Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

kacka.va
29. črc 2008

Koucký je tam myslím dost dlouho a je docela uznávanej 🙂. Ale záleží na koho kdo narazí, je jich tam docela dost. 🙂

kacatko03
29. črc 2008

tak já tam rodila poprvé před 6 lety tak nevím, vypadá mladě tak jestli ještě nestudoval v té době 😀 😀 ale věřím že je užnávaný, tam jsou všichni výborní doktoři, mám zkušenost jak s porodnicí tak s carem 😉

janah.
2. srp 2008

rossib. Tak to dělal hamiltona??? Já ho měla pokaždý. A asi záleží na momentálním stavu, protože napoprvý to byl nejhorší zážitek z porodu, u dalších o tom ani pomalu nevím 😝 Jinak dr. Fait nás napoprvý rodil. Takovej flegmouš 😀 😀
kacatko03 si myslím, že o silvestra už to taky budeš chtít mít za sebou a budeš počítat minuty
(do půlnoci) 😀 😀

kacatko03
2. srp 2008

janah: no já doufám že o silvestra už budu doma s prckem 😀

r.o.s.s.i.b
3. srp 2008

janah.Jo to souhlásím flegmouš to byl 😀 Mě jenom rozrodil a potom jsem měla mladou prima doktorku a já se tak bála toho šití jak popisují jak to bolí a mě to nebolelo a byla jsem za chvilku sešitá.Jo tak to je ten hamilton pěkně nepříjemný a fakt jsem žasla kolik vyteklo do kýble vody

martinka79
4. srp 2008

Ahojky holky tak jsme doma. 😉 pěkně odpočatí.

pepibubu
5. srp 2008

ahojky kolegňky 🙂

dneska se chystáme na první "apolinářskou" poradnu, tak se chci zeptat, jak se tam mám vybavit? Jde mi hlavně o čas - tzn. vzít si s sebou knížku a jídlo na půl dne, nebo to tam odsejpá? jsem objednaná na 11.30 tak abych měla představu.

Díky

Veronika

martinka79
5. srp 2008

ahopjky určitě knihu pevné nervy a něco k pití a energii v podobě dobroty. 😉 ale já občas nečekala déle než 20min. 😉

pepibubu
5. srp 2008

martinko, díky, pití s sebou nosím standardně, tak si vezmu knížku, Mila řez 😀 a nějakou obloženou housku.... ale těch 20 minut by se mi samozřejmě zamlouvalo víc 😉

martinka79
5. srp 2008

moc bych ti přála aby to šlo šup šup, ale to víš jednou jsme tam byla celé dopoledne a ten vzduch děs.dej potom vědět jak to šlo. 🙂

pepibubu
5. srp 2008

marti, určitě 🙂 díky za radu 🙂 a můžu se jenom zeptat ještě na monitory? taky jsem totiž slyšela, že si mám dát něco co probere mimi k aktivitě - colu, kafe, že když vyrobí moc "placatou" křivku že hned plašej, že nerespektujou že třeba spinká nebo tak něco.... a mám jít nejdřív na monitor, nebo do poradny? Sestra mi tehdy řekla jenom "přijďte 5/8 v 11.30, nashledanou," a než jsem se stihla vyptat, bylo ve sluchátku jenom tutůt... no a já už neměla sílu se tam boxovat po telefonu podruhý...

kacka.va
5. srp 2008

pepi: pokud jdeš prvně, tak se většinou chodí jen do poradny a až na další návštěvě jdeš nejdřív na monitor a pak do poradny, ale ty už jsi v 39.tt, tak možná tě z té poradny na monitor pošlou.

janah.
5. srp 2008

jo. jo spící mimi nemaj rádi. Když jsem se ptala, tak prej nepoznaj, jestli spí nebo se náhodou něco děje horšího... já tam taky třeba dělala dřepy a snad standartně místo 20 min hned 40.... 😝
Ahoj Marti,
kdepak si se tak dlouho rekreovala??? Na chatičce?? A jak bylo v Řecku?? Já se už nemůžu dočkat. Dneska jsem vběhla do nextu, mají tam druhý slevy a tak jsem nakupovala jak divá i na příští rok 😀

sylvii
5. srp 2008

Ahoj holky..
v prosinci bych měla rodit u Apolináře, tak sháním info a vůbec, docela ráda bych si popovídala s někým, kdo tam jde taky 🙂
Nemohla jsem si kvůli své nemoci porodnici vybrat, takže Apolinář je holt jediná, kde rodit můžu (nebo bych měla). Jsem ráda, že jsou tam zkušení doktoři, ale některé věci mě prostě děsí..

Zaprvé.. to že se mnou manža nemůže být pře porodem, pokud nepůjdu hned na sál, resp. může, že, ale musíme být jen na chodbě?

Pak mě samo trošku znervózňují ty boxy oddělení jen příčkami.. spíš asi kvlli těm dvěma hodinám po porodu.. jsem dost empatický člověk a když vidím / slyším někoho křičet, trpět a tak, je mi z toho prostě špatně (nemyslím fyzicky 🙂 .. a tak mi to přijde škoda, když to jsou chvíle, kdy má člověk určitě tu největší radost.. a nevím, jak se s tím poperu...

A pak se tam prý taky všechna miminka odnášejí na dvě hodiny do inkubátoru.., a to se mi taky nelíbí.. nevíte proč?? já bych ho chtěla mít u sebe.. Chápu, že budu dost možná unavená a budu třeba spát, což by bylo super, ale co když ne? to budu jen kouka na hodiny a čekat, kdy toho svýho broučka uvidím???

Omlouvám se, že jsem to na vás tady takhle vychrlila, ale asi jsem se potřebovala svěřit 🙂
A díky za případné rady a komentáře 🙂

Sylva 22tt

pepibubu
5. srp 2008

ahojky, tak máme za sebou první poradnu. Ujala se nás tam sympatická šedovlasá sestřička, vychrlila na mě tunu informací, z nichž si pamatuju jenom "matrika je v přízemí vedle automatu na kafe" a "nebojte všechno to je v těchto papírech" 😀 pak jsem taky dostlala žádanku na krev, krevní obraz, protože to mi gynda nedělala, tak jsem šla na Karlák do proslulé "kachlíkárny", tam mě sosli. Jo a pan doktor nám ještě prohmatal bříško, uklidnil, že mimi je velké tak akorát, prohmátl v nitřně a nález označil za "těhotenský" - takže rodit ještě ne.Monitor sž příště, ozvy srdíčka byly OK.

Čekali jsme asi půl hodinky, a pak tak dvacet minut vevnitř, takže to docela šlo.

kacka.va
5. srp 2008

sylvii: já tam dvě hodiny po porodu nebyla 😉. Byla jsem v pohodě, takže jsem tam byla asi jen 30 minut. a s těma miminama se mi to teda nezdá. Co já vím, tak do inkubátoru dávali, když se mimča buď hodně nalokala plodovky a nebo se nemohla nadechnout.

martinka79
5. srp 2008

Sylvi. tak tě vítám mězi námi. porodnici jsi si vybrala velmi dobře. mohu porovnávat. No tak že nemůže výt
manžel v první době porodní je pravda, jí ji nezažila a velde mě maminky také ne byly už skoro připravené a pord. asistentky jsou moc hodné takže manželům dovolují být s nimi.

Boxy: buď v klidu je to docela fajn já tedy dostala VIP místnost růžovou zděnou,a le stejně jsme vše slyšela.

že mimi odnášejí s tím nic nenadělaš jedině si vybrat porodnici kde to nedělají IVANčICE. jelikož se můžeš s nimi domlouvat jak chceš, ale je to jejich standartní postup.Oni mimi nedávají do inkubátoru, ale na novorozencké. až tě převezopu na pokoj tak ti mimi dají nebo si o něj řekneš hned jak tam budeš. Uvidíš jak se budeš cítit.

No já rodila Ivančice moc moc super porodnice, ale je daleko a jelikož jsem měla komplikace u druhého připadal jedině porodnice apolinář. Měla jsme štěstí přijela jsme na 5cm otevřená a šlo to ryhcle manžel byl u mě stále a po porodu jsme měla malého asi 25min a potom ho odnesli. já ležela si 3-4hodky na boxu a čekala na volnou postel. hned jak mě umístila na pokoj jsme šupandila pro Mišáka. Můžu říci, že já se po obou porodech cítila fit.

Jani já byla na chalupě na vysočině, bylo to super. nakoupila jsme tam výbavu Nikol do školy v super prodejnách a užívala si houby a bazén a lenošení.
Řecko bylo super teplo a hluk dostatečně, byly ve velkém centru takže ráj pro děti(větší)Užili si to a darů dovezli nám oběma hodně.
Teď v něděli razím opět na vysočinu najednu chatu do lesů.
Jinak Kam jedete Jani na tu dovču a kdy??? 😉 pěkně jsi nakupila to je dobře. 🙂

martinka79
5. srp 2008

Pepi tak to jsi zvládla bravurně tak jen tak dál. 🙂

berunka
5. srp 2008

ahojky holky,pridavam se s reistraci u Apoinare.chodim uz od zacatku tehu k pi. doktorce Hruskove,je moc fajn.mela jste nektera u Apolinare cisare?

sylvii
5. srp 2008

Holky, díky za pozitivní reference 🙂

Ale to odnášení mimča mi fakt vadí, a to hodně.. To se jinde nedělá! Mám zprávy z Motola, Podolí atd.. Většinou jsou na sále po změření a zvážení s mamkou a pak s ní jedou na pokoj ☹ no nevim, třeba to přežiju, ale teď mi je to hooodně líto.. cíťa, znáte to 🙂 ale uritě je budu prosit, ať mi mimčo nechají.. prý ho ale dávají někam dohřívat, či co.. no a já nějak nevím proč, když to jinde není nutné..

No nic.., samo, že je hlavní, aby vše dopadlo, ale to víte, čekáme první mimčo a děěěěsně se na něj těšíme. Tak mi myšlenka na to, že se na něj po porodu nebudu moct x hodin dívat, protstě nelahodí, no... 🙂

Kdy vy ste tam rodily? budete rodit??

janah.
5. srp 2008

Berunko, počkej si na Baru, ta Ti to poví. Proč se ptáš?? Ty už dopředu víš, že to bude císař?? 😝
Pepi, gratuluji, jen tak úspěšně dál 😎
Sylvi, myslím, že na stejné úrovni je i Podolí a tam mají porodní sály samostatně. 😅 Ale jinak to není tak hrozný, jak se Ti to zdá. Já měla manžela vždycky od začátku dokonce (teda kromě přípravy 😉 ). Ty mimi chtějí vážně do inkubátoru, prej aby se mohli prohřát. Ale záleží na stavu. Jednou mi ho sotva ukázali, u posledního jsme se tam mazlili dost dlouho... 🙂 A těch boxů se neděs, nakonec budeš ráda, že to máš za sebou a co se děje vedle Ti bude šumák 😀
Marti, Ty si teda užíváš. Já byla minulý týden jak cestovatel, pořád jsme jezdili k rodičům a zpátky, děti úplně vorvaný, voda udělala svý. Včera to tady dospávali. Ale snad si to užili. Na dovolenou pojedeme do Bulharska, tak se nemůžeme dočkat. Dneska jsem právě něco dokoupila a taky už na příští léto. Přišlo mi to výhodný a hlavně slaďoučký. Prostě jsem nemohla odolat. Na ty holky maj fakt šílenej výběr 😎

martinka79
5. srp 2008

Jani tak Bulharsko si užijete to bude fajn tam je pro děti tisíce atrakcí a všeho. NO to víš pro ty holčičky toho je, já si to s NIkolkou vždy vychutnávám: na kluky už to je horší ale co nadělám aspoň na Mišáíkovi ušetříma a Nikol se bude fintit za něj. On si to vybere na tech. věcech a autech. 😀
Sylvi já rodila duben. hele tak si to tam prohlídni a projdi a zeptej se zda ti mimi nechaj. musíš se umět ozvat. 😉

berunka
5. srp 2008

janah: doktorka mi rekla ze kvuli uzke panvi mam pocitat pul na pul s cisarem.musela by se mi jeste o 4cm rozsirit.tak uvidime a i tak by muselo byt mimi male.takze jsem chtela znat info i o cisari 😉

sylvii
5. srp 2008

Jani, Marti: no jo, to já se klidně asi i ozvu.. teda.. nejsem nijak extra "vyskakovací" 🙂 ale určitě se zeptám a budu prosit o nechání mimča se mnou.. nicméně když mi řeknou, že to nejde, tak opravdu nic nenadělám, protože v jiné porodnici se na myasteničky nespecializují, takže Podolí zní sice lákavě, ale rodit tam nemůžu ☹
No ale uvidíme.. třeba to nebude tak hrozný... 🙂
MOžná přeháním 🙂 A boxy přežiju, to jasně 🙂, s manžou budu holt kdyžtak na chodbě... jen prostě ten okamžik, kdy se konečně narodí mimi.. a.. najednou je na x hodin pryč.. ach jo.. ale už toho nechááááááám 🙂

martinka79
5. srp 2008

sylvi neboj ono to bude nakonec vše super. a na chodbě výt nemusíš třeba přujedeš na čas. nežeň se zbytečně do pordnice. 😀

kacka.va
6. srp 2008

sylvii: já mám zase informace od jedné duly, že jediná pražská porodnice, kde ti nechají mimčo celou dobu je Bulovka. Jinak já jsem chtěla taky mimčo u sebe, ale cca 22 hodin kontrakcí udělalo své, takže se mi chtělo hrozně spát. Takže jsem nechala první noc mimčo na novorozeneckém a přivezli mi ho vždy jen na kojení.

janah.
6. srp 2008

Jo, jo Sylvi, teď si to hezky maluj, ale pak Ti to bude jedno 😀 😀 Z tech boxů hrůzu mít nemusíš, naposledy jsem byla na sále sama 😀 😀 A s tím mimi, je lepší, když ho zkouknou a bude vše v pořádku, než se s ním pak trápit. Určitě si ho ještě užiješ až až 😉

sylvii
6. srp 2008

Marti: jj, taky myslím, že je lepší být co nejdýl doma, jenže si to zatím neumím představit.. první porod, určitě budu vyplašená a budu se bát čekat moc dlouho 🙂

Jani: jo jo, zkouknout určitě.. ale v jiných porodnicích ho prý odnášejí jen na chvilku.. Možná mi to bude jedno.. a možná ne, to teď nevím.. ale tak to prostě asi je, když člověk nemá tu zkušenost.. prostě ideově mi to je proti srsti.. ale třeba budu fakt tak mrtvá, že budu spát.. to by bylo fajn..

Kačko: několik mých kamarádek rodilo v posledních dvou letech a mimča jim nebrali, pokud nechtěly, jen na měření, vážení a pak už bylo mimčo pořád s mamkama.. tak nevím

Ono to pak asi nebude tak tragický.. jen jsem se chtěla vymluvit z toho, co mě trochu trápí... už to nebudu řešit a uvidíme, no..

janah.
6. srp 2008

Sylvii, to fakt neřeš. Ti to sice nedá, ale realita bude úplně jiná 😀 😀 A určitě lepší 😝 Jinak nám se prostřední narodil 19.12. tak to třeba taky tak dáš 😀 😀

martinka79
6. srp 2008

Ahojky holky tak jsme po 4měs. prohlídce Mišák je aktivní mimi přetáčí se a jde do sedu neřád jeden. Ovšem zítra musím volat do nemocnic na ortopedii, kde mi nám udělali operaci palečků na rukou. Máme totiž zkrácené šlahcy a on je chudáček nenarovná.Nikol to měla a porot jsme se na něj tak zaměřila, je to nebolestné,a le nepříjemné nic moc neudrží v ručičkách jelikož nedá paleček do opozice prstíků. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru