Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

whoknows
28. srp 2009

nanule, já půjdu zase poprvé do těhotenské ambulance. asi mě pošlou i na ten monitor ikdyž o tom nic neříkali. ta sestřička v telefonu řekla jen ať přijdu v 8 hodin, ale myslím že to taky nemyslela tak že jsem objednaná na osmou. Asi budu muset čekat až na mě přijde řada. holt svačinu a knížku sebou 😀

whoknows
28. srp 2009

a když ti řekli ať zaklepeš, tak zaklepej 🙂

nanule
28. srp 2009

whoknows: Me napoprve rekli at prijdu v 7:45 a pak jsem zjistila, ze otviraji az v 8, ale vyplatilo se prijit driv, byla jsem tam uz v pul a byla jsem prvni maminka... I tak jsem cekala asi pul hodky, protoze si od nas braly ty prukazky ruzne napreskacku, takze prvni jsem stejne nebyla 🙂 A na monitor me neposilali, az pri dalsi navsteve, jen me poslali na odber krve na Karlak, kde bylo sice narvano, ale tehule maji prednost 😎

nitenka
28. srp 2009

dobré ranko všem 🙂 tak jsem dobalila tašku do porodnice 🙂) Ale i když mám jen to nutné je toho fakt hodně 🙂 ještě musím zabalit malému 🙂 ale to chci ještě přeprat a vubec nevím co mu zabalit na cestu 🙂 jak bude velký a tak tak se v tom přehrabuji 🙂 hezký a uspěšný den všem... papa
fakt je dobré že jsem na tyhle stránky narazila hned vím co mě čeká a nemine 🙂))

whoknows
28. srp 2009

nitenko na kurzu nám říkali, ať si věci pro miminko zabalíme a necháme doma a ať to přiveze tatínek nebo někdo až pro nás pojede. protože i tam budeš mít tašku plnou věcí a na sálech i na pokojích není místa nazbyt 🙂

nitenka
28. srp 2009

whoknows ahojky já vím já už na kurzu byla 🙂 tak právě proto se snažím nabalit si věcí co nejmín,ale stějně je to taška jako hrom,župan pyžamo boty a je toho až až 🙂 jaký jsi si vybrala sál? já furt nevím 🙂

whoknows
28. srp 2009

já taky pořád nevím. včera jsme se byli podívat na tom sále s šoupacíma dveřma, boxy se mi zdály prostornější, tak možná tam. ale nějaký velký rozdíl v tom není, takže si nakonec asi hodím korunou 😀
s taškou mám stejnej problém 😖 a to mi tam ještě plno věcí chybí...

whoknows
28. srp 2009

teda šoupací dveře mají vlastně asi oba sály 😀 no včera jsem byla na sále 1.

nitenka
28. srp 2009

já asi zvolim sál 1ale nevím taky proč jen tak pocitově 🙂)) ještě uvidím co kdo napíše než se tam dostanu času máme ještě dost 🙂

whoknows
28. srp 2009

jsem zvědavá co bude říkat Marsulinka až jí pustí. bude určitě plná dojmů 🙂

morgan
28. srp 2009

nanule, jestli se dobře pamatuju, tak až půjdeš z monitoru, tak klepni na ambulanci a rovnou tam vlez (opravdu se neboj a nečekej) a jen jim tam polož průkajdu a monitor na stolek a jdi do čekárny, oni si tě vyvolají, fakt to tak funguje.. 🙂

whoknows - poprvé se na monitor nechodí, jen jak píše nanule, tak tě pošlou na karlák na krev, na monitor půjdeš až podruhý 🙂

tantana
28. srp 2009

Nit a who tak s tou taskou mam uplne stejny problem,mam pocit ze mam pulku veci a stejne uz pretika. 😅
Jinak blahopreji k dalsimu konikovskemu miminku. 😵

karusta
28. srp 2009

Maui- s dvojčatama tam nemusíš být jednou tak dlouhou dobu. Natočí ti obě najednou, dají ti jeden snímač navíc 😉

zazit
28. srp 2009

adjar, rodila jsem na sale c.1, byla to asi dobra volba - stravila jsem na cekatelaku den a celou noc, pres den jsem byla vlastne porad na zahrade a nahoru jsem chodila jen na kontroly a monitory, pak jsem se bala te noci tam, ze tam zaziju spoustu revu rodicich maminek a za celou noc nebyl ani jeden porod, prijem nic! Takze docela pohoda a ten operacni sal na jednicce je novejsi a modernejsi nez ten na dvojce, takze pro moje ucely to byla dobra volba
a dostala jsem se na nadstandard, sice ten dvouluzkovy, ale aspon neco 🙂

zazit
28. srp 2009

no, sal c.2 soupaci dvere na operacni sal fakt nema - jsou tam stare dobre dvoukridle drevene dvere
a boxy jsou na jednicce o neco malo vetsi

nitenka
28. srp 2009

zazit ahojky děkuju za info,mě ten sál č 1 taky zaujal víc 🙂 Jak je maino? ty máš počítač v nemocnici? a jak se má tomášek? jakej je? jsem zvědavá 🙂)) zdravím vás oba 🙂 😉

zazit
28. srp 2009

mam iPhone a s tim se da na Internet, notebook bych si sem asi nevzala

Tomášek ma 3,8 kg, a jak sel briskem, tak je od zacatku krasne vyzehlenouckej a ma zdravou barvicku, ma temne modry ocicka a cerny dlouhy 🙂 pacesky 🙂, dam pak fotky, ale to az budeme doma
No, podle mne je proste naaaadhernej, ale ja nejsem objektivni pozorovatel 🙂

nitenka
28. srp 2009

zazit tak to je nádhera na forky se těším moc... ty jsi víc než oběktivní tobě se musí líbit nejvíc 🙂 tak ho pozdravuj od tedy s ušima 🙂) jak ti je? jak jsi zvládla porod?? co kojení? vše v pohodě? dneska už končím,ale zítra zase mrknu..dobrou noc všem ..... maminkám těhulkám miminkám 🙂

zazit
28. srp 2009

nitenko, ja vas ostatni pred porodem nechci strasit, muj porod byl dost nestandardni, popisu vam ho az porodite, ale kazdopadne vysledek stoji za to!!!!

martinamil
28. srp 2009

Holky, koukala jsem, že balíte a mimo jiné pyžamo. Jestli mohu doporučit, neberte si vlastní. Dávají košile, jsou sice nemocniční a ne vždy mají knoflíčky u výstřihu (musí se hledat), ale jsou super savé a pohodlné. Já košili převlíkala asi 4x denně a to jsem byla po císaři. Spustilo se mi tolik mlíka, že vložky do podprsenky nestíhaly. A o očistkách ani nemluvím.

Takže fakt jen ten župan, min. 2 podprsenky lépe 3, síťované kalhotky (1x dávají), vložky do podprsenky, přezůvky. Jo a nezapomeňte kousek papíru a tužku, ta se bude hodit na vyplňování všeho možného.

Oblečení pro malé nechte doma v autosedačce a až pro vás tatínek pojede, tak to doveze.

Já měla mých věcí strašlivě moc, protože jsem šla na sál rychle z rizikovky a měla jsem s tím problém. Např. na nadstandartu P-5 nejsou vůbec skříně, jen noční stolek!!! A do něj se toho moc nevejde. A pak skříňka pod přebalovákem, kam jsem horko těžko nacpala tašku s civilním oblečením.

nitenka
28. srp 2009

martinamil ahojky díky za info 🙂 mě to taky napdlo že bude lepší košile erár 🙂 ale jednu si beru na začátek pro jistotu.. prosímtě jak je to tam s toaletním papírem? je tam nebo si musím brát svuj? ještě jsem se chtěla zeptat na jídlo po porodu,je lepší si vzít sváču? a jak je maino ?
zazit to je dobře nstraš,hlavně že jsi to zvládla a mej je krásnej zdrvej kluk... doufám,že už Ti je líp.. fakt už letím něco dělat 🙂 holky papa zítra

zazit
28. srp 2009

no vzdyt nestrasim 🙂 naopak - vybrali jste si fakt dobrou porodku, kde jsou lidi na svym miste a vi, co delaji!

vikula
28. srp 2009

Ahojky holky,

tak koukám,že Marsulinka porodila tak velká gratulace a ať maličký krásně roste a rodičům dělá jen samou radost 🙂 🙂 🙂

vikula
28. srp 2009

Zazit také gratulace 😀 😀

soanpe
28. srp 2009

holky,vy co balíte
pro mimčo kromě plen nic nepotřebujete.vše vyfasujete. já to uvítala, protože jsem aspon hned po návratu nemusela prát 😀 😝
pro sebe jsem měla jen župan, hyg.potřeby, ručníky, boty do sprchy ,pantofle,propisku, notes,
vysoký bavlněný kalhotky (doporučuju 7pack z Markš and Spencer za 250,- a jsou levnější než jednorázovky) -
ty sítovaný jsou děsný a zařezávaly se mi do jizvy po CS-hrozně se rolujou dolu po tom povislým břiše.
zbytek potřebných věcí mi přivezla rodina.

tantana
29. srp 2009

Martinamil to jsi mela ty podprsenky kojici?Ja jen ze me vyrostlo poprsi natolik ze ted mam tak jednu podprdu a kojici si netroufam kupovat,protoze mi jeste urcite natecou. 😅 Nestacily by nejaky obyc?

martinamil
29. srp 2009

Nitenko, toaletní papír nepotřebuješ, všude je. S jídlem neporodím, já šla na císaře, takže jídlo se mě nějak netýkalo.

marsulinka
29. srp 2009

Ahojky holky, tak hlásím, že dneska nás s Adámkem pustili z nemocnice 😉 . Teď zrovna spí s manželem v posteli, je to zlatíčko, krásně papá a přibývá na váze, takže bezva. Jinak jsem ležela na oddělení P5, nakonec jsem měla nadstandart, ale docela jsem si na něj na porodním sále počkala. 🙂 Všechen personál naprosto super........

marsulinka
29. srp 2009

Zazit, gratuluji k Tomáškovi 😉

marsulinka
29. srp 2009

Jinak k porodu: Do nemocnice jsme přijeli na podruhý pokus 😀 ve 2:15 ráno a Adámek se narodil přesně v 7:42, takže to bylo docela rychlý. Rodila jsem na sále číslo 1. Rodila mě paní doktorka, naprosto nejúžasnější na světě, vše šlo bez problému, nástřih uplně malinkatý......., všechno se rychle hojí....Prostě personál úžásný. Od všech pochvala, jak jsem to zvládla rychle a dokonce jsem mezi kontrakcemi hodila i nějaký ten úsměv 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru