Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

pipisek
3. pro 2009

luci
na čekateláku manžel být nesměl, byla jsem tam s jednou paní, ta tam byla na pozorování. Mě řekli, že manžel smí za ženou až když je jasný, že je to k porodu a dají ji na box, kde bude ve finále rodit. Ale asi záleží na tom, kolik rodiček tam zrovna mají....
Obě děti jsem rodila na sále č. 1, jsou tam vyzděný vykachlíkovaný boxy, dají se zavírat, ale stejně je vše slyšet, ty boxy nejsou oddělený úplně, stěny nejsou až do stropu. Na sále č. 2 mi dělali zátěžák, tam jsou boxy oddělený závěsama.
Asi žádný zásadní rozdíly mezi sály nebudou....
A kdy jdeš na kontrolu případně kdy na zátěžák? Já měla od 36tt až do konce stejný nález...týden co týden, zavřeno na 7 západů a vidíš, jaký to byl nakonec fičák 😉 Doma jsem zkoušela vše od mytí oken, vytírání, procházek a sexu a stejně prd. Měla jsem strach, že mě nechávají přenášet dlouho, protože mi ještě podle UZV doktor na začátku těhu posunul termín oproti MS o 10 dní ! Takže já podle MS přenášela 21 dní !Ale monitory byly OK pořád, pak jsem na ně chodila fakt každý 3 dny i o víkendu. I když v porodopisu pak psali, že byla zkažená plodovka. Ale malá je zdravá, apgar měla 9,10,10...oni ví, co dělají 😉

lucie777
3. pro 2009

Pipi, děkuju za info. Já koukala na fotky na netu a sál č.2 mi přišel hezčí, ale ono je to nakonec asi jedno, co? Já byla na kontrole v úterý, od minulýho týdne se nic nezměnilo, nejspíš mi udělal Hamiltona, ale nic, na zátěžák jdu v pátek a pak říkal, že nejspíš v pondělí bych nastoupila na vyvolání, ale radši bych tam přišla aspoň v neděli, no uvidíme, jestli se jim bude chtít pracovat i o víkendu.. 😀
Já zkoušela taky vše, okna, sex, procházky, vana, riciňák a ani ťuk.. Prý při přenášení to jde rychleji, než když je porod vyvolávanej ještě před termínem.
Ty sis dala skoro o měsíc delší těhu, to je taky pěkný! 😀 Koukám, že první dceruška je taky Karolínka! 😵

pipisek
3. pro 2009

Luci, já chtěla na vyvolání v pátek, to bylo 41+1 tt a to nechtěli...a o víkendu taky ne, to si mě jen pozvali na monitor a na věc se šlo až v pondělí 😉
První dceruška je taky Karolínka, no ona už je to spíš puberťačka, a těžká 😠 Ani se neotočíš a mimčo má ro, dva...deset 😝
Třeba ti to zátěžák rozjede a když ne, tak příští týden máš už tutově mimčo u sebe 😵 To dáš !

lucie777
3. pro 2009

Pipi, to já sem stejně, zítra budu 41+1, tak do pondělka už vydržím.. 😀
Já mám 11 letýho bráchu, takže to znám, s ním už puberta taky mlátí.. 😖 😀 že by mi to rozjel zátěžák, s tím moc nepočítám, nemám ani žádný posly nebo tak něco, ale tak ven Kája fakt musí.. Díky! 😵

pavlazabka
3. pro 2009

Lucie, já jsem rodila na sále 2, myslím ale, že mezi 1 a 2 nejsou rozdíly, jen že dvojka je barevná a vypadá "moderněji". Je fakt, že na těch boxech jde slyšet úplně všechno, což je pak člověku nakonec jedno, protože dělá všechno proto, aby už byl konec. Ale mě docela stresovalo, když jsem se ještě otvírala, dělali mi monitor a vedle jsem porpvé v životě slyšela, jak to vypadá, když přijde druhá doba porodní 😀 Mně se v té chvíli chtělo řvát a brečet za tu paní a modlila jsem se, ať tuhle fázi mám co nejrychleji za sebou. Možná je tohle na jedničce o něco lepší.

pipisek
4. pro 2009

Jen kontrola...lucie 777, tak co???

pavlazabka
Ba ne, je to stejné, i na sále č. 1 je slyšet vše 😉
A to já zase tu druhou fázi těm ženským okolo záviděla 😀 a už jsem ji chtěla taky, abych to měla za sebou. Já si klidně u tlačení zařvala a v tu chvíli mi bylo šumák, co ostatní slyší, snad jsem je moc nepostrašila 😀 Když jsem rodila poprvé, tak jsem celkem dlouho vzdorovala epi, vedle mě na boxu ležela paní Horvátová (to jméno fakt nikdy nezapomenu) 😀 a ta tak vyváděla, že jsem měla depku jak barák...vyváděla pořád, pak jí nabídli epi, asi aby přestala vyvádět a tak souhlasila...přišel anesteziolog a vše jí vysvětloval...postup atd. Tak šel na věc a paní při zavádění epi tak šíleně řvala, že jsem myslela, že uteču z porodnice nebo skočím z okna. Za prvé jsem byla vystrašená prvorodička, která se špatně a dlouho otevírala, takže okolo rodily ženský jak o život a já tam pořád hekala na míči a nález pořád stejný. A za druhý jsem už po takové době uvažovala o epi (doporučil mi ho dr., že mi pak můžou pustit do žíly víc oxytocinu na atevření) a říkal, že to zavedení nějak extra nebolí. Takže mi přišlo, že dr. kecá a že to zavedení epi je nejbolestivější věc na světě soudě podle vyvádění sousedky.
Nakonec jsem epi měla, vůbec to nebolelo a ta lábuž, když to začalo působit...famózní 😀

lucie777
4. pro 2009

Pipi, tak zátěžák moje děloha naprosto ignorovala, ani náznák čehokoli, Karolínka to zvládla v pohodě, jen moc nechápu, k čemu ten zátěžák vlastně je? 😕 Když to pak stejně vyvolávají prostaglandinama či něčím takovým.. Takže v pondělí nastupujeme na indukci, doufám, že tam nebudu strašit jako kindervejce ještě ve středu.. 😅

k.jolanka
4. pro 2009

Ahoj holky, chci se jen zeptat, vím, že jste o tom na předchozích stránkách již psali, ale jak je to přesně s návštěvami u apolináře? Mám za měsíc termín a vůbec mě nepotěšil zákaz v nemocnici i když to samozřejmě chápu...ale jde mi o to, jestli se toto nařízení vstahuje i pro partnery u porodu, už od začátku počítáme doma s tím, že tam přítel bude, chci mít psychickou podporu a nedokážu si představit, že bych tam měla být bez něho a navíc on se tak těší na to, že malého hned po narození uvidí ☹ tak jestli s tím některá nemáte v poslední době zkušenost, děkuju za odpovědi 😉

pipisek
4. pro 2009

luci

Tohle jsou slova Dr. Kauckého od Apolináře :

Principem oxytocinového zátěžového testu je otestovat připravnost dělohy a funkci placenty.. V žádném případě neslouží a ani nemůže vyvolat porod. Informace z něj vycházející nám tedy říkám, jestli je děloha připravaná a můžeme-li porod vyvolat.

pipisek
4. pro 2009

jolanko
situace se může změnit, máš ještě do porodu čas..nestresuj se tím, stejně to neovlivníš....víc se asi dozvíš až aktuálně v porodnoci nebo později tady od holek, co budou po porodu

k.jolanka
4. pro 2009

pipisek: já vím 😉 jsem z toho spíš zklamaná, ale máš pravdu, neovlivním to, jen jsem chtěla vysondovat jak to tam teď probíhá a jestli může přítel alespoň k porodu, ale jak píšeš, za měsíc už může být všechno zas jinak.. 🙂

lucie777
4. pro 2009

Jolanko, u porodu být může, ale až když se jde opravdu na věc, jinak tam nesmí..

Pipi, aha, ale nevíš, co teda znamená, když moje děloha vůbec nijak nereagovala, křivka byla požád stejná?

k.jolanka
4. pro 2009

lucie: děkuji za info a pohodový porod 😉

pipisek
4. pro 2009

luci
to si netroufám odhadovat...já měla při zátěžáku kontrakce, přirovnala bych to k bolestem při MS, vždycky to přišlo a za chvíli odešlo, pak jsem měla občas kontra ještě odpoledne a večer už nic...
Neboj, prcek ven musí, oni ho vyženou 😉

lucie777
4. pro 2009

Pipi, tak prý to neznamená vůbec nic, prostaglandiny to můžou rozjet, tak budu doufat, že to půjde rychle.. 😉 Díky! 😵

morgan
4. pro 2009

k.jolanka - někdo tady psal, že partnera k porodu pustí, pokud nejeví známky onemocnění, jako chřipka atd...myslím, že u apolináře a snad i jinde se snaží vycházet vstříc tomu, aby byl partner u porodu, pokud je o to zájem, takže pokud to jen trochu jde, určitě ho pustí 😉

Jinak každý chválí ten sál, na kterém rodil, z toho mi vyplývá, že oba jsou dobrý 😀. 1. je menší, "komornější", 2. je větší a barevnější, ale vybavenost a "soukromí" je stejné, jde jen o pocit.. 🙂

lucie777
5. pro 2009

Jj, oni mu k porodu dají roušku, samozřejmě musí být soudný a když je nemocný, tak by tam snad ani sám neměl chtít jít!

marfinka27
17. pro 2009

Ahoj holky,
jsem tady nová a taky budu rodit u Apolináře, doporučila mi ho jak gynekoložka, tak neuroložka. Takže jsem ani moc neváhala.. Akorát mě teď dost překvapilo, že tam se mnou nemůže být partner, než začnu rodit.. Těšila jsem se, že v tom nebudu sama-jsem dost velkej srab a nevím, co mě čeká-a že mi tam partner bude oporou(pro mě to opravdu opora je).. No a teď tady čtu, že smůla, že až při porodu přímo na sále a tojen pokud nebude to hnusný období trvat až do března :-/ .. To jsem si to zjistila brzo, že jo 🙂 ?

pavlazabka
17. pro 2009

Marfinko, nebála bych se. Když mě přijímali a dělali mi monitor a sepisovali věci, manžel u toho byl. Jediné místo, kde nemohl být, byla příprava, a tam mi při klystýru a holení opravdu nechyběl 🙂 A pak už jdeš rovnou na box. Je možné, že když je vás na příjmu víc, manžel tam být nemůže, ale na druhou stranu jsem zažila, že jsem přijela v noci kvůli vysokému tlaku, na příjmu byla jiná maminka i s manželem a normálně ho tam nechali, i když se vedle toho věnovali už mě. Navíc jí se tehdy porod teprve rozjížděl, tak je oba poslali na chodbu, ať se prochází. Myslím, že se snaží tatínky co nejmíň od mamin oddělit.

marfinka27
17. pro 2009

Pavlazabka: myslíš? Víš žes mě teď krásně uklidnila 🙂 ? Já měla strach, abych tam třeba celou noc nehekala sama když ještě nebudu na porodnim boxe a Martina neposlali domů.. Jsem asi fakt srab, jenže on je pro mě hrozně velká opora a já vím, že spolu to zvládnem snáz, než já sama.. Dík moc za odpověď 🙂

morgan
17. pro 2009

martinka27 - neboj, pavlazabka má myslím pravdu, že podporují partnera u porodu. Taky jsem viděla páry jak se procházejí na chodbě, když maminka už měla kontrakce...Mě třeba poslali poprvé domu, že jsem byla otevřená jen na 1cm, takže jsme si to s partnerem užili doma 😀. Určitě nebudeš někde celou noc/den sama bez taťky 🙂

marfinka27
18. pro 2009

Tak to je fajn, hned z toho mám menší strach a lepší pocit 😀 ... Už se mi to blíží. Jsem na konci 27 tt a už to nějak rychleji utíká než předtím.. Strašně se na toho našeho chlapečka těšíme a už bysme ho chtěli mít doma, ale holt ten porod bych v tom vynechala 😀.. Škoda, že nejsme jak klokanice 😀 ! Ségra se mi strašně smála, když jsem jí říkala, že by bylo fajn rodit hada a ona mi říkala, že můžu bejt ráda, že nemusíme rodit třeba ježky 😀

pavlazabka
18. pro 2009

Marfinko, to zvládnete, žádný strach. Z vlastní zkušenosti - jsou v tomto ohledu opravdu vstřícní. Já se otvírala velmi rychle, takže když mi šli udělat přípravu, řekli manželovi, aby se šel na hodinu projít, ale ať nechodí moc daleko, že je možné, že to bude rychlé, v tom případě mi dali mobil k sobě a ať ho hned volám. Po přípravě mě už na boxu dali na monitor a asi po hodině za mnou přišla PA a ptala se, jak to, že tam se mnou nikdo není. Tak jsem jí řekla, že manžel čeká na chodbě a ona celá překvapená pro něj hned běžela s tím, proč jsem nekřičela, aby ho zavolali 😀 Já se totiž neozvala a ony se mezi tím změnili PA, takže nikdo nevěděl, že tam je taky. Ale pak už byl u mě velmi rychle.

morgan
18. pro 2009

Já jsem se na porod strašně těšila 😀 , pak jsem si sice v průběhu nadávala, jak se se mohla těšit na něco takovýho, ale je to v pohodě 😉

lucie777
18. pro 2009

Tak už i já to mám u Apolináře za sebou a nemůžu si snad na nic stěžovat! 😉

teriskaa
18. pro 2009

hoolky..netušíte někdo,kdy by zase mohli povolit návštěvy? 🙂

r.o.s.s.i.b
19. pro 2009

lucie777:A na kterém sále si rodila?já uvžuju mezi Podolím a Apolinářem jednou jsem už rodila u Apo a dostala jsem se na hrozné oddělení a ted mě moje gyn poslala na krev a screening k Apo tak se tam asi zaregistruju

k.jolanka
21. pro 2009

Ahoj holky, můžu vás poprosit, nenapsali by jste mi, co vše jste si brali do porodnice k apolináři pro sebe a mimčo? jestli tam mají erární oblečení pro mimi a stačí, když přítel přiveze až věci v čem pojede malý domů, nebo jestli mu mám vzít alespoň dupačky, košilku a zavinovačku a co noční košile a župan, jestli si mám brát svoje, nebo mi to tam půjčí..Já si sbalila jen pár věcí a už teď mám pocit, že jedu na nějaký měsíční pobyt 😅 tak abych to trošku protřídila... 😉 A ještě se chci zeptat, líh na pupíček a podobné věci, to taky asi můžu nechat doma co? díky za odpovědi 😉

pavlazabka
21. pro 2009

Jolanko, oblečení na miminko ti dají, je to ale jen košilka a plínka přes nožičky, pak zavinovačka, toť vše. Mění to každý den. Možná ale v zimě něco ještě přihodí 🙂 Na druhou stranu je tam dost teplo a já nakonec ocenila to, že jsem nemusela malého ty dny tam navlíkat do body, dupaček apod. (než jsem poprvé prcka oblíkla - oblečení manžel přivezl v den odchodu, byla jsem celá spocená a trvalo mi to ukrutně dlouho). Manžel mi ale do porodnice přivezl ponožky a čepičku, na chodbě při návštěvách bylo chladněj. Noční košili ti dají, nic exkluzivního, ale na ty začátky naprosto dostačující. Pokud chceš něco hezčího, vem si svoji, ale já tu moji ani nevytáhla. Župan to chce vlastní. Taky si vem plíny pro mimi, dávají jen na první den a vlhčené ubrousky na prdelku. Líh, mast na opruzeniny, kapky do očí a věci na koupání tam jsou. Jsou tam i ty porodnické vložky, takže stačí si vzít jen ty síťované kalhotky.

k.jolanka
21. pro 2009

pavlazabka: děkuji moc za odpověď, přesně to jsem potřebovala vědět..tak jdu a čtvrt tašky pěkně zase vybalím :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru