Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

slunicko200
24. únor 2009

hezky vecer holciny...

koukam, tak to nejsem sama, me vratili i kdyz jsem byla na 2cm /bez praskle vody, jen s kontrakcemi/, ale byl patek vecer (20:30) a meli jsme to za techto okolnosti max15 minut autem, takze jsem byla v podstate radsi, i kdyz me prekvapilo, ze uz vlastne "rodim" a mam jet domu???

Pokyny byly: (pro deathy) - dali mi prasek na spani (hahaha) a ocekavaji me v 01:00 - 2:00 v noci...tak jsem se zarekla, ze to just neprijedu 🙂 , aby me nemeli za hysterku..a dorazila jsem v 05:30 uz na 7cm, pri prohlidce mi praskla voda..(narozeni syna 7:45) priprava byla tak napul...uz to brali jakoze je to rychly..

A obecne pokyny byly: prijet podruhe (vlastne i poprve) pri nesnesitelnych kontrakcich, pri praskle vode, anebo kdyz se stane cokoliv co vybocuje z normalu...A asi neotrepanejsi je ta rada, ze kdyz uz je to "k tomu" tak se clovek vazne nesmeje..proste az dojde humor 😀 😀 😀

U me P15 taky NEspokojenost. Priste chci rodit u APO, opet se svym doktorem, jen si vyprosim to jine oddeleni (pokud to pujde)...

hezky vecer a drzim palce!

slunicko200
24. únor 2009

jo a stahy byly co tri minuty pravidelne...poprvy co pet minut taky pomerne pravidelne, ale mensi intenzita nez ke konci...vse ale v podstate k vydrzeni

deathy
25. únor 2009

😀 No já bych měla strach. Ale máma mi dneska taky řikala, že to poznám. Že mi bude určitě tak blbě, že si to nespletu 😀

Chci se zeptat, kdo ste u Apo rodily teď někdy...jak je to s epidurálem? Už sem někde četla, že se neplatí. Jinde že se platí, a že je to dokonce kolem 5000,- 😲 !!!
Tak by mě to fakt zajímalo, jak to teda je.. Co mi dali v Apo nějaký ty lejstra s informacema o epidurálu, tak tam cena neni a nikde se o ní ani nezmiňujou.

janah.
26. únor 2009

Deathy,
co jsem slyšela, tak se platí v Krči. Ale u Apo se nikdy neplatil... Já si při posledním porodu domluvila odd. přímo na příjmu. Myslím, že většinou vyhoví. Takže když si řekneš P3 tak to na 50% bude 😀 😀 Jinak si marně vzpomínám na jméno toho "Tvýho protekčního" dr. Jsem teď všude četla, jakej je Pařízek bůh 😀 😀 😀

deathy
26. únor 2009

janah, tak to je fajn, jako i kdyby to stálo něco, tak si připlatim, ale 5000??? To mi přijde fakt docela ujetý i za epidural..

Jo, pan dr. Pařízek je pán bůh, napsal spoustu knížek snad, má www, byl i v TV, jako asi profesně je dost dobrej..jen se trošku bojim, že s přístupem to bude horší.
Minule sem se mu vyhnula..ale teď du zítra zase k němu, tak sem zvědavá, jak to bude tentokrát.

janah.
26. únor 2009

hahaha no nakonec z toho vyjdeš taky jako jedna nejmenovaná "hvězda".... 😀 😀 Každopádně to máš za pár a tak držím palce. A ten epi je určitě zadarmo. Se neboj. Naposledy mě něpichoval takovej mladej kudrnatej blondák s culíkem.. Fakt byl milej. A pak jsem ho za pár dnů viděla v kantýně, jak tam na chudáka řvala zpruzená prodavačka 😠 😠

deathy
26. únor 2009

Jako já se mu nevyhnula záměrně..to fakt ne. Ale sestra mě prostě objednala na den, kdy on tam neni, a já nevěděla, ani se mě neptala, že musim nahlásit dr. kterej mě registroval..
No snad mi moc nevynadá..to by mě šlehlo 😀
Jo jo, za pár..ale už nějak moc nemůžu, už aby..
Blonďák s culíkem? No, při mim štěstí to budu jedovatá baba s culíkem 😀 😀

janah.
27. únor 2009

A proč musíš hlásit dr. kterej Tě registroval?? To nějak nechápu. Když se registruješ v termínu tak to taky vyřizuje sestra.... A jakej teda je?? Napiš dojmy z poradny, jsem zvědavá. Když už máš tu "bóží" péči 😀 😀

deathy
27. únor 2009

Taky mě to překvapilo, a sestra se mě ani nezeptala u kterýho sem byla. Tak sem to nepovažovala za nutný.
Dneska byl milej. Dokonce se i smál. Ale nebyla sem tam ani 5 minut. Ale jako oproti minule musim teda říct, že na mě dneska zapůsobil lépe. Fakt že jo.
Když ono se to blbě hodnotí, vlastně sem ho viděla jenom 2x. Všechno ostatní vím z doslechu. No, ale stejně..on mě objednal na den, kdy tam je jinej dr. Tak nevim, jestli jako si mě budou ty dva takhle přehazovat nebo co 😀

janah.
28. únor 2009

Tak v poradně je každou chvíli někdo jinej. To bys už asi musela mít fakt jó dohodnutý. Oni to tak neberou 😀 😀 Každopádně držím pěsti 😉

deathy
28. únor 2009

No právě že mě ale za to "sprdnul" ten před tim, že proč du k němu, když sem pana dr. Pařízka. Nevim, ale je to jedno. Tamten byl v pohodě, tak to fakt nebudu řešit. A taky se mi čtvrtek líp hodí, aspoň tam budu moct nechat papíry tý matrikářce. Je tam totiž jen po-čt. A když du v pátek, tak mám smůlu.

Jo jo, ještě cca 10 dní do (úplně) prvního termínu..tak sem zvědavá.. Představa že tak za 14 dní bych už mohla mít malou u sebe je neskutečná.

leryl
28. únor 2009

🙂 deathy:papíry můžeš dát matrikářce po porodu,za námi sama přišla

deathy
28. únor 2009

leryl, já vím..ale přece jen bych to papírování měla už z krku. A když to tam budou mít dřív, tak to snad vadit nebude. Teda když to neztratí 😀 Po porodu budu ráda, že mi úřady dají na chvíli "pokoj", i tak mě budou čekat ještě hoňky kvůli porodnýmu, rodičáku, přídavkům atd., a myslim že toho budu mít pěkně plný zuby 😀

morgan
1. bře 2009

deathy, řekli mi, že mám počkat až budu mít kontrakce naprosto pravidelný, což jsem nakonec stejně neměla do poslední chvíle a nebo prostě když by se mi něco nezdálo. Tak jsem jela když jsem to prostě nemohla bolestí vydržet. Ale neměj obavy, prostě když tam přijedeš víckrát zbytečně tak ti nikdo nevynadá. Epidurál se tam neplatí, ale zase ti nikdo nezaručí, že tam bude vždy anesteziolog po ruce, může být u nějakého komplikovaného porodu. (V krči platíš 5000 právě proto, že máš jistotu že po ruce bude). Já ho chtěla, ale řekli mi že už se to asi nestihne a nakonec jsem ho fakt nedostala, aspon jsem si to vyzkoušela "postaru" hi hi 😀.
No přeju ti krásný a rychlý porod, a neměj obavy
🙂

deathy
1. bře 2009

morgan, takže není jistý že mi ho dají? No tak to je docela...no blbý no. Já bych byla radši kdyby mi ho dali..
Já to mám trošku z ruky, bydlím kousek za Prahou a kdyby mě to náhodou chytlo v odpolední špicce, tak se taky může stát že ani nedojedu. Přes Krč a Libuš to bejvá odpoledne ucpaný, tak bych radši kdybych jela jen jednou 😀
Děkuju, snad to bude rychlý a bez problému 😀

katulen
1. bře 2009

neboj deathy, tak rychlý to zas nebude. Já svoje 1. mimi rodila taky u Apolináře (teď jsem tam zaregistrovaná také 😀 ), jsem z Říčany u Prahy, dojezd i kdyby to bylo v zácpě, tak do 1 hod. maximálně.
Pokud nečekáš překotný porod, tak první porod zas tak rychlý nebývá 😠 , já přijela v 19.30 s kontrakcemi po 5-6 minutách, plodová voda mi neodtekla, tu mi píchli až při porodu na sále..., no a malá se narodila v 00.59, takže to bylo docela v pohodě, ničeho neboj u Apolináře jsem byla tehdy fakt spokojená, no a na epidurál jsem si ani nezvzpomněla 😉 😀 , přišlo mi to ne zas tak hrozné a rychle mi to i utíkalo 😀 , držím palečky, dej vědět, až bude Kristýnka na světě 🙂

morgan
1. bře 2009

deathy, jistý to asi není. Já se na něj několikrát ptala a oni vždy, že ještě počkáme po kontrakci a pak už se prostě rodilo, ale opravdu se toho neboj. Já jsem teď i ráda 😉 . A jak říká Katulen, zas tak rychlý to není, navíc kdyby tě chtěli poslat domu, tak jim klidně řekni, že bydlíš dál (já to mám 15 minut..) a určo by si tě tam nechali, kor kdyby ti praskla plodovka, mě jí praskli taky až na sále.

janah.
1. bře 2009

Deathy, mě tedy vždycky epidurál dali.Nemyslím si, že je tam takovej nával císařů 😀 😀 Je fakt, že se může jen v nějaké době, ale určitě to zvládneš. Jinak podle mne kontrakce v poho, dokud je voda 😀

deathy
1. bře 2009

Ty jo, sem ráda za takovou podporu. Sice sem kupodivu klidnější s ubývajícíma dnama, asi je to tim, jak už je to namáhavý, ale pak zase když si uvědomim..no až to přijde, tak to bude docela prča. Vůbec si to nedovedu představit. Vlastně se radši ani nepokoušim si to představit 😀
Nejhorší ale je, že se bojim toho nerozpoznání, jestli už de opravdu o pravý kontrakce nebo ne. Minule mi bylo fakt mizerně, i máma na mě koukala už divně, ale nic to nebylo. Tak abych si třeba pak taky nemyslela že to nic neni..a ono jo 😀 😀 Ale to bych asi byla fakt trotl.

leryl
2. bře 2009

deathy:neboj,to poznáš 🙂 .Já měla den před porodem poslíčky a je to jako nebe a dudy.Ale mě nejdřív praskla voda a pak kontrakce,tak nevím,jak bolí bez odtoku vody.

deathy
2. bře 2009

Budu vám věřit 😀

Ještě takovej - možná trochu osobní - dotaz. Jestli vám některý zjistili u Apo streptokoka, řekli vám k tomu něco?
Mě ho zjistili, ale nic mi nikdo neřekl, ani dr. mě na to neupozornil, všimla sem si tý poznámky v průkazce až doma. Nijak mě nepoučili jestli se mám chovat nějak jinak až to přijde, nebo co mám třeba dělat jinak..
Tak sem z toho taková trošičku na rozpacích, asi i vystrašená.

janah.
3. bře 2009

Streptokoka jsem měla jen jednou. Můj dr. nasadil antibiotika a kámoška od Apo říkala, že se to v podstatě neřeší. U porodu Ti napíchnou antibiotika. Je tam nebezpečí přenosu na mimi a tímhle by se to mělo eliminovat. Jinak nic. To neřeš 😀 😀 😀

deathy
3. bře 2009

No všimla sem si že se to asi neřeší když mi nikdo nic neřekl 😠 😀
Já jen že mi někdo řikal, že když mi doma rupne voda, tak musim okamžitě do porodky, aby mi dali ty antibiotika, protože by se to mohlo dostat na mimi. A že musí bejt v těle 4 hodiny než mimi de ven, aby to nechytlo..
Ono jako asi když mi rupne voda, tak je jasný že hned pojedu, ale asi to nemusí bejt takovej kalup jako když mám toto koka, co.

morgan
3. bře 2009

deathy, taky jsem měla streptokoka a taky jsem si toho sama všimla až v průkazce...když jsem pak šla na příjem k porodu, tak tam to samozřejmě z průkazky věděli a hned mi napíchli antibiotika a malej se narodil už za dvě hoďky, takže jsem to v těle 4 hoďky rozhodně neměla 😉. Já to neřešila, měla jsem jiné starosti 😀 , potom na šestinědělí jsem kvůli tomu malému měla měřit teplotu po třech hodinách a né jako ostatní 2x denně takže tím se to asi hlídá. Všechno bylo ok. Snad tě to trochu uklidní.. 😉

deathy
3. bře 2009

morgan, jo, uklidnilo. Děkuju! Asi tim že mi k tomu nikdo nic neřekl, tak teď sem z toho zbytečně vyplašená. Bála sem se, aby to malý něco neudělalo, když by se to třeba nestihlo dát včas. Fakt děkuju, teď už to snad nebudu řešit

leryl
3. bře 2009

dneska je v Mamince Dr.Pařízek,na fotkách vypadá sympaticky.Ale jestli je na rodičky nepříjemnej,tak určitě ne na VIP(Verešová aspol.)

morgan
3. bře 2009

No to je jasný, a hlavně kdo chodí na monitor ve 20,00 hodin - viz maminka 😎

deathy
3. bře 2009

Bohužel, až taková VIP teda nejsem 😀

martinka79
4. bře 2009

ahojky, rodičky tak ja kse těšíte na porod u apolináře. já můžu jedině chválit, nejsem VIP, ale měla jsem super sevis.Dr.Pařízek byl milej a usměvavej a krom něho tam byli další dva dr. (jeden z nich byla žena) 😀

martinka79
4. bře 2009

Jani dzravím tě zůstala jsi věrná této diskusi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru