Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

kacka.va
29. čer 2009

deathy: tak to jsi měla v pohodě 🙂

deathy
29. čer 2009

kacka.va, jo docela jo.

marsulinka
29. čer 2009

deathy: jasně, no každopádně si tam po tý poslední kontrole zavolám, uvidim co mi řeknou, už se to pěkně krátí, dneska mi doktro na kontrole řekl, že už mám CS4, tak se už budu trochu šetřit 😉

deathy
29. čer 2009

marsulinka, já ti ani nevim co to to CS je, protože mě nikdo nic takovýho neřikal... Přijde mi, že o některý věci sem byla ochuzená 😀

marsulinka
29. čer 2009

jo holky, když už to na Vás přišlo, volali jste některá předtím k Apolináři? Třeba, pokud jste si nebyly jisté, že už je to na porod nebo tak?A jestli ano, tak na porodní sál přímo? Zrovna přemýšlím, jak to pak udělám. Jinak manža mě tam chce dovést, ale pokud by nebyl zrovna doma, asi budu muset zavolat sanitku

marsulinka
29. čer 2009

to je to cervix score, je to jak je na tom děložní čípek a jak na něj miminko naléhá, prostě se kontroluje, zda se moc neotvíráš nebo ti moc neměkne dřív než má, je to pak hodnocený takovými body a právě CS4, už je docela dost, tak už se musí v tomhle týdnu co jsem člověk víc šetřit, no ale možná je lepší nic nevědět 😀

marsulinka
29. čer 2009

Stejně je hrozný, jak člověk hltá všechno info, co mu kdo řekne, teď začínám být nervóznější a nervóznější, zvlášť když mi doktor řekl, že podle ultrazvuku budu možná rodit cca o 14 dní dřív 😉

kacka.va
29. čer 2009

mně teda taky nikdy nikdo CS neměřil.
marsulinka: nikam jsem nevolala, rovnou jsme jeli. Rovnou zazvoníš u porodního sálu a je to.

deathy
29. čer 2009

No, tak mě kdyby neudělal dr. 3 dny před vyvoláváním Hamiltonův hman, tak nejsem otevřená ještě dneska 😀

marsulinka
29. čer 2009

deathy, tak to já budu mít asi opačnej problém 😀 😀 , budu Adámkovi domlouvat, ať ještě chvíli vydrží u mě v bříšku

morgan
30. čer 2009

marsulinka: do telefonu ti stejně řeknou, že pokud se něco děje, at přijedeš, protože takhle nic nepoznaj (jako mě 😉 ), takže můžeš rovnou jet (kdyžak tě pošlou zas domu.. ☹ )

morgan
30. čer 2009

deathy:ten Hamilton mi přišel dost příšernej a trochu jsem si v ambulanci i zařvala, ale asi to pomáhá 😀

deathy
30. čer 2009

morgan, jo je to hnus a ještě když to nečekáš 😀 Já teda neřvala, ale málem sem skočila z toho křesla 😀

tantana
2. črc 2009

Ono je po telefonu tezke cokoli poradit,ale obavam se abych pak nebyla treba za histerku 😅

deathy
2. črc 2009

tantana, na to se vyprdni, de přece o zdraví tvoje a tvýho dítěte. Ať si myslí co chtějí, o ně nejde. Taky by se to mohlo třeba stát naopak, že bys vyčkávala a vyčkávala, a pak by ti řekli či vynadali, že si přijela pozdě...tak co je horší? Já bych tam radši byla teda dřív.. 😀

morgan
2. črc 2009

tantana: přesně tak, určitě se neboj, že budeš za hysterku! Prostě v nejhorším tě pošlou domu (teda pokud samozřejmě nebydlíš nějak daleko). Mě řekli, že můžu přijet až klidně druhý den, já je neposlechla, zvonila jsem tam znovu za pár hodin, a vojta se narodil necelé dvě hodiny potom. Kdybych čekala podle jejich rady doma, tak tam i porodim, pak jsme se tomu i s dr. zasmály a řikala, že fakt se člověk nemá bát, že bude "otravovat". 😉

tantana
3. črc 2009

Mate pravdu.Jo chodil nekdo z vas na ty kurzy?Jsme domluveny na ten trihodinovy,ale nejsem si jista jestli neni ten delsi lepsi. 😕

kacka.va
4. črc 2009

tantana: já taky byla jen na tom krátkém a stačilo mi to, hlavně jsem chtěla vidět sály a tak.

teriskaa
4. črc 2009

Joo, tak nás taky čeká Apolinář🙂 Zatím jsou všichni moc milí,tak uvidíme,jak se to bude vyvíjet..však máme ještě dooost času..termín máme danej na 29.12.,tak uvidíme🙂

tantana
7. črc 2009

Diky Kacka.va, taky jsem hlavne chtela videt jaky to tam je. 😅 a ktery z tech salu se Vam zda lepsi?Na ktery tedy pripadne zazvonit az to prijde?

kacka.va
7. črc 2009

tantana: já byla na jedničce, to je ten na pravé straně, když vylezeš schody, ten druhý akorát rekonstruovali.

katulen
8. črc 2009

holky, kdo jste teď někdy rodily u Apo, mám prosbu a to, co se týče parkování u porodnice a v okolí.
Pokaždé, když jezdím do poradny, nechávám auto na placeném stání (super věc, zvlášť, když je tam člověk někdy celé dopoledne 😠 ). Ale to se nedá nic dělat, jezdím z Říčan, takže auto je pořád nejlepší řešení 😉 .
Spíše se mi jedná o to, až pojedu rodit (manžel bude se mnou), kde ponechat vůz, když člověk neví, jak dlouho bude vše probíhat, přece nejde, aby si třeba odbíhal z porodního sálu na ulici a prodlužoval stání 😕 😠

martinamil
8. črc 2009

Katulen, to je bohužel problém. Parkování je placené. Myslím, že od 18 do 8 hod. je zdarma a pak o vídendech. My rodili plánovaným císařem, takže délka parkování byla jasná, ale jinak bychom řešili stejný problem. Paní na vstupu mi na tuto otázku radila,: "Dejte za okno vzkaz, že rodíte a oni budou tolerantnější." Tak nevím.

kacka.va
8. črc 2009

katulen: já nechávala auto na Hájích a pak jezdila metrem. Během porodu nevím, jak to manžel udělal, mám dojem, že zaplatil 2 nebo 3 hodiny, nakonec tam byl asi 5, ale naštěstí nidko auto neodtáhl

marsulinka
8. črc 2009

Holky, tak jsem zpět z kontroly a vše je v pořádku, váha 70kg, takže 10kg nahoře 🙂
Jé teriskaa, zrovna jsem ti dnes psala do IP, takže taky rodíš u Apolináře 🙂
Tantana, já jdu na ten krátkej předporodní kurz a myslim, že to stačí bohatě, jen pro info, navíc manža by se na ten delší nemohl uvolnit...

morgan
8. črc 2009

Katulen: s tím parkováním je to fakt bída...já jsem si přála abych rodila v noci nebo o víkendu a nakonec jsem rodila v neděli, takže se mi to splnilo, ale kde bychom zaparkovali při "plém provozu" teda nevím 😠 , ale ta rada od martinamil není špatná, asi by záleželo, který policajt by to četl 😀 ...možná se zeptat na tom předporodním kurzu, jaké s tím mají zkušenosti 😀

brisalek
8. črc 2009

Tak nam na predporodnim kurzu radili zaparkovat v arealu psychiatricke kliniky, ktera je za tou velkou zdi proti Apolinari, v jezd je z ulice Ke Karlovu proti odbocce do ulice Na Bojišti. Nevim, jestli je to placene nebo ne, asi spis ano, ale je ta pry porad misto a nikdo tam auto nevykrade, coz pry v noci neni pre budovou tak vzacny jev podle PA. Ta cedulka je dobra, ale myslim, ze cely den to asi neprojde.

katulen
8. črc 2009

díky moc za rady, zkusím příští poradnu omrknout ten areál psychiatrické kliniky 😉

tantana
10. črc 2009

S tim autem to vyzkousime.Snad to projde.

whoknows
10. črc 2009

S místem na hodinách bývá problém. Zdarma je to myslím jako jinde na hodinách, od 20 do 8 do rána a o víkendu, ale myslím že když zaparkujete v modré zóně tak cedulka nepomůže. Praha 2 tohle řeší celkem důsledně. Jinak se dá přeparkovat ještě na hodiny na Karláku, tam je hodně parkovacích míst a dojet tu jednu stanici busem. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru