Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

martinka79
3. dub 2008

Jé to bude fajn aby bylo ještě super počasíčko viď. 😀
Já zatím vysála byt.

barbarek
3. dub 2008

No kéž by bylo hezky. Petr by mě zase vyvezl na procházku a dali by jsme si na zahrádce točenou malinovku 😀
Asi se půjdu natáhnout a číst si ...fakt už nevim co dělat 😖

martinka79
3. dub 2008

zatím ap máš nějakou skvělou knihu ke čtení? 😉

barbarek
3. dub 2008

no skvělou asi ne, ale pohodovou . A mám tady od kámošky půjčené staré Betynky atd 🙂
tak zatím papa

martinka79
3. dub 2008

aha tak se měj a pěkné čtení.

cechtek
3. dub 2008

čauky, jakto, že ještě nerodíte?
košil jsem tam pár měla, ale pak stejně nosila erární, vložek tam je hafo, nezapomeňte plíny a ubrousky pro prcky nedávaj, ani je nedoporučují, používá se na utírání zadečků Perlan...doporučuju vzít si s sebou dětský nafukovací kruh, já bych bez něj nedala ani ránu, gel na intimní hygienu a síťované kalhotky se také osvědčili, jo a vložky do podprdy, mně přijdou nejlepší od Chicca, tož porodům zdarec, držím palec 😉

cechtek
3. dub 2008

janah: gratulace 🙂

martinka79
3. dub 2008

Tak ti pěkně děkuji mám už tašku od úterá v autě tak tam přihodím ten kruh jeden tu doma leží nikolho má na tančení baletu tak jí ho zabavím. Jinak totiž asi jiný nemáme. nikdo ho nikdy nepotřeboval 😀 😀 😀

barbarek
3. dub 2008

Tak jsem zase na chvilku tady. Kruh mi taky radili, prý se na něm potom dobře sedí. ALe já už ho řešim nemusim, po císaři mi bude naprd.

Kámoška na odpol vymyslela dobrý plán. Vyvezou mě do Ikei, něco nakoupíme a dáme si tam nějakou mňamku. Je to tam prý bezbariérové, tak to je super.Huráááá výlet 😀 Jdu si umýt hlavu, ať nevypadám jak strašidlo.

Holky mě teď ke štěstí stačí málo...jeden výlet 😀

martinka79
3. dub 2008

Baru to je fajn. jás e vrátlila z koružku a nákupů a super domácí pohodička. Tak zatím čauky. jinak bolesti stejné stále vydržitelné.

martinka79
3. dub 2008

baru držím pěsti na zítřejší poradnu. 😉

janah.
3. dub 2008

Tak se holky držte. Ten perlan na prdelku je super, ale právě, že i s tím dělaj fóry. Já si tedy nechala donést balík ubrousků a malá teď vypadá jak opařená. 😢 Včera tu byla doktorka a tak jsem se jí ptala a že prej má citlivou pokožku, tak jsem jí ubrouskama pěkně porychtovala. A to používáme výhradně jen olejové. Takže teď doma vaříme řepík, při každým přebalení myjeme perlanem v řepíku a foukáme fénem dosucha... 😝
Holky, držte se!! Za pár dní budete jen vzpomínat na to "nicnedělání". Malá se začíná přes den projevovat, chce chovat. Zatím jsme tady všichni, tak to nějak jde, ale je to fuška. Naštěstí dneska spala v noci, snad prdíky přešly 😉

barbarek
4. dub 2008

Ahojky, tak jsem to dnes krásně zvládli. Byli jsme tam už po 7h takže tam skoro nikdo nebyl. JInak monitory byly ještě nahoře, ale sestřička hlásila, že se dnes stěhují dolu vlevo za vrátnici. Takže Marti ty už půjdeš dolu!
Pak jsme šli do poradny, tam mě vzali hned. Byla tam nějaká doktorka a docela vtipná.Dostala jsem nějaké čípky, protože jak mi teče ta hlenová zátka, tak z toho mám nějaké kvasinky.Pak tam za mnou dorazila anestezioložka, ta mi řekla co a jak. NO a pak mě poslali na ARO, tam taky toho spoustu sepisovali, řekli, že je vše ok a jeli jsme domu. Takže v 10h jsme byli doma. Tak paráda.

No a teď už jen středa 7.15 nástup na porodní sál č. 1 a jde se na to 😉

martinka79
4. dub 2008

Baru: děkuji ti, to jsi zvládla skvěle. Já asi tak bryz nepojedu, jelikož to máme dosti z ruky a za druhé Nikol začíná MŠ od 6:00hod. No a potom pokáždé mne vyšetřoval ten doktor tak aby zase ta doktorka nechtěla něco jiného vymýšlet.
Jinak ze mne vyšla teprve hlen zátka včera a bolesti byly,a le né nesnesitelné tak jsem se radovala o ono ouha, ráno mi bylo fajn. Tak to asi bude až příští týden. 😉
¨Tak Baru ve středu budu na tebe myslet, to bde rychlovka potomse zotavíš a hurá na pokoj. Budeš mít nadstandart? 😉 nebo spíše chceš ho? 😉

barbarek
4. dub 2008

Tak my to máme kousek, takže to je ok 😉

No nadstandart si brát nebudu, přijde mi to děsně drahé. ALe uvidim dle situace jak to budu zvládat s tou nohou a jizvou zároveň. Třeba si ho budu muset vzít kvůli záchodu. Na těch standartech jsou na chodbě a to nevím jak bude daleko. Takže uvidim dle situace a hlavně zda by byl případně nějaký volný! Ale fakt nechat za 7dní v nemocnici 7tis a k tomu 2x poplatek za nemocnici, tak to se mi fakt nechce. Takže uvidíme 😀 Ty si ho budeš brát?

martinka79
4. dub 2008

No já asi ne. Sama na něm rozhodně nechci být, jelikož mám rodinu daleko a návštěvou mi bude pouze manžel a dcera. Což mi vlastně stačí, ale celý den sama na pokoji zavřená ☹ . Spíš bych brala pro dva, ale nemyslím si, že bude volný. možná ti dají pokoj blízko záchodu neboj to oni zařídí. A vlastně i ty ymaminy by ti možná spíše pomohly. 😉
No tak to se tam vážně někde potkáme. 🙂

martinka79
4. dub 2008

Baru jinak ti přeji krásný víkend, nevím zda někam o víkendu vyrazíme či se budu šetřit. 😀
vlastně nemám ani moc náladu těšila jsem, že včerejší bolesti a něco znamenají, ale bohužel Mišánek se uhnízdila je mu fajnově.
Dcera chce do bazénu tak asi sami vyrazí plavčit. 😉

barbarek
4. dub 2008

Marti já taky nechci být moc sama, takže proto. Já bych to řešila jen z toho důvodu dalekého záchodu atd. Takže fakt uvidim. Bude fajn, když se potkáme, kdybych tě nepoznala tak se ke mě hlaš. Já jsem dnes na monitoru poznala taky jednu pani co jde na císaře den přede mnou, takže tam známých bude víc 😀

My jsme na víkend doma, klasika. Petr jde nějak do práce. Ale v sobotu odpol mě zase vyveze na výlet někam na kafíčko, tak se těšim. Včera jsme vyrazili do Ikeii, dali si tam jídlo a koupili takové umělohmotné krabice na přebalovací pult. Chci do nich dávat kosmetiku atd. 😉

janah.
4. dub 2008

Ahojky,
tak pěkný víkend, asi poslední volný, co?? 😀 😀 Tak se pěkně držte!! Já nějak nezvládám domácnost. A to je manža doma a o děti se stará víceméně jen on... 😒

martinka79
4. dub 2008

BAru tak to jste měli fajn a zítra si to užijte my byli na porcházce a potm hráli scrable a tak. taková pohoda. Tak se zatím měj fajnově. Krásný večer.
Jani ty se opatruj asi to tak vypadá, že poslední víkend bez mimi, ale řeknu ti těším se. A za měsíc ti napíšu ach jo je to ale práce s mimi a rodinou. 😀
Věčně nespokojené ženy.

barbarek
5. dub 2008

Dobré ráno, tak jsem myslela jak si dnes přispim, ale strašim zase od rána. Měla bych si ještě užívat spánku dokud mám možnost, ale už to bohužel nejde ☹

My si poslední víkend bez mimi snad užijeme. Dnes chceme jet do Průhonic na kafíčko a něco nakoupit. Tak mě Petr zase aspoň vyveze...se moooc těšim. Nojo stále mi to tak úplně nedochází, že už za pár dnů budu maminka a budu mít naprosto jiné starosti a malého drobečka u sebe 😀

Marti scrable hrajeme taky a je u toho občas i sranda 😀

Jani tak hlavně, že je manža doma a nejsi na to sama. Já tady budu muset mít mamku a myslim, že to taky hodně ocenim. I kdybych asi neměla tu nohu 😉

martinka79
5. dub 2008

🙂 Krásné ráno, tak já si poležela do 02:hod jsem se převalovalo a bolelo mne to břicho a záda.
Dnes asi něco podnikneme, zatím nejsme rozhodnuti co. Já obchody odmítám ač musíme Nikolce koupit botasky,a le já tak nerada nakupuji. No uvidíme. Možná vycházka s posezením a přemýšlím, že by jsme mohli něco ugrilovat či opékat buřtíky.
Jj máš tu už za pár a víkend už budeš mít mimi u sebe a zatýden budeš doma s manžou a pmocnicí mami.
já se nijak toho nebojí myslím si, že to zvládnu sama ač jsem proti tobě s nebolavou nohou a taky budu ít proti Janče druhé.
Ale nijak se toho nebojím. 😀

barbarek
5. dub 2008

Ahoj Marti, koukám, že taky moc nespíš 😒 To si užíváme viď.
Já bych to s mimčem taky myslim zvládla sama, kdybych neměla tu sádru. Vždy jsem děti hlídala, mám kamarádky s dětma a taky mám synovce. Jsem taková hlídací teta.Takže to pro mě nebude nic nového. ALe teď jsem holt na pomoc mamky odkázaná ač chci nebo ne. No snad pak tu sádru už nebudu mít moc dlouho..snad tak max 2 týdny a to snad uteče. Jen pak nevim jak ta noha bude hodně schopná k používání 😉

Já na nákupy taky moc nejsem, ale se mnou se toho teď moc dělat nedá. Takže aspoň něco. Dáme si oběd, kafíčko a zmrzlinku a něco koupíme. Tak mi ten dnešek aspoň uteče a bude to ok 😉

martinka79
5. dub 2008

BAru to já chápu, že pomoc bude vhod, protože to je náročné a možná i potom, jelikož nožika nebude ještě nijak pevná. A to víš opatrnosti není nikdy dosti. 🙂
Tak si ten den užij zmrzlinku mňam. to bych si pochutnala. Opatrujse zatím pa, jdu dodělat oběd.

barbarek
5. dub 2008

Tak výlet byl super, oběd taky a zmrzlinka ještě lepší. Předtím jsme nakoupili v Hypernově, tak jsem ještě dokoupila nějaké věci malému a je to. Teď koukáme na tv. 🙂

Co jste podnikaly vy holky? 😉

janah.
5. dub 2008

Ahojky,
já si přijdu jak exot. Každej po nás kouká, že máme 3 děti. 😕 . Ale jinak o odpočinku nemůže být ani řeč 😀 Taky jsme byli trošku nakupovat, ale na kafíčko jsem si musela nechat zajít chuť 😀

martinka79
5. dub 2008

Ahojky já si užila super vycházku manžel se rozhodl, že malého vchodíme ven z bříška a on byl nakonec v bříšku a po 5km spokojen. Potom jsem si doma dala kávu a šla za kamarádkou užila si odpoledne a teď večer u vínka. docela mi bodlo a malému asi taky. 😉
Tak dobrou noc.
JAnito se ti jen zdá já tě obdivuji. super. já chci také 3děti

barbarek
6. dub 2008

Ahojky tak mě dnes zase čeká den na gauči, venku je pěkně hnusně. Tak nevim co budu dělat. ☹

Marti malému se u tebe asi hodně líbí,ven se mu evidentně nechce 😀

Holky já bych teda děti max 2, takže uvidíme. Třeba příroda rozhodne jinak 😀

martinka79
6. dub 2008

BAru i dvě někdy stačí. Já tedy asi budu uvažovat o třetím jelikož Nikolka už teď má 6let a to víš za takových 6let mne pošla do háje. 😉
Já se dnes docela nudím nc mne nebaví a to jsme vstávali všichni až kolem 9:00hod. Doma pohodička manžel vaří a já nějak nemám chuť nic moc.
POčasí hrůza. 🙂
BAru v úterý ti písnu pokud mne ještě pustí domů. 😉

barbarek
6. dub 2008

Já se dnes taky nudim. Ráno jsme se s manžílkem dlouho váleli v posteli, pak u televize, pak jsem udělala oběd a on šel teď do práce.Jezdí jako řidič autobusu, vozí cizince na výlety, exkurze, letiště atd. A jelikož jsem se zase nudila, tak jsem mu uvařila puding...tak bude mít radost až se vrátí. 😀

Marti to jsem zvědavá jak v úterý dopadneš 😉 Ale určo se v porodnici potkáme! Já jsem moc zvědavá zda tam budou ochotné sestřičky, neboť budu potřebovat asi velkou pomoc. Ležela jsem nedávno na rizikovém (jak jsem si čerstvě zlomila tu nohu) a tam byly fakt super a moc ochotný!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru