Porodnice Apolinář. Jaké máte zkušenosti?

sheherazada
11. říj 2007

S největší pravděpodobností budu rodit u apolináře a chtěla bych nasbírat co nejvíc zkušeností. Zajímá mě, zda je možné být již od začátku s manželem, to znamená i během první doby porodní. Pokud to nejde, jak se řeší to, že se tatínek někam pošle a pak se dostaví až na samotný porod?? Jak to jako stihne?? Lze rodit na tom lůžku i téměř v sedě? V podstatě bych nejradši rodila na porodní stoličce asi, ale to mi tam neumožní, tak aby ta poloha tomu byla co nejblíže. Mám obavy z těch boxů co jsou odděleny jenom závěsem. To musí být hrozný slyšet rodit maminu třeba naproti ne? Za všechny užitečné rady budu moc vděčná, díky.

estrellita
11. říj 2010

@luciakubista 🙂 no asi budu mit podoben starosti a stydlivost odpadne. ale kdyz uz ti to daji podepsat - souhlas/nesouhlas s tim, aby tam byli medici, tak by to proste meli dodrzet 🙄

luciakubista
11. říj 2010

vis co,papiry jsem podepisovala s takovyma kontrakcema,ze ani nevim co to bylo. vim,ze to manzel jen prolitnul 😉

luciakubista
11. říj 2010

@estrellita ver mi,ze ti to bude uplne jedno 😀

estrellita
12. říj 2010

@luciakubista ja jsem ty papiry prave dostala na doma, davali je vsem pri prvnim proadne, tak jsem to vsechno procetla 🙂 ale mas pravdu, ze pak se na to clovek kouka uplne jinak 🙂

luciina
12. říj 2010

@estrellita
@luciakubista
U Apo se podepisuje souhlas. Já ho dala, ale ani nevím jestli na sále nějký byl .... tam bylo lidí a kdo to byl fakt nevím 😀

estrellita
12. říj 2010

@luciina jj, ja vim, psala jsem to v prispevku vys 🙂 druha vec je nakolik se tahl evec dodrzuje, kdyz nechaji otevreny box 😉 ja jsem v tech papirech, co mam doma, zaskrtla, ze je tam nechci, ale do karty at si koukaji, jak chteji 🙂

mpavlinka
12. říj 2010

Rodila jsem v noci, nikdo jiný tam nebyl. Takže žádní medici. Až po mým porodu tam začla hekat nějaká paní. JInak jsem fakt byla sama. Myslím, ale že to nebudete řešit 😉

estrellita
12. říj 2010

@mpavlinka ta noc je idealni 🙂

luciakubista
12. říj 2010

ja uz si nepamatuju ty papiry,ale vim ze na prijmu jich bylo taky moc. ja jsem je vubec nemohla cist,cetl je manzel,ja jen hazela podpis a vubec nevim co to bylo 😅

estrellita
12. říj 2010

@luciakubista koukam, ze to je taky ale uz dva roky, tak ted neboj, dostanes je na poradne domu, tak aspon zjistis, co manzel podepisoval 😀

luciakubista
12. říj 2010

@estrellita tak to je supr. manzel mi zrovna rikal,ze je taky necetl 🙂 ale to je jedno, prezila jsem to 😅

mpavlinka
17. říj 2010

@estrellita tak jsem zvědavá... 😵

luciakubista
28. říj 2010

@estrellita tak koukam,ze mimi uz je na svete. moc gratuluju. 🙂 tak jaky to bylo? ja jdu poprve do poradny v pondeli

estrellita
31. říj 2010

ahoj holky 🙂
no porod byl hodne dlouhy a komplikovany. nechali si me tam po zatezovem oxitoc. testu, protoze malemu padaly ozvy. ja jsem pote zacala mit pravidelne kontrakce, ale slabe a bez toho, abych se otvirala. takze jsem tam byla s kontrakcea -silicima dva dny, a az treti den se to poradne rozjelo (oni tomu uz od toho druheho dne napomahali gelem, oxitc. mi nechteli dat prave kvuli tem ozvum). nakonec jsem porodila patek 15. (byla jsem tam od rana od stredy hospitalizovana), maly mel pupecni snuru kolem krku a pres zadicka, takze se mu nechtelo ven, ale nakonec jsme to zvladli.
A musim rict, ze lekari super, sestricky taky 🙂 rodila jsem na P1, a pak lezela na nadstandardu P1 a nemuzu si vubec na nic ztezovat. Ztratila jsem hodne krve, takze jsem pak dostala i transfuzi, po ktere se mi hodne ulevilo. Maly roste jako z vody a je to spokojenak, jen ho hodne trapi brisko, ale to snad casem (co nejdriv 🙂 ) prejde 🙂

@luciakubista drzim palce, at to vsechno zvladnete 🙂

@mpavlinka

mpavlinka
31. říj 2010

@estrellita mooooc gratuluju, hlavně že jste to zvládli a malý je v pohodě!! Těším se na fotečky!

Jinak já byla na kontrole v Apo se svěračem a u toho mi zjistili, že mám trvale poškozený svaly pánevního dna. Takže trable nekončej...

luciakubista
1. lis 2010

@estrellita tak to je super,ze uz to mas za sebou. Uz aby to taky bylo 🙂 ja jsem rodila na P2 poprve,tak bych mohla skusit tu P1.
@mpavlinka tak to mi je lito. co to presne znamena?

estrellita
1. lis 2010

@mpavlinka ty jo, tak to me mrzi ☹ a da se s tim neco delat? jak zjistili, ze mas trvale poskozene svaly panevniho dna? ja myslela, ze jdou obnovit cvicenim.

estrellita
1. lis 2010

@luciakubista drzim palce na porod 🙂

mpavlinka
1. lis 2010

@estrellita bylo mi to řečeno na tamní urogynekologické klinice. Nejde s tím nic dělat, poškození je trvalé. Postupně mi bude klesat děloha, poševní stěny apod. takže bude nutná operace v přechodu, možná dříve.

luciina
1. lis 2010

@mpavlinka no to potěš!!! 😒 Nenech to tak a vrtej do toho!!!
@estrellita Cvíčo to možná trošku posílí, ale už to nebude nikdy jaký to bylo - dle mého názoru.

estrellita
1. lis 2010

@mpavlinka 😔 😔 a jeste jinak funkcne te to ohrozuje? a pro pripadne dalsi tehu?

mpavlinka
1. lis 2010

No mně také překvapilo, že je to trvalé, ale dvakrát mi to zdůraznil 😒 Další těhu to neohrožuje 🙂 aspoň tak 🙂

mpavlinka
1. lis 2010

@estrellita no ještě je tam jakejs únik moči po čůrání, uvidím, dám tomu čas, snad se to spraví 😠

shailii
7. lis 2010

zdravim vsechny maminy, potrebovala bych poradit....poprve jsem rodila v Podoli a nemam s tim dobre zkusenosti. U druheho ditka bych radsi zvolala Apolinare, ale potrebovala bych zjistit od mamin, ktere tam odrodily sva ditka nasledujici:
je rozdelen Apolinar na dve casti? Muze si budouci mamina zvolit v jake casti chce rodit? Jaky je mezi nima rozdil? Jake mate zkusnosti s pokoji na sestinedeli?
Moc diky vam vsem za odpoved a preji hezky vecer!

estrellita
7. lis 2010

@shailii U Apolinare je pordni sal 1 a porodni sal 2. Jednicka je modernejsi (ma klimosku na operacnim sale, a asi vsude), jinak rozdil neni zadny 😉 ja rodila na P1 (kdyz vyjdes schody, tak napravo) a byla jsem s lekari a sestrami moc spokojena.
Co se tyce pokoju na sestinedeli, byla jsem na nadstandardu na P1 a super, cokoliv jsme potrebovali, sestricky radily, poradily, nic nebyl problem. Byly mile a ochotne, poradily s kojenim. i jsem v noci sla za detskou, jestli by se na kojeni nepodivala, protoze se maly vztekal a ona prisla, poradila a bylo jedno, ze byly 2 rano 😉

no ale jako v kazde nemocnici si tam moc neodpocines, protoze kolobeh - uklizecka, sestricka, destka vizita, gyn vizita se tam strida od cca 6 rano do 11 hod 😉 ale jak rikam, to je vsude.

shailii
7. lis 2010

@estrellita Moc ti dekuju! A muze si clovek teda vybrat kde chce rodit? Resi se to jiz u registrace? Jsou rozdeleny boxy stale jen zavesy nebo je to uz jine? Omlouvam se za more otazek, ale pristi tyden se jdu registrovat, takze sbiram info, kde mohu 🙂 Prvni porod jsem mela prisernej a hodne toho zanedbali doktori, tak bych chtela byt u druheho trosku obezretnejsi a ochranit sebe i sve druhe ditko 😉 A jeste maly dotaz na zaver - ten nadstandard si musis zaridit nejak dopredu nebo lze az po porodu? Byva volny nebo je to o stesti?
Jeste jednou diky!

estrellita
7. lis 2010

@shailii jj, ty sama se rozhodnes po prichodu do porodnice, jestli jdes doprava, nebo doleva. 🙂 je to jen na tobe a pri registraci se te na to nikdo nepta.
porodni boxy jsou rozdeleny takovyma pricakama - zdi, ktera neni az do stropu a zaviraji se na takove ty skladaci dvere. takze kdyz vedle tebe nekdo rodi, tak to slysis. vedle me rodila jedna zena, ale vubec me to nerusilo, byla jsem tak vycerpana a tak jsem se soustredila na sebe, ze mi to nevadilo. ale ona ani ja jsme nebyly hlucne, jen pri tlaceni jsme obe trochu hekaly, jinak ne 😀
ze chces nadstandard oznamis pri prichodu do porodnice, kdyz rozhodnou o tom, ze jdes rodit a sepisuji s tebou anamnezu. no ja podle toho, co rikal,y tak jsou dost plne, ale kazdy den se neco uvolni, protoze propousteji domu. kdyz jsem sla domu ja, tak nas odchazelo asi 5 s nadstandardu. V pripade, ze je plno, tak te napisou na cekacku a teba den stravis na jinem oddeleni a pak te presunou 🙂
klidne se ptej 🙂

estrellita
7. lis 2010

@shailii a nejlepsi je rodit v noci, to tam skoro nikdo neni 😀 teda jako z rodicek 🙂 ja tam prolezela dve noci na predporodnim pokoji a vzdy v noci se narodily tak 4 deti a byl tam neskutecny klid. jen jedna pani vriskala, ale jinak jsem vzdy uslysela jen placici miminko 🙂 ale to samozrejme neovlivnis 🙂

shailii
8. lis 2010

@estrellita Jeste jednou diky za vycerpavajici info! 😉 Vriskani me asi fakt nevadi. V Podoli jsem byla na samostatnem porodnim sale a stejne vedle pani tak desne jecela, ze jsem slysela naprosto vsechno 😀

estrellita
8. lis 2010

@shailii 😀 😀 no vidis a to ja myslela, ze v Podoli to neni mozny 😀
neni zac, tak preju pohodove tehotenstvi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru