Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

lenka2803
29. dub 2008

normálně si taky nenechám všechno líbit, ale tam ty hormony se mnou tak zamávaly, že jsem byla fakt mimo 😉. Příště se také nenechám odbýt. Takže Janah - příště prudit budu 🙂 A hlavně se r.o.s.s.i.b na všechno ptej - já jsem se ptala a ze všech těch názorů jsem si vybrala ten, který mi přišel normální. Je fakt, že na všechno stejně příjdeš sama. Nikdy sem nechtěla, aby mrňousek spal s námi v posteli - no a máme ho tam pořád - a to má skoro 6měsíců. A nehodláme to měnit, malej je spokojený a nám to neva.

tanuki
29. dub 2008

haha a to na té info schůzce říkali, jak maminky, co ve dveřích říkají, že chtějí nadstandart a vytahují porodní plány 😉 jim nejsou úplně po gustu 🙂 a ono je to teda s tím pokojem potřeba!

Barbánku, se zácpou se doma trápí budoucí babička, já mám taky spíš opačný problém 😀 ale doporučit mohu také ty sušené švěstky a tyhle grahamové tyčinky http://www.pekarnakral.cz/vyrobky.html stačí ráno schroupnout 1-3 a za pár hodin tě to hezky prožene. Určitě je nejlepší nejdřív zkusit přírodní pordukty a až pak teprve projímadla. A hlavně pít, pít, pít. 😉

Jo, taky na té schůzce mluvili a tom, že se bude v říjnu nějaké šestiinedělí rekonstruovat, ale nevím které 🙂 Tak holky, třeba příště 😀

janah.
29. dub 2008

Tanuki tak to nezávidím... Ale na druhou stranu, když říkaj v říjnu, bude to jistě otázka peněz. Tak bys to mohla v poho stihnout 😀 😀 Docela bych si tipla, že to bude ta P3, protože jsem tam potkala takovou debatující skupinku, co máchala rukama 😀 😀 Třeba přidělaj ještě jedno šestinedělí, nejlépe nadstandardní 😀 😀 😀

Ještě mě na tu zácpu napadly fíky 😎

Dneska mi poprvé jezdila s malou sousedka. Tak snad to bude dlouhodobější výpomoc... 😵 Jo a taky jsme byly na kyčličkách a snad to bude dobrý

martinka79
30. dub 2008

Tak to by bylo Jani fajn kdyby ti pomohla. my dnes spali krásně malej vstával až v 9.30 jinak to jde. nikolka je na návštěve u kamarádky a vrací se až v sobotu.

Tanuki to určitě stihneš. to tedy budou mít u apolin. krásné. No já žu to uvidím pouze jako návštěva. 😀 😀 😀

barbarek
30. dub 2008

Ahojky,
Tanuky díky za radu, určitě to zkusim. Hlavně ty švestky 😉 Je to fakt otravný!!!!!

kacka.va
30. dub 2008

Mně se rovnou při příjmu ptali, jeslti chci nadstandard nebo ne.

martinka79
1. kvě 2008

jo to se ptají,a le když jset tam u příjmu dvě tak těžko říci která ho dostane. 😀 možná tak hodit si korunou. 😀 já byla na noermál a ač to neí nijak soukromé, byla jsem spokojená a musím říci že mám z porodnice dokonce dvě kamrádky co si spolu píšeme a tak a byla zábava a hlavně když mi bylo ouvej tak mě rozptýlili. třeba když odjel manžel s dcerou a mně se po nikol stýskalo. ☹
ale je logické že u příjmu řeknete zdA CHCETE NADSTANDART NEBO NE.

martinka79
1. kvě 2008

Baru dej vědět jak ti to pomohlo jo aco zkusit acidofilní mléko po ránu nalačno sklenku, to je také dobré. doporučují to i dětem co mají problém se stolicí. já si na něj též zvykla,. 😉

barbarek
1. kvě 2008

Ahojky, no já nadstandart původně nechtěla, ale ani se mě neptali.Jenže pak jsem zjistila, že to s tou nohou daleko na WC nezvládnu a tak jsem o něj zažádala. Ten den se rozdělovali, ale asi jim nepřipadalo důležité proč ho chci. No nevim, už je to jedno 🙂

Marti mamka byla v poradně s malým a doktorka mi vzkázala, že hlavní problém je v tom, že málo piju. Musim vypít tak 2-3 litry vody, což se asi utopim. Nejsem tak zvyklá pít. Ale už mám v lednice pet lahve, které musim vypít za den. Tak snad to zvládnu. Mamka šla teď nakoupit, takže mi koupí i to acidofilní mléko, tak uvidíme. Dnes jsem na WC byla, sice stále nic moc, ale zvládla jsem to 😀

Jinak holky včera jsem se nasmála. Doktorka mi vzkázala, že je malej otesánek a že je přežranej. On totiž pil po 2h. Vždy to vypadalo, že jsem ho nekrmila aspoň týden jak sál. Tak jsem myslela, že má hlad. ALe on je spíš nenažranej a přibral za týden hrozně moc, takže už musim kojit min po 3h.Jinak by z něj byl brzo tlusťoch. A taky to časté kojení je asi přičinou jeho hrozných problémů s prdíkama. Tak snad se to srovná a bude to ok 😉

martinka79
1. kvě 2008

BAru tak to je fajn, já také málo piju. No to víš máš doma maminku pečovatelku tak ty jsi jako amrie terezie ta také měla chůvy a krmení si dopřávala svých dětí max. za den. 😀 nic proti tobě.
no tak ho teď malinko omezíš kluka cvaldíka.
Já kojím podle nálady chutě Mišáka. před den klidně i 4hodiny spí v kočáře. JInak tak ty 3. No a v noci po koupání to vydrží až do 01.00hod a potm tak různě 2-3-hodiny. ale spíš ty 3. on se přisaje a potm hned spí. 😔
Tak si to užívej a dejvědět zda to zabralo. 😉

janah.
1. kvě 2008

Ahojky,
tak naše Treperenda se v porodnici taky tvářila, jak když v životě nejedla, furt něco hledala do žaludku, výsledkem bylo, že aby jim tam neřvala, tak jsem jí furt krmila (nevydržela snad ani ty 2 hod) a čím víc jsem jí krmila, tím víc něco hledala.... Pak jsem nějak měla cestu kolem sester a stěžovala si, oni se na ní podívali a říkali, že je děsně přecpaná, že má tvrdý bříško a hledá jak si ulevit a to vypadá, jak když má hlad. No nakonec z toho jídla měla šílený prdy 😀 Utěšovali mne, že by se to mělo srovnat a výjimečně měli i pravdu (musím zaklepat) 😝 zatím dobrý. Chutná jí pořád, ale už se to nějak srovnává.

Jen se mi zdá, jestli pomalu nechytá zánět průdušek od bráchů. 🙄 Uvidíme v noci a zítra asi půjdeme k dr... 🙄

martinka79
2. kvě 2008

Jani držte se. My jsme zdraví a myslím si, že ač se nepřežíráme tak rosteme jako z vody. je to kus už má 56cm. 😉 spí na balkoně a já si tam čtu a piju kávu, normální dovolená. 😎 😀

barbarek
2. kvě 2008

Jani tak ten samý problém jsme měli teď. Taky mi řekli, že je přecpanej a že má tvrdé bříško, takže proto prodlužujeme. Je to docela ok, hodně teď spí na balkoně a mamka s nim jezdí. V noci se to taky pomalinku srovnává. Jen ty prdíky jsou pořád stejné, tak snad to bude brzo lepší! Teď zase nevim kde chytil rýmu. Nebo někde nastydl. Tak mu to v nosánku v noci pěkně chrastí. Musíme koupit tu odsávačku na lux, prý je fakt dobrá, a musim zjistit zda se může už u takových miminek používat. 😒

Marti dnes jsem snídala kompotové švestky a tu šťávu z nich, k tomu jogurt aktivia s vlákninou, tak uvidíme. A včera jsem vypila skoro 2 litry, tak snad se to srovná i u mě 😀

martinka79
2. kvě 2008

🙂 já mám stále u sebe pití a jinak to určitzě půjde. třeba malej nastydl z toho přechodného počasí. 😉

barbarek
2. kvě 2008

Jo taky si říkám, že to může mít z toho.Snad se to nějak nerozjede 😖

kacka.va
2. kvě 2008

nám říkala doktorka, že odsávačku od 3 měsíců, tak nevím

martinka79
2. kvě 2008

Baru chválím fotečky moc pěkné super. 🙂

janah.
2. kvě 2008

Ahojky,
tak jsme to chytili... 😢 Dostali jsme antibiotika a doporučení do nemocnice.... Při zhoršení na nic nečekat a frčet. Tak nám držte palce, jestli skončíme na Bulovce, tak mi hrábne 🙄 Kluci se lepšej, ale furt to není OK a teď ještě tohle...
Baru, tu odsávačku bych si rozmyslela. Super asi bude, ale my jsme zkoušeli něco podobného na vysavač (to ještě nebyly tyhle spešl) a malej mel úplně nervovej záchvat. Myslím, že horší než odsávačka je ten rachot z vysavače, z toho fakt byl děsnej. Vypadalo to jak útrpný právo 😖 My byli loni v Řecku u moříčka a jak jinak, byli jsme tam nemocný (byly tam 40) a tak jsme museli zakoupit odsávačku a ta je fakt super!! 😀 Ale doporučit Vám ji asi nemohu, jen tak si tam asi pro ni nedojedete 😀 😀

barbarek
2. kvě 2008

Jani no zkusíme to a uvidíme. Kámošky chlapečkovi to zase vůbec nevadí ten lux, tak nevim. A malýmu lux taky nevadí, když luxujeme. Jiné to asi bude až bude blíž u něj, ale uvidíme 😉

Marti díky moc za pochvalu, tvoje jsou taky super..to je jasný 😉

martinka79
2. kvě 2008

🙂 jani manžel jede v létě s dcerou tak úpošli typ. jinak tedy se držte to víš děti to chytnou rad dva. ty to ustojíš jsi mamina 1 😉 myslím na tebe a děti.

janah.
2. kvě 2008

Jo holky, ani snad z toho nejsem špatná. Nějak jsem to čekala.... No snad se tý Bulovce vyhneme 😢 Jinak tedy imunita u kojených dětí... až mi o tom bude zase někdo vyprávět tak ho pošlu někam ) 😀 😀
Jo a taky jsem Vám zkoukla ty albíčka, fakt super fotky. 😀 😀 Já na to nějak nemám sílu

martinka79
3. kvě 2008

jani bude líp uvidíš dej nám vědět jak jste na tom s nemocí.

martinka79
7. kvě 2008

Maniny jak se vám daří a vašim mimískům? 😉 my super noc báječná a teď chrupe potom půjdeme ven. už se směje a kouká na hrací dece po hračkách a něco jim brebentí. 😀

barbarek
7. kvě 2008

Ahojky, nám se daří dobře, jen ty prdíky nás zlobí, ale nějak s tím bojujeme. Některý den to je snesitelné, jiný skoro celý propláče. Snad to brzo nějak přejde. Teď je s ním zrovna manžel venku a pak jedeme na oběd do hospůdky na zahrádku. Přijedou za mnou kámošky s mimčama, tak to bude kočárkový mejdan. A k tomu já na vozíku s mojí sádrou, tak to bude fakt sranda 😀

martinka79
7. kvě 2008

Baru tak si to užijte všichni super den.
JInak prdíky přečkejte m ynaštěstí nic moc nemáme, ale občas si také brekne když ho tam něco štourne. 😉

janah.
7. kvě 2008

Ahojky,
tak jsme se dneska vrátily z nemocnice. Nakonec jsme tomu neutekly. V pondělí jsem naklusala k dr. a hned mne poslala, že s tím nechce mít nic společnýho, že Eliška je moc malá. No tak jsme tedy vyrazily, nejhorší snad na tom je to, že nával je už nejen v porodnicích, ale už i v nemocnicích 🙄 🙄 Měli plno, chytli jsme se až ve čtvrté pražské nemocnici, kde nám zamluvili poslední místo 🙄 🙄
Ale Malá je už lepší a tak jsme dneska už doma, dokonce můžeme jít i ven v kočárku 😉

martinka79
7. kvě 2008

Jani hurá to tedy byla síla a stěmi nemcnicemi si snad děláš legraci to bych ani neřekla. tak se opatrujte a hlavně na sebe dávejte pozor. jdu uložit NIkolku a pohladit Mišáka. 😉

janah.
8. kvě 2008

Ahojky,
to je teda síla.... Vůbec jsem tomu nechtěla věřit. Ale snad už to bude dobrý, dokonce můžeme už normálně chodit ven 😀 Děti jsou jak z jinýho světa, po třech týdnech venku, nemůžou se nabažit a nevadí, když se sedí jen v kočárku nebo prochází 😝 😝
Tak si užívejte pěkného slunečného dne

martinka79
8. kvě 2008

🙂 tak si to užijte a drž se

cechtek
9. kvě 2008

barbarku kup ty kapky Baby calm proti prdům, jsou fakt super, 100% přírodní a zabíraj, my máme kvůli nim klídek, fakt doporučuju!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru