Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

deathy
27. pro 2008

gedgitka, tobě taky hezký Vánoce (už to teda máme za sebou 🙂 Ale tak teda do Novýho roku vše nej a hodně zrdravíčka.
Jinak já jdu na 3D v úterý ke svýmu dr., má to tam teď nově a za "pár" kaček, tak se těšim. Taky už mám poslední šanci dokud nejsme veliký, tak uvidíme.

gedgitka.a
27. pro 2008

deathy: tak si to pěkně užij ten 3D já měla smůlu mě už ho nechtěli dělat někdy kolem 4-5 měsíce náš pucek byl obřík celou dobu ještě, že šel ven o týden dřív i tak měl 4kg a 53cm 😀 , teď mu je čerstvých 5 měsíců a má, už 9kg a 72cm 😀 😀 měj se zatím hezky 😉

vikula
27. pro 2008

Ahoj holky,

Jsem registrovaná také u Apolináře a jsem ráda,že jsou tu i pozitivní ohlasy 🙂 Ale nějak nechápu co je to P15???

A ještě jsem se chtěla zeptat zda byl i u porodu manžel a zda tam u Vás byl i v první době porodní.Nebo jen u samotného porodu.Moc děkuji za odpověď

leryl
28. pro 2008

vikula:P15 je standartní oddělení šestinedělí,další je P3 a pak jsou nadstandarty.

gedgitka.a
28. pro 2008

vikula: jojo je to jedno z oddělení v porodnici u Apolináře, jestli Tě tam dají držím palce, aby si měla štěstí na lepší přístup, než já 😉 , jinak se mnou byl manžel od rána, až do doby, než mě vzali na přípravnu na klistýr a pak na sále byl celou dobu, až do porodu i po něm, přestříhnul pupeční šňůru a šel s porodní asistentkou i dozadu, když šla omýt, zvážit, změřit a označit malého a pak mě ještě doprovodil k pokoji, pak už ho vyšouply dom. Tak Ti přeju pokud možno vpoho porod a pak i pobyt v porodnici 😉

vikula
28. pro 2008

Moc děkuji za odpověď 🙂
Já jsem slyšela,že můžou jen na porodní sál a než to přijde pošlou ho domu.Tak to jsem ráda,že v první době porodní tam může být se mnou 🙂 To je prý to nejhorší a chci,aby mi byl oporou celou dobu 😕
A jak se to děká,když chcete nadstandart????A kolik to stojí??

janab78
28. pro 2008

To je zajímavý. Já tam byla na 1. dobu sama, manžela vyšoupli domu. On nejel a byl tam na chodbě a moc jsme se neviděli. Vlastně vůbec, až na sále. Když jsem mohla být konečně s ním (poslední 2hod), tak jsem najednou nabrala sílu a byla klidnější, takže už teď dumám, jak to udělat příště.
gedgitka.a-kde tam s tebou manzel byl? Na tom čekateláku?

janah.
29. pro 2008

Jakmile přidělí box na sále, tak po přípravě tam manžu pustěj. Tam už jste spolu od začátku do konce. Jestli usouděj, že je to na příjem, ale dají např. na čekatelák tak tam je víc maminek a manžel tam není. Na předchozích stránkách tohle holky řešily, podívejte se tam, ale za sebe můžu říct, že my šli vždycky rovnou do boxu a byl se mnou. 😀 😀

gedgitka.a
29. pro 2008

vikula: jo za taťku na sále u porodu, pak zaplatíš 600kč a nadstandart si musíš asik rezervovat nějak dost dopředu, to si tam raděj cinkni a optej se jinak mě řekli 1000kč na den, ale já bejt sama po porodu nechtěla a šla jsem raděj na normál pokoj a za ty ušetřené 4000kč jsem raděj pořídila něco prckovi 😉

kacka.va
29. pro 2008

u nás manžel taky směl být jen na porodním sále a nebo já s ním na chodbě. Jinak za taťku se platilo 500, ale pokud jste absolvovali kurz, tak nic.

pipisek
29. pro 2008

u mě podobně, byl u příjmu, bo se vyptávají na různý věci z obou stran (rodinná anamnéza) pak ho vyšoupli na chodbu a teprve po klystýru a po hopsání na balonu ve sprše (cca 2h) a po rupnutí vody ho pustili za mnou. to už jsem byla otevřená na 8cm a za 45 min. byla malá na světě. on čekal na chodbě jen 2 hodiny, tak to měl krátký...... 😀 😀

leryl
29. pro 2008

nadstandart dopředu rezervovat nelze,řeší se to až po porodu,jestli je někde místo nebo Tě přestěhují,když se nadstandart uvolní později.Dvoulůžák stojí 700 a jednolůžák 1000 na den.

deathy
30. pro 2008

A jak je to pokud sem na normálním pokoji, žádný nadstandarty? To se platí jen nějakých těch 60,- poplatek za den, nebo ještě něco? A epidural se platí? Já zahlídla u nějaký jiný porodnice že se snad platí..

kacka.va
30. pro 2008

deathy: když nemáš nadstandard, tak se platí jen ty regulační poplatky a epidurál se u Apo neplatí.

deathy
30. pro 2008

kacka.va: díky, já se bála aby ten epidurál třeba nebyl taky za peníze.

deathy
30. pro 2008

Joo, a ještě dotaz 😀 Jak je to s tím přecházením od dr. do porodnice. Sem tam registrovaná, vím že je to těch 6 týdnů před, a to tam jako nakráčím a řeknu Tak a teď už se o mě starejte vy? 🙂

gedgitka.a
30. pro 2008

deathy: ahojky nene musíš si tam cinknout a oni Ti řeknou, kdy máš přijít do první poradny, počítej, že Ti řeknou, aby si přišla, až v nějakym 36 týdnu, jako mě dříve se chodilo od 33 teď je nějaká změna, tak si tam cinkni 😉

deathy
30. pro 2008

gedgitka: ahoj, aha. Se dneska zeptám svýho dr. kdy by mě tam odeslal on, a pak si teda cinknu někdy k nim, abych něco neprošvihla 🙂 Ježiš, toto strašně letí, před chvílí sem byla na začátku a teď už řešim kdy se přemístím k Apo 😀

gedgitka.a
30. pro 2008

deathy: ahojky no mě řekla moje dr, že mě budou chtít v porodnici nejdříve 34 týden a, ať si tam zavolám, kdy mám prvně přijít do poradny do porodnice, aby věděla do kdy si mě nechá ona, kvůli napsání na mateřskou. Jojo letí to já si taky říkala, těhulství pořád nikde, pak najednou pozitivní test a první ultrazvuk a najednou tu byl porod, pak šestinedělí to mi přišlo, že nikdá neskončí a najednou je malému, už 5 měsíců dneskon se začal prvně sám přetáčet z bříška na záda a snaží se i zpět, ale to mu ještě nejde je úžasný pozorovat, jak týden za týdnem roste a zvládá víc a víc věcí 😅 😉 🙂

kacka.va
30. pro 2008

deathy: ono záleží na tom, kdy tě vezme na poslední poradnu tvůj gynekolog a podle toho ti řeknou kdy máš přijít.

deathy
30. pro 2008

kacka.va: aha, já se ani dneska dr. nezeptala, úplně sem na to zapomněla, ale nevadí, ještě je času..minimálně měsíc.
gedgitka: Jo, jinak malá mi dnes při tom 3D ukázala pouze záda, takže z toho nic nebylo, tak prý další pokus 12. ledna, to du normálně do poradny, tak sem zvědavá. Trochu mě to mrzí, že se neukázala..hm...potvora 😀

vikula
30. pro 2008

Ahojky děvčátka,

strašně moc děkuji za info 🙂 Jinak jsem celkem zklamaná 😒 Já chtěla manžela hned od začátu.Chci,aby mi byl oporou a držel mě alespoň za ruku.Bojím se toho,že ty bolesti budu mít třeba 6hod a budu tam sama ☹

Já bych ten nadstandart docela chtěla,aby tam potom mohl být na pokoji s námi 🙂 Třeba ten dvoulůžák 🙂

Jo a co se týče té poradny v nemocnici tak já při registraci dostala papír a tam píší,že kolem 35tt až budu vědět poslední poradnu u svého dr tak tam zavolat a domluvit si termínek v porodnici.Já tam volala včera a nikdo mi to nebral.Já jdu ke svému 6.1 to budu 33+4 a to mi napíše papír i že nastupuji mateřskou atd.A ještě jedna věc,pokud je vše v pořádku tak objednávaj pak kolem 37tt 😉 Tak mevím,ale určitě bych si tam zavolala kolem 35tt a oni Vám řeknou co a jak 🙂

deathy
30. pro 2008

vikula: Mě vůbec žádnej papír nedali 😲 Ono možná i proto, že ten dr. je známej "tchýně", a tak to se mnou prostě zfouknul nějak rychle, že sem pak venku stála jak tele a přemýšlela co mi to vlastně řikal a co že to mám dělat. Když sem po nemoci volala kvůli testům na cukrovku, kam mě poslal, jestli mi ta žádanka ještě platí, tak ta sestra mi teprve řekla podrobně co a jak, protože on mi neřekl naprosto nic. No a nějaký papíry s informacema...to se na mě teda pěkně vybodl. Od tý doby sem tam ani nebyla, páč mi s pokřiveným ksichtem řekl, že jestli si chci teda ještě zůstat u svýho dr, tak se pak někdy uvidíme..
A to sem si bláhově myslela, že když to bude přes známost, tak to bude třeba v něčem lepší.

janah.
31. pro 2008

Ahojky,
Vikula, to jsi špatně pochopila. Záleží, jaký budeš mít nález. Můj manžel tam tedy byl od začátku (teda kromě přípravy) už 3x. Šli jsme vždycky rovnou do boxu. Nemám teda zkušenosti s tím předpokojem, ale tam snad dávají jen nějaký vyvolávačky?? Se nestresuj. U normálního porodu určitě tam bude od začátku do konce. A s těma dvoulůžkovejma nadstandardama - návštěvy jen se souhlasem druhé mamči. Si představ, že budeš kojit a na pokoj vtrhne tlupa příbuzenstva na vedlejší postel. Vždycky jsem nadávala na návštěvy na chodbě, ale nakonec musím říct, že je to lepší. Byla jsem u ségry na pokoji (v jiný nemocnici) a fakt nic moc. Jeden tatínek tam byl celou návštěvu každý den a to k těm ostatním moc ohleduplný není.
Deathy, papíry Ti dají v těhu poradně při první návštěvě. Když už to máš tak pěkně zařízený, to se k němu pak už nemusíš hlásit a jít rodit s někým jiným, ne?? 😀 😀
Jinak všem přeju pohodovej rok a hodně zdravíčka 😉

iira
31. pro 2008

ahojky holky ja rodila taky u Apolinaře a musim řict že jsem byla velmi spokojena..co se tykalo porodu tak personal byll uplně skvělej a pokud budeme mit jetse jedno mimi tak bych určitě chtěla zase tam...porod se mi ke konci trochu zkomplikoval, ale DR. co mě rodill byl uplně skvělej ,vše mi vysvětloval a skvele jsme spolupracovali , jsem mu strašně vděčna -přeji Vam vše vše nejnej v novem roce 🙂

kacka.va
1. led 2009

janah: na ten předpokoj jde každý, kdo se třeba pomalu otevírá.
Jinak mně do poradny objednali právě až když se zeptali v kolikátém týdnu jdu na poslední kontrolu na gyndu a přizpůsobili se tomu.

vikula
1. led 2009

Janah děkuji za uklidnění,ale když to nepujde tak budeme na chodbě no 😝 Ono to nějak dopadne.V pondělí tam budu volat tak jsem zvědavá na kdy si mě s Kryštůfkem objednají 😀

Jak jsem psala 6.1 jdu na poslední poradnu a žádné komplikace nemám tak si myslím,že tam pojedu tak ten 36tt 😉 Uvidíme

Jsm ráda že jsou na tuto porodnici dobré reference,ale já si ji vybrala hlavně kvůli miminku,aby měl dobrou páči.

JINAK PŘEJI TAKÉ VŠE NEJ NEJ V NOVÉM ROCE VÁM,MIMINKŮM A RODINKÁM.

vikula
1. led 2009

Omlouvám se za překlepy 😕 Jsem nějaká unavená 😝

janah.
2. led 2009

Vikula, to bude v pohodě, hlavně nepanikař. Mimi bude v super péči a Ty taky. Já jsem s prvním mimčem pochodovala po těch dlouhejch chodbách, měla jsem nějakou kapačku a aby to šlo rychleji, tak nařídili chodit, chodit a chodit a tak mě manžel tahal tu kapačku a já za ním jak pejsek pochodovala. 😀 😀 Naštěstí po těch chodbách zrovna moc lidí nebylo
Tak dej pak vědět, jak si pochodila a držím pěstičky a super nový rok!!!

vikula
2. led 2009

Janah děkuji moc,jsi hodná 🙂 Určitě písnu co a jak 😉 Věřím,že to bude v pohodě 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru