocích se rodilo jak o život, takže jsme neměli volnou postel a jednu noc jsme museli přežít na gynekologii, ale je to tam dobrý, akorát mimi je dost daleko a pokud ho chcete vidět, musíte se na něj dojít podívat. Druhý den po "o" propustily maminy a já se mohla přesunout na šestinedělí. Nadstandard byl samozřejmě sen naprosto neskutečný, chtěla jsem tedy ležet na P3 a to bylo v poho. Vřele doporučuju!! Už jsem tam byla potřetí a zdá se mi, že se sestřičky snaží čím dál víc!!! (normálně jsem si na příjmu řekla, že když není nadstandard, že chci P3, že jsem tam už byla a v klidu).

Takže pokud by to na Vás náhodou přišlo dřív, dneska je volná postel hahaha tak máte volno 😀 😀 (teď to tam jde, zrovna nejsou nějaký tlaky ani skvrny na slunci a měli celkem volno, tak možná, že by i nějaký nadstandard???)

janah.
1. dub 2008

Jo Holky, a dr. Kouckej, naprostý sluníčko. Odevšad jsem slyšela jen samou chválu!!! 😉 Takže Barbárku, máš se na co těšit. 😝 Jo a brala jsem si epi a ten anesteziolog taky fantastickej (takovej mladíček - špinavej blonďák s culíčkem) 😀

martinka79
1. dub 2008

Ahojky holky hlásím se tady. Poslali mne domů, nechtějí mne trápit a do 10.4.to zkratka stihnou ať už to bude jakkoli. Monitor super, oxitocin jokontrakce byly, ale kźkrátka čípek moc daleko a pa Dr. sice super ale mučitel, který se mi omlouval jak mne bude trápit. A trápil udělal mi hamiltona a spruchodnil na dva prsty brrrrrrrrrrrrr, ale byli moc hodní.Nemohla jsem ani chodit, ale potom jsem se vzchopila pěkně si to došla pešky na metro a k autu. vůbec se mu nechtce jít mne rodit císařem a mučit vyvolávačkami, že první šlo super rychle druhé půjde na termín snad také. S krví a transfuzí se nezatěžuje do termínu to on stihne a potm se uvidí.
Jedu tam zase 8.4. a pokud to bude vypad na porod tak jo jinak se domluvíme, že do 10.4. toho mišáka dostane ven. Snad se to potom všem rozjede, vše mne bolí kontrakce má, ale ono to může byý z toho vyšetření.
Barbánku tak já tě tam snad nakonec uvidím. Jinak sms posílám také jsem tě zaregistrovala v časopise. ještě že jezdíme k lékaři. 😀 Tak jak jsi dnes přežila den?? 😉 určitě dobře. Opatruj se.
Janah: gratuluji. 😀

barbarek
1. dub 2008

Ahoj holky,
Janah gratuluju a hlavně, že jste v pořádku!! A chválu na Dr.Kouckého slyšim moooc ráda 😀

Kačko tak malej si u tebe holt poleží 😉

Martinko no tak hlavně, že ti moc neubližovali. Jen chvilku vydrž ať se tam pak potkáme 😉 Kdyžtak si pak na sebe dáme telefon a zjistíme zda tam ležíme spolu a nebo sestřičky určitě nebudou mít víc pacientek s nohou v sádře 😀 Jinak já jsem to zvládla v pohodě a Petr dorazil odpol. Koupil mi hroznové víno, tak si dám do nosu. TO miluju 😉

martinka79
1. dub 2008

Baru tak si nech chutnat užijte si večer. Já jdu číst malé pohádku a potom relaxovat mám pěkné bolesti. 😉
Čauky určitě si na sebe dáme mobil jelikož je tam setkáme což je jisté. 😉

janah.
1. dub 2008

Ahoj,
tak si to užij, mě hamilton vždycky zabral 😉 Určitě pojedete co nejdřív do porodnice, tak držím pěsti!! 🙂
Jinak všem moc děkuju za gratulace 😎

ervina
2. dub 2008

ahoj holky!
tak nejdřív musím popřát janah k narození holčičky!!! tak jste se nakonec vešly do 4 kg a porod proběhl dobře,to je fajn.

teď budeme čekat,kdo bude další na řadě a vykoukne na něj to jeho zlatíčko 😉
já se obávám,že my budeme nakonec třeba přenášet, i dr.vtipkovala. původně měli obavy,abych nerodila předčasně a chodila do poradny už od 30tt.....no uvidíme.

holky nevíte,co je dobrý na otoky,jestli nějaký čajík?

janah.
2. dub 2008

Ne, že bych Ti nechtěla poradit, ale nevím... Zkoušela jsi dotaz porodní bábě??

ervina
2. dub 2008

četla jsem jen diskuse u dr.kouckýho. prý,když je dobrej tlak a není bílkovina v moči /což mám o.k./ tak je to ke konci těhu normální. i dr. říkala,že to už musím vydržet,tak snad to zvládnu,je to ale nepříjemný 😒

janah,ty tam máš s sebou notebook? a jak se s malou máte? ty jako zkušená mamina to tam jistě hravě zvládáš,viď?

martinka79
2. dub 2008

Mně na otoky pomáhají střídání studené a teplé vody.
Janah jak se máte doma?? to je úžasné já už se také těším. bolesti zatím nnohem menší,ale cítím je tak uvidím tda se to rozjede samo či nastoupí medicína pomoc odborníků. ☹

barbarek
2. dub 2008

Dobré ranko holky, tak jsem zvědavá zda do té středy vydržim celá. Teče ze mě ta hlenovitá zátka, sice už druhý týden, ale teď nějak hodně. NO tak uvidíme 😀 Marti určitě si dáme na sebe spojení a těšim se až se tam potkáme. Já tam budu ležet déle po tom císaři, takže na sebe třeba budeme mít štěstí 😉

Holky pijete nějaký čaj, který napomáhá tvorbě mléka? Kámoška mi říkala, že bych něco už měla pít. Mám doma 2 kojící čaje, ale ty jsou až budu opravdu kojit. 😒

martinka79
2. dub 2008

Baru já nic nepiju. tak to jsem zvědavá zda to vydržíš. 😉 ALe určitě.
Já má jen jemné bolesti. 🙂

barbarek
2. dub 2008

Tak mě zblbla kámoška zda něco piju a mamina taky prý někde četla, že se něco má pít. No nevim.
Jsem taky zvědavá zda vydržim, bolesti mám taky malé. Ale v noci mě chytla taková jakoby křeč do břicha 😖

ervina
2. dub 2008

marti dík, vyzkouším to.
janah, ty jsi vlastně už doma, po normálním porodu pouští čtvrtý den,že?

martinka79
2. dub 2008

No má se pít maliníka odvar z lněného senínka ale to je na urychlení porodu. Já to nepila ani při dceři takže nevím, ale čaj pro kojící až budeš doma pěkně kojit Ondráška. 😉
Ervi: snad ti to pomůže já to tedy aplikuji na ruce a nohy pěkně mne brní a mravenčí ruce. 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru