Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

janah.
8. pro 2008

Katulen, každopádně nečekej a utíkej. Máš nejvyšší čas 😀

katulen
8. pro 2008

jo, jo, janah, jdu tam hned pozítří, kdyby se registrovalo i v pondělí, tak už tam jsem 😀 , mám TP 17.7.2009, tak snad to ještě stihnu. Nemám zatím ani těhuprůkazku, ale potvrzení od mudr., že jsem v 9tt a přidává k tomu fotku z UTZ s popisem, tak snad jim to tam bude stačit 😉

janah.
8. pro 2008

Jo, jo určitě. Slyšela jsem, že foto z ultrazvuku berou 😀 Hodně štěstí

katulen
8. pro 2008

díky moc, štěstí asi budu potřebovat a pevné nery k tomu 😀

kacka.va
8. pro 2008

katulen: tak ať tě zaregistrují, protože já jsem všude četla a slyšela, že bez těhu průkazky nebo potvrzení od gyndaře tě nezaregistrují, tak snad ta fotka bude stačit

katulen
8. pro 2008

kacka.va, já mám i potvrzení od gyndaře, a tu fotku mám vytisklou na tom potvrzení 😉 , tak by to mělo být OK 😀

berunka
8. pro 2008

holky taky jsem myslim slysela to ze musite mit vystavenou prukazku.ja mam u Apolinare znamou a ta mi to i myslim rikala,ze mam mit prukazku.a zaregistrovat do tusim 13t 😉

deathy
8. pro 2008

katulen, to jestli mají volno ti řeknou i po telefonu. Mě sice na můj termín řekli že je plno, ale díky známosti mě tam dostali. Jinak já tam poprvé seděla asi hodinu a půl, možná i víc, bylo tam celkem narváno. Byl to pátek. Tak hodně štěstí

kacka.va
9. pro 2008

beru: někdy i ten 13 týden je pozdě ☹

ronie
9. pro 2008

rozhoděn nečekejte na průkazku, mě jí dali ve 12tt a to mě už nevzali 😝 Ale je pravda že to píšou, že je potřeba průkajda, ale na to se vyprdněte a jakmile máte potvrzení tak utíkejte 😀 😝

katulen
9. pro 2008

holky, díky za rady a tipy, zkusím tam zavolat....a půjdu tam o něco dříve, snad budu mít štěstí 🙂

berunka
9. pro 2008

holky a na kterem oddeleni jste lezely a jak jste byly spokojene?jak vypadali prvni dny s prckem na pokoji?

lada82
9. pro 2008

holky, ja se byla registrovat ted v patek a do terminu 20.6. uz neberou, Podoli uz do konce cervna...
katulen to jeste stihne 🙂

ja prvne lezela po cisari na JIPce a pak u JIPky na oddeleni (myslim P5, ale nejsem si jista) a vse bylo moc fajn, mejte se

berunka
9. pro 2008

lada a mela jsi cisare v celkove nebo epi?

lada82
9. pro 2008

bohuzel oboji, nejdriv jsme rodila normalne a nabidli mi EPI, pak se to zvrtlo a byl akutni CR s celkovkou 😔

luciakubista
10. pro 2008

berunko, ja lezela na P3 a bylo to v pohode. Prvni noc miminka nedavaji,aby sis mohla pospat a pak pokud nebude zloutenka,tak uz bude jenom u tebe. Jinak to na pokoji vypada tak,ze furt rve jine mimco,ale je to tak hezky,ze ti to ani neprijde 😀

katulen
10. pro 2008

holky, uffff, tak teď jsem přijela od Apolináře a jsem zaregistrovaná 😀 😀 . Byla jsem tam hodinu předem a 3. v pořadí, jinak dnes měly vyvěšeno, že mají obsazeno do data na termín porodu 30.6.2009. Takže holky, chce to opravdu jít tam včas. A já šla jenom s potvrzením, že jsem těhotná a v pohodě.

lada82
12. pro 2008

kat: super 😀 budeme se tam pak treba potkavat

katulen
13. pro 2008

lada82, mohlo by to vyjít, třeba se tam potkáme, kde si rodila poprvé? Já taky u Apo, na por. sále II.

janab78
15. pro 2008

Holky, potřebuju poradit s tou registrací.Jsem těhotná, dnes 7tt, objednaná jsem ke gyn až na 27.1., kdy mi dá průkazku. Teď se děsím, že to bude pozdě.Chtěla jsem si tam zavolat, ale na stránkách vůbec nevidím tel. k monitorům, kde se prý registruje.

katulen
15. pro 2008

janab78, chce to se opravdu zaregistrovat včas (já se registrovala minulý týden tj. v 9tt) a bylo to jen tak, tak. Zavolej své mudr. ať Ti dá jenom potvrzení, že jsi těhotná, to k registraci stačí, taky jsem měla jenom to. Průkazku taky ještě nemám. Když jdeš až 27.1. tak to už budeš v nějakém 13 tt, a to je podle mě na registraci pozdě 😕 , raději dřív... . Jinak klidně k Apolináři zavolej na to číslo těhotenské poradny, tam mi paní vše vysvětlila a poradila a taky mi ten minulý týden, než jsem tam šla řekla aktuální info, do kdy mají ještě volno.... 😉 , dej vědět, jak jsi dopadla 😉

kacka.va
15. pro 2008

janab: přes telefon už neregistrují, musíš tam osobně. Tak šupajdi pro potvrzení a registovat 😉

janab78
15. pro 2008

Holky, díky. Budu muset vyrazit. 😉

janah.
15. pro 2008

Jo, jo. Prej stačí potvrzení a foto z ultrazvuku. S tím 13 tt jsi asi bohužel pak mimo 😎

lada82
15. pro 2008

Katulen, jojo, take u Apol., ale na I.sale (take jsem chtela II., ale nevyslo to)... Dnes jsem byla na screeningu, ma odberu - musela jsem z Apol. tapat na Karlak

katulen
16. pro 2008

lada82, já jdu na kontrolu ke své doktorce teď v pátek, to budu přesně 11+0 tt, budou mi brát krev, moč, jdu k doktorce asi i na UTZ, myslíš, že to už bude ten screening? Ten se přece dělá kolem 11 tt 🙂

alishia
16. pro 2008

Ja kdybych se nekdy odvazila mit dalsi mimi tak budu rodit zase u apolinare.) sice me to tam fakt jako nebavilo, a sestry sem nenavidela ze me porad budej, kdyz se mi konecne podarilo usnout, ale jinak byli vsichni moc milí a profesionalni🙂

gedgitka.a
16. pro 2008

ahojky, tak já rodila u Apolináře, než mě odvedli na pokoj řekli mi, že tak do 30min dostanu mimčo k sobě, když jsem čekala, už skoro 2 hodiny nevydržela jsem, protože jsem chtěla, toho drobečka co mi na sále dal tolik zabrat mít konečně u sebe v náruči, když jsem se dobelhala přes celou chodbu na dětský s dotazem, kde mám mimčo, zeptali se mě sestry na jméno, jak jsem jim ho řekla podívali se po sobě a vyhrkli mi ho tu nemáme, na mou otázku jakto, když jsem rodila naproti přes chodbu a kde je moje miminko mi řekli, že nevědí v tu chvilku by se ve mě krve nedořezal, ale myslela jsem, že i s tou trochu sil co mi zbylo, tam z toho udělám kůlničku na dříví a to se ještě po porodu na sále manžel s jednou porodní asistentkou bavil o tom, jak mohli v Třebíčský porodnici zaměnit ty holčičky, když ona nám malého odnáší pod jeho dohledem a hned mu píše čísílko na hrudníček, na nožičku příjmení a na ručičku mu dává čísílko na šňůrce 😠 po další půlhodině jsem tam šla znova fakt, už dost naštvaná nepříjemně mi řekli, že se nic nestalo, že ho prostě jen odnesli na jiný oddělení a že mi ho daj, jak ho přijmou, ať jdu na pokoj od té doby se na mě dívali obě docela nepříjemně, ale popravdě kterou z vás by to nevyděsilo 🙄

misak78
16. pro 2008

Ahoj maminy, u Apolináře jsem rodila 27.11.08 a před porodem jsem hltala tyhle stránky a příspěvky. Samozřejmě jsem nechtěla ležet na P15 a "bála" jsem se, že i já na vlastní kůži zažiju ty hrůzy, které zde byly popisovány 😉 . Rodila jsem na 1. sále- sestřičky, lékaři byli naprosto úžasní a ikdyž jsem tam "otravovala" 20hodin, tak pořád byli příjemní, milí- vše mi vysvětlili co se bude dít apod. Takže k samotnému porodu- klystýr, někdo na fóru psal jak je to strašný, mně naopak na nějakou dobu značně ulevil od bolestí. Původně jsem nechtěla epidurál (paní chytrá 😵 ) a nakonec jsem byla ráda... Byl skvěle píchnutý a POMÁHAL. Měla jsem trošku komplikace a skončila jsem na JIPu- byly tam i maminky po císařském řezu- sestřičky byly moc milé, ochotné- také rehabilitační byla super. No a potom jsem byla na P15, chtěla jsem původně nadstandard- nebyl a jsem MOC ráda. Jelikož jsem byla prvorodička, tak jsem samozřejmě nevěděla co a jak a ostatní maminky z pokoje mi poradily, pomohly a když jsem šla do sprchy apod. pohlídaly mi malou. Sestřičky z oddělení byly VŠECHNY moc milé, ochotné poradit, příjemné. A od miminek krom jedné, byly taky super. Takže se nebojte (jako jsem se bála já) ten drobeček, co dostanete do náručí stojí i za případnou krizovku 😝 která se v mém případě NIKDE nekonala!!!!! Všem přeji bezproblémovou registraci, hladký porod, příjemný pobyt a to nejkrásnější miminko na světě 😀

kacatko03
17. pro 2008

Ahoj maminy, také se přidavám opět s kladným u Apolináře, rodila jsem 5.12. již po druhé u Apol. malej se narodil o 4týdny dříve, rodila jsem na sále č.1 personál na 1, muj dr odvedl skvelou práci...bohužel nastaly komplikace nepodařilo se napíchnout spinál tak šla celkovka a císař. O malého se pak suprově postrali, na Jipce opět kladný přístup, pak jsem byla také na P15 (ironie osudu, na stejném oddělení, na stejném pokoji, na stejné posteli jako před 6 lety s prvním prckem 😀 )...dokonce sem poznala i pár stejných setsřiček jak z dětského tak z oddělení 😀 ...jinak jsem po císaři šla 6den domu...malej je drobek a se vším mi vyšli vstříc....story o P15 vyvracím....já BYLA MAX SPOKOJENA!!!! 😉 😉 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru