Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

barbarek
29. kvě 2008

Ahoj holky, tak jsem zpět a krásně odpočatá. Seděla jsem celé dny na sluníčku a jsem taky pěkně připeklá. ALe nejvíc to odnesla noha, je připálená. Asi jak byla pod tou sádrou, tak se mi zjemnila kůže a sluníčko jí neudělalo dobře. Tak nejen že v těch vedrech jí mám jak balon, ale ještě je totálně rudá.

Jinak mamku jsme už nechali doma, dosud mi tu byla na pomoc, a teď už válčíme sami. Manžel je naštěstí doma, tak to snad budeme zvládat.

Kyčle nás čekají zítra, tak snad bude vše v pořádku. Jinak malej se začal smát a je úúúúžasný 😉 😉

martinka79
29. kvě 2008

Baru krásné zprávy. no to je ajsné, že se chuděrka nožka spálila, ona byla zvyklá, že je schovaná a teď toto. dej na ni pozor. jinak si to tedy doma pěkně sama užij už to bude něco jiného, ale více si to yvchutnáš.
držíme pěsti na kyčle. 🙂

janah.
29. kvě 2008

Tak nožička chce být bílá a žádná černoška 😀 😀 😀 Držím pěstičky, určitě to zvládneš, Baru. Na nás se Eli taky krásně směje, vlastně na každýho. Už není tak uřvaná, jen trochu dopoledne a je s ní už sranda. Dneska to počasí tady nic moc, to jsem zvědavá zítra na ten bazén 😖

ervina
30. kvě 2008

ahojky, se sluníčkem opatrně! baru.
dneska to vypadá na krásný počásko a přes víkend též. tak si to holčiny užijte se svýma ratolestma!!!
pěkně se vyčvachtejte,co se chystáte do vodičky 😀
my budeme na zahrádce a možná na nějakým kočárkovým výletě 😉

martinka79
30. kvě 2008

ahojky tak my dne sjs´deme na dětský den s Nikokou aMišák bude hajt v kočárku jinak zítra další akce pro děti a v neděli snad relax. Já si to vážně holky užívám doma byla jsme ve škole za koelgy a už ani nevím jestli bych se tam chtěla vrátit učit doma je tak krásně. 😉
Tak krásné dny i pro vás teď už to bude s miminky jena jen lepší a záživnější.

ervina
30. kvě 2008

marti, máš pravdu,taky si to užíváme 😉
a všem ostatním to taky přeju!!!
krásné dny plný sluníčka 🙂 mějte se!!!

barbarek
30. kvě 2008

Ahojky, holky nebojte, zítra jedeme na chatu a zalezu do stínu. I tak mám nohu pěkně nateklou z toho sluníčka 😠

Jinak dnes jsme byli na kyčlích a jsme v pořádku, tak jsem moooc ráda 🙂

martinka79
30. kvě 2008

Baru super. užij si chatu a slunce nech ostatním šílencům. 😀 krásný víkend bvůbec se mi nechce spát.

mysinka
31. kvě 2008

Všimla jsem si, že se tu hodně řešila zanícená očka 🙂 Matýsek to taky měl, kapala jsem Ophtalmoseptonex (dost jsem zapomínala, taže dva dny jo, pak tři ne... 😅 ), stříkala jsem mm. Nezabíralo nic, tak jsem to nechala být a světe div se, už 14 dní má kukadlo úplně čisté 🙂 Dětská doktorka říkala, že většina dětí se narodí s neprůchodnými slznými kanálky, ale že se do 4. měsíce nedoporučuje s tím něco dělat.

mysinka
31. kvě 2008

Tím "něco dělat" teda myslela průplachy kanálků 😉

martinka79
31. kvě 2008

vidíš to jsme ani nikde nečetla

r.o.s.s.i.b
1. čer 2008

Ahojky,chtěla jsem se zeptat,kolik jste tak potřebovaly plen pro mimča do porodnice,balím tašku a u Apo dávají jen na 1den pleny jsem četla 😉

martinka79
1. čer 2008

ano dávají já měla sebou asi 20 a jinak mi manžel potom dodal a přesně nevím,ale počítej tak 7-8na den

janah.
1. čer 2008

Pleny se Ti neztratěj.... 😀

martinka79
1. čer 2008

ještě že tak Jani. jak se jinak daří?? co děti a teplé počasí?

janah.
1. čer 2008

Ahoj Marti,
tak opět jsme byli zdravý. Celý týden 🙄 🙄 . V pátek u Babi v bazénu, měl 26 a v sobotu už 28. Nicméně dnes šílená rýma, kašel. Ze školky opět nic. Takže tak.. Do toho dnes přijela tchýně, kterou vážně nemusím, včera jsem se už preventivně pohádala s manželem. Bude tu celej tejden 😖 Naštěstí nebydlí u nás, jen kousek od nás, ale mám z toho pupínky 🙄

kacatko03
2. čer 2008

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat zda nevíte do kterého týdne těhotenství je nutná registrace??? je to do 15tt nebo se mýlím...díky...

pipisek
2. čer 2008

koukni se na stránky porodnice, bylo to, myslím do 12. nebo 15.tt, ale teď tam musíš osobně, takže být tebou, tak tam mažu co nejdřív

http://www.apolinar.cz/porodnice/index.htm

martinka79
2. čer 2008

Jani tak to ti věřím já svoji tchýni vidím ráda jendou za měsíc či déle a jsme také ráda, že je mám daleko od domova.Vydrž, dej j děti ať si užívá jako babička. 😀 a ty si hoď nožky ny stůl a odpočívej
Bazén asi uděla své,a le třeba se z toho děti vykoušou bez větší nemoci. 😀

kacatko03
2. čer 2008

pipisek: děkuju...vím že osobně tam musím ale ještě nemám prukazku a tu budu mít cca ve 14tt až pujdu na KO...a bez prukazky mě regist neudělají...díky mrknu

ervina
2. čer 2008

ahoj holky, jak jste se měly? marti,jak jste to vše zvládli?
jani, ať ti to s tchýní rychle uteče. dětičky jí ale zaměstnají a ty můžeš vegetit 😀
my jsme si udělali jeden kočárkový výlet a jinak jsme byli doma a venku.
opět tu máme krásný počásko,tak si to hezky užívjejte!!!!

kacatko03
2. čer 2008

tajk jsem to na stránkách apolináře nenašla do kdy registr....je tam jen povídání že už ne telefonicky ale osobně po vystavení prukazky...takže když ji budu mít cca konec 14tt tak by to neměl být problém?

pipisek
2. čer 2008

já to tam taky nenašla, myslím, že už na týdny nějak nehledí....musíš tam osobně a co nejdřív. ono totiž nejvíc záleží na dni TP, podle sebe vím, že do sešitu PA na ambulanci koukla na datum a pokud tam bylo už 10 maminek s TP na ten den, tak šmytec.....

kacatko03
2. čer 2008

no počkej a co jako...oni mají plno a to te teda nevzali?

r.o.s.s.i.b
2. čer 2008

Já tam byla nedávno pro registrační razítko a byl tam slušný nával,a do října mají plno a byly tam maminky i kolem 10tt,ale opravdu jsem nečekala takové masové hnutí 😀

pipisek
2. čer 2008

jo vzali, rodila jsem tam loni v červenci. jen píšu, jak to tam bylo,když jsem se tam registrovala já. dřív po telefonu odmítali, ale osobně se to dalo ukecat, co vím od kamarádky. takže teď najeli zřejmě jen na osobní registraci. a připrav se na to, že až začneš docházet na konci těhu k nim do ambulance, že si počkáš 😠
já tam byla pravidelně 3-4 hodiny a to mají 2 ordinace, fakt neskutečnej nátřesk těhulí 😝
tak hodně štěstí, a ještě s teplou průkazkou bych tam hnala 😉 😀
mimochodem jsem tam rodila i před 10 lety a to byla pohoda, bylo nás tam pár 😉

janah.
2. čer 2008

Holky, prej má bejt zase nějaká rekonstrukce. To by asi znamenalo snížení počtu rodiček... Fakt naklusat co nejdřív. Jinak tchýně přijede, ale nikoliv za dětičkama. Její představa je, že máme být furt v pozoru, aby mohla písknout 😖
Jo a máme zase zánět průdušek áááááááuuuu 🙄

kacatko03
2. čer 2008

pipisek...já tam rodila před ´6 lety a registrace žádná nebyla...a čekání také ne...já tam tenklrát čekala max 30minut....jinak vím že tam je vždycky nával, já tam chodila sdo caru a ty těhulky čekající jsem viděla....uf...

já jsem se už přeobjednala ke svému dr aby vidal prikazku na přístí pátek takže tam pošupajdim v 11+4tt tak snad budu mét štěstí na začátek ledna 😀

r.o.s.s.i.b
2. čer 2008

A od kolika do kolika je poradna??Já tam mám být 18.6. v 9hod.takže to mám brát jako celodení výlet jo 😀

janah.
2. čer 2008

R.o.s.s.i.b to neboj... Jsou tam od 8 a záleží snad hlavně na tom monitoru. A někdo psal, že se stěhoval, tak to snad bude lepší. Myslím, že do oběda bys mohla bejt doma 😝 V nejhorším si v kantýně koupíš chlebíčky, maj tam docela dobrý 😀 😀 až na tu nepříjemnou obsluhu 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru