Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

deathy
14. bře 2009

Jo, recepce tam myslím je za těma hlavníma dveřma. Takže to je nadstandard? No, tak to sem zvědavá jak vypadá normál. Docela mě mrzí že si to člověk nemůže omrknout předem..

andy80
14. bře 2009

deathy, to néé já tě nechtěla rozhodit, personál je fakt super a ten je k nezaplacení. Co vím, tak některé holky, co rodili v podolí tak říkali, že prostředí jako super, ale personál stál za prd a prý by radši rodili na hnoji se super lidma než v luxusu s lidma co s tebou zachází jak s kusem hadru. U Apolináře je matka na prvním místě fakt se o tebe hezky postarají.

morgan
14. bře 2009

deathy oddělení p1 jsou nadstandarty 😀

andy80
14. bře 2009

No, já myslím, že omrknout to jde, ale asi jen sály. Teď jsem jukala na net P1 je nadstandart, P3 jsou normální pokoje, kde jsou snad pro 2 pokoje sprchy, P5 je JIP a nadstandarty a P15 jsou normální pokoje, kde asi pro 30 mamin jsou ty dvě sprchy a jeden záchod.

deathy
14. bře 2009

andy, to je v pohodě, ze začátku sem to hodně řešila, ale teď už spíš mi de o to vůbec se dočkat porodu 😀
Napsala si to hezky, přesně tak nějak to cejtim i já..hlavní je přístup personálu. A když na mě budou hodný, stokrát mi to vynahradí luxusní hajzlíky a sprchy 😀

morgan, škoda..ta chodba je pěkná 😀

andy80
14. bře 2009

Jo za to na oddělení rizikovéh těhu, kde jsem strávila ale jen dva dny /měla jsem vysoký tlak, otoky a bílkovinu v moč, pak mi vyvolávali porod/, tak tam byla i televize a lednička na pokojích.

morgan
14. bře 2009

jo a holky, první noc jsem ležela na gynekologii, protože na šestinedělí neměli vůbec místo a taky mi to nevadilo. prostě budeš mít krásné miminko a budeš určitě šťastná, že máš vše zdárně za sebou 🙂

andy80
14. bře 2009

jj důležitý je personál teď tě podrží. Byla jsem na tom stejně, taky jsem myslela u obou dětí, že snad nikdy neporodím. Jiřík byl 10 dní po termínu a Anežka dokonce 12 dní po termínu. Oba porody vyvolávaný. U apolináře jsem si poležela celkem 8 dní (2 dny před porodem, den porodu, 5 dní po porodu - malej nepřibíral) a v Havlíčkově brodě jsem si poležela přesně týden (1 den před porodem, 1 den porodu, 5 dní po porodu - malá taky nepřibírala). Chystáme se časem ještě na jedno a protože jsme se opět stěhovali, tak vyzkouším další porodnici 😀 Písek, Tábor, Strakonice ??? Ještě nevím kdy, tak nevím ani pro kterou se rozhodu. Ale budu hoooooodně vybírat.

deathy
14. bře 2009

Já si taky myslim, že budu ráda že je to za mnou a že bude prcek ok. A kde budu ležet mi třeba pak bude taky šumák, hlavně aby to teda nebylo někde na chodbě 😀 A když mě pustí co nejdřív domu, tak to bude úplně nejlepší.
O televizi sem taky přemejšlela jestli tam je, ale pak mi došlo že k čemu 😀 Myslim že si svoje oblíbený seriály hold nechám ujít 😀 😀

andy80
14. bře 2009

deathy, tak televizi fakt potřebovat nebudeš. Nejlepší televize je totiž ležet v posteli a pozorovat to škvrně vedle tebe v postýlce. To je seriál 😵

morgan
14. bře 2009

andy souhlas 😀

andy80
14. bře 2009

morgan: taky jsem první noc ležela dole na gyndě a docela mi to vadilo druhý den, protože maminy, které přivezli po mě hned ráno lifrovali za mimčama a já jsem se k malému dostala až ve 14:00 odpoledne. Rodila jsem v 22:30, takže dlooooouhá doba. Asi to taky přispělo k tomu, že se nám nepodařilo rozkojit.

andy80
14. bře 2009

jinak deathy, hodně štěstí, ať máš co nejrychlejší a málo bolestný porod a hlavně, ať se princezna pohne sama a nemusíš na vyvolání.

morgan
14. bře 2009

jí rodila taky večer, ráno jsem chtěla běžet za prckem ale měli vizitu a pusili mě za ním až v 11,00 a ve 14,00 mě přestěhovali na pokoj a tam už na mě čekal 🙂

deathy
14. bře 2009

Tý jo, to je docela odluka toto. A když se stane, že mamča leží někde jinde než mrně, tak může se třeba aspoň chodit dívat, dokud neni třeba volnej pokoj, nebo jak to je?
Joo, a když porodim, tak pak sem ještě cca ty 2 hodiny někde na tom sále, než se to "srovná", a to asi mimi u sebe nemám co. To mi při dobrý víře dají až přímo na pokoji, co.
A to, já se děsně bojim toho, že to nebudu umět. Tak jak je to třeba s koupáním..mimča se asi denně nekoupou, ale omývaj, ne? A sestra předpokládám to první koupání nenechá jen na mě, ne?
Ježiš, mě se zase vyrojilo otázek 😀

andy, děkuju. Já taky doufám že se malá rozhoupe co nejdřív. Už sem z toho fakt celá vyřízená. Du si dát vínko, a asi budu zase hopkovat na míči, nebo už nevim co dělat 😀

morgan
14. bře 2009

jo jo, byla jsem se na něj koukat a hned mi ho i přiložili. jinak po porodu ho jen zběžně ošetřili zabalili a hned mi ho přinesli, džel ho teda hlavně taťka a já si ho taky na chvíli pochovala, cca půl hodky, pak ho odnesly, ale mě to v tu chvíli tak nevadilo, pak jsme tam leželi (teda já) ještě tak dvě hodky, dali mi najíst napít atd..pak mě odvezli na pokoj...všechno tě naučí, první koupání dělala sestra, všechno mi ukázali...já koupala mimčo od začátku denně, mají to rádi, jsou zvyklí z bříška 🙂

morgan
14. bře 2009

deathy chystá se ten tvůj k porodu?

deathy
14. bře 2009

Tý jo, já se bojim že mi to třeba nepude a sestra bude nevrlá, že sem jelito.. Budu se fakt hodně bát. I když teď si tak řikám, že to asi poznám až mi jí poprvé dají do náruče, jak moc se budu bát..
Ale když sem hlídala půlroční dvojčata, tak mi to chvíli trvalo, než sem se nebála je vzít, oblíct, přebalit, umejt..
Snad mi to pude rychle, když to bude moje vlastní dítko. Ale sem zvědavá na přítele...cha, bojim se že mu jí ani nepučim 😀 On v životě dítě ani nedržel, maximálně viděl někde na ulici..tak to bude docela sranda no..ježiši, už se na to ale těšim, vidět ho s mimčem..joo, tak teď pracujou hormony 😀 😎

morgan
14. bře 2009

já bych si taky nejraději s malým vše udělala sama, ale je lepší když do toho přítele od začátku zapojíš (někdy s tajným skřípěním zubů), at se všechno naučí a může tě kdykoliv zastat 😉 . a jak říkáš - s vlastím mimčem je všechno mnohem přrozenější. neboj se, doma si to "ošaháš" a bude to supr 🙂

fangi
14. bře 2009

Nerada ruším...jen že tu zrovna někdo je, chtěla bych se zeptat... když bych pracovala na poloviční úvazek na DPC dejme tomu rok před odchodem na mateřskou, tak dostanu nějakou? A na rodičovský příspěvek to už nemá vliv, to si prostě každá vybere z těch 3variant, jak dlouho bude doma s dítětem a podle toho dostává příspěvek, chápu to dobře? Děkuju !!! 🙂

morgan
14. bře 2009

fangi, tak to ti bohužel neporadím ☹

deathy
15. bře 2009

Ahoj fangi, no, nejsi zrovna v diskuzi, kde by sme ti toho asi řekly na daný téma hodně, zkus pohledat, je jich tu dost kde se dozvíš mnohem víc..
Ale, co se týče tý mateřský...to ti já nepovim. Mě se mateřská netýká vůbec, jelikož sem studentka. Ale u rodičovskýho příspěvku si jen vybereš tu variantu (pokud nejsi v situaci jako já, já si totiž vybrat nemůžu, mám automaticky tu 4letou variantu). U RP si můžeš přivydělávat jak chceš, předchozí zaměstnání na něj nemá pokud vim žádnej vliv. Na ten má nárok každá mamina.
U tý mateřský vim jen to, že musíš splňovat 270 dní účasti na placení pojištění (předpokládám soc.) nebo se musíš vejít do ochranný lhůty. Ale ta končí snad teď v březnu, protože to zase nějak měnili a něco zrušili a ta lhůta právě teď dobíhá..ale to je jedno.
Každopádně těch 270 dní účasti pořád platí, a jak se to počítá když děláš na poloviční úvazek, to už ti teda taky nepovim. Já mám jen tyhle "základní" informace.. Tak snad aspoň trochu sem ti poradila, ale rozhodně se ještě někde podívej, abych ti třeba neřekla nějakou kravinu. To bych nerada..
Kdybys tu nenašla to co hledáš, tak www.aperio.cz. Je to poradna, hodíš tam vzkaz a oni ti poradí. Mě odepsali cca do 14 dní. Ale myslim že když tu zapátráš, nebo se poptáš tak ti někdo poradí nebo tě aspoň nasměruje někam kde toho zjistíš víc.
Takže tak... 😉

leryl
15. bře 2009

Myslím,že k Apolináři se chodí proto,že tam je špičkový personál a vybavení pro mimi(JIP apod).Kdo chce lepší prostědí,jezdí do menších nemocnic.A v sálech je rozdíl v tom,že 2 je barevně vymalovaná.Taky jsem tam chtěla rodit,ale zrovna byl zavřený a můžu říct,že když na mě přišly kontrakce,bylo mě jedno,na jakém jsem.

andy80
15. bře 2009

leryl: já nakonec byla ráda za tu 1, protože tam byla ta vířivá vana. Měla jsem křížové bolesti, tak jsem v té vaně strávila snad dvě hodiny a moc mi to pomáhalo. V Havl. brodě jsem měla výřivku přímo na pokoji, ale vůbec jsem jí neužila, měla jsem bolesti normální do břicha a lehnout si do vany nepřipadalo v úvahu. Nejlíp mi bylo v předklonu 😀

bublinka9
15. bře 2009

zdravím...
omlouvám se že jsem sem tak vpadla...
10.03.2009 se nám narodila holčička prosím o pomoc v hlasování...
budeme z toho mít jen to že bude vytisklá v novinách jako miminko týdne a schovám jí to na památku...

http://kladensky.denik.cz/miminka/mimina2009031... - hlasuj pro kristýnka roušalová 😉

janah.
15. bře 2009

Deathy,
ty pokoje nejsou ta tragický, jak píše Andy80. Je jasný, že menší porodnice mají asi hezčí pokoje, ale na druhou stranu u Apolináře je špičkový personál. Tak asi tak. Nechci se nikoho dotknout, ale někdo preferuje to a jiný ono. A o tom, že by na celé odd. byly jen 2 sprchy vážně pochybuju. To by tam musela být nonstop fronta, ne?? Fakt to není taková hrůza. 😉 😉

andy80
15. bře 2009

janah.: na oddělení P15 jsou fakt na celou chodbu 2 sprchy a jedna toaleta (byli tam záchody dva, ale jeden byl mimo provoz). A fakt byl občas problém se do sprchy dostat. Myslíš, že jsem si to vymyslela? To asi těžko, určitě se tady najde ještě někdo, kdo ležel na P15 a bude to moct potvrdit. A jestli myslíš, že Havlíčkův brod je menší porodnice, tak se mýlíš. Je to obrovská porodnice a sjíždí se tam rodit maminy z celé ČR. A personál tam byl taky špičkový (až na pár vyjímek na šestinedělí). Já jsem psala hned ze začátku, že dokud jsem nepoznala jinou porodnici, tak jsem si myslela, že Apolinář je něco extra, ale fakt není. Ty porodní boxy mi nesedí. Kor když já tam čekala až se rozjede porod a vedle mě křičela mamina, která už rodila, tak mi to moc odvahy jako prvorodičce nedodalo. Ale personál fakt super, nemůžu si stěžovat. A to je fakt to hlavní.

deathy
15. bře 2009

Já to přežiju těch pár dní tam. Fakt budu radši když bude personál pohodovej, než špičkový pokoje. Stejně si myslim, že to člověk až tak moc nevnímá, když tam má to svoje malý štěstíčko.
Tak snad už brzo budu moct připojit svůj názor 😀

andy80
15. bře 2009

deathy: Jasně personál všechno vynahradil. A co ty tu ještě? Šup, šup rodit 😀

deathy
15. bře 2009

andy, když ono to nějak nechce pořád začít 😀 Zejtra du na ten oxytocin. test, tak snad to se mnou - teda s ní - něco udělá 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru