Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

pepibubu
16. bře 2009

Ahoj holky... já vloni v srpnu taky rodila u Apo, císařem, a myslím že jsem se nerozkojila i kvůli jejich "chybám" (maláýho mi ukázali na deset minut, pak ho odnesli, na JIP jsem ho neviděla vůbec (jen mi jednou řekli co s ním je) a viděla jsem ho až za 24 hodin... nějaký nošení n přikládání? pfff, ani náhodou....

Ale co jsem slyšela na Apo včera od sousedky? ta rodila tam taky, taky císařem, ale proto, že malá byla koncem pánevním.... v sedm přijela ráno na příjem, ještě v jednu čekala po přípravě (jo, rozumíme tomu když je něco akutního, ale aby rozrušená čekající mamina slyšela "kdo udělá to kápéčko? mně se do toho nechce...." "no mně taky ne..." )

Tak jsem došla k názoru, že druhý si porodím někde jinde... 🙂 kde mi malýho případně přinesou na pokoj i po sekci atd.

andy80
16. bře 2009

deathy: tak to držím palce, mě se po zátěžáku teda pacholek nechtěl ani hnout 😀

pepibubu: no já si taky myslím, že jsem nekojila kvůli tomu, že jsem byla jinde. Za malým jsem nemohla ani jít, protože jsem nevěděla ani kde je. Dole mi řekli, že je na novorozeneckém, ale že nevědí na kterém oddělení, tak jsem čekala, až mi přijdou říct, kam za ním můžu jít, ale nedočkala jsem se. Takže od porodu k prvnímu setkání došlo asi po 15ti hodinách. To je taky dost.

Ale u porodu jsem měla super doktorku i PA. I po porodu na sále se o mě starali pěkně a to jsem fakt ocenila.

janah.
16. bře 2009

Holky, já se jich nechci zastávat, ale bez debaty, když je nějakej problém, moc porodnic v Čechách není. Ležela jsem tam 3x a pokaždý nějaký hodně problémový maminky kolem mne. Raději by byly doma, ve svých porodnicích, ale opravdu neměly na výběr. Při čemž jedna Mamča byla z Moravy a nevzalo ji Brno, že musí k Apolináři. A jak byla šťastná, že se pak může vrátit do Prostějova. A na personál můžete natrefit všude. Každej si musí rozmyslet sám, jestli preferuje Apolinář, nějakou jinou porodnici nebo porod doma 😉
Moje sestra taky nebyla spokojená, na druhou stranu, když se mimi narodilo, tak jí řekli, že před sto lety by umřely obě.. A druhý rodila mimo Prahu, a že by tam byla lepší péče bych rozhodně netvrdila 😒

deathy
16. bře 2009

andy, tak zátěžák naprostá nula. Nic, dr. pak jen konstatoval, že děloha prostě na kontrakce asi nemá náladu a pak mi ještě zdělil, že nejsem vůbec otevřená...tak mi k tomu tak trochu dopomohl..málem sem tam brečela.
Ale jako dr. milej (zase sem narazila na jinýho 😀 ) a ta sestřička na sále taky byla milá. Tak snad to tak i bude.
No a když nic, tak ve čtvrtek nástup na vyvolávání... je mi docela ouzko ☹ Ten dnešní "neúspěch" mě docela rozsekal.

girll
16. bře 2009

Ahojky holky,tak sem nakukuju po hooodně dlouhý době chodila sem za váma v září když sem ještě byla 2v1 😀 a nevim co si mám ohlědně apolináře myslet nechci si stěžovat,jako personál super sestřičky taky a hlavně PA co mě rodila ale zkazili mi(no spíš doktor) porod tak že ve mě nechal kusy placenty a plodových obalů 😒 Musela sem 2x na hysteroskopii a pak sem ještě musela přestat kojit kvůli tomu že sem pořád krvácela a už nevěděli co se mnou tak mi museli nasadit hormony ☹ Ale už je to za náma Pepča je na bebě a už i přikrmujeme tak že pohoda 😉 a jestli si chcete přečíst můj porod tak tady https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... ale nikoho nenutim 😉 😀

Deathy: já to měla to samí byla sem úplně zavřená,dělali mi 2x zátěžák ale bohužel mi nijak nepomohli jako tobě nešlo jim to jak sem byla zavřená,tak že doporučili sex to byl pátek (v pondělí bych musela na vyvolání) tak sme to zkusili no a v sobotu ráno rupla voda a v neděli odpoledne byl pepča venku 😉 Tak držim pěstičky at se to taky rozjede dřív než při vyvolání 😉

deathy
16. bře 2009

girll, takže sex zabral? No já se na to ani necejtim, ale snad bych to i zkusila... Sem po dnešku fakt úplně vyřízená. Každopádně by to za to stálo 😀 Děkuju za pěstičky

sylvar
16. bře 2009

deathy, zkus sex, dost to prý zabírá nebo červený víno 🙂

andy80
16. bře 2009

deathy: neboj se toho, já taky nechtěla vyvolávaný porod a nakonec jsem měla vyvolávané oba. Hele, ven Kristýnka musí ne? Navždycky tam nezůstane. A sex u nás nezabíral. My teda sexovali celý těhu takže asi jsme byli zvyklí 😀

girll
17. bře 2009

deathy: no u nás zabral ale dr. u apolináře říkal že spermie musí dovnitř že je v nich látka která by porod měla vyvolat 😉 my během těhu sexovali tak 5x tak že asi tělo na to nebylo zvyklí a rozpohybovali to i ty spermijky ale dělej jen to na co se cítíš 😉 Jak píše andy Kristýnka ven musí at s pomocí dr. nebo ne 😉

fangi
17. bře 2009

Deathy:Děkuju za odpověď o té mateřské! 🙂

andy80
17. bře 2009

tak co deathy, pořád nic?

janah.
17. bře 2009

Deathy, tak jak?? To co Ti dělali, byl asi s největší pravděpodobností Hamilton. Můj nejhorší zážitek z prvního porodu. Takže když už jsi zvládla tohle, tak pak už to bude jen pohoda 😀 😀 😀

janah.
17. bře 2009

Jo a nám sex taky nezabral 🙄

sylvar
17. bře 2009

no, a my měli za těhu sex ta k 4x a to zkraje, než dr zakázala a rodila jsem v 36tt 😕

deathy
17. bře 2009

Jo jo, musí ven...ale, já se fakt začínám děsně bát. Sex u nás taky nebyl skoro vůbec, tak třeba by to zabralo, uvidíme..ještě dneska zkusíme, já včera naprosto nemohla. A víno už sem taky zkoušela..nic. Jen sem byla veselá 😀 Dneska sem se odpoledne válela ve vaně, pak pila něco s hodně skořicí, byla sem dokonce i zatopit v kotli..nic. Ještě chci jít ven na procházku, ale polovička nějak usnula 😀 Tak musim počkat.

Joo, a v papírech je nějakej Hamilton, a já si řikala, co to sakra je..tak teď už vim. Pěkně hnusná věc 😀

wsmoulinkaa
17. bře 2009

tak holky co to je ten hamilton?? já znám jen závodníka 😀

ale prý to je nějaký chvat.... 😀 co to je že to je tak nepříjemný??

deathy
17. bře 2009

Jojo, závodník je to taky 😀
Ale tohle je.... jak to říct, prostě dr. tě manuálně otevře..

aji81
17. bře 2009

jj to Ti udělal hamiltona. Jsem ho měla taky čest zažít, jsem uplně viděla andělíčky ☹ ale pak se to za pár hodin rozjelo a začala jsem krvácet, jak mě otevřel.

deathy
17. bře 2009

Já teda viděla všechny svatý a málem vyrvala to držátko na křesle 😠 Krvácet sem nezačala, jen sem včera do večera malilinkatě špinila.
Ale došla sem k zajímavýmu objevu...asi mi před chvíli odešla hlenová zátka.. Nenapadá mě totiž nic jinýho co by to "ono" mělo být 😀 Tak mám asi radost..

aji81
17. bře 2009

já nevím, že to musí tak bolet a to je jen začátek...Ale nebudu Tě strašit. Taky jsem rodila u Apo a personál fakt super teda u porodu, šestinedělí je něco jiného...No, vidíš hlenová zátka tak to se Ti to co nevidět rozeběhne!!!. Držím palce at to máš rychlé a vše ok! 🙂

deathy
17. bře 2009

No snad to ona byla. A kéž by se to rozběhlo ještě dneska, ježiš to by bylo super 😵

wsmoulinkaa
17. bře 2009

mě to začlo taky hlenovou zátkou.....a asi za 5h mě začali mlinnké kontrakce a pak větší atd 😀 ale měla jsem to teda dlouhý...tak at to máš rychle zasebou!!!! 😉 😵

wsmoulinkaa
17. bře 2009

jj tak jestli myslíte že do vás šáhne ....tak něco takového mi dělali poprvé ale to jsem rodila v 39tt a nepřenášela a kontrakce jsem měla...ale dlouho a málo jsem se otevírala....tak nevím asi to chtěli urychlit...ale nebolelo to,jen nepříjemné a krev taky byla. 😒

andy80
17. bře 2009

chm, mě odešla hlenová zátka několik týdnů před porodem. Byla to jen část a další část odešla 4 hodiny před porodem. Prý se to stává. Já tenkrát taky měla radost, že budu rodit a ono nic.

deathy
17. bře 2009

No já sem ráda že aspoň něco, a ono je to stejně asi jedno, jestli třeba začnu rodit dneska sama, nebo ve čtvrtek vyvoláním..ty dva dny už nejsou takovej rozdíl 🙂

andy80
17. bře 2009

deathy, co tu ještě děláš, jsem myslela, že už budeš v porodce 😅 . Přeju ti, ať se ti to do zítra rozjede samo, ono když jdeš na to vyvolání, tak víš, že tam jdeš, nevíš co s tebou budou dělat, jak to půjde... atd. Když by to přišlo samo, bylo by to lepší. Ale jinak to vyvolávání není nic strašného, jen si asi každá mamča přeje porodit přirozeně.

deathy
17. bře 2009

andy, kdepak, ještě stále doma. Jo, přesně to je to ošklivý, že člověk ví že tam de na přímo takhle na to. Je to fakt nepříjemný. Jinak z toho ani trauma nemám, jen tady z toho.
No nic, du ležet a nechám si zdát o tom, že mě to chytne 😀

r.o.s.s.i.b
18. bře 2009

Ahojky deathy co tdy ještě děláš 2v1 ?? 😀 já myslela,že už je Kristýnka na světě

deathy
18. bře 2009

Ahoj rossib, neni. A asi se ani sama nechystá. Zítra ráno nástup na vyvolání... Je mi pěkně zle od nervů a bojim se neskutečně.. Sice tam se mnou bude přítel, ten se teda taky bojí, bojíme se oba 😀 No hlavně že tam bude.. Ježiš, mě je fakt příšerně 😒

Holky, dneska už tu asi nebudu, pokusim se usnout.
Takže se ozvu nějak po víkendu, snad to bude vše ok a jestli se pouští i v neděli, tak já o to budu usilovat 😀 Zatim papa

martinamil
19. bře 2009

Zdravím vás, ráda bych s zeptala, zda jste některá navštěvovala Předporodní přípravný kurz u Apolináře http://www.apolinar.cz/porodnice/index.htm. Stojí to za to? Mám rizikové těhu a plánovaný císařský řez. Předem moc děkuji za názory. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru