Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

marsulinka
10. črc 2009

No to parkování bude vážně oříšek, no tak uvidíme, jak to vymyslíme

morgan
10. črc 2009

Jsem si před porodem řikala, že kdybych měla jet ve všední den a věděla bych, že si mě tam už nechají (kdyby mi praskla voda), tak že bysme jeli taxíkem...teda pokud to někdo nemá nějak moc daleko 😉

tantana
11. črc 2009

No prave,bydlime tesne za Prahou takze musime rozhodne autem.Doufam,ze nebude moc velka zacpa. 🙂

janab78
20. črc 2009

Minulý týden jsem byla poprvé v poradně a byl tam dr. Kratochvíl. Působil na mě trochu divně a teď jsem si tu přečetla, že některé z vás s ním nebyly spokojené. Někdo psal řezník Kratochvíl ☹ . To je vážně tak děsný? Teď přemýšlím, jestli nemám radši chodit jindy. Poraďte.

martinamil
20. črc 2009

Jano, bohužel Dr. Kratochvíla jsem nezažila, takže poradit nemohu. Ale podle mých zkušeností od Apolináře (a že jsem tam ležela skoro 1/3 na rizikovce) jsou všichni profíci. Třeba je někdo míň nebo víc sympatický, ale svou práci dělají dobře. A k porodu? Pokud nebudeš rodit plánovaným císařem, tak stejně předem nevíš kdo tam bude. A bude-li Tobě nesympatický lékař zrovna ve službě, tak zvolíš druhý sál. Máš volbu, takže bych se zbytečně nestresovala. To mimi to vycíti. Důležité je, aby vše proběhlo ok a mimi bylo zdravé. Držím pěsti! 😵

janab78
20. črc 2009

marti, zajímalo by mě, jak se pozná, kteří doktoři slouží. To je to někde rozepsané? Začínám být ze všeho nervní a teď mě fakt dorazily ty hlášky na mého doktora.

kacka.va
20. črc 2009

janab: uvidíš příště. Sice mají služby rozepsané, ale já tam chytla ve stejný čas 2x doktora, 2x doktorku a pak jiného doktora. nebo zkus jít v jinou dobu.

martinamil
20. črc 2009

Jano, v poradně neevím a teď, když je řas dovolených... Vím, že v pondělí odpoledne je prof. Dr. Hájek - vysoce riziková těhotenství. Ale možná bychom to tady mohly dát dohromady 😉 😅

Kdo je na sálech, je napsáno před sály.

martinamil
20. črc 2009

Jani a nebuď nervózní, kdy máš datum? Ono to vše bude ok. Hlavní je, aby byl drobeček v pořádku. Já si od Apolináře odnesla po 8 letech vymodlené mimi, takže vím

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

😀 😀 😀

janab78
20. črc 2009

Termin mam za 14 dni, ale už jzačínám být nervózní. ☹ Až budu příště v poradně, tak si obhlédnu, kde jsou rozepsaní doktoři, abych šla na jistotu 😀 .Koukala jsem, že ten Kratochvíl je vedoucí sálu č. 2, tak tam asi nepůjdu. On ale asi stejně nerodí.Já když jsem si tu přečetla řezník Kratochvíl, tak se mi udělalo zle 😒

Marti-Kryštůfek je moc krásnej 😉

martinamil
20. črc 2009

Jani, děkuji 🙂

Neboj, vše bude ok. Až budeš držet ten svůj uzlíček v ruce, tak teprve začne sranda

marsulinka
21. črc 2009

Ahojky holky, tak já jdu k Apolináři poprvé do poradny 3.srpna v pondělí, mám tam být už v 7:45h ráno. Takže jsem taky zvědavá, co mě tam čeká 🙂 Ale beru to s klidem, né všichni jsou vždycky příjemný..., to je jasný. Jinak ale pokud bude volno, chtěla bych rodit na sále 1

marsulinka
21. črc 2009

JO holky, když se volá sanita k porodu, kdyby třeba v tu dobu manžel nebude doma, tak se volá sanita přímo nějaká od Apolináře a nebo prostě klasicky rychlovka?

tantana
21. črc 2009

Asi bych volala normalne rychlou,ale nejsem si uplne jista.

karusta
22. črc 2009

taky bych volala rychlou

dont_speak
22. črc 2009

marsulinka, normálně voláš RZ a řekneš jim kde jsi registrovaná 🙂

marsulinka
23. črc 2009

Holky díky za rady 😉 , já si to myslela, ale tak člověk nikdy neví.......Vím, že třeba mimo Prahu se volá prý jejich sanita

tantana
24. črc 2009

Vidis to jsem nevedela.Mame jit jeste na ten malej kurzik tak se tam optam co a jak, ale je to az v srpnu.

vikula
24. črc 2009

Ahojky budoucí maminečky 🙂
jen jsem nakoukla,protože jsem také rodila u Apolináře 🙂 A strašně ráda bych si to zopakovala 😀 Už se těším na druhé miminko.
Rodit budu určo tam....Rodila jsem na sále 1 a tam to bylo ok jen P15 nic moc,ale já tam byla jen 9hod. a pak jsem šla na nadstandart(díky bohu)
Ty sertry jsou tam opravdu na ......A to jsem kliďas a nic jsem skoro nepotřebovala 😒 Ale to je to poslední,hlavní je že už mimi máte u sebe a ty 4dny se to vydrží 🙂
Přeju Vám hodně štěstí a pohodový porod jako jsem měla já 🙂

katulen
24. črc 2009

díky vikula za povzbuzení, jdu v pondělí na indukci, jsem nahlášená na sále 2. Rodila jsem u Apo před 6 lety a v pohodě, tak snad to bude tak i teď 😅

marsulinka
24. črc 2009

Ahoj vikula, chlapeček je moc krásný........gratuluju. Chtěla jsem se tě zeptat, zda si byla na jednolůžkovym či dvoulůžkovym nadstandartu, stále uvažuju zda si vzít nadstandart či normální pokoj, tak jestli se to fakt vyplatí.....

martinamil
24. črc 2009

Marsulinko, jaká máš pro a proti? Já byla na P15 jednu noc a pak se uvolnil nadstandart na P5, takže jsem se stěhovala. Já si brala nadstandart kvůli posteli.

vikula
25. črc 2009

Marsulinka moc děkuji 🙂 Čekala jsem na něho tři roky,ale čekání se vyplatilo a stojí za 😀 to
Já jsem chtěla nadstandart a to dvoulůžkový,protože si miminka navzájem pohlídáte,když se chodíte sprchčit na wc atd....TAk proto a pak si třeba navzájem poradíte 😉 Každá pochytí něco jiného 🙂

Příště asi budu rodit na sále č.2,protože jsem slyšela,že je to tam mnohem lepší,ale já si nemohu opravdu stěžovat 🙂 Rodila jsem na svůj svátek,byla jsem tam úpně sama a rodila mě žákyňka a ta se mi věnovala,že to bylo super 🙂 Rodila jsem malého cca dvě hodky a silné bolesti jsem měla tak 1,5hod.TAk porod jedna báseň.A pak přišlo to nejkrásnější 😵 😵 😵 NÁDHERNÝ A NEPOPSATELNÝ POCIT 😵 😵 😵

tantana
25. črc 2009

Ahoj Vikula,diky za podporu. Snad nam to pujde taky takhle jako po masle. 🙂

kacci
25. črc 2009

Ahoj holky, já rodila u Apolináře 30.6. plánovaným /neplánovaným císařem (plánovaný kvůli dvojčatům a poloze KP a příčka, ale praskla mi voda). Rodila jsem na PS 1 ... legrační je, že ten operační sál je na konci chodby (kde jsou po obou stranách porodní boxy), já čekala s manželem v místnosti s masážní vanou těsně před tím operačním sálem a na záchod jsem musela procházet tou dlouhou chodbou až na začátek k příjmu, takže když jsem se vracela, koukala jsem přímo na průběh operace - ty dveře na sál jsou prosklené a stůl je přímo proti nim🙂 - až jsem tam sama ležela, tak mi to ale bylo fuk🙂. Jinak jsem byla na šestinedělí na P1, sice se nám nikdo nijak extra nevěnoval, ale na požádání byli všichni strašně ochotní a celou dobu příjemní. Dokonce mi sestra 4. den nabídla, ať jí miminka o půlnoci dovezu, že je ve 3 nakrmí a o půl šesté mi je zase doveze, abych se konečně vyspala...

marsulinka
25. črc 2009

vikula, tak to je krásné, ještě na tvůj svátek takový pěkný dáreček, vymodlené miminko 😉 , taky uvažuju o tom dvoulůžkovym nadstandartu, tak uvidím podle situace 🙂 . To si ten porod měla krásný, tíše závidím a doufám, že to u mě bude mít taky hladký průběh.....

Jinak já jsem zase slyšela od kamarádky, která tam brigádně pracuje, že je lepší sál č.1, tak teď nevím.....kam 🙂

vikula
26. črc 2009

Marsulinka:
ono je to asi jedno 🙂

JEN vÁM JEŠTĚ PORADÍM JEDNU VĚC....¨Myslím,že je hodně důležité se porodu nebát a používat hlavu 😀 Vím, zní to divně,ale pokud budete dělat vše jak Vám říkají a dýchat jak se má tak máte vyhráno 😉 Ty kontra se dají krásně rozdýchávat a mě tam pomohl i manžel,když dýchal semnou.Když to přišlo tak jsem chtěla zadržet dech,ale s jeho pomocí jsme krásně dýchali a pohoda.
Porod bolí to jo,ale opravdu ja chvilku při druhé době porodní už jen tlačíte a to už je pohoda(pokud netlačíte 5kg miminko)a už si říkáte ...za chvilinku uvidím našeho drobečka a to už tak strašně uteče,že to není ani pravda ☹

vikula
26. črc 2009

kacci to je pravda,pokud po nich nic moc nechceš tak jsou v pohodě.A je dobře,že ti tak pomohly.Bylo by smutné kdyby Ti to nenabídly....Něco jiného je mít jedno 🙂
A jak to zvládáte doma???

Já vím,že jsem malého už pak nikam nechtěla dát ☹ Jak jsem jim ho dala na první noc,abych se vyspala tak tam stejně plakal soused 🙂 A ráno v 5hod. jsem se už nemohla dočkat,až ho zase uvidím 😵 A pak musel stejně jednu noc na svícení,ale to už mi ho každé tři hodky nosily.Tak už se tolik nestýskalo 🙂

tantana
26. črc 2009

Holky a co epidural,kazdy mi rika neco jineho a tak nejak nevim jak se rozhodnout.Hlavne jak clovek nevi jokou intenzitu tech bolesti ma ocekavat.Jestli se to da nebo neda vydrzet. 😕

morgan
26. črc 2009

Já jsem epidurál moc chtěla, ale nedali mi ho...teď jsem ráda, že jsem to musela zvládnout bez něj i když to bylo peklo. Vím, že kdyby to bylo na mě, tak bych podlehla a nechala si ho píchnout. Říkám si, že příště už to být horší nemůže a chtěla bych to zkusit zase bez něj, pokud to zvládnu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru